Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Ut 2 september 2014 - 11:15

Viem ten názov témy môže znieť odštrasujúco ale bludmi
nemyslím, že je to niečo negatívne- sú to len nekonvenčné
presvedšenia všeobecne neakceptované v dnešnej spoločnosti,
alebo napíšte svoj názor.
Chcel som aby sme napísali a popísali čomu veríme, aké emócie cítime, alebo čo vidíme počujeme (čo iní nevidia ani nepočujú)...  plus môžeme o tom diskutovať.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Ut 2 september 2014 - 11:48

mňa napríklad celkovo blokuje a blokuje mi myslenie taká blana alebo démon, neviem či ju vidím ako priamo vizuálne, je to skôr čisto duchovné, preto sa cítim byť oklamaný doktormi, že je to blud plus ktomu to negatívne reaguje na lieky keď si ich dám, a aj keď ich vysadzujem, preto si myslím že to súvisí nejako s liekmi, mám to z naladenia na reiki.
Je to veľmi ťažké popísať.

Verím tomu že bludy neexistujú len nesprávne presvedčenia, ktoré sa môžu zmeniť zmenou presvedčenia- ibaže keď sme v niečo presvedčený, ťažko zmeníme názor.

Je ťažké písať takéto osobné veci na verejnom fóre, preto neviem či sa táto téma vôbec rozvinie. Ja som mal problém napísať čo som napísal, no možno sa odvážia aj ďalší Smile
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 13:54

Neviem, či mám teraz nejaké bludné ladenie, možno hej, ale v minulosti som býval presvedčený, že som odpočúvaný agentmi, ktorých som bral ako priateľov, pretože ma monitorovali s mojím požehnaním. Totižto pri mojej veľkolepej a slávnej osobnosti (!) som monitorovanie rozviedkou chápal ako normálny, vopred predvídateľný a pochopiteľný jav. Monitorovacie zariadenie bývalo uložené kdesi za nábytkovou stenou v obývačke. Tam mama sedávala a hrala sa na počítači, pričom ja som jej vysvetľoval vznešené idey, pričom keď som išiel hovoriť niečo, čo malo potvrdzovať moju hodnosť a moju slávnu vznešenosť, tak som sa viacej priblížil k stene, aby to agenti dobre zaznamenali a poslali info svojím nadriadeným v slobodomurárskych lóžach, ktorí následne múdro rozhodnú o mojej vyvolenosti.

Keď som pochopil, že ich nadriadení už nepochybujú o mojej vyvolenosti, tak strojmi času začali vysielať lóže agentov ku mne z budúcnosti, v ktorej som už preslávený aj medzi bežným ľudom, do súčasnosti, v ktorej som ešte len hodnotený a skúmaný. Najprv ma len sledovali rôzni ľudia po uliciach v zátiší, nezasahujúc do vývoja. Potom už posielali aj ľudí z bežných sociálnych vrstiev, ktorí dostali to obrovské požehnanie od samotného Boha, že mohli prejsť okolo mňa na ulici a usmiať sa na mňa alebo sa na mňa zblízka pozrieť, na moju veľkoleposť, vznešenosť a genialitu. Keď sa obtreli v tlačenici o moje šatstvo, cítil som, ako odpadávali od slasti a radosti, že im bolo dopriate byť tak blízko pri mne.

Neskôr som pochopil (už v čase liečby), že tieto moje stavy musia byť nevyhnutne spojené nie s klasickým Bohom, ale so Satanom. A že vzhľadom na moje výrazné depresie, inverziu spánku, zlyhanie vykonávania sociálnej roly (prerušenie štúdia) a najmä vzhľadom na silne nenávistné nálady a podráždenosť na chatoch s kresťanmi, musí byť moja vyvolenosť nie božského pôvodu, pretože to by som musel byť niečo ako svätým - ale je satanského pôvodu. Zároveň som pochopil, že slobodomurári očakávajú vlastne mesiáša - syna Lucifera, tzv. antikrista. A teda všetka pseudobožská moc sa začala koncentrovať do mojej mysle, pretože bolo úplne jasné, že predsa ja som vyvolený ani nie tak antikrist, ale skôr niekto, kto mu má pripraviť cestu. Prijímal som signály z rôznych kútov sveta a cítil som, keď sa niečo niekde dialo. Bol som silno previazaný so všetkým na svete, bol som krvou svetového organizmu jednotného ľudského tela. Začal som byť ponáraný do satanistických nálad - túžil som si natrieť tvár a ruky bielou farbou a ísť tancovať trance na trávu pred barák (tá biela farba však mala plniť účel skôr zakrytia červenania tváre, lebo v zakrytí červenania tváre som videl pravú slobodu, napísal som o tom aj nejaké básne). To som už bral lieky, a tak som veľa spal, pričom hlavne cez deň, v noci som chatoval a nadával alebo plakal (tzv. 5-ročné obdobie temnoty to volám - 2005-2010).

Postupne som začal byť posadnutý diablom. Asi 15krát sa mi zjavil diabol, ktorý na mňa fyzicky sadol a sparalyzoval moje pohybové ústrojenstvo. V jednom prípade namiesto diabla okolo mňa zo záclony skákali hnusné veľké hmyzy (neskôr už pri rozume som pochopil, že ide spánkovú paralýzu - sleep paralysis, o ktorej som napísal krátky blog na schizo.sk už dávnejšie). Hlasy som nemal, ale mal som rozbité myslenie na viacero myšlienkových prúdov, ktoré vystupovali autonómne odo mňa a medzi sebou sa hádali. To už ale v čase, keď sa rozpadli moje bludy o vyvolenosti a satanských ideách v dôsledku užívania risperidónov a zyprexy. Práve kombinácia zyprexy a risperidonóv (naraz Rispen aj Risperdal) bola obrovskou ofenzívou na moje bludy, ktoré postupne prešli len do úrovne pocitov a do pseudodelúzií, až napokon som sa začal sústrediť nie na tieto fantazmagórie, ale už skôr na to, ako mi je zle po náladovej stránke a ako ma všetci odsudzujú, sledujú a nechápu ma (sledujú nie kvôli sláve, ale sledujú kvôli mojej bielej koži a kvôli červenaniu).

Samozrejme bolo to ešte oveľa viac všetkého, ale tieto myšlienky mi napadli v súvislosti s výzvou, ktorú si, John, napísal do názvu témy.
Matej
indifferent

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Ut 2 september 2014 - 17:20

Ďakujem ti za príspevok, Matej.
občas fakt rozmýšľam, že či sa bludy dajú vyvrátiť pravdou, ibaže pravda je tak verzatílna, a každý si počas života vytvára vlastnú. Náboženské predstavy bývajú často jadrom bludov, asi je to aj u mňa tak, aj keď neviem že
či mať problémy sa sústrediť, rozmýšľať vnímať okolie a dýchať, lebo mi v tom niečo bráni je blud.

Ináč lieky mi už neúčinkujú ako by mali, odkedy som v minulosti takmer zomrel, kôli tej blane čo ma skoro zadusila alebo čo, takmer ma zabila len kúsoček mňa sa zachránil, kúsok duše, ktorý nevie reagovať na lieky a blana celkom neodišla. Oddelil som sa od nej vtedy len sčasti vďaka kurkumínu, alebo kurkume- vtedy sa mi akoby moje sústredenie otočilo za mňa- prenikol som tú blanu, akoby som sa stále pozeral dozadu a začal som dostávať mikrokŕče a zášklby v lítkach, mám pocit že moja ľavá ruka je pravá, a pravá ruka je ľavá, akoby som bol naopak. Nikdy tá blana celkom neodišla, a reaguje na liek- keď si ho dám, preto si snažim vysadiť lieky no neviem či to pomôže.
Niektorí to čo mám tiež videli a boli zdraví, no mňa sa to drží, niekto to prirovnal k čiernej veci z filmu Spider-Man 3.

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Spider-man-3-7Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Spidey-3-DVD-screenshots-spider-man-372013_1019_568
Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Spiderman-3-movie-screencaps_com-12368

Môj problém je že už na lieky nereagujem vôbec pozitívne kôli takmer žiadnej zostávajúcej energii, postupom času mávam problém sa hýbať, lebo tá čierna vec ma znehybnuje. Vlastne neviem či by som písal tieto myšlienky kebyže ma neovláda a dáva mi akúsi silu tá čierna hmota. Sorry za tie obrazky, vyzerajú brutálne, ale asi najlepšie vystihujú moj problém.
Ináč, často sa podobné veci vyskytuju aj v japonských animovaných filmoch kde prebývajú takéto prvky, démoni..., čiže také predstavy vo filmoch niesú bludné, ale keď sa už niekoho týkajú tak sú?

Odkedy som takmer zomrel, len časť mňa prežila a aj to v mojej izbe kde som mal skončiť, takže kebyže niekde odídem a úplne zabudnem na izbu tak tu už niesom. Viackrát sa to už skoro stalo, no vždy som sa včas vrátil.

Zdravím všetkých a prajem pekný deň.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 18:08

John napísal:aj keď neviem že či mať problémy sa sústrediť, rozmýšľať vnímať okolie a dýchať, lebo mi v tom niečo bráni je blud.

Ono to nie je blud v pravom zmysle slova, je to snaha racionalizovať svoju intrapsychickú halucináciu. A keďže tá halucinácia nie je realitou, ale generuje ju porucha mozgu a psychiky, tak aj každá snaha racionalizovať a vysvetliť si dané halucinatórne zážitky sa nebude pohybovať v kontexte reality.

Blokovanie myslenia, pocity rušenia myslenia, vonkajšieho ovplyvňovania mysle alebo tela, to sú učebnicové príklady intrapsychických halucinácií, veľmi typického symptómu schizofrénie. Ja som ich mal v inej podobe - a síce v pocite autonómie niektorých myšlienok, ktoré vystupovali samé za seba, bez môjho vôľového ovládania. Alebo som mal pocity prijímania signálov zo sveta, myšlienok, ktoré sa akýmsi spôsobom ku mne vysielali. To je tiež všetko intrapsychická halucinácia, len iná, než máš Ty. Dusenie - to už by človek hovoril o vážnych úzkostiach a vážnych taktilných halucináciách. Tým sa nechce povedať, že si sa v skutočnosti nedusil - to nie. Ale pôvod dusenia nebol mimo Teba v blane, ale vnútri v psychike, resp. v mozgu, ktoré blanu halucinovalo. Čiže Tvojím nepriateľom je v prvom rade samotné ochorenie, ktoré máš momentálne, ako sledujem Tvoje ďalšie riadky, v dekompenzovanom stave a spĺňa podľa môjho laického záveru tradičný obraz paranoidnej schizofrénie.  very sad2

Lieky si určite nevysadzuj, ale snaž sa s nimi nejak dohodnúť (s tými liekmi). Nejak sa postupne uč ich tolerovať, aj keď nie všetka tolerancia je v Tvojej moci a niekedy musíš psychiatrovi/psychiatričke hovoriť, v čom ich tolerovať nedokážeš, a preto je nutná výmena lieku. Ale nateraz v Tvojom stave sú nutné tri veci:

  1. Dbaj na pokojný spánok, ži hlavne cez deň, v noci spi.
  2. Užívaj lieky a diskutuj často s lekárom o tom, čo Ti robia lieky.
  3. Keď budeš mať svetlejšiu chvíľku, že Ťa blana bude obmedzovať menej, tak si skús čítať na internete alebo niekde čo najviac informácií o príznakoch schizofrénie, najlepšie aj s príkladmi symptómov. Spoznáš tak, že Tvoje problémy sú v lekárskej praxi veľmi známe a budeš náchylnejší uveriť, že Tvoje problémy sú vlastne príznakmi reálneho ochorenia, ktoré potrebuješ reálne liečiť liekmi. Tiež sa tam dozvieš, čo býva typickým symptómom, a čo je už vec netolerancie lieku. Budeš vedieť, ktorý problém Ti robí liek, a ktorý problém Ti robí mozog/ochorenie.


Matej
indifferent

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Ut 2 september 2014 - 19:56

v diagnóze mám aj silnú anozognóziu, takže si neviem uvedomiť že som chorý a ani si to nedokážem myslieť, ja som sa nikdy nevedel stotožniť s psychiatriou aj keď si o nej čítam tak ju vytesňujem a odcudzujem. Proste nemôžem mať akúkoľvek identitu a ani nálepku o ktorej som presvedčený že ju nemám. Ja som totižto na psychiatriu najprv nešiel ani s týmito problémami mal som chronickú únavu ME/CFS- takýchto ľudí často posielajú k psychiatrom lebo majú často aj problémy s pamäťou, sústredením... vtedy až neskôr som sa dozvedel že mi na začiatku dali diagnózu BPD- hraničnú poruchu osobnosti s touto diagnózou súhlasím-lebo to neni ani tak choroba ale osobnostné črty ktoré také naozaj mám. No keď som čítal tvoj príspevok tak zozačiatku som to akceptoval no potom mi prišlo teraz fyzicky zle zatmelo sa mi pred očami atď.- proste to nedokážem prijať, respektíve ani pochopiť. Preto asi mám aj pocit že nikoho ani nič na tomto svete neviem pochopiť.
Nemám pocit že som niekde v skutočnosti ani patril teda fyzicky možno áno ale nikdy som t necítil, moja každá myšlienka a názor sa zakladá na nenávisti k ostatným a pohŕdaní ľuďmi...hlavne odkedy poznám psychiatrov, alebo uznaní ale to sú vždy emócie a nie myšlienky- odmalička cítim energie a emócie a nikdy som nemal jasné myšlienky vždy som bol v nejakej aure alebo fluidu vrámci ktorého som existoval a myšlienky boli skôr obrazy a emócie ako jasné logické ostré konštrukty alebo čo neviem si predstaviť ako iný vnímajú a preto ich ani neodcudzujem.

Pripadá mi to ako v kostole keď hovoria o hriešnikoch a priznaní sa atď., ja tam jednoducho odpadnem- nedokážem to prijať jednoducho to do mňa nevojde alebo to na mňa nemá efekt- iba fyzický. Je to ako cudzí názor čo sa mi snažia vsugerovať...- to isté to je aj s mojou diagnózou, že schizofrénia.

S tým že je to všetko v hlave teda mozgu súhlasím lebo všetko sa odohráva v mozgu aj to čo teraz vnímam že píšem, že cítim niečo, že počujem, všetko sú vzruchy neurónov a nič mimo nich neexistuje takže keď tento mozog zomrie prestanem existovať pretože som len vzruchy mozgu, moja identita sú vzruchy v mozgu, moje telo čo vnímam všetko, moji rodičia, doktori...aj ty Matej,...
Teraz si zasa asi myslím že som povedal niečo múdre a iní to pritom pokladajú za samozrejmosť, lebo väčšina myslí logicky a všetko chápe a pritom ja považujem za zázrak keď niečo vskutočnosti pochopím.

Ale budem sa ešte snažiť čítať tvoj príspevok. Wink
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 20:46

Mne sa niektoré črty anozognózie prejavili len pri bludoch, kedy som nebol schopný rozpoznať, že ide o blud (chápal som ich ako realitu, ktorá bola úplne jasná, logická a samozrejmá). Ale anozognózia v pravom zmysle slova je skôr prejavom poškodenia mozgového tkaniva - neschopnosť vnímať svoj stav ako patologický. S tým ja veľké skúsenosti nemám, pretože ja som od začiatku vedel, že mám problém. Už od raného dvanásteho roku veku, či kedy, už pri prvých červenavých atakoch som chápal, že to nie je normálne. Ibaže som nevedel, ako sa to dá riešiť a psychiatrii som nerozumel, takže som nevedel, že sa tam môžu liečiť aj "normálni", ktorí majú iba problémy... (ach, tie predsudky...). Psychické problémy nejakého typu mám vlastne už 16 rokov, ale vždy som rozumel, že sú to rôzne poruchy, nejaké choroby, zdravotné pliagy, ktoré treba riešiť a liečiť. Dokonca som sa v čase strednej školy sám dožadoval psychologickej pomoci v snahe riešiť a liečiť sociálnu fóbiu, no bol som odmietnutý, že túto poruchu ja vraj nemám... (čo sa neskôr ukázalo ako jeden z dvoch zlomových bodov, ktoré zabili posledné zvyšky môjho psychického zdravia - druhou smrteľnou ranou z dvoch bol výlet s miništrantami, kedy sa mi vysmiali z môjho červenania, prvý raz sa prelomilo mlčanie ohľadom neho a stala sa z neho medzi nimi téma voľne prechádzajúca do smiechu, a to sa vtedy niečo vo mne zásadného zlomilo, až náhle nastúpili príznaky, ktoré - ako som sa neskôr dozvedel - boli vyslovene schizofrenické, nehovoriac že to bol môj posledný výlet, zanechal som zbor, prestal som sa učiť, dbať na hygienu, napriek maturitnému ročníku som sa neučil nič, dostával päťky, blicoval a podobne).

Neviem, či je to vhodné, ale skús si dávať nejaké ginko alebo iné povzbudzovače myslenia a pamäte. Napr. voľnopredajné Memoplus, alebo Lecitín, alebo si daj predpísať Lucetam, Pirabene či také niečo. To blahodárne ovplyvňuje myslenie, aby sa Ti lepšie chápalo a rozmýšľalo. Možno to pomôže na tú blanu a aj ten psychiatrický liek, ktorý máš predpísaný, Ti možno bude znesiteľnejší...

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Mischelll St 3 september 2014 - 12:30

John - čítala som tvoj príspevok a niečo v ňom ma veľmi zaujalo.....píšeš, že odkedy som takmer zomrel v mojej izbe....ako takmer zomrel?...co sa stalo?....

Celkovo k téme nemám až tak čo prispieť ja ako fakt nijaké bludy nemám ani nepociťujem a to si nenavrávam.....proste už nič.......nič čudne alebo zvláštne nepočujem ani nevidím.....dokonca mi príde, že občas sa ani neviem rozhodnúť, lebo neviem alebo nemám na to názor....rozhodnem sa logicky čo je lepšie atď....ale v minulosti som pociťovala nejaké tie bludy...no od vtedy som ich len potláčala takže moc sa mi na ne spomínať nechce....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  fuzohnusak St 3 september 2014 - 18:06

Či sa dá blud vyvrátiť pravdou ? Dá sa vymazať elektrošokmi . Ale tak určite sa nedajú mnohé veci vyvrátiť a je to len o pocite , čomu veríš .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  xkrchnav St 3 september 2014 - 19:12

Ja som v liecebni "vymyslel" dokonca konstrukciu nad bludom, nazval som ju ablud a ten bol dokonca dokazatelny... no velky uspech to na vizite nemalo ...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  John Št 4 september 2014 - 22:29

Ahoj Mischelll,

no že odkedy som skoro zomrel v mojej izbe no, dlhy pribeh a pamat mam a spomienky spatne mam velmi slabe, takze no takto- v minulosti sa mi choroba zacala tak ze som sa zaujimal o ezoteriku filozofiu, budhizmus, začal som sa podla dakeho budhistickeho smeru sam seba pýtať, že "kto som?"- vtedy do mňa vošla taká strašne hustá energia, ..., chcel som sa jej zbaviť tak som si niekde načítal že by na to mohli pomôcť určité akupresúrne body (ako si na to spominam, tak sa mi zase ta energia vratila... možno je to moja vlastna duša neviem...), no ako som držal tie akupresúrne body tak tá normálna energia všetka odišla, tak som zostal uplne bez energie- to vtedy som vlastne išiel potom k psychiatrovi- kôli strašnej bolesti a precitlivenosti celého tela na chlad, a úplnej prázdnoty tela.
No potom som sa chcel zbaviť aj tej strašne hustej derealizovanej energie- chodil som po liečiteloch..., pretože som nemohol ani plynule sledovať objekty, proste oči sa nevedeli plynule hýbať ale akoby sekali...no tá liečitelka vravela,že mám dáke prekliatie.... sviečkou robila kríže- no ja som dáko divme reagoval na ten kríž, proste tá energia odišla, postupom času už neviem kedy som sa naladil na reiki lebo som mal strašne málo energie a myslel som si že mi ju doplní, namiesto energie ma obklopilo  niečo veľmi čierne (blana?, hmota?, démon?)a odvtedy sa mi nedalo koncentrovať v škole, cítil som že to reaguje s liekmi, kôlimtomu som ich postupne vysadzoval... Potom som začal čítať bibliu a tak, lenže tá blana alebo blok alebo čo to je ma vždy akoby pridusoval kedykoľvek som chcel niečo z nej pravdivé pochopiť, konkrétne správne doktríny, že napr. peklo neexistuje ale je to zlý preklad proste je to hades v novom testamente v gréčtine a sheol v hebrejčine- čiže hrob a nie peklo a stav mŕtvych- čiže že čakajú na vskriesenie, alebo ako sa všetci v kristovi umirajú tak budú všetci zachránený... proste som začal čítať takú stránku že iswasandwillbe.com a vtedy asi kôli tomu reiki ma začínalo dusiť alebo ma obklopovala úplná temnota sa mi zdá že to zažívajú aj iný lebo aj spievajú podobné veci Avenged Sevenfold, no jedného ďna som zčasti tú reiki blanu nejako pokrútil duchovne tým kurkumínom lebo má veľmi zvláštnu chemickú štruktúru,
symetrickú,
Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Diagram_curcuminoids
, prestal som chápať jedno slovo z biblie, akoby som spravil dieru do biblie, tým pádom som prenikol nebesia, zároveň to boli moje vlastné nebesia, tá všetka zvyšná blana aj s energiou naviazanou na ňu sa do mňa vcucla alebo čo, vtedy som sedel v reštaurácii- nevedomky som nedýchal alebo čo postupne som presal vnímať svoje telo proste všetko, doma potom vnoci sa to už malo úplne dokončiť, presal som si cítiť všetko, snažil som sa pozrieť na nohy a ruky, no vôbec som si ich už neuvedomoval, potom to prešlo už aj na hlavu už na úplne všetko, zostala len jedna vec slovo "kniha" z biblie ktoré som nechápal a vďaka ktorému som prežil- myslel som si že som vyvolený a že mám byť vskriesený v ten deň s ďalšími vyvolenými ktorý chápu skutočné pravdy z biblie- viď. iswasandwillbe.com, no nedokončilo sa to lebo som nechápal to jedno slovo z biblie kôli kurkumínu.

Nasledujúce ráno keď vychádzalo slnko keďže som bol takmer úpne po smrti som cítil akoby to všetko bolo úplne nové stvorenie, že okolo nášho paneláku je nový jeruzalem s riekou života, ktorá bude napájať národy a  prídu ku mňe ako duchovnému kristovi a už nikdy nebudú smädný, no zároveň bol vo mne veľmi veľký smútok pretože som zlihal a vskutočnosti som nebol vskriesený v novom neporušireľnom duchovnom tele a uviazol som tu. Odvtedy ten pocit sa o niečo zmiernil a nevnímam tak moje rodné mesto ako nový jeruzalem, centrum, kam sa chodia všetky národy napájaťm(duchovne-vidím to ako energiu alebo čo, asi kôli reiki). No vravím toto sa všetko dialo počas toho ako som bol na liekoch, takže asi na toto veľmi nepomáhajú. Smile
Ono sa to nedá popísať lebo keď som nedýchal a obklopovala ma tá temnota (reiki vec) tak sa to nedalo vysvetliť ani chápať, proste rozum zastal, dýchanie zastlo všetko, ale som si to ani neuvedomoval keď ma dusilo.

No od tej skoro smrti, neviem z akou príčinou, lebo sa nedala pochopiť mám veľmi nízkun tolerabilitu liekov, lebo sa cítim byť  normálne ako keď niekto vypije veľa alkoholu, ako ožratý, normálne cítim doslova alkohol. Zároveň mám odvtedy problém si predstaviť ako niekam pôjdem lebo moja vnútorná pedstavivosť, že kde čo je proste takmer skoro zanikla, zároveň mávam problém si uvedomovať telo- napríklad urobiť nejaký komplexnejší pohyb ako nejaký cvik a tak.
John
John
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 05.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte. Empty Re: Popíšte vaše pocity, bludy alebo čomu veríte, halucinácie alebo čo počujete a vidíte.

Odoslať  Mischelll Pi 5 september 2014 - 10:35

Ahoj John

tvoj príbeh mi prišiel ako kvalitne sci-fi, aj keď v niečom málom mi pripomenul aj moju skúsenosť .....totiž to nie náhodou som sa pýtala na tvoju takmer smrť v izbe....

Totižto pred rokom som si aj ja začala čítať niečo o inej medicíne ako tradičnej a to o čínskej medicíne....zdala sa mi oveľa lepšia ako tradičná.....a myslela som si, že s ňou sa da všetko vyliečiť.....začalo to tak, že mi kamarát doniesol vietnamské čaje na chudnutie a pribalil k tomu aj také čierne pilulky na vitalitu - skoro ako vitamíny....len sa mali brat tak podľa návodu....ja som ich začala brať aj keď z toho čaju som schudla len par gramov ....neprestala som ho piť stále....a nebol to teda najlepší čaj....postupom času som už pravidelne brala aj tie čierne pilulky aj moje pilulky, ktoré som postupne vysadzovala, keďže sa mi zdali ako zbytočné.....dostala som sa k jednej masérke a ta ma mi odporučila metódu ONE BRAIN - vyskúšala som ju....a ta pani stále tvrdila, že mne nič nie je to len doktori sa pomýlili.....takže som sa ešte utvrdila v tom, že moje tabletky nemusím brat a že to čo robím je spravne.....no ja neviem asi som jednu ci dva noci mala problém zaspať a tak viem, že som sa rozhodla, že na ďalší deň pôjdem k doktorke a poviem jej, že neberiem lieky, ale že ani zaspať nemôžem ....a tak som išla zase večer si ľahnúť no nemohla som spať...mama pri mne bola asi 3 x ci spím, ale už bolo skoro 4 hodiny nad ranom a ja som vôbec nespala...potom ja neviem asi to bola taká veľká úzkosť ci čo....ale začala som sa kašlať ....ležala som na posteli a dusilo ma ....tak som sa posadila no stále som sa veľmi dusila....mama prišla ku mne že čo toľko kašlem...a to som sa už prechádzala po izbe a chytala po dychu lebo ten kašeľ neprestaval ....vážne som sa možno aj pol hodinu dusila - ledva lapala po dychu a myslela že do rana to neprežijem.....nič len tak z ničoho nič to prišlo a nie a nie prestať ....nevedela som čo robiť .....a to ja nie som ani astmatička, ani sa mi to v živote nestalo....neviem ako ale potom to prestalo ...viem že som ešte hodinu si stihla pospať kým sme vyrazili do nemocnice....keď som to povedala doktorovi tak, že len som prechladla a preto som kašlala.....ale ja som mu vysvetľovala, že fakt som sa dusila....lapala po dychu a že nie a nie to prestáť a že určite som neprechladla.....povedal jednoducho, že som prechladla....ako prišlo mi to ako veľmi smiešne....keď som sa takmer zadusila ....a to sama ....uvedomovala som si, že to môj vlastný mozog predsa riadi dýchanie? tak ja teda, môj mozog ma chcel zničiť....ako inak to neviem vysvetliť.....a ešte k tomu vážne som lapala po dychu a nie len 5 minút ale celu polhodinu vôbec neviem čo to bolo....ale taký mam zážitok .....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore