Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zákulisia zamestnania

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Matej So 6 február 2016 - 14:23

Tvoj príbeh s umením a prácami je pozoruhodný. O to viac som strašne rád, že Ti to s tým štúdiom filmu vyšlo a ideš úspešne do toho. Gratulujem Ti, Helenka, a želám mnoho zdaru v škole a pocitov šťastia v Tvojom umeleckom srdci. it is perfect jumping

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Schizomars St 24 február 2016 - 13:44

Ja som tiez vela pocas zivota nepracoval.

Pred ochorenim som pracoval cez letne prazdniny uz ako 15 rocny, ked som pomahal ocovi, lebo v tom case podnikal. Pracovali sme v Prahe a ja som na vlastne oci videl ako otec pije alkohol a nestara sa zodpovedne. Predpokladal som, ze raz otec v tom dobre nedopadne. Bol som svedkom ako majster krici na mojho otca, ze prisiel ozraty na stavbu. Ja som vtedy pracoval so zbijackou, beton som daval dole, lebo zle zabetonovali. Prilis vela betonu zaliali. Dalej som pracoval s priklepovou vrtackou som daval sadzu dole z omietky... Co som mal problem, lebo som dostal zapal oka, koli tomu a isiel som domov. Otec vtedy zamestnaval ludi vascina ludi zila resp. prespavala v maringotke. Ja s ocom a jeho svagrom sme prespavali na ubytovni. Otec potom skrachoval. Takym sposobom, ze nevyplatil zamestnancom peniaze, lebo jeho sef mu nevyplatil peniaze tiez za zle odvedenu pracu. Samozrejme otca potom neskor zbili, ked prisiel domov, lebo nechcel im vyplatit peniaze. Vyklopavali nam na dvere. Nemal z coho vyplatit peniaze, lebo vtedy sme platili auto na lizing. Trebalo platit desat tisic korun ceskych mesacne a mali sme aj dlhy nejake.

Druhykrat a tretikrat som pracoval tiez v Prahe a tiez na stavbe cez letne prazdniny dva mesiace, ked som chodil na gymnazium. Pracoval som ako su zastavky metra pri nich: Dejvicka, Staromestska, Karlovo namesti. V Karlovom namesti a v Staromestskej som pracoval v jadrovej fakulte CVUT davali sme dole linoleum a nosili bordel a tak... V Dejvickej tak sme nosili Itong -tehly, cement, zbijali sme, nosili maltu a co trebalo akoze vsetko tak sme spravili. Byvali sme na ubytovni ako je zastavka Vysocanska. Taka ubytovna, kde boli plostice. Priniesol som ich aj domov. Rodicia neboli nadseni, kedze sme museli zavolat derazitera.

Tam v Prahe som sa dost opil, ze ma brala zachytka. Volalo sa to Face to face- Kamikaze all inclusive club pri zastavke Vltavska kde som sa opil. Alkohol bol all inclusive, to znamena, ze sme mohli pit kolko sme chceli. Platili sme chlapci 350 ceskych korun a dievcata mali za cenu 250 ceskych korun. Boli sme tam viaceri a ja som sam po vyjdeni z clubu sa zavesil na zabradlie mostu ako je hlavny tah na ostrov Stvanice. Preto ma odviedla policia do nemocnice na Bulovce. Platil som za tu hospitaliźaciu  cca 2000 ceskych korun. Sprchovali ma naheho a osetrujuci personal sa na mna pozeral. Prespal som tam noc a dali mi bazanta.
Samozrejme sme si uzili nocnu Prahu. Chodievali sme do Karlovych Lazni do najvacsej diskoteky. Ma tri poschodia a na kazdom poschodi ina hudba hrala resp. hraje. Na kazdom kroku boli cernosi, ktori nas chceli zaviest do kabaretov, ale mi sme isli tam kde sa neplatil vstup. Predavali aj drogy, ale to som si uvedomil az neskor.

Stvrtykrat som pracoval styri mesiace v sklade brigadne s elektronikou tiez v Prahe. Bol tam prisny rezim, ze sme nemohli nic ukradnut, aj keby sme chceli. Kamery, detektory pri vstupe do haly a tak sme sa museli vyzuvat aj zelezne predmety davat do prepazky. Tam som zo zaciatku pickoval, ale ma to nebavilo, neskor ma dali na sortaciu. Tam som ukladal notebooky na palety a ich balil  na balicke. Triedil zasielky do roznych prepravnych spolocnosti. Sem-tam neskor som si na voziku elektrickom vyskusal ako to je naplnat kamiony na moj podpis. Ubytovany som bol na Opatove na ubytovni s mojim kamaratom, ktory odisiel neskor. Byval som potom co som sa neskor dozvedel s fetakmi, vtedy mi prvykrat ponukli travu co som si dal a mal som pri tom rôzne pocity. Aj pervitin. Co som tu uz spominal. Chodievali sme do Crossu do takeho klubu. Ked zacali vykradavat auta tak som si povedal, ze odchadzam. Aj tak prace nebolo vela. Bol nový rok a v praci to nevyzeralo ruzovo. Napriek tomu, uzil som si fajn Silvester.
Piatykrat som pracoval v Kauflande tu kde byvam na oddeleni napojov som vykladal tovar. Pracoval som cez letne prazdniny dva mesiace.
Siestykrat som pracoval v Lidli tu kde byvam. Manipuloval som s tovarom, tak ze som ho vykladal. Pracoval som tyzden.
Siedmykrat tiez v Prahe cez letne minule prazdniny v pekarni v Bille v Prahe. Isiel som za svojim kamaratom. Pracoval som tri tyzdne.

Ja len tolko Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  xkrchnav St 24 február 2016 - 17:47

Mars... teda pozeram, že každý máme nelahky štart do života. Nieto sa čo čudovať, že sa nám deje potom čo sa deje, ako sa organizmus vyrovná s tým... hlasmi, či niečím horším... Teším sa na teba na zellu.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  CHINAMAN Pi 11 marec 2016 - 7:18

Moja prva praca bola v lome kde som brigadoval cez letne prazdniny, dalsia brgada bola na kukurici a sem tam po stavbach ako pomocnik to vsetko popri strednej. Po ukonceni strednej v roku 2009 som nastupil na VS do Nitri ale za kratko som sa nato vybodol kvoli soc. fobii a zacal sa ambulantne liecit pomocou benzodiazepinov a escitalopramu. Prva praca na zmluvu sa zacala v r.2011 kedy som pol roka pracoval v sklade. Potom som zacal robit v automobilke a jej pobockach na roznych poziciach. cca.1rok. Dalej som robil v reklamnej firme pol roka. V roku 2014 som pracoval opat v sklade 6mesiacov na dohodu, prisiel relaps v oktobri a do januara 2016 som bol doma. Teraz to budu 2 mesiace co vykonavam sbs...
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  CHINAMAN Ne 13 marec 2016 - 13:30

9


Naposledy upravil CHINAMAN dňa Pi 18 november 2016 - 14:41, celkom upravené 1 krát.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Schizomars Ut 15 marec 2016 - 21:32

Ahoj APBTCANDY,

Mas spravny postoj na vec co sa tyka prace, ze sanca tam je, aby som si ju nasiel, len je dost mala. Co sa tyka liekov ja asi budem brat lieky dozivotne. Som sa rozpraval uz so svojou psychiatrickou a ona mi to potvrdila. Musim sa zmierit ako clovek so cukrovkou....

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Pauza

Odoslať  dzuli08 Ut 26 apríl 2016 - 21:05

Ahojte tak ja som to dnes s pracou vzdala. Nie az tak uplne doslova ale potrebujem pauzu totiz. Doteraz som stale iba ucila. Vystriedala som 5 skol a na tejto poslednej som to uz nejak neustala. Stratila som chut chodiť do práce, motivaciu. Ono učiteľská profesia je sama o sebe narocna,no mala som aj triednictvo plus este kruzok. Aj tak som celkom prekvapena ze som to tolko vydrzala.ucila som aj na skole,kam chodili sami chalani.ale tak všetky mali svoje plusy aj minusy.teraz som avsak zacala aj pochybovat o tom ci sa na to vobec hodim,moja autorita u deciek je dost mizerna. Rozhodla som sa ze skusim zmeniť pracovnu oblast.len dufam ze sa mi podari prist na to,co by ma bavilo a kde by bol vacsi klud.
Inak som zabudla napisat ze mam F.20 ale co sa tyka liecby tak myslim ze to nie je az take hrozne. Beriem Abilify a Alventu. Viem ze ma nepoznáte ale ak by ste vedeli poradit ohladne prace tak budem len rada.dakujem
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Matej Ut 26 apríl 2016 - 21:40

Ahoj Dzuli.

Vnímam Ťa ako veľmi silnú osobnosť, že si dokázala urobiť také rozhodnutie. Človek v zabehnutom stereotype ťažko robí zmeny, najmä ak si to študovala, vyučovala a robila práve toto celý čas. Dozrela si na rozumnú zmenu životnej situácie, a k tomu Ti dávam veľké plus, že si sa tak odhodlala. Smile Si super. Smile Potvrdzujem a chápem, že učiteľovanie je veľmi náročné. Decká sú drzé, nepočúvajú, sú nevďačné. Budem na Teba pamätať a nejak Ti držať silno palce, aby si sa čoskoro našla v nejakom novom zamestnaní, ktoré by Ti viac vyhovovalo v súčasnosti. Ja pracujem v maloobchodnej sieti, vlastne ako administrátor, čiastočne aj ako predavač, lebo niekedy sa ocitnem aj zoči-voči zákazníkovi, no nie je to pravidelnosť. Je to zaujímavá profesijná oblasť. Ale zase málo platená a Tys študovaná osoba. Takže to len som chcel navrhnúť aj zo svojho súdka, lebo ináč Ti neviem poradiť, nakoľko mám už len skúsenosti s priemyslom, a to Ti nedoporučím. Tam teda kľud človek nenájde. Zaujímavé sú profesie úradnícke, či už poštové, úradné, politicko-správové, administratívne, účtovné. Robil som si kurz účtovníctva a viem, že by som mohol mať potenciál stať sa junior účtovníkom. Ale dopyt nie je veľký, resp. ponuka uchádzačov je oveľa vyššia než dopyt zamestnávateľov. Takže v tejto brandži zatiaľ vôbec nesvietim. Tým, že si študovaná osoba a máš vzťah k vedomostiam, tak sa domnievam, že si rada porobíš nejaké šikovné kurzy (baraj aj rekvalifikačné), ktoré Ťa bystro posunú vpred. Smile A neviem vlastne čo už doporučiť, no určite Ti chcem na záver aspoň popriať, nech sa Ti darí a nech si odpočinieš a načerpáš sily do svojej novej, možno aj oveľa lepšej etapy svojho života. Drž sa, Dzuli! Smile Posielam objatie: giving a hug

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  dzuli08 St 27 apríl 2016 - 17:29

Milý Matej,ďakujem za podporu aj rady, cením si to. Dúfam, že naberiem sily a opäť chuť pracovať, rovnako ako aj predstavu v akej oblasti.
Pekný deň. Wink
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 27 apríl 2016 - 20:31

dzuli08-drzim ti palce aj ja,,, urcite naberies chut do zivota a podari sa ti vsetko,staci bit trpezlivejsi tak aby si sa ani netrapila to bude fajn a dobre...,,,.......,,,,..... Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan Pi 18 november 2016 - 14:21

ahoj,
ak sa mozem pridat,som si par prispevkou precital a ako do pozornosti ma dali lieky a aich unava,
totiz ked som fakcil vo vyrobe okien a dveri-tazka praca,som pocitoval ranajsiu unavu po cele doobedie a az potom som sa dajako preberal,cely den som stal na nohach a pri stole na ktorom som robil,vo firme boli 3 velke stoly a sest strojov,robilo nas tam spolu so skladom cca 10 ludi,
raz som bol na pive z novym zamestnancom a po roku co som tam robil mi povedal ze to tam je sama psychiatria,co ma zaskocil ale mal pravdu,urcite to bral so svojho pohladu ale z mojho to bolo toho dost vela na co by som reagoval,totiz v dielni bol po zvacsa cely den velky hluk a ak niekto sa zacal na minutku s niekym zhovarat,som im dobre nerozumel a boli negativne hlasy,riesil som to svojou obranou a pokracoval v robote dalej,teraz ked si po niekolkych rokoch na to spominam,mal som tam jedneho konkurenta ktori neustale so mnou zapasil a vyvysoval svoje ego nad moje,na co som kontroval,ale vzdy islo o prvy utok z jeho strany,bol to jeden z najlepsich a najrychlejsich pracovnikov v dielni,raz som sa s nim skoro pobil a to len kvoli jeho priblblim poznamkam,mal som zase situaciu pod kontrolou,co sa tyka psychiky som bol po zvacsa uzavrety voci niektorim zamestnancom,preco?lebo som si k nim nenasiel ten spravny dobre ranajkovy spustac na debatu,ono ked som si to uvedomil neskorsie som antipsychotika bral aj rano co som podla mna nemal,oni sa predsa maju uzivat vecer pred spanim!!!,takto sa rano a cele doobede citim ovela vyspatejsio a sviezejso,rozumel som si tam snad z 3/4 zamestnancami a aj niektorima personalistami ci konatelom,ti co zbyli som si k nim pocas cca 2rokov prace nenasiel tu spravnu notu,v duchu po cele dni prace som riesil uplne stupidne veci,tykali sa samozrejme vztahov,najme s tima s ktorima som nemal co povedat,do dielni chodili aj zakaznici ci robotnici-montaznici,niektori si nasli i cestu aj ku mne,k mojmu stolu,po zvacsa chodili k tim druhim,odrobil som tam cca 2 roky,i ked v zavere to boli dohody,
ak sa mam ohodnotit tak nepracovalo sa mi tam dobre,pricina?lieky!!!
ked firma skrachovala´´financna kriza 2007/2009 ´´som v ziadnej robote nebol az dodnes,je to sedem rokov co som bez roboty ci brigady ale tie za ziadnu cenu nechcem,je to pod moju uroven,teraz si hladam pracu,mam rozposlane zivotopisy a dalej ich posielam,som na invalidnom a je toho malo,
pred tym som pracoval v sony ako skladnik a to jeden mesiac co ma potom vyrazili,vsimol si ma tam bezpecak,ktori pracoval jeden cas vo vezeni ako straznik-bachar-referent,tak som si domyslel kvoli komu ci comu,
este pred sony som fakcil u kamaradovej firme voda-plyn-kurenie,chodili sme po stavbach aj v bratislave,domy-byty-eko budovy,
tam sa mi co povedat do psychiky celkom darilo,i ked na par vinimiek priznakov psychozy,unavu som az ako taku nepocitoval a vydrzal som tam snad cez rok a pol,polovicku som pracoval na sefovej zahrade,kde som pracoval spolu s murarom,toto zamestnanie bola snad moja prva robota po chorobe ktorej som sa ujal,kolektiv v pohode,chodili sme na pivo,debatovali,zili,fakcili,smiali,nadavali,preklinal...

pred par tyzdnami ci tyzdnom som bol na jednom pohovore ktorim som presiel ale lekarskou prehliadkou nie,n evyhovuju nocne,ja sa nevzdavam,kazdy den pozeram inzeraty na http://www.profesia.sk/,http://www.pseurotrade.sk/o-nas,http://sk.jobrapido.com/

ale naj je ta profesia,este ze byvam v meste a to dokonca na zapade krajiny,ponuk je dost a kazdy tyzden snad vyjde 15 novych,ci obnovenych,
s 340€ sa neda zit,clovek je cely den na dochodku zavrety v dome/byte a ma co robit aby s necinosti nezmagoril ci v niektorich pripadov sa nedostal sanitkou do nemocnice,vsak filp pinel?!

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 19000501
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan Ne 20 november 2016 - 22:18

nepoznate robotu ako napriklad vo vesmire na mesiaci?,tam sa nocne nepocitaju!!!

Zákulisia zamestnania - Stránka 2 Cintorin03
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore