Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako sa naučiť jazyky

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty ako sa naučiť jazyky

Odoslať  historik St 15 máj 2013 - 20:04

Predminulú sobotu som dostal šialený nápad. Idea Shocked Mojím veľkým celoživotným snom je poriadne sa naučiť angličtinu a nemčinu. Nemčinu som sa učil na ZŠ a na gymnáziu a angličtinu len na gymnáziu. Ale okolo roku 2008 som sa tieto jazyky usilovne učil každučký deň samostatne, doma, a vydržal som tak vyše roka. Aj som skúšal chatovať v týchto jazykoch na ICQ chate. S jednou osobou som nejaký čas písal maily po anglicky. Takže nejaké skúsenosti s takýmto cudzojazyčným písaním mám. Smile Keď sme si zaviedli internet, myslel som si, že si nájdem nejakých kamarátov v anglicky a nemecky hovoriacich krajinách a budem si s nimi písať. Ale nefunguje to. Ani nemám chuť si niekoho hľadať.

Odkedy som našiel toto fórum, cítim sa oveľa lepšie. Baví ma pozerať, či tu sú nejaké nové príspevky, čítať tie staré a veľmi ma baví prispievať sem. it is perfect

No a teraz ma napadlo: Čo keby som sa zaregistroval aj na jednom anglickom a na jednom nemeckom fóre, ktoré sú tiež určené pre schizoafektívnych pacientov? Sem-tam by som mohol skomponovať nejaké príspevky do nich a spolu s čítaním iných príspevkom by to už bola prax. Moje znalosti týchto jazykov sú na takej úrovni, že by som to nejako, s použitím slovníkov, hádam aj zvládol. Rolling Eyes A čo sa týka tejto témy - o schizoafektívnej poruche, stále ma napadá, čo písať. Idea Takže by to snáď išlo. Už som pohľadal na internete také fóra a vybral som si jedno anglické a jedno nemecké, tie, ktoré sa mi najviac zapáčili. Ešte nejaký čas si tento nápad nechám prejsť hlavou a potom sa do toho možno naozaj pustím. Arrow

Každopádne, na toto naše fórum určite nezanevriem. Cítim, že nás tu spája priateľské puto. Veď aj v názve mame slovo friendhood.
community together
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  historik Ne 26 máj 2013 - 15:58

Zase som dostal nápad. Idea Ale on možno vôbec nie je šialený. Ja som pred pár rokmi vymýšľal a kreslil takú sériu karikatúr s názvom "Ako sa študuje..." study Napríklad jeden žiak tam píše domácu úlohu a až z neho kvapká pot. Tak si zapol obrovský ventilátor a tak píše. Alebo jeden génius rieši nejaký strašne zložitý príklad, v hlave má samé vzorce a grafy. scratch Tie jeho myšlienky som znázornil v takej bubline. A je taký zahĺbený do toho premýšľania, že si nevšimol, že vzadu za ním horí mikrovlnka... affraid Ináč, je tu aj niečo pozoruhodné. Ja som nechcel vymýšľať nejaké nezmyselné vzorce a písať ich do tej myšlienkovej bubliny. Tak som zobral hocijakú bratovu učebnicu z vysokej školy a odpísal som nejaké vzorce a grafy z nej. A potom mi brat hovorí: "Však to je z pretmetu Mikrovlnná technika!" Shocked

Nie sú to síce obrázky na vysokej umeleckej úrovni. Nič také, lebo ja rýchlo dosť pekne kresliť neviem. Keď sa veľmi snažím, tak to vyjde krajšie, ale na to treba strašne veľa úsilia a času. No ale napadlo ma, že by som tie karikatúry mohol uverejňovať na Facebooku. Idea Snáď by sa to niekomu páčilo a možno by sa to tam aj šírilo. Takže mal by som zaujímavú činnosť - kresliť a uverejňovať. sunny

Lenže ja mám veľký problém. very sad5 Vždy, keď ma niečo nové napadne, keď si niečo naplánujem, nejaký projekt, napr. že niečo napíšem, nakreslím, či vyrobím, niečo niekam pošlem, zúčastnim sa nejakej súťaže, kamsi pôjdem, jednoducho že sa niečim konkrétnym budem zaoberať, som z toho vzrušený a zároveň rozrušený. Cítim taký nepríjemný nadbytok energie, ide ma roztrhnúť exploding Býva pri tom stereotypné myslenie, vkuse myslím na ten nápad, že to budem robiť, a nedokážem sa preladiť na niečo iné. A celú noc nemôžem spať. very unhappy Ale zato ja v takom prípade obyčajne zaspím na svitaní a spím až do popoludnia. V horšom prípade, ak som veľmi vzrušený, zaspávam až o 7 alebo 8 hodine ráno. Do tej 12-tej alebo aj trochu dlhšie sa stihnem vyspať. Štve ma tá vzrušenosť a rozrušenosť. Nechcem ju mať. No, I cannot accept Veď aj teraz, z tohto nápadu som taký. Ale keď som sa pustil do písania tohto príspevku, trochu som sa ukľudnil. Neutral Písanie ja asi pre mňa najlepším terapeutickým prostriedkom. flower

historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  xkrchnav Po 27 máj 2013 - 20:58

Pre jednoduché neplánované ale zároveň zaujímavé a zdieľajúce terapie kreslením odporúčam jednoduchú stránku:

http://www.sketchswap.com/

nakreslíš, pošleš, dostaneš, kocháš sa, nakreslíš novú, pošleš, dostaneš, ... a tak dokola Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  historik Ut 28 máj 2013 - 20:59

Ďakujem Ti, xkrchnav, za link na zaujímavú stránku. Včera som sa s tým hral. A nakoniec mi prišiel taký obrázok... no... kostra Laughing Pár obrázkov som nakreslil. Aj takého uja v okuliaroch a s kravatou. A napísal som k tomu zboku:

I´m your boss

(To znamená: Ja som tvoj šéf Very Happy )

flower
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  xkrchnav Ut 28 máj 2013 - 21:03

Možno by nebolo od veci robiť screenshoty. Lebo niektoré sú tam fakt skvosty a nechápem ako to tí ľudia kreslia. Hádam musia mať stylus či jak sa to volá...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  Tuto Ne 24 máj 2015 - 5:52

Ahoj historik,
tak to tu v ranných hodín čítam. A vidím, že si sa v minulosti tak trochu predsavzal na učenie angličtiny a nemčiny. Podobné je to aj u mňa. Angličtine toho dávam viac, nemčinu tak beriem z humorom - tak trošku, aby sa nepovedalo. 

Ako si na tom teraz z Aj a Nj?

Bay!
Tschuss!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  Matej Pi 17 júl 2015 - 20:35

Momentálne som pohltený nemeckým jazykom. Organizujem jej učenie podľa systému, aký odporúčajú pre rýchle zvládnutie angličtiny. Totiž naučiť sa 1000 až 2000 základných slovíčok, ktoré predstavujú 75-80% bežného hovorového jazyka, následne zvládnuť gramatické javy, aby sme vedeli dané slovíčka ohýbať v praxi.

Takže dnes som sa naučil kompletné pravidlá nemeckej výslovnosti, mnohé pravidlá som už poznal z mojich viacerých pokusov večného začiatočníka. Teraz mám maličký slovník, ktorý obsahuje približne 1000 základných slov nemčiny. Je to asi slovná zásoba jednej malej knihy krátkeho rýchlokurzu pre samoukov. Keď to zvládnem, tak pôjdem na gramatiku. To pôjde ľahšie myslím, lebo gramatika ma veľmi baví. Totiž už som sa učil francúzsku, starogrécku a latinskú gramatiku a veľmi ma to bavilo a išlo to. Môj problém bývala vždy iba slovná zásoba a v prípade živých jazykov konverzácia. A práve slovíčka sa učím teraz v týchto dňoch. Neviem, za ako dlho zvládnem tých 1000 slov, už sa asi hodinu učím sotva 40 slovíčok. Je to dosť ťažké. Nemčina mi je veľmi cudzia.

Ale dokážem to! Smelo do toho, chcem do konca roka špráchovať rovnako dobre, ako spíkovať. jumping Hoci ani spíkovať si až tak netrúfam už. affraid Embarassed

lol!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ako sa naučiť jazyky Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  Meretseger Po 21 september 2015 - 16:21

Matej, vazne ovladas starogrecku a latinsku gramatiku? Tak to klobuk dolu winner Nechces ma doucovat? Very Happy Francuzsku netreba, tu ovladam, trochu i parleovat, hoci... J'ai oublieé beaucoup de choses de mon baccalaureat (ale ci je toto spravne, ani srnka netusi). A co je velmi smutne, z anglictiny, ktoru sa ucim od prveho rocnika ZS, rozne kurzy, kruzky, sutaze, proste vzdy som excelovala... som zmaturovala horsie nez z francuzstiny, ktoru som mala 4 roky na gympli. Nekonecne ma to serie! To the wall No nic. Na druhu stranu ju doost dobre ovladam pasivne (anglinu), z maturitneho slohu 100%, z ustnej za 3... Chcela by som prekladat, nejaku tu lahsiu knizku som i prelozila, ale vzdy to po mne musel tak upravit brat, ze ako prekladatel sa uviedol on Sad Very Happy
Ale tak vyrazne pomahaju i anglicke skupiny na FB, minule som si v jednej pre hraniciarov vylievala srdiecko: "I HATE everything and everybody! Why is world so bitter?" etc., etc. (NENAVIDIM vsetko a vsetkych! Preco je svet tak trpky? atd.) Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  rasto Pi 23 október 2015 - 5:03

ja som sa angicinu doma ucil s takeho pocitacoveho programu vola sa to landi.cz je to rozsiahli a podla mna dobrý program.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  Matej Pi 30 október 2015 - 20:24

Meretseger napísal:Matej, vazne ovladas starogrecku a latinsku gramatiku?

Kdeže. Smile To vtedy, keď som to mal v rámci štúdia, tak vtedy ma tie predmety bavili a vtedy mi prišli ich gramatiky zábavné a bavilo ma učiť sa ich. Ale už je odvtedy kopec rokov a ja už neviem po latinsky asi ani žiadnu deklináciu a z gréčtiny si už nepamätám pomaly ani písmenká. Rýchlo zabúdam. Shocked

Ale jazyky ma bavia, či už mŕtve, alebo živé. Len som často lenivý sa im dôkladnejšie venovať. Very Happy

M.
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ako sa naučiť jazyky Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  Meretseger Pi 30 október 2015 - 21:32

Tak to je bezva studium. A leniva som tiez, pustila som sa do toho samostudia latiny a... ehm... Konjugacie, deklinacie? Co to len bolo...? Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako sa naučiť jazyky Empty Re: ako sa naučiť jazyky

Odoslať  filipka Pi 30 október 2015 - 21:35

laudo, laudas, laudat, laudamus, laudatus, laudant...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore