Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 53 z 67 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 60 ... 67  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Sweetheart So 11 február 2023 - 17:20

Ahoj Tuto, mozem sa ta opytat na to Zello? To si zapnete kameru a sa rozpravate? To o tych chorobach? Ci aj klebetite? Neviem si to predstavit takto, ze co to je 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Sweetheart So 11 február 2023 - 17:29

Ja by som sa pridal na zello, len neviem uplne, ze co cakat od toho. Aby som sa nepridal a budem trepat piate na deviate a budete ocami gulat, ze co to vypravam.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek So 11 február 2023 - 17:39

To Zello by mělo být něco jako Skype, ne? Akorát na Skypu když dáš videohovor x účastníků, tak se tam už nemůže přidávat nikdo navíc.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Sweetheart So 11 február 2023 - 20:22

A ty si Motylek na tom Zello? Ja nie 😀 ale chcel by som byt
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek So 11 február 2023 - 21:12

@Sweetheart Nejsem, jen jsem si o tom ze zvědavosti tady na fóru trochu četla. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto St 15 február 2023 - 2:35

Ahojte! Zello funguje ako audio platforma, ktorá umožňuje mať slovo a následne hovorí znova len jeden. Momentálne tam chodíme cca. štyria. Už debatujeme so všeličom. Keď príde niekto nový zamerávame sa na psychopatolgiu či podobné (lieky, nemocnica, personál, spolupacienti, personál....) Treba vyskúšať. Ahoj

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Katuska, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Saladin Št 16 február 2023 - 13:15

Zdravím. Stalo sa vám už, že chcete niečo o sebe napísať a akonáhle začnete, tak zamrznete? Mne sa to deje opakovane. Otváram toto fórum, napíšem tri slová a stratím niť. No nič.. Tak sa do niečoho donútim. Momentálne sa cítim o niečo lepšie, pretože som vysadil niektoré potraviny, o ktorých viem, že mi nerobia dobre. Tiež som začal cviciť - samozrejme je to skôr o "chcel by som" vs. zodvihnúť telesnú schránku a začať tie závažia konečne zdvíhať. Veľmi bojujem so závislostiami na soc. sieťach. Písal som, že som ich zablokoval - lenže pravideľne ich odblokujem, nakuknem "čo je nové", zamozrejme nenájdem nič nové a následne som naštvaný, že som porušil vlastný prísľub. Nechcem už chodiť na fejsbuk, pretože mi tam chodia konšpi news, že v septembri každý muž narukuje na front - a to nie je ideálna potrava pre moju myseľ, ktorá začne produkovať katastrofické scenáre typu "na čo potom toto všetko úsilie, vnútorné utrpenie a odriekanie??" Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Patty_Pillow Pi 17 február 2023 - 17:14

Mňa dnes potešilo, že nemusím do práce. Na obed som sa bola trošku poprechádzať, poobede sa mi ozvala kamarátka z detstva, žije 350km odo mňa, ale dohodli sme sa na stretnutí, keďže idem s malým k našim na týždeň, videla som ju posledne cez vianoce. Je to dobrá kamarátka celkom si rozumieme, dokonca ochorela v rovnakom čase ako ja, len teda ona má schizoafektívnu poruchu, takže môžem sa aj zdravotne po sťažovať. Potom ma dnes potešilo, že som našla v kníhkupectve knihu o zuboch, akože nemám úchylku, len malému vypadol prvý zub a myslí si, že teraz zomrie, lebo ani v škôlke nie je nikto bez zubu. A ešte sa teším na večer, keď si vezmem knihu a pár strán prečítam.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  vrana St 1 marec 2023 - 15:42


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028, Katuska, Juraj, Mous, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Juraj St 1 marec 2023 - 16:35

To je super, Dušan, že si sa dal na blogovanie na Pravde. Tam budeš mať dobrú čítanosť.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek So 4 marec 2023 - 16:11

Dnes jsme byli na matějské pouti ( https://www.matejskapout.cz ). Po létech jsem jedla cukrovou vatu a připadala si jako malé dítě, až dokud mi manžel nekoupil svařák. Laughing
Udělali jsme si pěkný výlet, prošli jsme se a koupili si spoustu cukroví, které se v obchodech špatně shání, třeba marcipán, kokosové suky, turecký med, žužu, mandle v cukru, sušené banány v jogurtu a čokoládě a sladký popcorn.
Hlavní je ale, že šel manžel se mnou po dlouhé době ven a navrhnul to dokonce sám.

Minulou neděli jsem byla u bratra a svého synovce a bratr mě kupodivu pozval někdy do budoucna na oběd jako oslavu, že ho (už zase Laughing ) povýšili. Bude teď brát 220k hrubého (tj. cca 9170€) měsíčně. Včera jsem to nadhodila manželovi a z legrace říkám, že to bych mohla bratrovi navrhnout, abychom to oslavili u slavného českého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_Pohlreich ), který je známý tím, že vaří pouze z čerstvých surovin (takový český Gordon Ramsay Laughing ), v jeho restauraci Café Imperial ( https://www.cafeimperial.cz ).
Říkala jsem to ale jen z legrace, protože bratr by to nejspíš bral jako snobský nápad.
Říkala jsem ale manželovi, že jednou v životě bych si tam ráda zašla, nejen kvůli jídlu, které asi bude velmi chutné, ale i kvůli tomu prostředí tam (viz webstránky restaurace) a on mě překvapil, že souhlasil, že bych tam jednou mohla oslavit padesátiny. Tak z toho mám radost a už teď se těším. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, kimi2028, Juraj, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 53 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  motylek St 8 marec 2023 - 12:17

Nestačím zírat na proměnu mého manžela.  Laughing Stačilo, že jsem 2 měsíce trávila každou sobotu s kamarádkama nebo bratrem a nejenže mi ten můj samorost řekl, že by mě některý víkend už měl rád doma, ale když jsem na něj zatlačila, že bych chtěla mít každý rok aspoň na jaře umytá okna a že si netroufám sama lézt po výškách a že bych taky mohla domluvit s Fokusem ( https://www.fokus-praha.cz ), aby mi přišli ta okna umýt (nabízejí pomoc schizofrenikům v domácnosti a s nákupy zdarma, i třeba doprovod na poštu či úřady), tak mi sám od sebe nabídl, že mi s tím umýváním oken pomůže. Naprosto nevídané, doteď celá léta trávil víkendy u počítače a nechtěl nic dělat, prý že se nadělá dost v práci (pracuje hlavou, ne rukama) a o víkendu si chce odpočinout.
Nechtěl dosud ani se mnou nikdy jít ven, prý že se přes týden nachodí dost. A v tomhle mě sám překvapil, že najednou navrhnul tu matějskou pouť a skutečně jsme tam minulý víkend jeli. A tím to neskončilo. Jak jsme jeli v tramvaji, stála tam paní v černém péřovém kabátu s vysokým límcem, který se mi už delší dobu líbí. Tak ukazuju nenápadně na tu paní a povídám manželovi: "Přesně tahle bunda se mi líbí, akorát kratší." A uplynul asi den nebo dva a manžel mi píše na Skypu, ať si vygoogluju tu bundu. Googlovala jsem jak o život a píšu mu, že bohužel ty bundy, co se mi líbí, stojí teď v zimní slevě okolo  8000 Kč (333€) a že tolik za bundu nedám. A on na to, že mi ji koupí k narozeninám. Ale ne z e-shopu, ať mám možnost si ji vyzkoušet. Takže tuto sobotu půjdeme do místního obchodního centra a budeme procházet obchody s oblečením. Nemám ani tak radost z toho nakupování (bude to nadlouho a vyčerpávající very sad2 ), ani z ceny bundy (budu mít strach ji nosit, abych ji nepoškodila)... ale mám radost z toho, že půjdeme s manželem zase ven a že se spolu projdeme. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

dzuli08, kimi2028 and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 67 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 60 ... 67  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore