Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Bipolárna porucha

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Tuto Ut 17 máj 2016 - 22:17

Ahoj " bipolarna porucha" - hosť,
vitaj na fóre,
vidím, že si pekne zhrnul to, ako sa Ti darilo za posledný čas. Z vlastnej skúsenosti viem, že to ani zďaleka nie je jednoduché, vlastne práve ťažké. Hnevá ma, že máš také problémy so získaním invalidného dôchodku. Rozhodne sa aj v tomto nevzdávaj. Trebárs zmeň doktorku, zamestnaj sa a následne zároveň choď na PN, po takomto roku Ti už musia dať papiere na dôchodok...

V prípade, že budeš mať chuť doporučujem Ti sekciu "Kauzy", kde nájdeš beletrizované životopisy členov fóra.
kauza Tuto

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Lalka Št 7 júl 2016 - 22:12

dobrý večer,chcela by som sa niečo opýtať . Ako to je u vás z vodičským preukazom? Totižto mam podozrenie na to ze by som mohla mať manio depresiu avsak nemám to zatiaľ potvrdene psychiatrom. Som však tam objednaná na budúci týždeň. Na druhej strane si momentálne robím vodičak ktorý si bohužiaľ robím už rok a pol takže by som bola veľmi rada ak by som ho konečne získala..len sa bojím ze keď mi potvrdia chorobu vodičak mi už nedajú :/
Anonymous
Lalka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Tuto Št 7 júl 2016 - 22:41

Ahoj Lalka,
obvykle sa potvrdenia vybavujú hneď na začiatku kurzu, ktoré dáva všeobecný lekár. Tým pádom by si bola "za vodou" a nemusíš to riešiť. Môžeš si aj dať urobiť psychologické testy, ktoré sú vraj v pohode.

Osobne VO nemám, nie som vodič, ale v podstate sa snažím byť zodpovedný a pri tých liekoch a chorobe nechcem riskovať. Tak snáď niekedy v budúcnosti...

Držím Ti palce, aby návšteva u psychiatra dopadla v Tvoj prospech. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Dušan Pi 8 júl 2016 - 9:51

ahoj lalka,
vodicak ti moze pozastavit jedine psycholog nie psychiater, lol! pri najhorsom ti doporuci nejazdit, cool tak ako mne kde mi psychiiater doporucil neovladat stroje,totiz som zo 70% praceneschopny kvoli liekom ktore zerem To the wall
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  ester St 13 júl 2016 - 18:24

Ahoj Lalka,
vodičám mám a aj jazdím, a dosť teda. Som na ID a nikto mi ho neberie Very Happy Ale nehodu som nikdy nemala. Sama už ale viem usúdiť, kedy ma lieky utlmujú a v tom období vôbec nejazdím...
Nemusíš sa obávať...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Lalka Pi 15 júl 2016 - 9:57

Už som bola u psychiatričky, ešte mi nič ne diagnostikovala ale poslala ma na vyšetrenie k psychológovi a predpísala mi zatiaľ escitil. Na vodičak som sa nepytala ale keď vidím vaše odpovede už sa tak nebojím vďaka
Anonymous
Lalka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Dušan Ne 17 júl 2016 - 21:40

ahoj lalka,
je to len na tebe ako ho budes zvladat
ja sa priznam vodicak mam od 20-ky a mam odjazdene 0 km,totiz ci by som si teraz sadol za volant tak len vo vynimocnom ci nudzovom pripade
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Enusik Po 2 január 2017 - 10:22

Caute "schizoforaci", pri vcerajsiej nespavosti a po novorocnej depke som nahodou objavila tuto skvelu stranku. Vzdy som tuzila sa spojit s mne podobnymi ludmi a som naozaj rada, ze vas tu tak po kope nasla. Takze teraz trosku o mne, cely zivot som bola akasi energicka a uletena so zmenami nalad ale nikdy som tomu neprikladala nejaku extra hodnotu, skor som si myslela ze pri energickom znameni baran je to normalny jav pokial som nezazila zo 2-3 hlboke depky s myslienkami o samovrazde a jednu silnu maniu, ktora ma donutila konat. K psychiatrovi som nakracala dobrovolne pred dvoma rokmi a sama pretoze som mala velke navaly amoku a mala som caste agresivne vybuchy, chcela som nieco na ukludnenie, no on z popisu mojich nalad ohodnotil ze mam bipolarnu porucho co bol pre mna vtedy uplne neznamy pojem. Poslal ma prec s neurolom lebo som ho ziadala o nieco na ukludnenie a nenavykove. Lenze po ceste do Rakuska co cert nechcel u mna uz vo vlaku zacinala manicka faza, bolo to nieco hrozne a ked si na to vzdy spomeniem tak ma az trasie (o tom mozno podrobnejsie niekedy nabuduce ). Mama bola pre mna a nasilim ma s rodinou odviezli domov kde pre mna dosli sanitaci v sprievode policie, nadopovali ma liekmi a vzali ma do nemocnice aby ma hospitalizovali. Na to mi bola urcena diagnoza az s konecnym verdiktom F31,6 cize zmiesana epizoda a tiez ze trpim obcasnymi bludmi. Momentalne beriem Lithium 1-1-1 a seroxuel jednu vecer. Bol mi aj pichany cisordinol ale dostala som alergicku rekciu na kozi a preto mi to psychiater stiahol. Chcela som sa spytat zaroven, ze ako to je u vas s priberanim lebo na mna sa pocas dvoch rokov nalepilo 18kg a neviem sa toho zbavit, kedze som p liekoch akasi dost apaticka a leniva. Moj zivot sa radikalne zmenil, chodim minimalne medzi ludi, niekedy na nich vobec nemam naladu, sedim doma pri tv, lustim krizovky a sudoku a raz tyzdenne zajdem na nakup. Taky tzv zivot 36 rocneho dochodkara, kedze papiere na dochodok som si uz podala a cirka uz rok cakam a cakam. Pri poslednej navsteve psychiatra som sa ho opytala ci mi to dava brom pretoze moj sexualny apetit ktory poznam ako dost vysoky rapidne poklesol az na bod mrazu, niekedy som az tak apaticka ze sa neviem donutit ani do beznych hygienyckych navykov, neviem upratat a cestovanie ktore ma kedysi vo velkom bavilo mi robi problem. Zvazovala som uz aj vynechanie liekov a skusit to bez nich ale pri akomkolvek vyssiom znizeni liekov dosla depka a zase ma hospitalizovali a to uz nechcem tak to momentalne beriem, hoc niekedy pri piti piva alebo vina davku vynecham lebo nechcem brat lieky s alkoholom. Tolko asi na uvod o mne a budem sa rada zapajat do vasich roznych tem a rada sa podelim aj o moje skusenosti s bipolarnym zivotom. it is perfect Wink Rolling Eyes
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Meretseger Po 2 január 2017 - 17:39

Ahoj, Enusik,
tiež som bipolárna, hoci v rozvinutej mánii som nikdy nebola, len v hypo. Vcelku ma vždy prekvapí, keď ľudia píšu, že po liekoch pribrali x kíl, mne pri prvom pobyte v PK nasadili Abilify z toho dôvodu, aby som ako diabetička nepribrala a bolo (ale zas, ja som si Abilify zbožštila Very Happy ). Okrem toho Seroquel podľa mňa nie je práve najlepší liek, ale každému, samozrejme, sadne niečo iné. Avšak mám dojem, že keď si po nich apatická a lenivá, nie sú ti dobre nastavené. Kde bývaš hospitalizovaná, ak sa smiem spýtať?
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Enusik Po 2 január 2017 - 18:48

Ahoj Meretseger, dakujem za odpoved. Tak ja som bola 2x v Bardejove, prvy krat ked mi bipolarka prepukla silnou manickou fazou a druhy krat po znizeni liekov ked sa mi dostavila depresia. Dost ma tam napchavali liekmi na silu ako sa to zvykne v nemocniciach robit a nabrala som naviac pocas hospitalizacie.Mam znameho, ktory ma nejaky druh schizofrenie a tiez dost rapidne pribral a este viem o jednej znamej, ktora je tiez dost obezna pretoze sa uzaviera pred ludmi a nikam nechodi. Problem je ze aj ja mavam podobne stavy a na cinnost ma musia prehovarat, neviem sa prinutit do nicoho a som po tych liekoch akosi utlmena a leniva. No po novorocnej depke som sa nastvala a povedala si, ze rok 2017 bude pre mna vynimocny a pokusim sa popasovat s kilami navyse hoc viem, ze to bude nelahky boj. No za pokus to stoji, ak ta bude este nieco zaujimat v pohode sa pytaj, som teraz vo faze ukecanosti hehehe Smile Very Happy
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Meretseger Po 2 január 2017 - 19:09

Musím priznať, že ti kapku závidím Very Happy To cyklovanie nie je dobré, ale čo by som dala aspoň za hypomániu... lenže Abilify ich zlikvidovalo. A depresie ponechalo.
Ani neviem, že v Bardejove je nejaká nemocnica, či skôr asi oddelenie takéhoto typu. Pezinok rulez! Laughing
Nezvažovala si vypýtať si iné lieky?
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 3 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Enusik Po 2 január 2017 - 20:45

Ahoj Meretseger, tak to mi ver zlato, ze mi nemas co zavidiet akoby povedala Cuky a Luky mania je smrrrrrt zatial co aj depky su hnus, oboje su zle. Nechci vediet co som ja pocas manickej fazy zazivala, mozno sa o tom raz rozpisem ale som rada, ze je to za mnou a snad uz nic podobne nepride. V BJ je velke oddelenie delene na cast A a B. Na Bcko sa dostavaju novi pacienti a vsetko ti tam vezmu a zamykaju, no proste si ako vo vezeni, zatial co na Acku je to volne a mas aj moznost pouzivat telefon, co je cool. Ja som si tam nasla par kamosov alkoholikov s ktorymi sa dalo ako tak pokecat, ti ostatni boli dost mimo Very Happy ale napriek pobytu mam aj par usmevnych a peknych spomienok a co pamatm velmi dobre tam varili alebo ze by to bol len velky apetit po liekoch uz neviem. Ale viem si predstavit ze PK je o inom haha. Ta myslienka na zmenu lieku ma napadla pri novorocnom premyslani nad rokom 2016, takze to mozno pri najblizsej navsteve psychosa navrhnem, uvidime ci s tym nieco spravi lebo nerad mi moc meni lieky. Tolko zatial k tvojim dotazom, pekny vecer Smile it is perfect
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore