Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Samovražedné myšlienky

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Samovražedné myšlienky

Odoslať  Hermy Št 23 apríl 2015 - 11:52

Ahojte,
tak, som tu nová, ale hneď by som rada pridala príspevok a budem rada, ak sa vás čo najviac ozve a odpovie mi tak na pár otázok Smile
No začala by som tým, že mi v 17nástich diagnostikovali akútnu psychózu. Vzhľadom k tomu, že som sa ocitla v nemocnici na detskom oddelení, som musela prerušiť štúdium. Od septembra som išla na novú školu a rok sa mi darilo celkom dobre, až na to, že som dostala počas štúdia ďalšiu psychózu, ale zaobišlo sa to bez nemocnice. Prišiel ďalší ročník a ja som tak dáko upadla do depresií, nič ma nebavilo, nič ma nenapĺňalo, nevidela som v ničom význam a stále som hľadala také úniky, ako odísť na inú školu, alebo ísť robiť do zahraničia(čo pri mojej diagnóze nejde) a začala som málo chodiť do školy. V novembri minulého roku som bola dokonca dvakrát na vlakovej stanici, že skočím, ale nespravila som to. Tak som si povedala, že si dám pauzu od školy, že si asi potrebujem oddýchnuť....a pred Vianocami to začalo znova, uvedomila som si, že ja predsa bez školy nechcem žiť, že to chcem vrátiť a chodiť tam a tak zase nejako mi prišlo, že jediné riešenie je zabiť sa Very Happy ...našich som poriadne vystresovala, lebo som začala konať impulzívne, nespala som a znova ma dali do nemocnice. Tam mi diagnostikovali emočne nestabilnú osobnosť podľa psychotestov, a odišla som domov. Ale po štyroch dňoch som sa vrátila pretože som mala bludy a tak mi diagnostikovali schizoafektívnu poruchu-depresívny typ.
Chcem sa opýtať či si myslíte, že k týmto ochoreniam patria myšlienky na samovraždu (či je to teda choroba alebo vlastná hlúposť), a či sa stabilizovaný stav dá zhoršiť alkoholom, pretože som s kamarátmi dobreže nie každý piatok pila ??? Jednoducho mám pocit, že si zato môžem sama, že som sa znovu ocitla v nemocnici a neviem si to odpustiť,ani to odpustiť rodine, ktorá ma tam strčila.
Vopred ďakujem za odpovede Smile
Hermy
Hermy
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.04.2015
Vek : 28

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Haloperidol, Kventiax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  Matej Št 23 apríl 2015 - 16:32

Ahoj Hermy Smile

Vitaj  na fóre. welcome or bye

Áno, je pravda, že alkohol môže, ba takmer vždy zhoršuje priebeh psychotických ochorení a tiež depresií. Totiž on pôsobí najprv ako stimulant, a potom po vyprchaní alebo po prekročení určitého promile začne pôsobiť tlmivo na centrálny nervový systém. Dôsledkom býva aj depresívne zmýšľanie a poruchy. Preto sa určite pri svojom ochorení musíš alkoholu vyhnúť, pokiaľ chceš mať stabilnejšie nálady a chceš zo svojho života odstrániť depresiu.

Zároveň platí, že pri takejto poruche, akú máš Ty, sa depresia obvykle spája aj so samovražednými myšlienkami. Nie je to zásadné pravidlo, ale je to častý jav. Preto som názoru, že Tvoje ochorenie Ti vytvára tlak na suicidálne ideácie v mysli, pričom sama si ich istý čas živila pravidelným tlmivým dopadom alkoholového opojenia.

V tejto chvíli je zbytočné sa trápiť nad tým, kto môže za hospitalizáciu, lebo nemocnica nie je trest, ale rehabilitácia stratených schopností a snaha o zlepšenie Tvojho prežívania. Je to vlastne teda jedno, kto za to akože môže. Dôležité je sa v nej dať dokopy a vykročiť do ďalších rokov života ako do svojho lepšieho a svetlejšieho obdobia. K tomu Ti želám mnoho chcenia, túžby a vôle, aby sa Ti to zdarne podarilo. Smile Všetko dobré želá
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Samovražedné myšlienky Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  Tuto Št 23 apríl 2015 - 16:54

Ahoj Hermy,

zatiaľ Ti želám, aby si sa čo najskôr stabilizovala a Tvoj stav bol kompenzovaný.

Pýtaš sa na alkohol popri chorobe, ale všade píšu a kompetentní hovoria, že alkohol, aj v malom množstve, nedoporučujú, priam zakazujú. Jednak aj samotná depresia, a ďalej aj lieky sa neznášajú s alkoholom. Určite sa zamysli nad tým, či nevynecháš, alebo minimalizuješ alkohol v Tvojom živote.

Píšeš aj o samovražde. Viem, že život s schi. poruch. (F25) nie je rozhodne jednoduchý. Depresívne stavy sa prelínajú s bludmi, prípadne halucináciami. Žiaľ, nie je to v žiadnom prípade jednoznačné. Moja rada v tomto je asi taká, že sa snaž zamerať na to pekné, čo je v živote a sústreď sa na malé kroky, ktoré Ťa posúvajú dopredu.

Držím palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Samovražda

Odoslať  Wither Ut 19 február 2019 - 19:13

Ahojte potrebujem vedieť liek na smrť ktorý je účinný a hlavne lacný, nechcem nič ako vlaky, zbrane a skoky z výšok, neviete o niečom,potrebujem umrirť čo najskôr vieme mi niekto z sposobom pomôcť?

Ďakujem za všetky odpovede.
Anonymous
Wither
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  tomas Ut 19 február 2019 - 19:38

vitaj v klube Smile zial, keby som Ti vedel poradit, uz tu nie som very sad2

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ut 19 február 2019 - 21:55

Otázka, hlavolam, ako umierajú tí najstarší?

Nejesť 30 dní, teda sa postiť
Nepiť pár dní, dehydrovať sa
Nespať niekoľko dní, teda byť v bdelom pozore

Ak sa ti to podarí, budeš macher! Toto sú klasické stavy smrti. Doporučujem ich nepraktizovat, nakoľko tvoje okolie je všímavé a nedovoli ti to, ako aj ja. Nechcem byť zubatá, zodpovedná za tvoju smrť.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  Iacobus Ut 19 február 2019 - 22:42

Pre mňa zaujímavá je intoxikácia vodou, kde LD50 je 7litrov na 75kg človeka.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samovražedné myšlienky Empty Re: Samovražedné myšlienky

Odoslať  Iacobus St 20 február 2019 - 21:17

Svoj 50. príspevok venujem samovražednému správaniu. Budem sa venovať nejakým štatistikám a zaujímavostiam.

Samovražda môže byť biická, kde motív vychádza z reality a patická, ktorá má pôvod v psychopatológii. Uvádza sa, že až 90% osôb, ktorý zomrú za následok samovraždy trpí nejakým psychickým ochorením. Riziko je veľké hlavne u depresii, psychóz, agitovanosti, úzkostných porúch, posttraumatických porúch a hraničnej poruchy osobnosti. Niektoré zdroje hovoria, že všetky samovraždy sú prejavom poruchy a to konkrétne poruchy pudu sebazáchovy. Tento pud u človeka je potlačený niektorými sociálnymi a sexuálnymi pudmi. Preto môžeme v niektorých kultúrach nájsť ako ich súčasť samovražedné konanie, ako je samurajský rituál seppuku alebo hinduistický pohrebný obrad satí.

Podľa WHO je samovražda 12. najčastejšou príčinou smrti vo svete. Ročne spácha suicidium 1 milión ľudí, to znamená, že priemerne každých 40 sekúnd umrie jeden človek na samovražedné konanie na svete. Odhaduje sa, že počet samovrážd stúpne v roku 2020 na 1,5 milióna. Najnižšia suicidalita je v Latinskej Amerike a najvyššia v Rusku a v Pobaltí.

Štatistiky ukazujú, že počet samovrážd v zimných mesiacoch klesá a vrchol je obvykle na jar a začiatkom leta. U mužov je 3-4-krát vyššia pravdepodobnosť, že zomrú samovraždou ako u žien, pričom o samovraždu sa pokúsi až 3-4-krát viac žien.

V dôsledku samovražedného konania umiera 10-13% schizofrenikov, niektorý zdroj však uvádza "iba" 5%. Samovražda je u týchto pacientov najčastejšou príčinou smrti. Podľa iného zdroja až 40% schizofrenikov sa aspoň raz v živote pokúsi o samovraždu. Riziko samovraždy pre dospievajúcich a mladých dospelých so schizofréniu sú 3-krát vyššie ako u dospelých pacientov.

Pri bipolárnej porucha sa odhaduje, že 25-50% pacientov sa pokúsi o samovraždu a 8-19% pacientov samovraždu dokoná. Epidemiologické údaje naznačujú, že 59-87% obetí samovražedného pokusu trpelo depresiou. 15% ľudí s poruchou nálady ukončilo svoj život.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore