Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 19 z 27 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  rasto St 24 apríl 2024 - 13:54

motilek enaxnay a juraj vsetko najlepsie vela pohody a zdravia.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

EnaXnaY, Juraj, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow St 24 apríl 2024 - 14:15

@jaro123444 napríklad v mojej robote hľadali invalidných dôchodcov, lebo potom majú nejakú úľavu na odvodoch, posielali mail a mňa sa pýtali, tak som povedala, že mám len zťp, že potrebujem odrobené roky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

rasto, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 24 apríl 2024 - 14:23

@Patty to je asi individuálne ale ja čo poznám invalidov, tak nerobia. V mojej lokalite je podľa mňa celkovo ťažké si nájsť prácu lebo tu toho veru niet veľa, preto som chodil na vysokú aby som mal väčšie šance robiť lepšie a nemusel ísť niekde podradnú robotu robiť. No invalidov málo kto zamestná si myslím, to jedine po známosti ale tak hádam sa podarí niekde
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 St 24 apríl 2024 - 18:02

Jaro123444 napísal:@Patty to je asi individuálne ale ja čo poznám invalidov, tak nerobia. V mojej lokalite je podľa mňa celkovo ťažké si nájsť prácu lebo tu toho veru niet veľa, preto som chodil na vysokú aby som mal väčšie šance robiť lepšie a nemusel ísť niekde podradnú robotu robiť. No invalidov málo kto zamestná si myslím, to jedine po známosti ale tak hádam sa podarí niekde
Ono nie je dnes problém nájsť prácu. S robotou nie je problém. Horšie je to, že na Slovensku sú nároky na prácu vysoké. Už aj chránené dielne zničia ťa doslova... Ja by som si našiel robotu, ale povaha znevýhodnení mi to neumožňuje. Pred istým časom som uvažoval o manuálnej robote, ktorej je dostatok, ale prišla smola. Naše lieky mi urobili dosť zle a musel som to prehodnotiť. Hoci je otázne, či by som dokázal tam so svojou novou povahou chodiť. Možno aj áno, lebo napr. šachové články som vydržal písať... Píšem podľa dohody už vyše 5 rokov...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

rasto, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 24 apríl 2024 - 18:52

@Kimi ono práce je dosť to je pravda ale tak ako kde, nedá sa porovnávať Bratislava s inými časťami Slovenska. V Bratislave je tej práce 10 krát viac doslova. Ja mám najbližšie veľké mesto Nitru 35km odo mňa asi, tak jedine tam skôr ale to už na cestu je trocha viacej dochádzať každý deň. Bližšie o dosť mám Zlaté Moravce asi 10km, čiže pre mňa najlepšie tam a tam je pár továrni a to je všetko.
Ono ide hlavne o tie nároky ako píšeš Kimi, ja si pozerám ponuky na profesii a skoro všade napr, žiadajú prax v obore dlhšiu. Všade majú milión nárokov čo vyžadujú ako to čítam a to je pre mladého človeka čo ešte nerobil dosť ťažké potom sa zamestnať ak nemáš prax a skúsenosti lebo nemáš mať odkiaľ. A aj tie nároky sú na psychicky chorého človeka napr. často nezlúčitelné podľa toho čo vyžadujú. Čiže práce je dosť, na to sa nedá vyhovárať ale zas nájsť si ju neviem či je až tak jednoduché, sú ľudia na úrade aj 3-4 roky čo si reálne tú prácu hľadajú ale nikde ich proste nechcú.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow St 24 apríl 2024 - 19:41

@jaro123444 no ja som v BA a rok som hľadala ako tak prácu od marca do polky februára a nikde nič a to som ani nevravela, že mám zdravotné problémy, buď sa neozvali alebo mali iných, lepších kandidátov, alebo to proste nebola práca pre mňa, lebo som časovo obmedzená kvôli synovi, ktorého poobede od tretej do piatej musím vyzdvihnúť zo škôlky a to sa mnohým teda všetkým až na terajšiu prácu nepáčilo
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 24 apríl 2024 - 19:54

@Patty viem, že si spomínala že si bola nešťastná lebo našli vždy vhodnejšieho kandidáta, ty si si vlastne hľadala prácu celú PNku, že? Ono to ti nezávidím a ak si v BA nevedela nájsť to je už čo povedať a to o tebe nevedeli aké problémy máš. Ono neni to také ľahké sa zas zamestnať, vždy je viacej kandidátov a veľa krát vyberú iného a tebe dajú košom. Pokedy si tu prácu nájdeš to ozaj pobeháš všetky firmy čo sa dajú a to hovorím o zdravom človekovi.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow St 24 apríl 2024 - 20:36

@jaro123444 no celú PN a to som nemala ani nároky, ani za upratovačku ma nevzali, lebo nemôžem šoférovať a teda presúvať sa medzi stanoviskami, alebo ako to nazvať, ale teraz som spokojná, aj keď mám mizerný plat, ale aspoň odvody za mňa do sociálnej poisťovne odvádzajú, takže sa aj to ráta. A nezávidím menším mestám kde zdochol pes, jedna fabrika a koniec, tam by som asi tiež len toto našla, lebo to mám prevažne home office, len dva krát na jednu hodinu idem na pobočku
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

rasto, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 24 apríl 2024 - 20:57

Jaro gratulujem k schvaleniu dochodku, vidis, zbutocne si bol taky pesimisticky. Ked som este bola na SK, tiez som mala problem najst si pracu, ale zase netreba hned hadzat flintu do zita, skor ci neskor sa nieco najde. A ako to mas s tym zaludkom, uz ti je lepsie? Trufas si pracovat?
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 456
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 24 apríl 2024 - 22:15

Ahoj Catherin, ďakujem. Nie som v pohode úplne stále ma to nejak trápi a robí problémy, ja by som bol v poriadku. Mne zas diagnóza na papieri nerobí taký problém. Horšie je to s tým bruchom ale tak chcem sa určite zamestnať aj budem musieť určite. Uvidíme čo bude ale do septembra chcem byť určite doma a potom do školy alebo skúsiť do roboty. Ja moju diagnózu schizu beriem ako dar a nemôžem povedať že by ma výrazne obmedzovala, obmedzuje ma iné, preto som aj prerušil školu a keby nemám tieto problémy by som o dôchodok ani nežiadal. Bol to len taký výstrel zo zúfalstva aby som mal odvody zaplatené lebo neviem ako to bude so mnou ale tak hádam sa raz polepší, modlím sa každý deň. Inak aj ty si spomínala, že si bola na gastroskopii a našli ti v žalúdku žlč, či? ak si teda dobre pamätám
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Št 25 apríl 2024 - 4:47

Jaro, áno mne našli žlč. Ja som vtedy mala problém s hnačkami, diagnotikovali mi syndróm dráždivého čreva, na to som brala lieky a to pomohlo. Už dávno tie lieky neberiem a som v pohode. Prešlo to. Verím, že aj tebe sa polepší. Mne vtedy zistili aj helicobaktera, na to som brala silné antibiotiká a vyliečilo sa to. Príznaky som mala pálenie záhy.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 456
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Št 25 apríl 2024 - 11:58

Ahoj @Jaro123444 , chtěla jsem ti včera napsat něco povzbudivého, ale byla jsem celý den dost zaměstnaná a když jsem něco sepsala, zase jsem to smazala, protože jsem si říkala, že by ti to nepomohlo. (Zase si nevěřím.) Nevím, jestli tě dokážu podpořit, ale i snaha se počítá, tak se o to pokusím. Sice nevidím do tvojí rodiny, ale ID není konec světa, zkus to otci nějak vysvětlit. Asi bude zuřit, ale časem se s tím smíří, uvidíš. Nic jiného mu ani nezbude. Nakonec jsi už skoro 5 let dospělý, tak můžeš rozhodnutí o sobě dělat sám.
Nesnáším ty různé pomluvy a řeči, které o každém kolují hlavně na venkově. Radím ti, abys na řeči nedal. Lidé, kteří pomlouvají, stejně sami nemají zameteno před vlastním prahem. To bys mohl říct i rodičům. Zdá se mi, že příliš dají na to, co "si o nich lidé pomyslí". Tohle dělala i moje máma a akorát mě tím štvala. Ve skutečnosti je každému jedno, co kdo dělá, ty řeči neznamenají nic, jsou jen takové povyražení škodolibých lidí, které baví, když můžou někoho naštvat. A kdyby tě to štvalo, tak je to akorát voda na jejich mlýn - budou rádi, že se jim podařilo tě naštvat.
Jinak ID neznamená, že musíš nutně hledat práci pro OZP (osoby zdravotně postižené, tj. osoby s ID). Můžeš hledat i práci pro zdravé. Můžeš ID i zamlčet jako Patty. ID ti prostě umožňuje hledat nejen mezi normálními pracemi, ale i mezi pracemi pro OZP, tedy rozšiřuje tvoje možnosti.
Co se týká hledání práce, tak musíš hledat absolvenstké pozice. Věřím, že i u vás takové jsou. Možná se budeš muset smířit s dojížděním za prací do Nitry.
Držím ti palce, ať už při dalším studiu anebo při hledání práce. Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 19 270a

Ještě napíšu, jak se mám.
Bohužel je mi pořád špatně každé dopoledne, cca 1-2 hodiny po probuzení. A to i když spím až 10-11h denně (ráno vstanu brzy, nachystám synovi snídani + svačinu a jdu si znovu na 2-3 hodiny lehnout). Bývá mi špatně různě dlouho. Třeba dnes je to trochu lepší, ale včera mi "odlehlo" až ve 12:15. Typicky se cítím unavená, bez nálady, nechce se mi nic dělat, nic mě nebaví, ani hudba, kterou mám jindy moc ráda (takže asi nějaká depka či co?) a do toho všeho cítím úzkosti. Neurol jsem si zatím ráno brát nezkoušela (beru ho teď spíš k večeru), protože se obávám, že bych byla akorát ještě víc ospalá. Ono to totiž po několika hodinách stejně přejde samo. Jen nevím, pokud mi sníží stupeň ID, jak bych takto byla schopná fungovat v práci.
Jinak mě dost zlobí krátkodobá paměť. Vypadávají mi slova, i ta obyčejná. Připadám si jako o 20 let starší a někteří se mi kvůli tomu smějí, jak bratr, tak můj syn. Ta paměť je prý zhoršená z léků, říkala mi moje psychiatrička.
A jelikož beru Abilify až v poledne, vypadá to, že mi nebývá špatně z navýšení Abilify, ale asi jako následek zvýšeného stresu, který jsem měla se synem. Takže tajně doufám, že se to časem zlepší.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 27 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore