Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Bipolárna porucha

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Michalko Ut 22 január 2013 - 18:24

A dakujem za vsetky Vase odpovede Very Happy
avatar
Michalko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.01.2013
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : stredne Slovensko

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Michalko Pi 22 február 2013 - 14:35

ahojte, som na tom biedne, už len čakam na lepsie casy, ktore akosy neprchadzaju confused
cele obdobie dospievania a dospelosti som prehulil -mariuhuana- i to mohol byt spuscas mojej foroby,dnes doktorka povedala, ze lieki sa menit nebudu.predcasom som si zaobstaral sacok marihuany, a kym som ju hulil bolo dobre, horsie to bolo, ked mi dosla
a ked sa dostanem do spoloocnosti s hypnogenon- zjem aj celu krabicku, skratka som toxikoman 1.triedy
je to syndrom polymorfnej zavislosti.

Ale o inom som chcel. chcel by som zistiti kolko pacientov trpiacich bipolarno poruchou, a so vsetkymi pribuznimi poruchami. napriklad,a schizoakeftivnymi poruchami NAUZAJ uziva lithium Suspect

mozno mam cosi nastudovane, ale prax je prax

nie som si isti, ze litim strati lsvoje postavedie v vmodernej prychiater

dufam, ze sa mi ozvete v co najvacsich poč silent toch, tesim sa a dakujem
avatar
Michalko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.01.2013
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : stredne Slovensko

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  xkrchnav Pi 22 február 2013 - 19:34

Ja užívam od 02/2012 Lithium 300 mg 1-0-1.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  Matej So 23 február 2013 - 8:48

Aj náš moderátor Tuto užíva lítium, tuším až okolo 900 mg, či tak nejak. Istý čas som aj ja ho užíval, ale len pár mesiacov, lebo mne nevyhovovalo vzhľadom na to, že lítium je užitočnejšie pre tých, ktorí majú skúsenosti s mániou, zatiaľ čo ja som skôr depresívno-hypomanický typ bipolarity.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Bipolárna porucha - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  frances farmer So 23 február 2013 - 19:27

mne nasadili v liečebni lamotrigin kvôli mánickym výkyvom. mal dobrú broskyňovú chuť. dovtedy som nebral nijaký liek na bipolaritu. keď som prešiel do ambulantne starostlivosti lamotrigin mi vysadili, pretože vraj existuje istá postupnosť - depakine - lithium - lamotrigin. a dostal som depakine, ktoré mi nezaberalo. teraz beriem lithium 1-1-1 po 300mg
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  xkrchnav Po 25 február 2013 - 10:11

O postupnosti som teda nevedel, ale tiež teda som zatiaľ na "druhom stupni". Depakine => Lithium...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  filipka Po 25 február 2013 - 17:17

No tak s tou postupnostou to bobec nie je take jednoznacne. Stabilizatory sa maju indikovat podla typu bipolarity, pricom plati, ze lamotrigin je urceny prevazne pri depresivnych fazach (manicke prilis neovplyvnuje), litium aj-aj (najma klasicka maniodepresivita s jasne vyhranenymi manickymi a depresivnymi fazami) a valproat (Depakine, Orfiril a pod) skor pri manickych a zmiesanych epizodach. Mnohi pacienti uzivaju bezne aj dva stabilizatory, ak sa stav nedari kompenzovat jednym.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  hypomaniak Ut 26 február 2013 - 18:25

v poslednej dobe sa od lithia upusta a prednost ma valproat (Depakine a pod.)
kvoli toxicite lithia , hlavne v kombinacii s antipsychotikami
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  xkrchnav Ut 26 február 2013 - 19:31

Toxicita v kombinácii? Sú nejaké dlhodobé následky zaznamenané? Celkom mi kombinácia Seroquel Lithium vyhovuje, ale ak by to malo viesť k nejakým vážnym problémom, tak by som skúsil zabojovať u dr. za iný stabilizátor. Ale aby sa to zas nerozhádzalo Crying or Very sad
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  frances farmer So 2 marec 2013 - 19:57

o toxicite som nepočul, ak o tom vieš niečo viac hypomaniak, alebo ostatní napíšte. ja mám tiež ako xkrchnav kombináciu seroquel + lithium.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  bipolarnaporucha Ut 17 máj 2016 - 18:48

Razz affraid ahoj ako sa tu dopísat funguje to?
Anonymous
bipolarnaporucha
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bipolárna porucha - Stránka 2 Empty Re: Bipolárna porucha

Odoslať  bipolarna porucha Ut 17 máj 2016 - 19:41

Ahoj ludia , predstavte si že som pracoval na psychiatríí 2 roky ako PPS ošetrovatel pozdejšie som bol prepustený no za tie dva roky som sa naučil že schizofrenia a bipolárka su tie najhoršie diagnozi mal som čas celé to chápat , ale nigdy by som to nechcel mat dostat ju , no išiel som potom pracovat na výrobnu linku a tam chceli prácu 16 hod teda 16ctky robil som to no niegde som sa pretažil a zrazu práásk a bolo to uplne som mal zničené CNS začal som cítit stres nervi mi vystrelovali od pety do svalov a všetkých zakončení potom som trpel hlbokou depresiou už som si myslel že peklo existuje a je tu na zemi spáchal by som sebevraždu ale dufal som dáky liek sa nato nájde no bál som sa elektrošokou tak som do nemocnice nešiel ale bral som zoleptil tabletky no bol som v takom stave že nezaberaly , potom som prešiel do inej fázi do zmiešanej mánie s depresiou a trpel som insomniou nespavostou bol som ako zdrogovaný v euforii a v zápetí nervozny afektyvny a agresívny plný nekonečnej sily a tancovania a tulal som sa ku koncu celé noci po discotékach ta čo už ked som nespal do rána aspon nech tancujem a bol som silno posadnutý sexom moja dg F31 dlho som trpel ale velmi velmi v depresiach kým sa našiel náhodou správny liek pre mna ale dovtedy som narobil kopec hlupostí a ludia si dokonca myslely že som narkoman feták no depresiu som utápal v obrovskych množstvách alkoholu nevedel som čo nato a náhodou som sa dostal na záchitku tam mi pichli haloperidol a bolo liek sa našiel všetky nervy mi opet sadly naspet a začal som byt v poriadku navštevoval som psychiatra a teras je to OK ale tato choroba je zákerná takže psychozi mám dodnes niekedy ma oberaju o silu pracovat a komplikuju mi pracovný život v CR dokonca dávaju plný invalidný dvochodok na tuto DG a dokonca su tam lahšie pripady ako já a nemusia ich ani šokovat elektro liečbou CHCEM aby ste vedely že bipolárky maju nárok na plný invalidný dvochodok teda F31 tak ako je možné že ho ešte nemám a ked som si preložil kartu k inemu psychiatrovi tak ma zrazu vedie z diagnozou F10 ? ved já som začal pit v epizode mánickej depresie Crying or Very sad ked som bol v zufalstve ale já si zase preložim kartu naspet lebo nie každý psychiater je odborník chcel by som invalidný ale ako to robit ked tu je každý lekár iný ani sami dakedy nevedia že čo možno su málo skusený alebo blbí a tu by hodily hned na šoky a pritom sa dá aj depot haloperidol decanoat a naviše mám aj hypertenziu a operovaný členok ktorí ma sustavne bolí a dakedy aj opuchne už žial fakt niesom schopný pracovat a moja doktorka mi dokonca zobrala papiere na komisiu vraj im ich dá a rostrhala ich - toto je lekár ? dufam že ras sa pravda objaví a zvítazí ale keby to bolo korupčne tak by asi nebol žiadny problem len treba obálku takže ešte ras F31 maju nárok na plný invalidný takže sa nedajte .........a bojujte za svoje práva
Anonymous
bipolarna porucha
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore