Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  Meretseger So 26 september 2015 - 14:01

Ked som zacala chodit k prvej psychiatricke, prekvapivo mi davala do ruky spravy, aby som ich hodila vseobecnemu. Nespravila som tak ani pri jedinej, okrem toho sa mi to velmi pacilo, mat tie spravy vo svojom "archive". Pacilo sa mi to preto, ze predovsetkym v slovenskom zdravotnictve plati pristup o nas bez nas. Myslim si, ze clovek ma plne pravo vediet vsetko o svojom zdravotnom stave.
Spravy boli, ako sa to tak asi robi, rozdelene na subjektivne a objektivne a okrem toho, ze ked si to s odstupom casu pozriem, nestacim sa divit, ake hluposti som hovorila, samozrejme tam boli psychiatricke terminy. Co sa tyka hluposti, boli tam veci typu: "Ked mi maju lieky pomoct, budem jest aj supiny z krokodila" Laughing
Tie terminy si moc nepamatam, hoci kym som bola pomerne inteligentna, dokonca som im rozumela. Tym nechcem povedat, aby sa psychiatricka v druhej casti vyjadrovala desiatimi vetami o tom, ze kecam blbosti a dalsimi 10-timi o tom, co to asi tak znamena. Ale myslim si, ze my "chori" (fuj) rozumieme danym terminom a teda je v uplnom poriadku vyjadrovat sa tak. Keby kdesi v beznom rozhovore s clovekom, ktory netusi nielen to, o com tocis, ale ani sa nesnazi tvoje pocity pochopit... nepoviem. Ale inak suhlasim s opadanym listim, ktory sa vyjadril tak dobre, ako to ja uz viac nedokazem.
A tak...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  filipka So 26 september 2015 - 15:00

X, išlo o to, čo by sa stalo ZDRAVÉMU človeku. Reaktivita ľudí s psychózou je diametrálne odlišná. To sa týka ako quetiapínu, na ktorý smerovala otázka, ako aj liekov na úpravu rytmu srdca či liekov na astmu. Keď podáš antiarytmikum zdravému, môžeš ho zabiť. Ideš teraz tvrdiť, že arytmia vlastne neexistuje a že tie lieky sú vlastne jedy, keď človeku a malígnou arytmiou zachránia život?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 7:48

Ešte jedna vec mi napadla k tomu "schizopríznaky zlepšené, v norme, zhoršené". Preskakujem to úprimne kvôli tomu, že už tomu ani nerozumiem. Aj keď poznám príbeh väčšiny z vás, tak ak vidím trie takéto riadky pod sebou - neurotično zlepšené, hentamto zhoršené, fyzično oné... tak fakt neviem. Našiel som k tomu aj príklad, možno nie dokonalý, ale trošku to možno priblíži. Boli sme dajme tomu 2-3x spolu na dovolenke, takže vieme komu sa čo páči a čo máme radi. A ja potom idem kamsi na Bali na dovolenku a povedal by som že "dovolenka dobrá, cestovanie nie až tak"... ale ja by som fakt chcel vedieť čo je za tým. Každý jeden deň je jedinečný...

No len toľko. Snáď už som to napísal rozumnejším spôsobom s emóciami pod kontrolou Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  regina Ne 27 september 2015 - 13:03

Ahojte,

vopred písem, že emocie mám pod kontrolou, ale táto téma aj mňa oslovila a nedá mi nevyjadriť sa k tomu.
Nezávisle od xkrchnava aj mna predtým zarážalo to lekárske popisovanie príznakov u niektorých. Pravdupovediac menej im rozumiem a súhlasím s tým, že slovo má svoju silu. Keď si budem stále hovoriť "som chorý, mám teké a také príznaky..." tak chorý aj zostanem.
Bretislav Kafka tiež vo svojej knihe Základy experimentálnej psychologie radí psychicky chorému človeku, ktorý sa chce uzdraviť každý deň sa uvedomovať, pozerať na seba v zrkadle (na koreň nosa) a vraviet si: " Ja som ja" alebo "Som zdravý" a pod. Ja som to často praktizovala a verím tomu, že mi aj to pomohlo. Ďalej na 21 dní dáva texty (kazdý den iný), ktorý má chorý prepisovať. Sú to pozitívne tvrdenia, ktoré tiež môžu pomocť k uzdraveniu. Ja som v to verila a neraz po ataku praktizovala. Hovorí sa tomu autosugescia Very Happy
V tom čase, keď Kafka písal tieto návody tak ešte neexistovalo ani zďaleka toľko psychofarmák a ľudia sa liečili inak ako teraz.
Nikomu nebudem samozrejme prikazovať, aby svoje príznaky nepopisoval medicínsky, ale súhlasím s x-om, že to može škodiť a ukotvuje to človeka v chorobe.
Inak stojí za to si prečítať tú Kafkovu knihu, zvlášť kapitolu Ako uzdraviť duševne chorého.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 13:15

Ahoj Regi, je tá kniha dostupná online? Či treba asi klasiku objednať čo?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  regina Ne 27 september 2015 - 13:37

Ahoj x,

presný názov knihy je: Nové základy experimentálnej psychologie
nasla som link na Pdf:
http://www.scribd.com/doc/53474002/Bretislav-Kafka-nove-zaklady-experimentalni-psychologie#scribd
ja ju mám fyzicky doma a dlho som v nej nelistovala, hoci istý cas som ju velmi odporúcala pre psychicky chorých a ich blízkych a asi by som si ju mala tiez znova precítať.
Pozerala som aj to Jurajove video, co si dal nan link a vidím, že ich je tam viac - diky za upozornenie Smile
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 14:08

Už to mám v telefóne. Díky moc. Je aj EPUB k zohnaniu keby niekto chcel...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  Matej Ne 27 september 2015 - 21:57

tak keď vám vadí to, ako sa vyjadrujem, tak je lepšie, aby som ani neprispieval, ak tu mám niekomu so svojimi textami vadiť... píšte si ďalej, ja to vzdávam

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 22:27

Matej, len to nie... Zajtra napisem viac. Písal som to viac emocne tak si to prosím tak neber... len ako vec k diskusii či úvahe...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  Tuto Ne 27 september 2015 - 23:29

Ahoj Matej,
ako iste vieš kolektívna vina sa v práve neuznáva. Pokiaľ má písať za seba, píšeš veľmi dobre a keď som dal (možno aj nemal dať) link na túto stránku psychiatričke, na Teba ako jediného sa pýtala v súvislosti s tým, že dobre píšeš. Osobne sa prikláňam k tomuto názoru a pridávam to, že sa mi aj páči Tvoje písanie. Keď sme koniec-koncov pri tom, každý z nás, čo tu sme, má aj dispozícii Net, kde sa až veľmi ľahko dostane k významu daného slova, alebo ich spojenia. Mne osobne to nerobí žiaden problém, ale niekedy bývam lenivý googliť. 

Ty predstavuješ akýsi základ fóra, si fundamentálne na jeho začiatku. Má zmysel čo tu píšeš a má to aj hodnotu. Navyše sme tu všelijaký, mal by si teda rátať s rôznymi názormi a postojmi. Potrestať celé fórum prestaním písať sa mi zdá cez čiaru. Svojím spôsobom Ťa aj ja mám rád, keď som tu s Tebou toľko vydržal a myslím, že sa dá rátať aj s mnohými ostatnými. Osobne si myslím, že navyše ani xkrchnav to nemyslel doslova tak, ako to v akomsi pohnutí mysle napísal. 

Matej buď s nami a napíš. 
S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  opadané lístie Po 28 september 2015 - 5:00

Matej, ja poviem len za seba, ze osobne mam Tvoje prispevky nesmierne rad a vzdy sa velmi tesim, ked prispejes, pretoze hoci aj v nich napises aj v "medicinskom" jazyku (tiez tak casto pisem), Tvoje prispevky su hlboko ludske. giving a hug
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje - Stránka 2 Empty Re: Schizofrénia, psychóza, BAP... neexistuje

Odoslať  Meretseger Po 28 september 2015 - 9:41

Matej, pridavam sa k tym, co chcu, aby si prispieval aj nadalej, bez ohladu na to, ako Tvoje prispevky vyzeraju, ci su, alebo nie su "medicinske". Mne osobne to teda vobec neprekaza.
Neopustaj nas!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore