Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zákulisia zamestnania

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  vrana Št 24 november 2022 - 18:00

S potešením a ľútosťou ostatným oznamujem, že našiel Som si prácu. Dnes Som podpísal zmluvu. Od pondelka idem fakčiť, makať jak blázen. jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  dzuli08 Št 24 november 2022 - 19:29

@vrana,
gratulujem a prajem Ti nech sa darí. Silno držím palce! Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  vrana So 3 december 2022 - 21:35

Poslušne hlásim, že sa počas mojej služby Nič mimoriadne nestalo!

Tak mám za sebou prvú poobednú. Práca je nenáročná, manuálne práce vo výrobe, pozícia brigádnik s.r.o. na pozícii triedenie, separovanie a demontáž plastov.

Pracujem po zväčša so ženami. Muži sú väčšinou Team lídri a majú na starosť stroj na ktorom pracujeme. Práca je po zväčša sedavá a v stoji a málokedy za chodenia.

Takýto typ práce mi vyhovuje, nakoľko sa nenachodím. Chodenie mám však rád, ale nie v práci.

Prvých sedem dni Som robil s dvoma ženami, ktoré ma vyspovedali, ako také malé chlapčisko. Mal Som čo robiť, aby Som ústa zatvoril, bo Som sa rozkecal a hovoril Som tak furt o sebe, čo ja nerád. Snažil Som sa klásť otázky a dozviediet sa tak o živote aj druhých kolegin.

Výrobná hala má zo dvadsať pracovných úsekov, teda pozícii, na ktorých by Som mohol pracovať. Nachádzajú sa tam aj regále, sklad s dvoma VZV.

Tento týždeň idem na rannú, tak uvidím, čo spraví vstávanie na 04:50hod autobus. Chodím MHD-mestskou dopravou a potom prestupujem na PHD- primestskou dopravou. Autobusová kartička ma tak stojí 50€/na mesiac.

Dohodu Som podpísal s agentúrou donkonca roka s tým, že keď budem chcieť, môžme ju predĺžiť. Platovo sme sa dohodli na 4,7€/hod v čistom. Čo znamená, že ja ako dôchodca mám nárok na nezdanený príjem. Ďalej Som si uplatnil nárok na vyplatenie ďalšej dane z prijmu a to ak sa nemýlim, to, čo poisťovňa platí zamestnávateľovi za to, že ma zamestnal.

Výplata je vždy vo štvrtok každý týždeň, čo sa rovná 188€/na týždeň a to sa rovná 752€/na mesiac. Sestre tak dlžím cez 1000€, čo chcem od nového roku jej splácať. Moc krát jej ďakujem, že ma finančne podporovala v dobe, keď Som nemal na stravu.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, rasto, dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  kimi2028 Ne 4 december 2022 - 8:38

Ahoj Dušan, veľmi ti to prajem, že aby si vydržal. Drž sa kamarát môj... Silno držím palčeky....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  vrana Po 19 december 2022 - 19:09

Tak dnes Som bol na pohovore. Druhý pohovor v tej istej firme prebehol celkom fajn, až na malé čierne diery, defekty v počúvaní. Neviem, ako funguje čierna, nečistá energia ale na sekundu dáva o sebe vedieť v podobe nepochopenia a zamračenia sa.

Miestami Sme sa cítili priam božsky až spolupracovne. Tento pohovor bol druhý v tej istej firme po troch rokoch. Vtedy ma nepriali, lebo nebol Som tak na pohovor pripravený. Teraz áno a miestami to vypadalo, že Som vhodný kandidát. Výsledky budú po sviatkoch, obsadzujú štyri pozície na ITechnik. Firma sa zaoberá vyradeným hardwerom PC a NB, kde ich repasuje a posiela dalej na predaj.

Ako brigádnik v jednej firme Som skončil s tým, že si vybavujem normálnu zmluvu na TPP. Zajtra idem vytlačiť dokument, skočiť doktorke o zdravotný posudok a uvidí sa, či Som hoden aj nočných. Aj keď nie, pevne verím, že agentúra mi opäť ponukne v tej istej firme funkciu operátora vyroby na dve smeny.

Ako brigádnik Som sa duševne na tejto pozícii necítil prijemne. Ak pôjde všetko tak, ako má, najprv budem od druhého januára robiť vo firme plasticoncept a od februára vo AFB firme.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  vrana Po 23 január 2023 - 18:10

Ahoj

Poslušne hlásim, že znova zarezávam ako brigádnik. Dohodli sme sa na brigádu do apríla s tým, že potom sa uvidí. Robím opäť v tej istej firme, teda v plasticoncept. Druhý pohovor, čo Som robil do počítačovej firmy, mi neprešol. Ďalší pohovor v tej firme je až v apríli, ale naň už nepojdem, nakoľko ma nepriajli po druhý krát.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  kimi2028 Po 23 január 2023 - 18:15

Ahoj Duško, hlavu hore. To sú zaujímavé pracovné novinky a držím ti palce. Som rád, že pracuješ. Aj ja by som rád pracoval, ale nemôžem. Tak nič nenarobím. Musím popracovať na svojom rozvoji a ten anglický jazyk bude prvý krok. Len musím osloviť ešte toho kamaráta, či bude mať čas...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Katuska, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Patty_Pillow Pi 17 február 2023 - 12:00

Ja nemám veľa skúseností s prácou, keďže počas štúdia na VŠ som otehotnela a bola potom s krpatým doma, ale teda minulý rok v máji sa mi podarilo zamestnať v jednej spoločnosti, práca nebola náročná, len vyhľadanie zákazníka podľa čísla faktúry, vyklikanie reklamovaných vecí a potvrdenie. Ale bolo to mimo mesta, cestovala som tam a späť 3-3,5hodiny plus osem hodín smena. Po mesiaci sa mi zhoršil psychický stav, lebo som skoro vstávala a z práce sa rýchlo ponáhľala po malého do škôlky, plus stresy, keď som mala mať kontrolu u Dr. alebo psychoterapie, alebo s malým logopedické terapie, lebo som si to logicky musela narábať buď v inej smene alebo cez víkendy, tak ma Dr. odporúčala na PN, ktorú mi obvodná vypísala, ale nedala tam kryciu diagnózu, ale moju Fkovú, takže to zamestnávateľ vedel dohľadať na nete, pred koncom skúšobnej doby ma vyhodili, v zmluve bolo len ukončenie, ale manážer si musel po masírovať ego, tak mi dal takú prednášku ako veľmi som nebezpečná pre firmu a to som nemala s nikým konflikt, ku všetkým som sa milo správala, prácu som precízne spracovala a ešte pomáhala kolegom. Tak som išla 8 dní po vyhadzove na mesačné liečenie. Po liečení som si naivne myslela, že v pohode nájdem prácu, ale veľmi som sa mýlila. Od začiatku septembra do polky decembra nič, buď neboli vhodné časovo, vzdialenostne, neozvali sa, alebo že našli vhodnejšieho kandidáta, denne som sledovala viaceré portáli. V tom decembri som prešla cez prvé kolo do druhého a na pohovor, kde ma vzali. Ale problém nastal, keď mi firemná lekárka vystavila, že som spôsobila pod podmienkou, že k nej každé tri mesiace budem chodiť na takúto vstupnú kontrolu, tlak, EKG, krv, moč, zrak a lekárska správa od psychiatričky. Práca je fajn robím 7-7,5 hodinové smeny tak tri krát do týždňa. Práca spočíva v hľadaní tovaru po predajni podľa toho čo si zákazník objednal. Mám skener a ten mi ukáže presnú pozíciu a keď niečo nie je na pozícii, tak si to viem cez mobilnú aplikáciu pomocou ean kódu dohľadať, že akú máme zásobu. Prácu mám tak do 12:30 - 13:00, takže v pohode viem vyzdvihnúť malého zo škôlky. Dúfam, že v nej vydržím čo najdlhšie. Potrebujem ešte dva roky dôchodkového poistenia, aby som si mohla požiadať o invalidný.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, dzuli08, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Sweetheart Po 20 február 2023 - 17:59

Patty a to ta firemna doktorka videla, ake lieky uzivas? alebo si jej to nahlasila sama?
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Patty_Pillow Po 20 február 2023 - 18:38

@sweetheart to som mala taký trojstranový dotazník a pravdupovediac som chcela zatajiť, že mám schizofréniu, ale písala som so psychiatričkou a ona, že to mám normálne uviesť a tak som dopadla
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Sweetheart Ut 21 február 2023 - 10:59

Patty a ta doktorka si vedela aj vyhladat, ake beries lieky?
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 10 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Patty_Pillow Ut 21 február 2023 - 11:13

@sweetheart no ona si vyžiadala správu od psychiatričky a tam boli presné dávky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore