Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Práve som vstal

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Ne 7 august 2016 - 10:24

Práve som o nejakej 9:10 vstal. Spal som od 4:30, takže čistého času asi 4 a pol hodiny. jumping

Vitaj nový deň!

Práve som vstal - Stránka 4 37762-10

Great party

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Po 15 august 2016 - 4:33

Ahojte! Ani neviem prečo a ako, ale pred chvíľou som sa zobudil. Len tak bezdôvodne. Pravdepodobne si dám cigaretku, dopijem teplý čaj a zase idem aspoň driemať... a driemať... a drie-mať... a drie-maaa-ť Sleep

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Dušan Po 15 august 2016 - 7:47

ahoj,
z navstevy doktora neska nebude nic,totiz musim stavat okolo piatej rano co som bol aj hore,spravil sebe aj mame kavu a isol zase si lahnut,autobus chodi o pol siestej a na poliklinike je este cakacka na siestu rano kym ju otvoria,tolko ludi to ani boh nevidel a este k tomu si tam uz urcuju poradia,u mojej psychiatricke je to tak ze dava par caseniek a vzdy ked pride sestricka do roboty okolo pol osmej su casenky uz fuc,toto mi leze na nervy,stavar rano oklo piatej aby sa mi usla casenka
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina Pi 19 august 2016 - 8:24

Prave som pred chvilou vstala - vrzla branka u susedov.
Už druhu noc sa mi podarilo spať 8 hodin. Velký pokrok oproti tým 4-5 predtým. Kedže som stale v horšej faze, spím len vdaka kombinacii dvoch liekov. Prave dnes musim zavolat psychiatricke, aby som si v pondelok mohla prist po dalsie balenie. Žiadne cvicenia odporucané psychologickou momentalne nezaberaju, avsak dlzka spanku sa mi pomaly predlžuje a hadam to speje k lepšiemu. Verím, že ak dam do poriadku spanok, organizmus si dostatocne oddýchne. Po dlhsom spanku a ciastocnom utlme, mam "menšiu vrtulu v zadku", pracujem pokojnejsie a aj na rozne podnety reagujem pokojnejsie, menej vybuchujem. Na vecer prichádza plačlivosť (z ľutosti, dojatia, šťastia, proste s roznymi pocitmi) hlavne vsak podla mna z psych. aj fyzickeho vysilenia. Normalne porovnavam dni podla toho kolkokrát som plakala.
Fakt citim, že by som sa potrebovala odstrihnut od vsetkeho. Mozno by bodol pobyt na psychiatrii na otvorenom odd., no i tam by mi zvysovali alebo menili davky liekov - čo nechcem. Rada by som to zvladla len tým pridanim liekov na spanie a upokojenie podla potreby. ťahá sa mi to však už dlhsie ako posledná vianocná kriza a čo je paradox - uplne som prestala priberat a naopak za necelý polrok som schudla 12kg. Bude zo mna kočka:laughing:  
V pondelok idem endokrinologicke, ktorá mi zhodou okoloností pred polrokom navýsila Eutyrox, lebo že vraj "zhoršené výsledky a aj vyssia hmotnosť". Prícinu nehladala, len bum navýsime liek, na najbližsej kontrole (termín po polroku) zistime, či sa vratime na povodný alebo ostaneme na vyssej davke. Tak som strasne zvedavá, kde "skočíme" teraz, ked som dala dole aj kilá a som už dlhsie jak naspeedovaná veverička - pravda kým vecer nepadam do plačlivosti. To len na noc potom zbieram vreckovky a ťaham sa do postele.

Režim by som mala znižiť hadam aj o 80%, dať sa so kludoveho režimu, ale kedze som 5 zo siedmych dni sama na dom, zahradu, sad + tých par zvieratiek a syn na brigade počas leta, vsetko zreje a rastie, niekto to musí aj obhospodarovat.

Vsak uvidime! Dnes je nový deň, nová šanca na zlepšenie. Všetko dobré, forumaci!
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto So 20 august 2016 - 4:27

Hmm, tak som sa práve zobudil. Samozrejme som si neodpustil hlt kávy a cigaretu. Netuším prečo som v súčasnosti hore. Je to veľmi nezvyklý čas na bdenie. Spať som mohol tak dve hodiny a pokračovať v spánku vlastne ani nemám chuť. Netuším ako to všetko poriešim, ešte by som mal spať šesť hodín,ale... Pravdepodobne sa pustím do akp., poprípade si budem len čítať. Asi najmúdrejšie by bolo zaľahnúť a spať.

Dobré ráno! T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina Ne 21 august 2016 - 9:20

Pred necelou hodinkou som vstala, naranajkovala sa a rozmyslam čo s načatým dňom. Ako ho využiť vo svoj prospech a v prospech našej rodiny.
Včera sme celý deň naplno pracovali akolo domu, sadu, dvorov - kosili, zbierali popadané a aj dozreté ovocie a zeleninu. Mali sme v plane pokosiť políčko so zemiakmi a príp. ich aj vybrať. Nestihli sme. Teraz rano zvažujem, že tam nechám sice manžela pokosiť burinu pokým ja budem doobeda variť, ale poobede si necháme voľné a zemiaky vyberieme o týždeň.
Manžel v práci maká celý týžden fyzicky, v praci ma stres a zhon. Vcera mal toho na večer tiež dosť. Videla som to na ňom. Ja som tiež riadne unahaňaná. Nestačí, ta práca okolo domu a domácnosti, nespavosť, pridali sa aj zdravotné problémy mojej mamy, s ktorou som niekolkokrat bola minulý týžden u lekara + syna pohryzol pes a jeden den sme riešili ošetrenie rany a vyšetrenie psa či bol zdraví.
Myslím, že nam vsetkým prospeje volné popoludnie. Najskor nejaká nenaročná prechádzka za dedinu. Vsetci potrebujeme nahradit ten zhon a zaneprazdnenosť pracou trochou pokoja a rodinnej pohody.

Pekný den aj vam, čo toto forum navštevujete!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Ut 23 august 2016 - 2:35

Ani neviem ako, ale znenazdajky som sa prebudil. Kvárila ma nočná mora, že som chirurg amatér a zovšade mi zvláštne a špinavé ruky podávajú násreoje... Tento sen sa mi stvárnil už druhý krát,

... pôjdem spať...
Dobrú noc a dobré ráno. T.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina Pi 26 august 2016 - 6:51

Je 6 hodin a ja ranajkujem. Ked som sa pred par minutami zobudila, tak som si povedala, že uz vstanem, lebo o pol hodinu mam i tak nastavený budík. Dnes idem uz neviem po kolkykrat s mamou na plasticku chirurgiu.
Mala totiz malu ranku na nose a ta sa jej nie a nie zahojit. Vzdy si chrasticku odsrabla pri cesaní prstom (má ukazkovo krivé prsty od reumy). Potom ju kozna poslala na plast. chirurgiu, ze tam jej to zoskrabnu a vycistia. Mal to byt kratky jednoduchý zakrok. Na operacke bola nekonecných 1,5 hod. (cakala som na chodbe celá nesvoja), mala to len lokalne umrtvovane a museli jej odobrat kozu, podkozie i cast svalovej hmoty na spicke nosa, lebo sa to uz tak sirilo. 2 týzdne tam chodime jak na klavir na osetrovanie. Dnes jej maju vybrat stichy a hadam bude uz aj histologia.
Min. 5/7 dni mam na starosti dom, zvierata, sad a zahradu. Cez vikend manžel sice pomoze, ale stale ma pocit, že mu nakladam moc. Syn mi pomaha ako vie, myslim že dost. Aj vcera so mnou celý doobedie upratoval dom a poobede kosil dvor. Zhruba od maja to slo so mnou dolu vodou. Stale som vsade videla len robotu, nahanala sa a mala straasne vela reci. Zle som spavala, len s pozitim Hypnogenu, prip. Diazepamu. Viem, ze som uz svojimi stavmi vecneho vytocenia aj okolie (najma posledný mesiac) zatazovala.
Pred 3 dnami ma pocas spanku chytil do nohy krč a odvtedy mi vzdy tahalo svaly na nohach pri zaspavani a spani. Pocitovala som aj busenie srdca a akoby zvýsený tlak krvi. Potom som zistila ze krce su vedl. ucinkami pri uzivani Hypnogenu, ktorý uz min. mesiac pravidelne beriem na spanie (Dr. mi povedala, ze mozem pokojne aj 3 mesiace v kuse ho uzivat). Velmi som sa zlakla. Na upokojenie som uz v noci brala po 3-4 hodinach spanku s Hypnogenom aj 1,5 mg Lexaurinu. Ten som si mala davat aj na obed, avsak vtedy som ho neuzívala. Po tých krcoch a busení srdca som Hypnogen stopla a na moje rekvapenie uz druhu noc som zaspala a spim bez nejakeho lieku. V noci sa sice neraz budim, mam vela snov, co s Hypnogenom nebolo, ale vyspim sa. Po dva dni som sa rano a na obed tlmila tým Lexaurinom a mam dojem, ze som sa skludnila.
Dnes budem pol dna teda mimo domu ako mamin doprovod tak predpokladam, že ten Lexaurin uzijem dnes max. tak na obed, mozno ani to nie. Mam to predpisane nepravidelne len podla potreby na ustatie krizoveho obdobia. Uz niekolkokrát som si pomyslela, že najlepsie by mi bolo sa od vsetkeho odstrihnut (lebo okrem toho vsetkeho je tu aj manzelova 86 rocna teta, ktorá k nam chodi 2_3x denne, uz sa o seba nevie postarat, ma len synovcov a netere, no týi sa len dohaduju kto by mal s nou nieco robit. Do plusu sa pohorsilo aj svokre v DD a berie sa stale odtial k nam alebo dcere. Je uz imobilna, prejde len par krokov, no precenuje sa taha sa do domacej opatery). Vsetko to na mna dolieha a bývam z toho riadne vytocená. Uz aj cez den mam vysoký tlak. Za pol roka som schudla 13 kg. Hoci by mi bolo najlepsie na nejaký cas vypnut v nemocnici, nechcem to. Viem, že by ma tam nadopovali liekmi, zvysili AP a AD. Chcem to zvladnut doma s co najmenej liekmi.
Syn mi minule povedal: "Mama, som rad, že ta mam." Pochopila som to tak, že si ceni, že som do tej nemocnice nesla a nenechala ho tu doma vlastne sameho. Velmi mi fyzicky, ale najma psychicky pomaha.
Dnes som rada, že druhu noc som spala bez Hypnogenu a mam dojem, že i cez den som pokojnejsia. Snád to uz konecne pojde k lepsiemu.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Ne 28 august 2016 - 7:27

Ráno som prekvapil sám seba a už o siedmej som bol hore. Pomaly sa preberám, mám tu takú väčšiu šálku kávy, tak popíjam. Naši ešte spia, ale aj mne klipkajú oči. Tak strašne by som chcel byť pre spoločnosť hodnotný človek, ale momentálne... Nechcem sa zmierovať s tým, že taký nie som... sad and unhappy

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Po 29 august 2016 - 10:11

Tuto napísal:Tak strašne by som chcel byť pre spoločnosť hodnotný človek, ale momentálne... Nechcem sa zmierovať s tým, že taký nie som...

Mrzí ma, Tuto, že sa tak cítiš. Môj pohľad je asi takýto: Len málo ľudí (asi 5 až 10%) je významných a hodnotných celospoločensky, napr. vzhľadom na komunitu svojho mesta, kraja, štátu, alebo širšieho poľa svojho vedného odboru prekračujúceho štátne hranice, alebo s dosahom na ľudí nebodaj v globálnom alebo regionálnom meradle. Zvyšok, teda až bezmála 90% ľudí môžu sporadicky siahať na významnosť a hodnotnosť len v okruhu svojho tradičného životného priestoru, resp. svojho okolia, rodiny, okruhu známych, kolegov, priateľov.

V tejto analýze si myslím napokon, že my (ja a Ty napríklad) patríme do tej skupiny deväťdesiatich percent. Môžeme teda zabojovať o hodnotnosť a prínosnosť vlastnej osoby len vo svojom tradičnom životnom priestore. Tvoj životný priestor je nielen rodina a okruh známych, ale aj toto fórum, v ktorom napriek tomu, že ide o virtuálne prostredie, zasahuješ do životov viacerých ľudí veľmi reálne a živo. A vhodne doplním ešte, že aj kladne a pozitívne.

V tomto zmysle si vo svojom životnom priestore teda v rámci spoločnosti, na ktorú máš dosah, hodnotným a prínosným človekom. Ak Ťa mám skúmať podľa prínosu do tejto komunity, myslím si, že by fórum utrpelo fakt veľkú stratu, ak by si sem znenazdajky prestal chodiť. Tvoje pravidelné prispievanie a ochota reagovať na druhých príspevky, schopnosť otvárať nové témy a živo diskutovať o všeličom, to sú proste nesmierne kladné vlastnosti.

Čo sa týka širšej spoločnosti, Tvoj status ID vôbec neznižuje Tvoju prínosnosť a význam. Je len vyjadrením určitých pracovných limitov, ktoré sa Ti sčasti finančne kompenzujú, aby si mohol dôstojnejšie žiť, čím sa Európa týmto svojím systémom solidarity stáva lepším miestom pre život, závideným nejedným Neeurópanom. Ak existujú v tejto súvislosti u Teba pracovné limity, tak si treba vlastne uvedomiť, že práca nie je jediným spôsobom, ako byť prínosným pre širší celok spoločnosti. Tvoje kladné vlastnosti, charakterová výbava, vedomosti, intelektualizmus, morálne kvality, čestnosť v oblasti úradných stykov a dodržiavania právnych zákonov krajiny - to všetko sú ďalšie super veci, ktoré Ťa robia pozitívnym členom spoločnosti. Niekedy je naozaj veľmi chvályhodné, keď člen spoločnosti nie je škodlivý, kriminálny, nebezpečný - to znie ako biedne utešenie, ale je to súčasťou môjho názoru, že ak sa člen snaží byť poctivým a dobrým občanom, tak už to je vlastne na ňom pozitívne a prínosné. Nie je to totiž vždy samozrejmosť.

Určite teda, Tuto, neprestávaj vo svojej snahe byť dobrým človekom a váž si výsledky, ktoré si v tomto úsilí doteraz dosiahol. Vnímam Tvoj význam a prínosnosť veľmi zreteľne, a to hlavne preto, že som súčasťou Tvojho životného priestoru, ktorý rozmanito ovplyvňuješ. A veruže je to Tvoje vplývanie super. Mám Ťa rád ako dobrého kamoša a super moderátora. Prajem Ti veľa zdravia a nech sa Ti darí.

Super! Víťaz Vitaj giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Po 29 august 2016 - 20:20

Ahoj Matej,
ďakujem Ti za veľmi pekné slová, riadky aj odstavce, ktoré si mi venoval. Priznám sa niekedy mám takú náladu... no jednoducho ma niečo rozladí a namiesto toho, aby som sa smeroval k náladovému zlepšeniu, parádne sa do toho zamotám a následne ma chytí taká duševná reťazová reakcia. Potom som akýsi rozcítený a snáď až príliš v hlave rozoberám a znova rozoberám čo sa vlastne stalo. Nie je to síce pravidlo, že takéto prežívania je časté, ale je. Chcem tým napísať vlastne aj to, že nejaké sťažovanie nie je na mieste, sú aj ľudia, čo to majú omnoho horšie...

Ešte raz ďakujem Matej, drž sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 4 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  CHINAMAN Ne 4 september 2016 - 7:30

Ahojte prave bo skor pred 20 min som vstal na lieky a idsm este pospatnaspom do 9rej
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore