Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 6 z 58 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 32 ... 58  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Po 12 február 2024 - 19:28

Aha. S antidepresivami nemam vobec skusenost, to nemam, ani som nikdy nemal. Len ten xanax. Akurat zajtra idem volat sestricke, ze treba predpisat uz 😂 Piatok idem so psom na injekciu, tak potrebujem tam byt normalny, nie, ze ma este viac bude trast jak psa 😀 Ale pisal som tu, ze Roky umrel a mam druhe stena? Ale asi ano. Uz ani neviem, kde co pisem 😀 No tento krpec co dokazuje, to je z divych vajec 😂 A sak takeho psa som aj chcel 😀 V tomto je jak Rokyk, aj ten bol besny, ale zaroven je iny, nevidim v nom Rokyho, asi aj dobre. Som sa bal, ze pes bude mat traumu zo mna, ze Rokyho z neho budem robit. Ale nerobim to, ale napriklad, chodi spat na gauc jak aj Roky, v niecom su rovnaki, ale je to iny pes. Ale mrchavy je, v dobrom slova zmysle 😂 Sak maltezak 😂 Ale je iny jak Rokyk. No Rokyk mi aj tak chyba, 15 rokov je 15 rokov. Ale toto krpate ma kosticky jak palicky, ked mu labku chytim, strasne je krpaty 😀 Rokyk bol dospely pes dlhe roky, toto stena 😂 Taky nezvyk. Ale je mrchavy jak Roky 😂 Sak blaznivy maltezak 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, kimi2028, Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 16 február 2024 - 13:19

Milí přátelé,
tak se po čase znovu ozývám s tím, co je (nebo spíš, co bude) nového.
Momentálně totiž relaxuju. Syn má jarní prázdniny, a tak jsem si celý týden dopřávala pozdní vstávání. Smile
Jen dnes jsme vstávali o 2 hodiny dřív. Syn šel na fyzikální soutěž https://fyziklani.cz . Uvrtal ho do toho jeho kamarád, který tam jde a někdo jim vypadl z týmu, tak potřebovali náhradu. A syn ho nechce nechat ve štychu.
Synovi se rána už zahojila; už nemá strup, jen červenou jizvu, která postupně vybledne.
Od zítřka mi začnou galeje. Smile Zítra a pozítří vaření, praní, nakupování, uklízení.
V pondělí jedeme do nemocnice na nefrologii odevzdat 24hodinový sběr moči a synovi odeberou krev. Syn dochází na nefrologii na kontroly pravidelně a tohle je kvůli tomu, že se jim tam už někdy minulý rok nezdály výsledky. Imho je to už pasé, ale uvidíme, jaké budou nové výsledky.
V úterý mám relativně volný den (kromě odpolední angličtiny), takže budu prát jako divá. Smile
Ve středu s kamarádkou oslavíme její jmeniny.
Ve čtvrtek jdu na SONO ledvin. Tam mě "vyhnal" syn, protože mě občas bolí v bedrech a on se bál, abych taky neměla kámen v ledvině (máme to v rodině - kromě syna ho měla i máma a bratr). Moč mám čistou, žádná krev, takže předpokládám, že SONO bude už jen formalita.
V pátek poprvé navštívím fitness centrum. Strávíme s kamarádkou 2 hodiny s trenérem. Pro informaci, u nás stojí trenér až 40€ za hodinu a permanentka do fitka na rok vyjde na skoro 28€ měsíčně (jednorázové vstupné je dražší). Jak u nás říkáme: V Praze je draze.
Dívala jsem se i na fitko, co je nově otevřeno v naší městské části, ale to je dvakrát dražší.
Příští týden v sobotu jdu za bratrem a malým synovečkem. Za měsíc mu budou 3 roky. A už před 2 měsíci, když jsem tam byla posledně, se na mě těšil, prcek malý. Smile
A v neděli možná půjdu s kamarádkou do kina, dokud ještě mají akci "2. vstupenka za polovinu". Mám vytipovaný jeden film, ale nevím, jestli ho do té doby nestáhnou, už se nějakou dobu hraje. Nikdo z mých kamarádek ale nemůže, jen jedna a ta až v tu neděli 25.2.
Tak to je můj plán na příští týden. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, dzuli08, kimi2028, Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 16 február 2024 - 18:21

Motylek, ja som to tu asi nespominal. Tiez som od decka chodil na nefrologiu, ale aj na detskom oddeleni som bol v nemocnici, ale to som bol vtedy, ze ma palilo pri moceni, to si pamatam. Potom to preslo a okolo 16 rokov som mohol mat, tak-nejak, ked som bol na preventivke u obvodnej a zase som mal zvysene hodnoty v moci, myslim, ze bielkoviny. Az si dobre pamatam a tiez som zberal 24hodinovy moc do bandasky takej malej. Ale tiez nic moc nezistili. Potom som sa na to vykaslal, jak som presiel k obvodnej pre dospelych, ale bol som par razy na preventivnej prehliadke, pravidelne nechodim, to sa priznam. Ale u tejto doktorky som mal v norme vysledky z mocu, ked ten papierik strkala. Ale, teraz chodim na zachod, jak dostihovy kon, uz mi hovorili aj kamarati, ze to nejak moc chodim casto a strasne vodu pijem, to mi zas kamarat hovori, ked som u neho, ze co furt lucham. To ja som zvyknuty tolko vody, mna smadi dost. Vies co, ani by ma nenapadlo reagovat na tieto tvoje prispevky, len jak Roky pil vela vody a casto sa pytal cikat, vtedy mi zaplo, ze ci aj ja nemam nieco podobne, ako on. Este doktor sa pytal, ze ci nam divne neprislo, ze pije vela vody, no nie, neprislo. Lebo tolko vody aj ja pijem. Motylek, ja som nebol este u doktorky, bojim sa, radsej tam ani nejdem. Ale som si zacal viac druhych vsimat po tom Rokym, aj ked pijeme v bare a zarovno seba, sorry, ze zas pisem o baroch, ale je to k tejto teme. Oni nechodia ako ja kazdych 15 minut na zachod. Ale aj doma furt pijem vodu cistu, to mam najradsej a na zachod chodim kazdu chvilu. Ved, ak budes mat chut o tom napisat, daj vediet, ze ako syncek sa ma. Ja som inak kamene nemal, ani ma nic neboli, ale asi to mam tiez "chytene", nepojdem doktorke, nechcem to vediet. Motylek a syncek mal bielkoviny zvysene v moci? Ja som mal bielkoviny tusim zvysene. Potom nic a teraz jak dostihovy kon chodim na zachod, kazdu chvilu
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 16 február 2024 - 18:50

@Sweetheart Bílkoviny si nepamatuju, jestli měl syn zvýšené, ale měl v moči hodně vápníku. Usazoval se mu i v ledvině.
Prosím tě, choď pravidelně na prohlídky k lékaři. Včera večer zrovna mojí švagrové zemřel tatínek. Taky nechtěl jít k lékaři. A když nakonec šel, protože se jeho stav zhoršoval, bylo už pozdě; našli mu rakovinu močového měchýře v pokročilém stádiu...
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 16 február 2024 - 18:58

@Sweetheart
Ahoj, určite ti odporúčam pravidelne lekárske prehliadky - nebolí to ani nič nás nestojí. Obzvlášť my, čo sme dlhodobo na liekoch, ich potrebujeme.
Inak je častý účinok niektorých psychofarmák nadmerné močenie a smäd - čiže sa človek dostáva do pomyselného kruhu.
Inokedy sa takto prejavuje nástup cukrovky, obzvlášť keď sa pridáva k príznakom nevysvetliteľné chudnutie a únava. Alebo aj iné ochorenia...
Kedykoľvek sa dá odbehnúť na preventívnu prehliadku 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 16 február 2024 - 19:44

Motylek, vapnik som ja urcite nemal zvyseny. Ja som na tom hadzal rukou stale, ze a co, sak chodim na zachod a co. Ale druhi tak nechodia a ja teda vypijem vody aj. Ale kamene som nemal. Ale bola aj korona, to som nesiel doktorke. Ja nepojdem ani. Ale podobne to mam jak Roky... Jak to Roky mal, som zacal nad tym rozmyslat, jak sa aj doktor opytal, ze ci nam nebolo divne, ze pije vela vody, no NIE nebolo, ja pijem tolko vody, jak aj on. Ja to nechcem vediet, keby aj volaco... Motylek a syncekovi to aj liekami rozpustali? Ci to rovno mechanicky? Tie kamene? Skusim pondelok pohladat papiere, volaco by malo byt u oca v sufli z tych papierov. Cez vikend to pozerat nebudem, ked je doma. Ze ci volaku diagnozu pisali, to som mal 6 rokov, absolutne si to nepamatam, len, ze mi sondu davali az do mechura alebo kde a to strasne palenie pri cikani. A bielkoviny zvysene, sa mi zda, to som maval. Okolo 16tky som mal zas tie bielkoviny zvysene. Ja az tak vaznejsie som si to zacal vsimat u druhych, to cikanie a pitie, ked Roky zomrel na zlyhanie obliciek 30.12. tento rok. Inak, dneska som bol s tym stenatom Rexom na ockovanie, chuda, jak pistal doma. No, ale musi mat ockovanie, co mu pomozem. Aby volakie tie psacie choroby nechytil nakazlive. Chudatko, asi sa ma bal potom doma, ani neprisiel pri mna, ze ja som mu tu bolest sposobil. No musi, ja ho bez ockovania nenecham, aby nakazlivu psaciu chorobu chytil, ked sa da tomu predchadzat.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 16 február 2024 - 19:54

Lucas, cukrovku mi viaceri hovorili, ze by to mohlo byt. To v Bude som si meraval cukor barkedy, cukrovkar som neni, to aj na nocnej som si meral, hocikedy. Mal som hodnoty necukrovkara, zdrave hodnoty. Aj ked mi zle ostalo, sestricka mi cukor nalacno merala. Cukrovkar som neni urcite.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 16 február 2024 - 20:30

Lucas, neda mi to nenapisat 😀 Keby som cukrovkar a flasu vina vypijem, uz by som mrtvy bol. Inak ruzove pijem v poslednej dobe, som presedlal z bieleho na ruzove 😀 s cukrom nemam nic. Ja mam oblicky chytene alebo mozno aj ine volaco, neviem. Len take podobne Rokymu mi to pride, vtedy som zbystril pozornost, vzdycky som rukou hodil nad tym. Som videl v priamom "prenose", Roky 23teho pytal odo mna zemiakovy salat, to som mu povedal, ze Roky, nemozes, brusisko ta bude bolet. 24teho ostal dezorientovany a do tyzdna koniec... Staroba. Ved mal pekny zivot Rokyk, mal sa jak Kral, co chcel, to mal. To aj Rexik bude mat, len teraz je nasraty na mna 😀 Lebo dostal injekciu, no, bohuzial, musi mat. Aby psinku alebo neviem co nechytil, co su to infekcne choroby
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 16 február 2024 - 20:40

Sweetheart napísal:Motylek a syncekovi to aj liekami rozpustali? Ci to rovno mechanicky? Tie kamene?

Nerozpouštěli, ani nedrtili ultrazvukem, měl v ledvině vápníkový kámen, který byl moc velký na to, aby ho mohli rozpustit nebo rozdrtit UZ. Tak musel jít na operaci a vytáhli mu to pomocí minirobota.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 16 február 2024 - 21:02

Aha, toto som ja nemal Motylek, vapnik som nemal zvyseny, ani kamene. Ja bielkoviny, tusim. Cukrovkar som neni, ostatne neviem. Ale zlty som tiez neni, tak pecen to nebude. Asi tie oblicky ostavaju. TOTO aj Roky mal, chlontal furt vodu, cikal kazdu chvilu. A kak dozvie, az sa odvazim ist doktorke, dam vediet 😀 A co by mi uz pomohla, keby mi aj oblicky odchadzaju, dialyzu nech sebe robi... Treba ist do hrobu mlady, pekny, nech vidia o co prichadzaju 😂😂😂 Sak som pekny 😂 Rex je nasraty na mna, ani pusu mi nedal, no bohuzial, injekciu musel dostat. Ho to boli asi, bohuzial, pre jeho dobre dostal injekciu. Ani pusu mi nepride dat, nasraty je
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 16 február 2024 - 21:20

@Sweetheart
No musím povedať, že keď ti takto "vylúčili" diabetes, pokojne to môže byť aj nežiaduci účinok liekov. Niektoré AD sú na to experti (viem, že ich neužívaš, len na margo pri Alvente som mal pocit že len močím a pijem hektolitre vody), obdobne mnohé AP majú taký zlý efekt. Ak je to tým...
Neodkladal by som to, ale tvoja vec.
Inak k tomu cukru, sám sa divím, poznám dva extrémne rozdielne prípady - ktorá dodržiava prísnu diétu, podáva si inzulín a neraz musí prísť RLP pre hladinu glukózy 50 😬 a druhý, ktorý ani neužíva lieky na cukrovku, preventívne drží pani však hladinku odoka 3 promile alkoholu (viac je totiž v ľahu ako v sede) - a čuduj sa svete, ešte žije...
Takže ja už neviem 👀
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 16 február 2024 - 21:32

Ale osobne si presne spomínam na tie stavy nutkavého močenia, ozaj že každých 15 minút. Veľmi otravné - človek ide von a rozmýšľa, kde sa vyprázdni 🙄A v ruke fľaša vody, lebo vždy suchoty v ústach a nekonečný smäd!
Pri zmene lieku/-ov mi tento problém ustúpil, mal
som skôr obavy o prostatu.
Toť môj postreh
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and dzuli08 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 58 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 32 ... 58  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore