Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 14 jún 2015 - 20:34

Ahoj Mischelll,
ďakujem za mačacie povzbudenie v podobe pekného obrázka. Aby som nezostal dlžný, aj ja Ti niečo posielam:
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 37361-cats-cat-in-computer

Teda pomocníčku v práci... 

............................................

Ahoj Matej,
som rád, že sa venuješ takejto hodnotnej práci na wikipedii. Držím palce, aby Ti dni vychádzali aspoň ako tento.

...........................................

Ahojte,
dnes som si spravil taký oddychový - relaxačný deň. Po obede som si zdiriemol a počas celého dňa som sa pomaličky venoval plánu. Vybehol som do supermarketu po nejaké vody. Vonku bolo teplo a dusno.

Zdravotne, pomerne dobre. Ani to nejako neviem zhodnotiť, lebo väčšinou som bol doma a do obchodu som len tak preletel. Na balkóne vcelku Ok. S našimi fajn. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Finland_smoking_balcony

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 15 jún 2015 - 13:24

Tuto, ten obrázok, ako pristihol policajt fajčiara na balkóne, je geniálny! cheers Úplne sa hodí na Tvoju situáciu, teda aspoň mám ten dojem. Si majster v hľadaní obrázkov, ku každej svojej situácii a stavu vieš nájsť niečo trefné a vystihujúce. jumping it is perfect

--

Včera poobede som mal problémy. Skysol som na čete a ako to už tam chodí, opäť ma miestne pomery priviedli k smútku, depresívnemu výkyvu, dokonca tentokrát spojenému aj s rezonantnými reakciami a značnou podráždenosťou z toho, čo mi ľudia písali. Bol som značne precitlivelý a všeličo som si tam vzal osobne. Ľudia, keď sú anonymní, tak nemajú problém robiť druhým zle a neštítia sa použiť akékoľvek zbrane, len aby druhého ponížili. very sad5 Crying or Very sad Potom som si večer poplakal trochu na posteli z toho. Celkovo to bol po dlhej dobe prvý taký "rezonantný depresívny výkyv agitovaného typu", myslím, že prvý v tomto roku. Sad Musím si tam nejak zrušiť nick, len ešte som si nebol pozrieť ako. Som nepoučiteľný - dva týždne som zaťatý tam v živote nejsť, a potom po 2 týždňoch tam predsa len idem. A vždy to skončí depresiou. To the wall Nestretol som sa s nikým ešte, na koho má čet také významne negatívne dopady. Ľudia sú tam vo všeobecnosti skôr horší, ukazujú svoju skôr horšiu tvár. A ja to neviem nebrať osobne - beriem to jak keby mi to hovorili do očí živí ľudia. Preto aj tu na fóre, keby ste mi začali nadávať, vysmievať sa mi, alebo ma inak ponižovať, alebo by ste išli so mnou do ostrého konfliktu, tak by som sa asi zosypal. Skrátka ja mám akosi v povahe nekonfliktnosť a keď som umelo posunutý do týchto "hraničných situácií v medziľudských vzťahoch", tak sa psychicky sypem. Dokonca som tam poprel aj svoju kresťanskú vieru, čo svedčí o tom, že absolútne nič vtedy nie je vo mne pevné a sypem sa aj so základmi celej mojej psychiky. Aké by to bolo krásne byť ako druhí, chodiť četovať a nemať z toho žiadne negatíva. Urážky a výsmechy brať s rezervou. No lenže neviem taký byť. Možno je to spôsobené aj tým, že ja som od nejakého r. 2005 až 2009 mal jediné sociálne interakcie len na četoch, takže som si privykol na čety ako na absolútnu realitu, v ktorej je to úplne všetko živé a naozajstné. A tieto moje pocity a stanoviská neviem teraz zo seba dostať. Dúfam, že ma aspoň trošku chápete. sad and unhappy

Zaspal som potom až okolo jednej, druhej v noci. Dnes som vstal veľmi neskoro - až okolo 10:30. Len som spravil ranné rituály, potom už bol obed a teraz asi pôjdem pokračovať vo wikipedii alebo v niečom podobnom. Ešte sa spamätávam zo včerajších konfliktov, som naďalej rozcitlivený.

Prajem pekný deň všetkým.
Váš kamoš
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 15 jún 2015 - 21:50

Ahoj Matej,
ďakujem za pochvalu obrázka. Priznám sa, že som si nebol istý, či to nie je nejaké obmedzené, alebo či tým neobťažujem...

S tým chatom, to už nie je dobré. Keby som sa do toho mohol montovať, tak by som k tomu zaujal radikálny postoj, teda "go to hell chat". Jednoducho sa na to definitívne vykašli, keď Ti to robí zle... shooting3 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Dead-computer 

..................

Ahojte všetci,
dnešok bol akýsi priemerný. Som veľmi rád, že sa schladilo, lebo mi to teplo už doslova liezlo na nervy, hlavne teda v noci. Bol som na záhrade, trochu som pobehal s krhlou a poklábosil s tetou, ktorá doniesla aj niečo chutné na zub v podobe jej kuchárskej tvorby. Bolo mi na záhrade dobre. Okrem toho som sa tradične venoval svojim pravidelným aktivitám. Trošku v tom pociťujem zlepšenie, ale dúfam, že to pôjde rýchlejšie.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Img-thing?
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 15 jún 2015 - 23:42

Tuto, teším sa, že Ti schladenie počasia padlo vhod. Môžem potvrdiť, že aj mne. Len som bol trochu sklamaný, že tu v mojom meste nepršalo. Ale teplota išla smerom k dvadsiatke a dalo sa dobre dýchať. Dokonca aj ventilátor si mohol odpočinúť. Držím Ti palce do Tvojich ďalších dní. Pekný utorok. it is perfect

--

Dneska som si chcel schválne dokázať, že viem byť aj zrelý človek, ktorého osobné invektívy nezložia, ale ktorý bude vec brať športovo a nebude nafukovať svoje akože veľmi urazené ego. Very Happy A preto som poobede išiel na čet. A vskutku sa mi to podarilo, skysol som tam na 8 hodín a celý čas to bol veľmi príjemne trávený čas. Možno čiastočne neproduktívne, no nemôžem povedať, že by mi to nič nedalo. Všeličo na tých konverzáciách bolo aj užitočné pre ďalší vývoj. Smile Takže som bol rád, že som akosi zvíťazil a bol som zrelejší, nebral som veci úzkostne, precitlivelo. Smile

Každopádne zajtra už nechcem četovať. Aspoň nie celý deň. Chcem byť od toho slobodný. A treba aj niečo produkovať. Na tvorbu wikičlánkov mám podobný názor ako Tuto a Mischelll, a síce že je to fajn činnosť. Prospešná. Takže pôjdem na tomto makať. A tiež asi skočím do obchodu zajtra. Skrátka minimálne do 18tej hodiny musím žiť v reáli a starať sa o skutočné veci. A  ak zajsť na čet, tak len večer na hodinku-dve.

Dnes som teda prežil deň trošku málo aktívne, no šťastne. Cítil som sa dobre. Ochorenie sa nehlásilo o slovo, pripomínali mi ho len lieky, ktoré som si ráno, na obed a večer dal. Mám však trochu posunutý spánok - zase som nemohol vstať skôr, vymotal som sa z postele až o 10:30, čo je fakt sila. Embarassed Zajtra povinne o 7:00 vstávať a basta! Embarassed Musím si nastaviť nejaké delo alebo kanón, ktorý ma z tej postele vystrelí. Veď takto kým sa ja rozkukám, že je nový deň, tak mnohí ľudia sa už aj pomaly idú vracať z práce zo šichty. To je luxus, ktorý si nemôžem dovoliť. Resp. teraz môžem, no nechcem ho. Cool

Toľko teda. Napíšte, ľudkovia, ako sa máte a čo nové, čo staré. Ako si nažívate? V čom sa nedarí, v čom sa darí? alien

Všetko dobré!
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Ut 16 jún 2015 - 9:34

Zdravím,

práve sa snažím prebrať zo spánku. Akosi ťažšie mi to dnes ide. Bola som vyspatejšia ráno o 6stej, keď som syna chystala do školy. Asi som si radsej nemala už ľahnúť. No, snáď sa mi to podarí.

Matej, s tým chatom mi napadlo, že som na tom bola kedysi podobne. Všetko sa ma dotýkalo, až raz po reakcii na moj článok som skončila dokonca hospitalizovaná. Dnes to zvládam už o mnoho lepšie.

Včera som bola u psychologičky a doma som v podstate toho veľa nespravila. Zato som si večer so synom pozrela film Teoria všetkého o živote Stephena Hawkinga. Bolo to trochu sladké - syna sa dobre bavil na mojich slzách - ale páčila sa mi jeho myšlienka, že život má vždy zmysel a človek má vždy nádej. Nedávno som však v rozpore s tým čítala článok v Denníku N o 39-ročnej lekárke s diagnozou skleróza multiplex, ktorá už 4 roky túži zomrieť, pretože je na tom tak zle a tú nádej a zmysel postráda. Pravdupovediac, chápala som ju. No na druhej strane aj Hawking bol na dne, keď mu oznámili, že mu zostávaju 2 roky života a nakoniec zmysel svojho bytia našiel a "nadčasuje" dodnes. Obdivovala som vo filme jeho zmysel pre humor a pozitívne myslenie. Nečudujem sa, že názory na eutanáziu sú také rôzne. Ono v niektorých okamihoch života je človek na dne, stráca silu a zmysel žitia mu uniká. Rozdiel však je, ak už nejde o okamihy, ale dlhotrvajúce obdobie...
Ja som to našťastie zažila len raz, po prvej hospitalizácii, kedy som sa z ťažkej depresie nevedela vyhrabať a mala som dojem, že som tu len na príťaž, hoci ma moji blízki ubezpečovali, že stačí aj tak málo, že som... Vtedy som videla jediné východisko - smrť. Dnes žijem úplne odlišne. Moje dni sú naplnené a hoci velmi pravdepodobne svetu nic svetoborné neprinesiem, život ma pre mna znova cenu. Preto, pritelia, nestrácajme nádej, možno nie hneď, ale časom sa aj choroba a nepriazeň osudu poddá.

Dnes mám na pláne nejaké práce v záhrade, v domácnosti a zrejme na večer nejaké administratívne práce spojené s projektom, ktorý realizujeme v našej dedine. Pračka mi už hučí a ja sa hádam tiež pomaly "rozbehnem" laughing

Prajem vám pekný a naplnený deň, priatelia! regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 16 jún 2015 - 20:51

Ahoj Regina,
na blogoch obvykle vyžadujú pravé meno a aj prípadne fotografiu. Jednoducho sa ide s "kožou na trh". O to môžu byť bolestnejšie ataky "nepomenovaných". Aj ja som mal blog, ale som ho zrušil, lebo sa mi rozhodne nechcelo zaoberať nepríjemnými príspevkami v diskusii pod článkom. Podobne ako na Teba to na mňa nepôsobilo dobre.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Computer-crash

...........................

Ahoj Matej,
..."skysol som tam na 8 hodín"... Fúha to je na môj vkus moc na chatovanie. Veď ako myslíš. Niekedy sa u mňa vyskytne deň, že len pospávam pár hodín a potom ľutujem, čo času som zahodil. Ale nakoniec to môže byť celkom fajn hobby. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Chatting.ir

..........................

Ahojte,
dneska som mal taký ospalý deň. Po obede som si išiel odpočinúť a zadriemal som na dlhšie ako som chcel. Ostatok dňa celkom pohoda. Navečer som bol pozrieť k jazeru s kamarátom a zhodou okolností sme mali aj odvoz do mesta. Inak všetko po starom, stále ma trápi zbytočná únava, hlasy v norme, trochu pribudla nervozita v malom a slabá občasná úzkosť. Spanie otázne, zaspávanie predĺžené, vstávanie sťažené.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Miscellaneous-wrong_side_of_the_bad-gets_up-wakes-awakens-bad_moods-jmp090105_low

Čaute. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina St 17 jún 2015 - 10:43

Ahojte,

Tuto, más pravdu písem pod svojim menom a fotografiou a diskutéri, hlavne tí nepríjemní sú často anonymní. No a samozrejme aj pod inými cudzími clánkami potom diskutujem pod svojim menom, nemám druhý nick. Uz som si vsak zvykla, uz ma to nerozhadzuje.

Dnes mám vela jednotvárnej roboty. Vcera som nazbierala 1 a 1/2 vedra (10litrového) hrachu a kedze som ho vcera neluskala, dnes uz musím. Pustím si vsak k tomu nejaku hudbu a pojde to dancing Zisla by sa mi nejaká pomoc, aspon + 2 ruky...

Majte sa pekne a napíste aj vy ako sa máte...
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 17 jún 2015 - 11:16

Ahojky.

Ty to máš, Tuto, zapeklité myslím aj kvôli tomu Gerodormu. Stavím sa, že aj nasledujúci deň ešte pôsobí v podobe pozostatkov v krvi, takže Ťa unavuje. Asi to však nie je pre Teba nová informácia. Smile Každopádne ak to porovnám so sebou, tak veru aj ja, keď som si dal nejaký Prothazin alebo Atarax, tak ešte na druhý deň som bol dosť oťapený. A pritom Gerodorm je liek oveľa vyššieho kalibru. Shocked Takže vedz, že chápem Tvoju únavu a vyjadrujem Ti súcit a podporu. Želám len všetko dobré, nech sa Ti dni lepšia a lepšia. giving a hug

Regi, prajem Ti kusisko veselej a dobrej nálady pri tom lúskaní! Držím palce. Smile winking giving a hug

---

Dnes sa mám dobre. Včera som mal produktívnejší deň. Ráno som brnkol zubárke - v pondelok idem na preventívku. Potom som vybavoval laserovú operáciu očí - na moje veľké potešenie majú voľný termín už teraz v sobotu o 10:00. Takže ak to vyšetrenie dovolí, tak by som už mohol mať operáciu za sebou už túto sobotu. cool Ešte musím vybaviť chirurga na znamienka, k tomu pôjdem v budúci týždeň, podľa mojej schopnosti vidieť... affraid Snúbenke brata som potom poobede spráskal daňové priznanie. Bolo trochu komplikovanejšie, tak mi to zabralo pár hodín, lebo som si k tomu musel nečakane pozrieť niektoré menej známe úseky zákona o dani z príjmov. Bol som aj v obchode kúpiť balené vody a na úrade. Večer okolo 18tej som už bol dosť unavený, tak som iba polihoval pri telke. O dvadsiatej som už išiel spať. Včera som vstal o 7:10, dnes o 7:55. jumping Včera som nedodržal limit kJ, mal som chuť aj na sacharidy, tak som si doprial. silent Momentálne to s mierami vyzerá 78,4 kg a 97 cm. Čiže od piatka sa to extra nepohlo - stagnujem. I disagree A to ešte 7 centimetrov musí ísť dole! very unhappy

Inak fajn. Fyzično lepšie. Neurózy trochu zhoršené. Flush ok. Celkovo dávam svojmu stavu dnes známku 1-. rendeer
Majte sa pekne, priatelia, nech Vás zdravie poslúcha, držím k tomu palce. it is perfect
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 17 jún 2015 - 20:18

Ahoj Matej,
máš pravdu s Gerodormom. Zatiaľ to u mňa celkovo na súcit asi nie je. Snažím sa ho poliť a štvrtiť. Teraz mi celkom zapasoval, keď som si ho dal 3 hodiny pred spaním, asi to podobne urobím aj teraz, lebo to prinieslo kladné výsledky.

Dočítal som sa v Tvojom príspevku, že ideš na tú laserovú operáciu s očami, tak Ti budem držať veľmi palce, aby to dopadlo výborne. Taktiež si šikulka, že si zvládol to daňové priznanie. Vôbec ty si šikovný človek.

..........................

Ahoj Regina,
na diskusiách sú niekedy diskutéri viac ostrí, ako by sa slušalo. Občas v článkoch len hľadajú "blchy", aby sa mohli na niekom vyzúriť.

.............................

Ahojte,
mám sa momentálne znesiteľne, psychopatológia rovnako ako som písal minule. Nič zvláštne sa nedialo, bol som na záhrade, doma. Neviem, čo tá únava. Nemáte nejaké typy? 

Trochu ma dnes viac chytila navečer úzkosť, a netuším z čoho.  Suspect

Niekedy sa zamýšľam nad budúcnosťou a dosť ma to frustruje. Možno práve to mi navodilo dnes tú úzkosť. Vidím premrhanú šancu normálne žiť s exmanželkou, stárnutie rodičov, moju vlastnú neschopnosť normálne sa zapojiť do pracovného prostredia, fajčenie, moju chabú fyzičku, nadváhu... jednoducho, nie je to ono.  pale

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Št 18 jún 2015 - 10:41

Tuto napísal:Dočítal som sa v Tvojom príspevku, že ideš na tú laserovú operáciu s očami, tak Ti budem držať veľmi palce, aby to dopadlo výborne.

Ďakujem za držanie palcov. Veľmi sa na ňu teším a tiež dúfam, že všetko prebehne v poriadku. Very Happy Ďakujem aj za pochvalu, vážim si to.  giving a hug
Tuto napísal:Neviem, čo tá únava. Nemáte nejaké typy?

  • Energeťáky - používam dva denne (ráno a hneď po obede), pričom posledný si dávam najneskôr o 13:30 až 14:00 hodine. Do večera tak povzbudzovač vyprchá z tela. Dohromady objem za deň najviac 500 ml. Riziká a nevýhody: neblahý dopad na krvný tlak a búšenie srdca, riziko zhoršeného zaspávania, zrýchlené myslenie. Výhody: dobre odstraňuje únavu minimálne na 3 hodiny po požití. Zlepšuje prekrvenie mozgu a taktiež zlepšuje náladu a čulosť.
  • Káva/Kapučíno - osobne neužívam teraz. Výhodou je možnosť vypiť ešte aj o 16. hodine bez toho, aby sa narušilo zaspávanie. Samozrejme za podmienky, že sa človek prelieva tekutinami, aby chodil povzbudzovač primerane vycikávať. Nevýhody: dopad na krvný tlak a zaspávanie, riziko zníženého efektu pri konfrontácii s Gerodormom v krvi. Výhody: mierny až dobrý efekt na 2 hodinky po užití (podľa mojej skúsenosti), v závislosti od nudy, totiž so stupňujúcou sa nudou zásadne stúpa riziko unaviteľnosti a neefektívnosti povzbudzovača.
  • tabletky MemoPlus - dva až tri denne. Obsahujú taurín, kofeín a ginko. Prekrvujú mozog. Nevýhody: dopad na zhoršené zaspávanie. Výhody: len slabý dopad na krvný tlak, zlepšené myslenie, dobrá pamäť a schopnosť sústrediť sa, zlepšená nálada, celková unaviteľnosť je relatívne efektívne zvládaná, najmä v kombinácii s tekutým povzbudzovačom. Cenová relácia - asi 10 až 11 eur za 60 tbl. Dostupné v lekárni bez predpisu.
  • 2 až 3 dni vydržať nedriemať cez deň - postupne vtesnať spánok medzi 23:00 a 8:00. To je však dosť náročné, sám s tým mám problémy. Držanie sa v bdelom stave nasilu počas dní medzi 8:00 a 22:00 je doporučovaný krok.

Tuto napísal:Niekedy sa zamýšľam nad budúcnosťou a dosť ma to frustruje. Možno práve to mi navodilo dnes tú úzkosť. Vidím premrhanú šancu normálne žiť s exmanželkou, stárnutie rodičov, moju vlastnú neschopnosť normálne sa zapojiť do pracovného prostredia, fajčenie, moju chabú fyzičku, nadváhu... jednoducho, nie je to ono.

  • Šanca žiť s exmanželkou - Mrzí ma to. Neviem, ako by som tu vyjadril nejaký postoj či radu. Zdá sa, že je to už minulosť a lepšie je sa obzerať na súčasné možnosti smerom k svetlejším zajtrajškom. Ako prvé by som radil riešiť trebárs nadváhu, urobiť si z jej riešenia koníček.  Wink
  • Starnutie rodičov - veru, to poznám. Rodičia mojich rodičov sa nedožili príliš veľa. A moji majú už 61 rokov, takže neviem, ako dlho s nimi budem. Snažím sa čo najkvalitnejšie s nimi vychádzať a pomáhať im v domácnosti, čo robíš iste bez problémov aj Ty. Základom je tuná dobrý vzťah. Sústredenie sa ani nie na to, že možno raz odídu a zanechajú nás na tomto svete, ale kým sú tu, byť s nimi zadobre a byť s nimi priateľ. A mať sa radi. Je to také idealistické a romantické trochu, ale myslím, že je to reálne možné a človek sa o to usilovať má a musí. Tvoj postup samostatnosti by som videl teda naďalej aj tu v prvom kroku v nadváhe, až v druhom kroku príjem, následne fajčenie, a v poslednom kroku priateľka (ak by bol záujem, nemyslím to taxatívne, že takto to nutne musí byť). Je to iba, ako by som to robil zhruba ja.  Embarassed
  • Pracovné zapojenie - jedného dňa možno pomocou brigád. Neviem, aké sú možnosti v Tvojom okrese. Základom je aj robiť niečo, čo nepatrí na úroveň nášho vzdelania. Trebárs pokojne skúšať aj priemysel. Len akurát, že nie na trvalý pomer, ale len brigádne, najlepšie ako som to mal ja, keď som si sám mohol povedať, kedy a na koľko prídem. Vtedy, keď by si sa cítil, že sa Ti chce a že si trúfaš, tak vtedy by si išiel, a keď by si potreboval vzhľadom na zdravotný stav odpočinok, tak by si nešiel. Dneska sú schopní mimo Bratislavy zaplatiť aj 3 eurá v čistom na hod., čo predstavuje pri odrobených nejakých 5-7 dní počas mesiaca (taká reálna brigáda pre nás), aj prilepšenie o 160 eur. To poteší. Smile Korunka ku korunke... it is perfect A tým som nemyslel len výrobu, ale aj trebárs hlúposti, ako balenie, vynášanie, rozbaľovanie, etiketovanie... Alebo obchod, pokladňa. Dôležité je, aby to nebolo vzaté ako poníženie, lež ako skvelá príležitosť si prilepšiť brigádne. Len teda neviem, aká je situácia v Tvojom okrese. Celkovo slovenské mnohé okresy to majú biedne s príležitosťou drobných brigád. sad and unhappy
  • Fajčenie - to by som skúsil ja tak, že sa motivovať tými peniazmi. Že si rátať, koľko ušetrím, keď znížim frekvenciu fajčenia trebárs z 1cig./40 min. na 1cig./50 minút. Pri takomto jemnom znížení frekvencie by som ušetril podľa mojich výpočtov pri priemerne cene škatuľky 2,80 eura sumu 42 centov/denne, čiže bezmála 12 eur/mesačne. To je pri našich malých príjmoch geniálny pokrok, a to by som si zapálil vždy len o 10 minút neskôr než obvykle. A dalo by sa to samozrejme s tým hýbať a manipulovať, aby to išlo do vyšších ušetrených čísel. Neviem, ale pre mňa by to bola veľká motivácia, nakoľko peniaze sú pre mňa jedny z najhybnejších motivácií vôbec.  Very Happy  Coines_Euro
  • Nadváha - veru, s tou by som začal ako prvé. Základ je, aby ma to bavilo. Počítať si energiu na účte http://kaloricketabulky.cz. Denne pre Teba limit asi 7000 kJ, znížiť sacharidy pod 140 g, zvýšiť tuky na 90-100 g. Veľa vody. Občasné doplňujúce cvičenie drobného typu - napr. základné cviky, drobný strečing. Kardio len, ak sa Ti bude chcieť a máš ako a kde. Nie je nevyhnutné, najmä aby si si nezaťažoval kĺby a kvôli tlaku srdce. Yes K tomu všetkému si viesť podrobnú evidenciu svojich pokrokov, úspechov, čítať motivačnú literatúru, vizualizovať si vopred svoje výsledky. Smile

Kamoš Tuto, nevezmi, prosím, moje rady alebo tipy ako poučovanie.  Embarassed Práveže si uvedomujem úplne zreteľne, že tieto všetky rady dávno poznáš a si vyskúšal. Len som Ti nechcel znovu napísať, že Ťa iba chápem a držím palce. Túžil som Ti aj niečo konkrétnejšie poradiť. Možno aj pre povzbudenie druhým, no isteže hlavne pre Teba. Smile Napriek tomu, že tieto rady dávno dobre poznáš, vezmi ich len ako moju snahu a túžbu Ti veľmi držať palce a nejak Ti pomáhať. Vždy sa bojím, že ma odpíšeš a že mi trošku vynadáš, že mudrujem alebo poučujem. To by ma mrzelo. Chcel som niečo konkrétnejšieho vhodiť do príspevku, niečo, čo by som možno robil ja pri svojich naivných skúsenostiach a možnostiach. Máme Ťa radi, Tuto. Yes Pretty good Želám, aby sa Ti hojne darilo a mal si sa fajn. Applause

Posielam mačičku/kocúra (nevyznám sa v ich pohlaví Very Happy ):
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Cat10
So srdečným pozdravom
kamoš Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 18 jún 2015 - 13:47

Fíííha tu mal niekto dnes tvorivú náladu Smile. Ani nestíham celé prečítať. Dnes idem na prvú konzultáciu ohľadom arteterapie, tak keď tak poinformujem večer na zellu ak tam niekto budete. A k potravinovým doplnkom čo si tu písal, Matej, ja začínam experimentovať s Aloe Vera. Gel 90% od LR. Dosť drahý, ale vraj dobrý na podporu... tak uvidíme. Po nejakej dobe tiež poreferujem.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Št 18 jún 2015 - 17:45

Ahojte,
tak všetko som si poctivo prečítala, ako sa máte a zdá sa, že celkom dobre.

Vítam aj ja nového člena Jakubino, tak nech sa tu medzi nami cítiš dobre Very Happy

Ako sa mám? Celkom dobre, len nestíham časovo nič. Toľko plánov si spravím ráno, čo všetko musím spraviť a nestíham... niekedy mám pocit, že som zabila jeden deň a nič som osožné nespravila, potom ma to mrzí... Ale psychicky sa teraz cítim dobre a to som rada.
Mňa narozdiel od vás nejak neteší, že sa schladilo very unhappy ja chcem slniečko a leto sunny sunny sunny kúpanie a opaľovanie, grilovanie a bicyklovanie, prechádzky... a tak...
Ale leto je len pred nami tak dúfam, že bude pekné aj kvôli deťom aby mali pekné prázdniny...
Všetkých Vás pozdravujem community together
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore