Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ut 18 január 2011 - 22:24

Ahojte,
píšem na tému "ako sa máš", ale nie trdične. Minulú noc som ledva čosi pospal a teraz už od 7mej nadopovaný Gerodormom 2ks polihávam, som kompletne utlmený, ale zaspať nemôžem. Už sú to 3 hodiny ležania a ja dúfam, že v túto noc zaspím. Trochu sa bojím následkov mojej insomnie, aby sa to nezvrhlo do niečoho "blískavejšieho".

Až na toto sa mám dobre. Dnes som bol na stacionári. Taká príjemná zmena. Len to vstávanie o 6:00 po pár hodinách driemanie nič moc. very sad2

A tak, že čosi sem ťuknem a pôjdem sa zase pokúšať zaspať.
Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  frances farmer Ut 18 január 2011 - 23:39

ahoj Tuto

ja tiež nič nespím v noci, ale zasa prespávam dni, mám úplnu inverziu Wink ak by si sa nudil a nezaspal môžeme pokecať, v profile mám kontakt Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 19 január 2011 - 10:41

ahoj, WoJAczek. je to citat z knihy od Donny Tartt-Tajný príbeh. pisala to jedna z postav svojmu priatelovi v liste na rozlucku.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  frances farmer St 19 január 2011 - 15:42

veľmi ma ten výrok zaujal, je perfektný Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 19 január 2011 - 17:23

it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 19 január 2011 - 23:05

Čaute,
na našu tradičnú otázku som sa niečo vyjadril aj v téme spánku.

V zásade sa mám dobre, niekedy sa však rozčuľujem sám na seba, že som aký som a zároveň sa zamýšľam nad tým, či by sa a čo by sa dalo zmeniť. Myslím tým samozrejme k lepšiemu.

...

Ešte som sa na tomto fóre k tomu príliš nevyjadril, ale mám aj problém s ktorým bojujem od 2005 a to je fóbia. Hambím sa za ňu viac ako si pripúšťam. Bol by som rád, keby som sa "bál" pavúkov, hadov, malých priestorov alebo podobne.

U mňa je to však niečo, čo zasahuje do bežného života až príliš priam extrémne. Mám fóbiu zo zodpovednosti v súvislosti s prácou, resp. fóbiu z pracovnej zodpovednosti. Príliš si pripúšťam k srdcu, že mám byť v práci za niečo zodpovedný. Vyzerá to jednoducho ale nie je to ľahká záležitosť.

Príznaky sú spojené nielen so samotným výkonom zamestnania, ale aj jeho hrozbou. Prejavy sú u mňa dosť výrazné. Začiatok je silná nevoľnosť, úzkosť, sťahovanie žalúdka, nadmerné potenie, nervozita a nakoniec letargia, pasivita a totálne odovzdanie sa. Vyzerá to sčasti ako tréma, ale tú som si zažíval na skúškach, štátniciach a môžem povedať, že toto je podstane hlbšie a dlhodobejšie. V minulosti som sa to vôľou snažil prekonať, ale tým som si len ubližoval. Riešil som túto záležitosť s psychológom od jari 2010. Dospeli sme k rozobratiu situácie a tréningu uvoľnenia. Keď však prišlo na "lámanie chleba" nebol som schopný ani základnej relaxácie a nástup do zamestnania sa jednoducho nekonal. V minulosti som pracoval, ale najviac súvisle 3 mesiace "cez zuby". Stále sa pokúšam o znovunahodenie sa do pracovného procesu. Toto bol hlavný dôvod na moju návštevu stacionára. Dúfam ... verím.

Viem, že táto záležitosť nie je psychotického rázu, ale neurotického. Ak by ste však mali niečo k veci, rád prijímem radu ohľadom môjho dlhodobého problému.


Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Fobia1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto So 22 január 2011 - 2:07

Hmm.

Veľa ste mi tu nenapísali. Škoda.

Tak pokračujme v tradičnom. Ja sa snažím so svojími záležitosťmi vysporadúvať tak, aby som bol pripravený a mohol zabrať, keď bude treba.

niečo veselšie by sa zišlo:

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Cute-funny-animals-01
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Po 24 január 2011 - 14:01

dnes na mna naziapala nejaka zenska, lebo bola v autobuse aj s deckom, plny autobus, a ked som sa postavil vedla nich, kedze inde sa nedalo, tak to decko zacalo revat, babka sediaca vedla sa prezehnala a ona si ho zobrala na ruky a krava sa otocila s nim este ku mne, to uz uplne ziapalo, a potom mi zacala nadavat, ze jak chodim doobliekany, ze sa ma ludia boja a ze odstrasujem...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 24 január 2011 - 14:35

no to vies...tomu sa hovori "tolerancia" inakosti . hoci preco by to mala byt inakost? je to proste varianta. jedna z mnohych. ja osobne som vdacny za kazdu odchylku od sedeho priemeru, takze it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 24 január 2011 - 14:40

inak, priznaj sa, ze sa ti ta reakcia tej babky a tetky na teba, paci? ze ta to trochu tesi? Wink
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 24 január 2011 - 15:59

tomas napísal: ze jak chodim doobliekany, ze sa ma ludia boja a ze odstrasujem...

Tomas,
osobne si to akosi neviem predstaviť. V akom zmysle to môže byť, myslím Tvoj image. Podľa môjho názoru, byť opirsingovaný, v čiernom, s reťazami a nezvyčajný účes nie je v súčasnosti nič zvlášť výnimočné. Pochybujem, že by si chodil do spoločnosti v prevleku čerta rohatého, s hrdzavou reťazou, pohľadom sadistického vraha a ešte aj s prislúchjúcou aromatickou zložkou pekla.

Podľa mňa na vine plaču je najmä matka, ktorá doma straší to decko kadejakými zlými ujami. Fafrnok je z toho celý preč a keď sa jeho predstavy infantilným spôsobom zhodujú s realitou spustí sa u neho poplachová reakcia. Mater by si mala radšej dávať pozor na to čo hovorí a ako vytvára pre decko prostredie.

PS: Ešte by ma zaujímalo v čom si tak oblečením "iný". Bol by som rád aspoň krátkemu opisu. Skúsiš? ...alebo aspoň obdobné .jpg z Netu.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Images?q=tbn:ANd9GcSy9tYWQuZ3O_j4v9aTEIrXOeTsqzatgpBgkO38rmHzd9EOD1G4&t=1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Po 24 január 2011 - 17:28

Tuto, ja sa nepovazujem za nejak vyrazne oblecenim ineho. Problem je skor v tom, ze v mensom meste, kde byvam, ludia nie su na tych, ktori trochu vybocuju z radu, az tak zvyknuti ako povedzme v nejakom meste aspon o velkosti Bratislavy.

Lapak, ak mam pravdu povedat, tak ma to akymsi zvrhlym sposobom tesi, ano laughing

co sa tyka nejakeho zaradenia, tak mam rad nejake tie goticke prvky, azijske a podobne.

ked sme uz pritom, tak prave dnes na azete pribudol aktualny clanok, aj taketo nieco mi je sympaticke:

http://www.diva.sk/clanok/27805/mas-guraz-na-harajuku-modu/

vobec nejaka ta japonska/korejska alternativna moda je uzasna, mam vyhliadnute nejake handricky na ebayi, skoda, ze su oni vseobecne takych mensich rozmerov, predovsetkym do nohavic by som musel cosi schudnut, aby som na seba dostal ich najvacsie cislo...

pekne to prave v tom linku, ktory som poslal, popisuje "Myrsk" v komentari...

------------------


btw, sledujete udalosti z ruskeho letiska? sad and unhappy

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore