Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  xkrchnav Pi 5 september 2014 - 12:22

Ahojte,
to je práve, čo ma mrzí na žiaľ dosť veľkom počte doktorov. Niečo si vezmú do hlavy a nepočúvajú. Nepočúvajú rodinu, nepočúvajú pacienta... Prípadne si niečo prečítajú z chorobopisu, archívu a podľa toho jednanú. Mal som takú skúsenosť jak na pohotovosti - dcérka spadla, no oni celú dobu tvrdili, že je nachladená a preto plače... Až po ďalšom vyšetrení inde fakt zistili že mala zlomenú kľúčnu kosť. A s psychiatrami, ešte k tomu v nemocnici to je ešte horšie. Ani nezauvažoval nad tým, že si to tak fakt mohla prežívať to dusenie. Ako to vlastne celé skončilo? Zostala si hospitalizovaná, či to prešlo? Ináč k takému kašľaniu - sem tam sa rozkašlem takto zjavne bez príčiny. Ani vo sne by mi nenapadla spojitosť s mysľou - ale je to asi možné takéto drhnutie vyvolať...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Mischelll Pi 5 september 2014 - 14:58


Dusenie prestalo po pol hodine zhruba, bola to veeeľmi dlhá polhodina.....čo všetko sa mi hlavou prehnalo....ale, ani neviem povedať ako a prešlo to dusenie ....to sme boli ešte doma....bola som neskutočne unavená z toho....skúste si predstaviť, že sa topíte a lapáte po dychu a nie a nie sa nadýchnuť to človeka vyčerpá.....takže viem že som si len ľahla a zaspala som....ale to len na hodinku lebo o šiestej sme vyrážali do nemocnice.....tam sme išli rovno za psychiatrom a povedala som mu, že som nespala a že som sa tak dusila....a on na to, že to len som prechladla a preto som sa dusila.....povedal, že mám zase začať brať lieky, ale že hospitalizácia nie je nutná.....tak ako prekvapilo ma to, a aj zaskočilo, ale bola som aj rada ....no, večer som sa zase bála či sa to nezopakuje......od vtedy sa mi nič podobné už nestalo...ale vysvetliť to neviem, prečo to tak bolo .....proste cele telo sa snaží zo všetkých síl nadýchnuť a aj tak sa jednoducho dusíte a lapáte po dychu.....bez prestávky...nešlo sa mi nadýchnuť ani nosom ani ústami....jak dajaký astmatický šok, či čo......ale, v tom sa nevyznám a viac krát sa to nestalo....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  xkrchnav Pi 5 september 2014 - 16:22

Tak este ze to skoncilo pomerne dobre. Ja mam celkom strach z predstav "uz ma betu do liecebne". Aj sa mi to niekedy vlozi do snu...

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Pi 5 september 2014 - 19:47

no ked ja som mal napriklad tie stavy, že som nedýchal, tak akoby sa zastavovali aj všetky funkcie mojho tela, lebo mi aj prestávalo byť srdce, ale vtedy som si to tak neuvedomoval a nevedel som to ani nikomu vysetlit, aj teraz mám problém to popísať, lebo s tou predstavou a stavom mi vždy aj zastávali a zastávajú všetky myšlienkové pochody. Proste som prestával mať tep ale vždy som prežil, lebo vždy sa mi trocha nejaký navrátil, no nikto to nevie pochopiť, proste som býval na hranici života a smrti, teda skôr som prechádzaval zo života blízko ku smrti. Vtedy mi meriavali krvný tlak a vždy som ho mal strašne vysoký asi 180 možno aj viac, no ja som nemal pocit že mám búšenie srdca skôr zastavovalo alebo strašne slabo bilo kôli tej vonkajšej černote čo na mňa pôsobila. Kôli tomu mi predpisovali dokonca lieky na vysoký krvný tlak...
Neviete náhodou, že či keď dáťe namerať tlakomeru krvný tlak neživého objektu, že čo nameria?, že či extrémne vysoký tlak, lebo tak by sa potvrdila moja hypotéza.

Dnes som mal tiež brutálny sen s psychiatriou, radšej nečítajte ak nechcete,

nebral som antipsychotiká a niekomu volali zo psychiatrie že či berie lieky a on hovorí, ja vás nepoznám voláte zlému človeku. Ja som v tom sne nebral lieky ale potom som sa rozhodol že zajdem do nemocnice nech mi niečo daju lebo som sa necítil dobre, a oni že veď vy už tu na psychiatrii ste, prišiel človek, hospitalizovaný, čo vizeral ako ja len už starší, aj ja som bol starší,a vraví že je chorí či čo a že tam už je niekoľko rokov a berie lieky a bol ževraj ja, no ja som si to medzi tým rozmyslel že nič nechcem, nastúpil som do auta a začal zdrhať, šok a stres sa stále viac a viac zvyšoval, oni ma chytili vytiahli z auta vravia "je to neurolepticky maligny syndrom či čo", cele moje telo bolo paralizovane a nemohol som sa hýbať, dačo mi pichli a vtedy sa mi uvolnili všetky svali a myseľ, no brutal, potom som sa zobudil akoby som to zažil.  ...taká brutalita sa mi ešte nesnívala...ešte stále to teraz cítim keď na to spomínam
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  xkrchnav Pi 5 september 2014 - 21:35

Tiez mam niekedy psycho sny. Je to sila. Inac myslim ze tlakomer nezmeria ziaden tlak na nezivom...

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  ester So 6 september 2014 - 17:37

.


Naposledy upravil ercinka dňa Pi 26 september 2014 - 16:08, celkom upravené 1 krát.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Mischelll Po 8 september 2014 - 12:32

ercinka - ďakujem, že si sa ozvala ....som rada....lebo, ako ja si to tiež neviem nijako vysvetliť....a proste som aj chcela vedieť či niekto niečo podobne nezažil....dúfam, že ani tebe, ani mne sa to už nikdy nezopakuje .....budem držať palce it is perfect

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 5 február 2019 - 15:03

Chorá myseľ to jest chorý duch, mozog, duševná porucha
• Myšlienkové halucinácie
• Ne/verbálne halucinácie
• Spisovné halucinácie
• Čítacie halucinácie
• Zrakové halucinácie
• Sluchové halucinacie
• Čuchové halucinácie
• Chuťové halucinácie


Chorá emócia to jest chorá duša, srdce, duchovná porucha
• Emočné halucinácie
• Hmatové halucinácie
• Pocitové halucinácie
• Citové halucinácie

Halucinácia - blud, chyba, kaz, omyl, porucha
• Porucha vnímania
• Porucha zmyslu

Duševná porucha to je chorá duševná identita, chorí duševný svet, choré duševno posadnuté duchom, mysľou, mozgom, myšlienkové halucinácie typu posadnutosťou informácie, či myšlienky netotožných s realitou

Duchovná porucha to jest choré duchovno posadnuté dušou, emóciou, srdcom, emočné halucinácie typu zmeny pocitu na povrchu tela


Preľud
• Halucinácia - netotoznosť s realitou, skutočným svetom
• Ilúzia - optický klam, skreslený vnem skutočnosti, klamlivá predstava, klam vnemu,,  vidina, sen, fantasa

Príčiny halucinácii
• Emociálne zaťaženie
• Stres
• Senzorická deprivácia
• Spánková deprivácia
• Hypnóza a drogy
• Tělesné ochorenie
• Duševné ochorenie
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  relouth Ne 12 január 2020 - 21:08

Kedysi som pocul dobru fintu na odhalenie vizualnych halusiek. Staci sa na dany "subjekt" pozriet jednym okom a zboku si prstom lahko tlacit na viecko. Obraz sa bude triast,ale halucka nie.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  EnaXnaY Po 13 január 2020 - 22:30

Verím, že SOM BOH Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  relouth Po 13 január 2020 - 23:19

To by si mi mohol pricarovat takych 10000€ na ucet.
Diky
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  EnaXnaY Po 13 január 2020 - 23:21

relouth napísal:To by si mi mohol pricarovat takych 10000€ na ucet.
Diky

Hovorím BOH, nie čarodejný deduško Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore