Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 7 z 42 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 17 február 2024 - 9:20

Co som zas vcera porobil, taka hanba vsade. No moze byt, ze aj z tych liekov, ako hovoris. Neviem. No ja lieky menit nechcem. Ani neviem, ci by mi to menil. Ale cukor som mal dobry vzdycky. Doma nemam glukomer, to v Bude som si meral. Ale slahnuty som strasne, co som zas porobil vcera, taka hanba. Nebudem sem uz nic pisat radsej, lebo to je katastrofa, ked zacnem vypisovat.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej So 17 február 2024 - 10:18

Ahojte, priatelia. Vitaj

Týždeň mi uplynul v podstate dobre. V mojej "miere aktivity" nastalo trochu zlepšenie v porovnaní s týždňami, ktoré nasledovali nedávno po skúškovom. Tým myslím, že došlo k oživeniu konečne - začal som sa viac snažiť. Bol som veľmi rád, že v pondelok v práci som ako-tak zvládol online zaškoliť kolegu, ktorý začal robiť podobnú agendu ako ja... školil som ho niečo vyše hodiny, a hoci sme nezapli kamery, iba čo som zdieľal svoju obrazovku celý čas, tak aj tak som sa vcelku spotil. Tréme som sa teda nevyhol. Ale som vďačný, že to dopadlo vlastne dobre a pointa, prečo sme sa stretli, bola naplnená. Ešte vždy po niečom takom sa minimálne polhodinu spamätávam, v hlave si prehrávam scenáre, čo som mohol povedať inak, lepšie, a čo som naopak nemal takto povedať a podobne. Vždy mám kopec dojmov, ktoré si musím nejak v sebe zakaždým upratovať. Aj sa mám tendenciu sám na sebe tak trochu zasmiať, že aký som v tom taký... povedzme že citlivý. Keby som musel takto verejne vystupovať a prezentovať bežne, tak asi by som si túto citlivosť otupil a zvykol si na to. Alebo naopak - nadobro by som sa zjašil. Very Happy Čiže vlastne neviem, či som schopný to zvládať, alebo nie, a síce až dovtedy, kým to nevyskúšam, kým ma život akoby nedonúti k danému scenáru. Alebo kým sa nerozhodnem tomu vystavovať sám vedome a zistiť si, či by som to dokázal alebo nie.

A zrovna do jednej z takýchto situácií, ktorá mi má pomôcť zistiť, či som toho a onoho schopný alebo nie, som sa vložil tento týždeň. Buchol som sa po vačku a zadovážil si komplet súpravu keyboardu aj s dumper pedálom, slúchadlami, prepojením do PC. Kúpil som si s dynamickou a polovyváženou klaviatúrou, aby som hneď od začiatku chytal správne návyky a bol z toho schopný bez problémov prejsť na piano, keby som sa niekde k pianu náhodou dostal. Začal som sa učiť noty a rôzne ďalšie veci z teórie hudby... príde mi to dosť zložité, priznám rovno. Ale ani nečakám, že to nebude ťažké. Ako si hovorím už roky aj pri iných aktivitách známy citát: "Nepotrebujem, aby to bolo ľahké - stačí mi, že je to možné." Smile Výsledkom doterajšieho úsilia je, že viem zahrať totálne zjednodušený slaďáčik od Elvisa Presleyho "Can't Help Falling in Love" (presne podľa tejto predlohy: odkaz tu). jumping Takže sa strašne teším. Či mám hudobné vlohy, aby som sa naučil hrať aj riadne, to vlastne nezistím, kým sa neobzriem časom za sebou a nebudem vidieť poriadny čas strávený učením a tréningom... Uvidím, kam ma to privedie a či len naslepo triafam, alebo z toho bude predsa len ďalší koníček. Dojatie

Ale aj mi v súvislosti s tým asi trochu preskakuje, lebo mimopracovný čas potrebujem venovať hlavne škole, programovaniu a tento semester musím tlačiť na pílu aj vo veci grafiky. A to všetko chce čas... Ešte si chcem aj zlepšovať anglinu, cvičiť... napokon to vyzerá iba tak, že sa učím anglinu sotva 10 minút pred ľahnutím do postele a cvičenie sa zas obmedzuje často na základné ohýbačky a strečing. Čiže kopec vecí a každá dosť minimalizovaná, obmedzená na iba základ, "aby sa nepovedalo". To je možno hodné kritiky, takto postupovať. Určite zástancovia postoja "radšej menej a poriadne" majú v rukáve argumenty, ktorým by som nevedel oponovať. Ale v skutočnosti už o sebe dlho viem, že som skrátka rozlietaný na viacero strán... a že v skutočnosti sa obmedziť na jednu-dve oblasti by som sa nedokázal. Myslím povahovo - skrátka zaujíma ma viac vecí, než dokážem pokryť reálnou aktivitou a často musím riešiť frustráciu, keď sa tomu a onomu, čo ma zaujíma, nemôžem z nejakého dôvodu venovať. Ako hovorí Jordan Peterson: Buď si vyberieme jednu vec, v ktorej pôjdeme excelovať na 120%, alebo budeme univerzálnejší a venovať sa trebárs piatim veciam, ale s tým, že v nich dosiahneme najviac 80% výkonu. A často aj menej. Už keď som túto jeho prednášku videl na youtube prvýkrát, tak už vtedy som sa rozhodol, že ja budem patriť k druhej skupine, radšej neexcelovať, ale "vyznať sa" vo viacej veciach. Nie preto, že by to bolo lepšie (to, či je to lepšie alebo nie, sa nedá vlastne objektívne povedať), ale preto, lebo to viac korešponduje s mojou povahou a s mojou potrebou sa zaoberať často aj úplne vzdialenými oblasťami... (Ako sa čudovala moja terajšia psychiatrička, že mám vyštudovanú filozofiu a zrazu sa venujem IT, že je to vraj netypické podľa nej prekombinovávať humanitné s technológiami...). Ale skrátka mám takú povahu, že obmedziť sa na jednu-dve oblasti je pre mňa málo - hoci to znamená, že sa musím vzdať vízie, že by som exceloval... Bezradný

Fú, zas sa tu vypisujem a táram. Very Happy Dnes píšem už takto v sobotu doobeda, lebo dnes sa vyučuje predmet, ktorý nemám. Tak lapím doma, periem prvú várku a pôjdem trénovať na keyboarde. A potom sa už musím uráčiť ísť pohnúť so školou voľačo, lebo zase tu nado mnou visí Damoklov meč prokrastinácie... scared

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Prajem Vám všetko dobré do ďalších dní, majte sa pekne. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, dzuli08, Juraj, Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Ne 18 február 2024 - 12:45

Ahojte, tak ja sa zotavujem po operácii, pomaličky sa rozbehu jem, už nekrvácam po zdvíhaní ťažkého (rozumej 3 kg max 4 kg) a dlhej chôdze, do škôlky nemám stále odvahu ísť pešo, tak sa odveziem autobusom. Mám novú prácu v škole populo ako lektorka matematiky, tak sa celkom aj teším na doučká. Ale inak sa mám fajn, v tescu po skončení PN som neprešla lekárskou prehliadkou, takže tam mi dali výpoveď s mesačným dostupným a v pondelok nastupujem do tej školy, takže sa nemusím hlásiť na úrade práce... inak Dr. mi chce hýbať liekmi, tak uvidím, že či pohne, depotný haloperidol mi zmenila na fluanxol, tak stále čakám na zlepšenie, ale som pokojnejšia, málo stresov mám, lebo kým som hľadala prácu, tak bolo ťažké po psychickej stránke, keď mi chodili odmietnutia, že našli lepšieho kandidáta... Ale majte sa krásne, ja o mesiac mám kontrolu po operácii, tak dúfam že to bude v poriadku. Majte sa krásne
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 403
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Juraj, Sweetheart, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  animusmeus Pi 23 február 2024 - 15:18

Ako sa mam? Skleslo : ((( ... ale mam to tu rad : )))
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 23 február 2024 - 16:40

animusmeus napísal:Ako sa mam? Skleslo : ((( ... ale mam to tu rad : )))

Hlavu hore, už sa blíži jar, v pondelok u nás hlásia 17 stupníkov Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 23 február 2024 - 17:42

Zdravím vás, přátelé,

dnes jsem byla poprvé v životě ve fitku a nejen, že jsem to přežila, ale jsem nadšená. Very Happy Měly jsme s kamarádkou trenéra, který nás vzhedem k tomu, že jsme dvě, bude stát o něco méně, než jsme předpokládaly... ale i tak je to ranec peněz, však víte...
Kamarádka rezervovala trenéra na 4 týdny dopředu, každý týden dvakrát, takže celkem 8x. Uvidíme, jak vyjdu s penězi. Jsem ochotná zaplatit trenéra maximálně na 2 měsíce, potom by už moje peněženka hodně krvácela. A myslím, že potom už trenéra ani potřebovat nebudeme.
Trenér mi pochleboval, že jsem docela ohebná a že se nemám bát dát si trochu do těla. Takže se obávám, že mi další tréninky dají zabrat.
Což o to, neměla bych problém si dát jednou pořádný trénink, ale pak by mě tak bolelo celé tělo, že bych už neměla motivaci jít do fitka znovu. Smile Když člověka bolí celé tělo, tak je to o vůli a psychice, přinutit se jít do toho znovu. A já mám tu vůli a psychiku nemocnou (všichni víme, že u schizofreniků je často problém se donutit k čemukoliv).
Bratr onemocněl, a tak zítra k němu chodit nemám, nebude mít u sebe malého. Ale nezabránilo mu to v tom, aby mě na dnes večer nepozval, že si necháme přivézt jídlo z Mekáče. S díky jsem mu to odmítla, že se nechci nakazit, když máme zamluvených těch 8 tréninků ve fitku. Ten čuměl. Very Happy
V neděli jdu s kamarádkou na oběd a do kina.
V pondělí jedu za psycholožkou.
V úterý jdeme se synem na kontrolu na urologii. Nevím, co mu tam budou dělat; předpokládám, že možná SONO ledvin, aby se podívali, jestli tam něco nazůstalo... Question  Netuším, nic nám neřekli. Zeptám se tam rovnou, jestli už udělali analýzu močového kamene a jak to vypadá s termínem pro metabolický test, který by měl ještě syn podstoupit 4 měsíce od operace (zatím nám termín nedali).
Ve středu a v pátek jdu na další tréninky do fitka.
A v sobotu možná půjdu s kamarádkou do restaurace (jestli mi zbudou peníze. Smile ).
Tak to je zatím vše, přátelé. Děkuji všem, kteří to dočetli do konce. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY So 24 február 2024 - 3:05

@Matej-ovi všetko najsamlepšie k meninám Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Juraj, Patty_Pillow, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 24 február 2024 - 12:52

@Matej - pripájam sa, všetko najlepšie k meninám, veľa zdravia, pokoja v duši, životnej radosti, nech ťa oblúkom obchádzajú starosti 🥳
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek So 24 február 2024 - 14:45

@Matej Všechno nejlepší k jmeninám, hlavně ať slouží zdraví a je chuť a energie do činností. A taky kapku toho štěstíčka. Smile

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 326_mat-flowers-design-wishes-card-2
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 So 24 február 2024 - 15:41

Ibaže Matej má tu asi len pseudonym a nevolá sa v skutočnosti Matej... Very Happy Teda aspoň takto viem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY So 24 február 2024 - 15:51

kimi2028 napísal:Ibaže Matej má tu asi len pseudonym a nevolá sa v skutočnosti Matej... Very Happy Teda aspoň takto viem...

Tak teda oslavujme jeho pseudonymovské meniny Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej So 24 február 2024 - 23:50

Kimi má pravdu; mám to len ako pseudonym. Ale vnímam Vaše blahopriania ako veľký prísun pozitívnej energie a tá padne človeku vhod, či má sviatok, či nie. Yes Preto Vám i tak veľmi ďakujem a tiež Vám obratom želám všetko dobré, kamaráti. heart Dojatie Držme sa! giving a hug

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 42 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore