Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto Ut 26 apríl 2016 - 20:11

Plne súhlasím s príspevkom 18:59 napísané Lenkou. it is perfect
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Lucka Ut 26 apríl 2016 - 20:51

Jaro, nie je alkoholik, ako alkoholik. Ako som spominala, aj 2 z mojich bratov maju trochu tento problem a ich chapem, citim s nimi. Teba som tu napr. vyryvat do nikoho zatial nevidela. Aj preto som schopna sucitu. Tiez Ti je skor pomoci, lebo si stav uvedomujes. Teba maju radi aj psychiatri, nielen ZEN ludia, neboj. Laughing
Nebud na seba tvrdy, lebo si trochu tvrdy na seba. Co bolo bolo, odpusti si. Keby si bol vedel, ako to dopadne, asi by si nebol pil.
Super je uz to, ze si veci priznas, ze sa liecis, aj ked je to tazke.
Praveze Ta obdivujem a fandim Ti a urcite aj vacsina ludi tu. To ma aj Tvoj psychiater vacsiu chut snazit sa, ked ma spolupracu cloveka ako Ty.
Len ich aj viac otravuj (lekarov), dozaduj sa. Nech sa aj viac rozpravate. Lebo niektori ludia sa dozaduju a potom ide viac pozornosti zo srany lekara ku nim. Ak sa clovek pzornosti nedozaduje, lekar si moze mysliet ze je ok. Nech Ti daju aj terapii viac, by Ti bodlo sa aj porozpravat, mam pocit?

Ale neboj sa, ze Ta radi nemaju, teba maju radi velmi, podla mna.

Pockaj, co Ti poslem, nieco najdem.... Sanitkara: Ambulance
Prva pomoc k Tebe leti, za dodavku pochvaly, ze sa vobec snazis, nevesias to na klinec. Kazde rano vstanes a vies presne, co je Tvoj hlavny problem, vies to pomenovat a ako-tak s tym aj zapasis.
Raz bude aj lepsie, bolo by smiesne hlavu vesat, podla mna si mlady, vsetko pride.
Raz sa budes brat taky, aky si a tesit sa z toho, budes vediet so sebou existovat v pohode. To si myslim, len moj instinkt.

Naklad pochvaly pre Teba je tu: Ambulance Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Ambulance
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 27 apríl 2016 - 19:41

OOO Dakujem LUCKA,tvoje slova ma potesily Wink ja som skour priatelsky tip je dobre ked niekdo ma niekho rad ja ich mam rad tiez Wink urcite sa nechcem vzdat ako si napisala casto si uvedomujem moj problem dnes mi bolo napr zle vcera som nespal celu noc bol som v nezmyslach,nechcem uz do buducna nikomu hovorit ci som nieco bral ci ako to bolo,pravda je taka ze keby viem co mi to moze sposobit nechital by som sa nicoho co uzkodzuje!Ja ti tiez drzim palce ty to zvladas dobre,uz si si niecim presla a uz aj poznas si myslim ze mnoho toho a stoho si viez poradit,naozaj dakujem si ma potesila diky Wink A nech ti je dobre a nech sa ti dari drzim palce aj ti len dobre prajem ahoj Wink

Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  dzuli08 Št 28 apríl 2016 - 10:37

Ahojte. Prvýkrát keď som bola v nemocnici si nejak nespomínam, či som ich mala či nie. Viem len, že som mala vtedy nejakú spánkovú terapiu, niečo mi pichli do žili zaspala som cca na 20 min potom sa prebrala. No druhýkrát keď som bola hospitalizovaná tak som ich už podstúpila. Čítala som tu rôzne názory a určite každý sme jedinečný a inak to na nás vplýva. Mne to myslím, pomohlo. Odvtedy som už len na liekoch. Ani mi to nejak výrazne neochromilo pamäť alebo tak.
Toľko moja skúsenosť. P.S. ten obrázok je fakt strašidelný
S pozdravom J.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej Ne 1 máj 2016 - 10:19

Elektrošoky vnímam teď kladne. Určite nie sú zrovna super a majú svoje nežiaduce účinky, môžu zhoršovať pamäť a kreatívny potenciál človeka. Ja mám od svojich posledných elektrošokov naozaj oveľa nižšiu kreativitu, než predtým. Už uplynulo 6 rokov od poslednej hospitalizácie a doteraz som sa nedokázal vrátiť späť k pravidelnému publikovaniu úvah, blogov, názorov, diskusií. Ledva napíšem nejaké seminárky, aj to len v podstate kompilujem rôzne zdroje a nedávam tam žiadnu pridanú hodnotu zo svojich vlastných pohľadov. Aj bakalárku som mal viacmenej kompilačného charakteru, aj teraz mám diplomovú tému len takú, kde sa dá dobre kompilovať, takže tam človek len máličko musí dávať zo svojej originality dačo. Je to naozaj prejav tých elektrošokov a zníženej kreativity.

Ale zas na druhej strane som momentálne v rozpoložení, že keby som sa ocitol znovu v nemocnici, nebránil by som sa im. Veľmi urýchlia celú liečbu, nemocnica náhle trvá len pár týždňov, človek sa rýchlo stabilizuje, vymiznú negatívne a psychotické myšlienky, depresia sa zmení prudko priam zo dňa na deň najprv na "beználadovosť", a potom na prázdnotu v duši, kedy už človek neplače a nevníma veci negatívne, skrátka iba prázdne čumí na svet. A potom si už len treba postupne zapĺňať myseľ novými, už tento raz kladnými obsahmi.

Jaro, inak neviem, či sa dá byť alergický na šoky, skôr môžeš mať asi na mysli alergiu na uspávaciu látku, takže dostaneš anafylaktický šok alebo záchvat. Myslím, že Robo tu niekedy spomínal na fóre, že má na uspávaciu látku alergiu a že sa dostal raz do šoku. To ma zároveň mrzí, že to, Jaro, tak máš. Ja som s tým problém nemal, skôr som mal výpadky, alebo som sa pri elektrošokoch mimovoľne pomočil... žiaľ, aj také sa vraj stáva, sestričky to brali vtedy normálne, resp. mi to nevyčítali. Možno si pofrflali, keď ma dali preč na izbu.

Takže palec elektrošokom hore. Nie sú neškodné, nemali by sa dávať hocikedy a na hocičo, ale keď už, tak vedia dosť pomôcť. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Meretseger Ne 1 máj 2016 - 13:52

Fu, keď tak čítam o tej zníženej kreativite... Nešla by som do toho... Raz som chcela, ale kým sa urobili potrebné prípravy, prešmykla som sa do hypománie a bolo Very Happy Alebo som písala doktorovi do denníka čosi ako: "Pán doktor, bola by indikácia pre elektrokonvulzívnu terapiu aplikovanú in vitro?" s tým, že fakt ani srnka netuší, čo som to vlastne napísala Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  adkami@centrum.sk Št 19 máj 2016 - 15:19

Ahojte vsetci...som tu nova...hladam informacie co sa tyka elektrosokov...po neuspesnych liecbach a mnohych psychiatroch som na dne a neviem co robit...mam uz sialenu derealizaciu a depersonalizaciu bojim sa uz aj smrti a vsetkych tych hnusnych myslienok...ktore sa miria v hlave ako pokazena platna...z liekov mi je sialene zle a bojim sa uz vsetkeho...neviem v tom pekle existovat a deju sa mi veci prapodivne...vidim tu aj pozitivne reakcie na temu elktrosokov...mam aj sialenu depresiu ale bojim sa smrti...bal sa niekto z vas smrti ked ste boli na tom velmi zle?dakujem za odpoved...
adkami@centrum.sk
adkami@centrum.sk
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  filipka Št 19 máj 2016 - 16:50

Keď mi bolo fakt zle, tak som po smrti túžila.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  adkami@centrum.sk Št 19 máj 2016 - 16:56

A mala si soky?ci ne?
adkami@centrum.sk
adkami@centrum.sk
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto Št 19 máj 2016 - 18:24

Ahoj adkami,
elektrošoky som mal, môžu pomôcť, síce u mňa nič moc. Procedúra to je bezbolestná. Je pri tebe nielen psychiater, ale aj anesteziológ, ktorý ťa uspí. V podstate len zavrieš oči, zaspíš a zobudíš sa. Mne to prišlo veľmi rýchle, nič z etc. som nevnímal. Niektorým s depresiami to údajne pomôcť môže.

Prajem skoré uzdravenie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  filipka Št 19 máj 2016 - 18:33

ja som šoky nemala a dobrovoľne by som si opekať mozog nenechala..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 8 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej Pi 20 máj 2016 - 20:26

Ahoj Adkami. Ja mať Tvoj stav, tak by som určite zvažoval dôkladnú liečbu vysokými dávkami antidepresív, plus z doplnkov výživy také veci ako banány, rozpustné vitamíny, magnézium a určite aj nejaké nootropikum na spôsob ginka. Ak sa stav nezlepší do mesiaca, tak by som zvažoval elektrošoky, nebál by som sa ich. Ako vraví Tuto, sú bezbolestné, majú aj svoje negatíva a nevýhody, ale v danom čase by si nimi mohla dosiahnuť značný a hlavne relatívne rýchly pokrok. Držím palce a pokračuj v písaní, ako sa Ti veci vyvíjajú. Sme v tom s Tebou. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore