Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 23 júl 2014 - 22:23

To ze tamto je zamerane na hyundai ignorujte. Da sa vytvorit samostatny kanal s heslom kde su ludia len na pozvanku. Uvedomujem si, ze je to dost odvazne, mnohi tu sme trochu mozno uzavrety, pripadne nedovercivi. Bude to chciet na zaciatku asi trochu odvahy. Ja osobne som davno hladal nejake terapeuticke skupinky ale bezplatnych som vela nenasiel a stacionar je pre mna uz trochu moc... Dlhsiu dobu uvazujem, cim by som mohol prispiet, chcel by som vytvorit nejaky web zastresujuci dusevne zdravie, taky startovaci bod. Je vela krasnych webov ale takto po odkazoch su zasite a malo viditelne. Je to ale moj sen, dufam, ze sa mi ho podari zrealizovat. Zello skupinky by mohli tiez prispiet nazormi skusenostami potrebami... Idem uz spat, zacinam sa na to nejak "namotavat". Dobru noc ci pekne rano, citatelia  it is perfect 
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 24 júl 2014 - 22:11

Ahoj xkrchnav,
vítam Tvoju snahu ohľadom rozhovorom v skupine. Pre mnohých to môže byť skutočne niečo podnetné, a možno by aj radi prehodili to slovo, dve. Priznám sa, že som v kontakte s dvoma členmi fóra a som pripravený zodvihnúť telefón hocikomu, a to aj za cenu straty anonymity, ktorú tu na fóre mám. Priebežne som dával aj kontaktný email na mňa a som si vedomý, že ide aj o zodpovednosť voči tomu druhému. Obom kontaktom týmto aj odkazujem, že sa mi môžu ozvať hocikedy a nemám problém s nimi komunikovať.

Matej je v tomto iný. Osobne by som bol rád, keby sme odkomunikovali aj osobnejšie, ale zatiaľ neprejavil záujem.

Xkrchnav cením si snahu, ktorú máš v spájaní fórumákov a podporujem ju.

................................................

Ahojte,
dnešok som mal akosi nič moc. Veľa a dlho som spal a po zobudení som nebol osviežený spánkom, ale naopak. Prejavovalo sa to najmä na záhrade, kde som viac oddychoval a práca bola len symbolická. Potešil ma môj/náš kocúrik, ktorý čakal na žrádlo a aj pohladenie. Mrzí ma ten "unavený deň" a dúfam, že už zajtra to bude lepšie.

S priateľským pozdravom a želaním pekného dňa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 24 júl 2014 - 22:34

Ahojte,
Dakujem, Tuto, za podporu. Zacal som tvorit stranku, ako som pisal - rozcestnik vsetkych dostupnych zdrojov uzitocnych pre dusevne zdravie. Zatial to nie je nic extra tak tu ani nebudem davat adresu. Ale prva zello session samozrejme moze prebehnut aj bez webu ze... Ak nas bude viac ako 2 tak to ma zmysel, vlastne aj v 2 by to slo, ale to uz nepovazujem za skupinu :-)

K tej anonymite - hadam jedina autenticnost je hlas. Aj to pri tej vysielackovej kvalite nie je tak poznat... Ale chapem a respektujem ak niekto nechce.

Inac ja mam zajtra posledny den pred dovolenkou, ideme na slovensko za rodinou, uz sa tesim pocasie na kupanie tiez snad vyjde na Seneckych jazerach.
Majte sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 25 júl 2014 - 21:35

Ahoj xkrchnav,
želám peknú dovolenku a kopec príjemných zážitkov nielen pri vode.

..................................

Ahojte,
dnes sa mám akosi stredne. Na záhrade sa kopali zemiaky, vypomáhal som najmä tým, že som ich všetky umýval a manipuloval som s bedničkami. Teda zemiaky sú pekné a relatívne ich bolo aj dosť. Tento rok sa mandelinky začali rozliezať, až keď bolo pre nich neskoro a byle už usychali. Na druhej strane vstávanie ráno(?) bolo dosť ťažké a vlastne som predriemal celé dopoludnie. V noci som nemohol zaspať v príhodnom čase napriek 2XMelatonínovej tabletke. Dnes večer som zasa bol hladný a napratal som sa tým, čo som cez obed ušanoval a tak mi asi z kíl neubudne.


Majte sa pekne a napíšte nejakú tú vetu tu na fórum. PA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Pi 25 júl 2014 - 22:44

Ahojte  Wink 

xkrchnav - tvoj nápad sa mi páči....iste myslela som aj na anonymitu, ale keď len hlas to si myslím je v pohode...dokonca ma napadlo že aj cez Skype by sa to dalo....akurát tam to už anonymne nie je ...proste len ma to napadlo lebo to zello som nemala šajnu, čo je...ale hej, už som si precitala a je to lepšie ako Skype z môjho pohľadu  Smile ...a tiež želám peknú dovolenku  flower 

Tuto - k tomu vstavaniu tak možno by ti pomohlo to čo ja využívam od začiatku - spánkový režim - ja keď si neľahnem v určitú hodinu tak ako som to robila doteraz niekoľko rokov...tak tiež mam problém zo zaspávaním.....a jedine čo zaberie je iná tabletka....ako je to obmedzujúce keď musíš ísť spať v tu istú hodinu, ale to prehadzovanie sa v posteli sa mi zdá únavnejšie....Sleep 
a ešte k tej únave ja ju neberiem tak že po jednej noci keď nemôžem zaspať tak na druhy deň si dám len kávu a keďže je to u mňa len taký jednorazový výkyv tak to zatiaľ s prehľadom zvládam  Very Happy ...

Ako sa mám? ....celkom dobre.....doma sa vždy nájde čo robiť a tak sa v celku aj menej nudím aj keď vždy sa nájde čas oddýchnuť si na internete.....okrem toho cvičím a chudnem....a je to prijemné  jumping2 vlastne sa s toho dosť teším a v motivácií mi pomáha aj relácia o chudnutí ... Basketball 

Dobrú noc a pekné sny  community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 25 júl 2014 - 22:54

Ahojte,
ďakujem za priania, dnes sme ešte zariaďovali posledné veci, zajtra rýchlo popratať nech po dovolenke neprídeme do bytu ako po výbuchu, zbaliť, postarať sa o záhradu a štart!

Teší ma váš záujem o takú skupinku. Teraz na dovolenke to asi riešiť nebudem, ale ak by ste si za tú dobu ošahali zello, či už v telefóne alebo na počítači bolo by to fajn, či všetko funguje ako má - sluchátka, mikrofón, kľúčovadlo  pirat . Myslím, že už aj kvôli nám trom by to stálo za to. Ak sa ešte niekto pridá budem veľmi rád. A až sa vrátim, mohli by sme skúsiť prvé "sedenie". Na dovolenku tablet beriem, takže budem po očku sledovať fórum. Majte sa pekne a nech sa vám darí zaspávať.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox So 26 júl 2014 - 2:03

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:46, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox So 26 júl 2014 - 2:11

tu je dajake video, ako sa robi Group call cez Skype, ale neviem ci aktualne:
https://www.youtube.com/watch?v=01Xh97isq7I

https://www.youtube.com/watch?v=zkZPMbvDsQg

ale ja Skype ani nemam nainstalovany zatial, taze mne je to fuk.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 26 júl 2014 - 7:54

Ahojte,
aby sme neboli off topic a nespamovali tu, kto by mal záujem o ten pokec, vytvoril som nové vlákno:

http://forum-f25.slovakforum.net/t264-topic#8358

Ideme upratovať a chystať. Majte sa pekne!

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto So 26 júl 2014 - 22:05

Ahojte,
dnešok bol v znamení malej rodinnej oslavy. Bolo veľa rečí, pitia aj jedla. Cítil som sa tam celkom príjemne. Tentoraz ma obišla soc. fob. a mohol som sa plne zapojiť aj do rozhovorov.

Dnešné vstávanie bolo nič moc. Vstal som síce ráno na lieky, ale ešte som si ľahol do postele a driemal v nej.

Vzhľadom na oslavu som obedoval len polievku. Na stretnutí som si však všetko vynahradil a žiaľ sa nedalo vyhnúť tomu, že som toho zjedol pomerne dosť.

Tradičným problémom okrem spánku je u mňa aj fajčenie a nadváha. S tými cigaretami neviem pohnúť už dlhodobo, a z pohľadu rokov, zvyšujem počet vyfajčeného. Chudnutie je na síce dobrej ceste, ale chýba mi pohyb, prípadne cvičenie. Spanie mám akési stále rozhádzané, teda neskoro do noci nemôžem zaspať a následne v doobedí dospávam. Doktorka mi už odmietla predpis Gerodormu, a tak som na Melatoníne, čo je drahšie a menej účinné. Opačne môžem napísať, že vždy si niečo odspím t.j. nemám prebdené noci a dni ako kedysi.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ne 27 júl 2014 - 19:00

Ahojte všetci,
ako sa dnes máte vy? Čo vás potešilo? jumping  Čo vás zarmútilo? very sad2  V čom ste pokročili, stagnovali, upadali?  Question 
Napíšte pár riadkov, teda niečo o sebe v súčasnom čase. Osobne si to rád prečítam.

.........................................

Dnes sa mám tak trochu unaveno. Zaspal som až okolo 4-tej ráno a zobudil som sa až na poludnie. Zobúdzanie pre mňa nebolo osviežením, ale akýmsi trestom, keďže som už vtedy bol unavený. Medzitým mi zvonil budík na užitie liekov (7:00) a ani si nepamätám, že som ich užil, len krabička na ráno bola prázdna, takže som ich mal.

Počas dňa tu bolo hromobitie a búrka striedala búrku. Medzi tým som sa donútil prejsť aspoň trochu po meste, dal si kofolu v pube a ani som nezmokol.

Navečer som sa venoval nejakému štúdiu a čítaniu. Momentálne je zamračené a padá osviežujúci dážď.

Potešilo ma, že som bol na kofole a bola presne taká, ako má byť (chladná a s množstvom bubliniek). Zarmútilo ma vstávanie a únava až do večera. Pokročil v svojom minipláne, ktorý sa snažím denne vykonávať. Stagnujem v chudnutí. Upadám v chuti si dobre zacvičiť.

Majte sa pekne a napíšte riadok. PA. Tuto  community together 
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 27 júl 2014 - 22:24

Ahoj priatelia.

Mám teraz také všelijaké obdobie. Cítim rôzne mínusové príznaky a tiež psychiatricky významné prejavy citovej a afektívnej lability – povedané trochu nadnesene. Moja nedávna taktika, v zmysle ktorej sa chcem považovať za zdravého a svoje problémy chcem vidieť ako niečo normálne, čo má hocikto, zlyhala. Práveže ma začala privádzať do depresívnych nálad práve pre to, že moje “normálne problémy” boli až príliš nenormálne a ja som sa s tým nevedel citovo vysporiadať. A tak som zmenil taktiku späť na pôvodnú, a teda takú, podľa ktorej sa vnímam ako pacient s určitou oprávnenou diagnózou. A teda sa mi začalo ľahšie bojovať so svojimi príznakmi, keď som opätovne identifikoval svojho súpera a pochopil svoje prežívanie ako boj a zápas, a nie ako niečo, čo je bežná vec, lebo to prežíva tak akože každý…

Dlhšie som sa neozval. Všelijako mi to hapruje tie nálady a emócie. Za ostatné 2 týždne mojej neprítomnosti som rezonantný a agresívny nebol. Predtým hej. Eliminoval som niektoré podnety, ktoré boli nekompatibilné s mojou citovou labilitou (najmä čety som zrušil, chodím len četovať s jednou kamarátkou cez tzv. rýchlu poštu, do miestností už nechodím…, nápravu som urobil aj v duchovnej a pracovnej oblasti – v duchovnej išlo najmä o spoveď, v pracovnej išlo o určité vyjasnenie si niekoľkých vecí vo vzťahu s kolegyňami, plus určenie si toho, čo je normálne zažívať v práci a čo už nie je, plus prečítanie motivačnej knižky, ktorá sa zameriavala na pocit prežívania šťastia, od slovenskej autorky psychologičky, dobrá bola tá kniha, ešte sa ňou budem povzbudzovať opakovane).

Z afektívnych príznakov mávam často depresiu, ide o výkyvy, nie o sústavnú fázu. Sú pomerne hlboké, spojené s pseudofilozofovaním, nenávisťou voči sebe, znechutením, plačom, začarovaným kruhom negatívneho myslenia. Z mínusových symptómov sa mi veľa objavuje citová prázdnota. Nič ma nevie naplniť, všetko mi príde namáhavé. Iste, sú aj výnimky, napr. tá spomínaná kniha ma bavila. Alebo niekedy som 2 dni v kuse hral PC hry a bavili ma. Nuž, potom prišlo akési vyprázdnenie “duše” a mňa nič netešilo a v ničom som nevedel nájsť pokoj a spokojnosť. To ma samozrejme vedie k filozofovaniu nad životom, ktoré sa u mňa spája so znechutením a sklamaním.

Niekedy mám “behačky po obývačke” od nervozity alebo ako extrapyramídové symptómy. Akineton mám v zásobe, ale zatiaľ som ho nepoužil, nebolo to také nutné. Inak lieky beriem poctivo. Aj Orfiril. Doktor, keď som mu opisoval svoju citovú labilitu, tak ma prekvapil odpoveďou, že už s tým vraj fungujem dlhý čas. Milo ma prekvapilo najmä slovko “fungovať”. Navodilo mi to pocit, že v spoločnosti a v rodine, ako i v súkromí predsa len napriek citovej labilite nejak, zdá sa, fungujem. Asi mi chcel naznačiť, že niečo z mojich problémov vyplýva aj z mojej povahy, a nie iba z poruchy.

V práci momentálne nejak bojujem, zdá sa. Mal som aj beználadové a zlonáladové smeny. Ale voči iným ľuďom sa to prejavilo len mĺkvosťou, smutným a vážnym výrazom tváre, neochotou komunikovať. Čiže nedošlo k tomu, že by som bol podráždený. Povinnosti, ktoré sa v dané smeny odo mňa očakávali, sa mi plniť darilo.

Inak si nažívam, zdá sa, nejak prijateľne. Niekedy je moje prežívanie údesné a trpké, až mám chuť opustiť tento svet. Niekedy je to však relatívne v pohode. Len som trochu smutný, že tých trpkých chvíľ je niekedy dosť veľa.

Ďakujem za vypočutie. Smile 
Prajem Vám vydarený štart do nového týždňa a veľa radostných a spokojných chvíľ.
So srdečným pozdravom

Matej
 community together 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore