Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Elektrošoky

Odoslať  Tuto St 23 február 2011 - 18:22

...pár som si ich absolvoval (Jednu sériu 6X + nespočítane na akútnom v V. Záluží). Osobne neviem do akej miery mi pomohli, ale mám dojem, že to musia posúdiť odborníci. Ich dlhodobý efekt sa na mne odrazil v zmysle občasného trasu rúk, ktorý som dovtedy nemal.

Priebeh zákroku som vnímal dobre. Uspali ma anestézou a následne som sa prebudil. Žiadna bolesť, nič negatívneho čo o tom môžem napísať. Tras rúk nemusel byť spôsobený práve elektrošokmi, ale mohol. Obvykle po zákroku pacien spí nejaký čas a až potom sa preberie. Ja som vstal bezprostredne po zákroku z lehátka a odkráčal na cigaretu.

Máte s nimi skúsenosti? Ako na vás zapôsobili? Aké ste mali dojmy? Čo na nich je pozitívne/negatívne?


Elektrošoky Hdc_0000_0001_0_img0039


Naposledy upravil Tuto dňa St 8 júl 2015 - 21:45, celkom upravené 2 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  anonym St 23 február 2011 - 18:32

mam skusenost zmiesanu. absolvoval som az dve serie, radsej nebudem uvadzat po kolko sokov. prvykrat mi odstranili carovne depresiu, uzkost a vztahovacnost co bolo fajn, ale zlepsenie trvalo len niekolko tyzdnov, potom sa stav vratil do povodneho. v ocakavani zlepsnie som si ich druhykrat (ja hlupak) vyziadal,a le ziadne zlepsenie sa nekonalo. vedlajsi ucinok je, ze mam zhorsenu pamat a cast veci som uplne zabudol. teraz mam problem rozpomenut si, co som mal predosly den na ranajky, ale to moze byt aj momentalnou situaciou, kedy su u mna dni uplne rovnake, stereotypne, mam nedostatok podnetov a podobne. pisem to len tak v skratke, lebo ma na dlhe reci neuzije.

p.s.soky su najucinnejsie pri farmakorezistentnej depresii a katatonnej forme schizofrenie.

bye. What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto Št 3 marec 2011 - 1:41

Inak, čo som zažil ja, na mňa zapôsobilo dojmom odbornosti. Nemal so pocity ohrozenia z nejakej mučiarne. Pripadalo mi to skôr ako akési vyšetrenie.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  ivetoth Ut 30 august 2011 - 8:01

Ahojte....ja som bola v Nitrianskej nemocnici s F25 niekolko krat 6 asi a zakazdym mi liecba sokmi pomohla vzdy som mala seriu po 5 sokov, vyresetovali mi mozog zabudla som na plno veci, a nemam z nich ziadne vedlajsie tyky alebo podobne, avsak cim castejsie som sa dostala do nemocnice tym dlhsie trvala liecba a tym tazsie ma bolo nastavit na spravne lieky, uz beriem aj injekcie, lebo som ten pripad ktory ma tendenciu lieky vysadzovat.
Teraz beriem zyprexu depotny haloperidol v injekici a depakine chrono, chcela som skusit abilify lebo zyprexa ma strasne uspava ale ten mal opacny a horsi ucinok ze som vobec nespala....
Ake mate vy s tymito liekmi skusenosti?
ivetoth
ivetoth
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 25.08.2011
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : KOMARNO

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  regina Po 5 september 2011 - 21:28

Elektrošoky som absolvovala 5x vždy po piatich v serii. Prvýkrát som bola úplne mimo realitu. Elektrošoky ma dostali späť do reality, no 1x som sa z nich spamätávala veľmi dlho. Ostala som spomalená, max. citovo oploštená, úplne bez energie. Rok trvalo kým som sa dostala do svojej koži.
Ked ma hospitalizovali 2.x, znova som bola mimo realitu a moj muž im tam povedal, že mi velmi pomohli elektrošoky. Vzdy som bola liecená v Nitre a vzdy elektrošokmi. Naposledy pred 3 rokmi. Už 3 roky som stabilizovaná, momentálne beriem iba Abilify a na depresiu Mollome. Občas pri problémoch so spánkom si dám Hypnogen.
Co si myslím, že je negatívum elektrošokov je vplyv na moju pamäť:
- niektoré veci mi úplne vypadli z pamäte, jednoducho si ich nepamätám
- knihy môžem čitať opakovane lebo názov mi akurát tak hovorí, že som to čítala, no pamätám si len čítanú kapitolu, na koniec si nespomínam a podobne je to aj s filmami
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty negatívne spomienky

Odoslať  psychojane Št 8 september 2011 - 17:58

Keď som zbadala túto tému a uvidela onen obrázok, došlo mi zle. Začala som sa potiť, prešla po mne zima a zatriasol sa mi žalúdok. Hoci som tušila že tu bude reč aj o tomto..
Bola som takmer dieťa, ešte len 18-ročná baba, tenučká a slabučká, keď mi v PNPP v PK v roku 2000 dali 6 elektrošokov. Malo ich byť viac, ale keď rodičia videli, v akom som po nich stave, nesúhlasili.
Spomínam si, ako ma viedli do tej miestnosti a tam na mňa čumela kopa mladých medikov ako na pokusného králika. Bola som samozrejme omámená, uspali ma, takže to nebolelo a dlho som potom spala. Ale po prebudení - to neprajem nikomu. Ťažko sa to dá opísať... strašná bolesť hlavy a úplná amnézia, z ktorej vyplývali fóbie. Nevedela som, kto som a kde som a ani svoje potreby som neovládala - pardón, ale bolo to tak. Nespoznávala som vlastnú matku!!! very sad5
Pamätám si, ako ma pani primárka znova a znova učila čítať a písať a počítať a rozpoznávať farby. Mama mi stále nosila fotky a nútila ma po nej opakovať, kto na nich je.
Mnohí píšete, že šoky pomáhajú. Ja vám to neberiem, možno vám pomohli aj viackrát a neviem z akého dôvodu to so mnou dopadlo až tak zle, ale už nikdy nedovolím aby mi to robili. Nikdy!!!
Radšej budem 6 mesiacov v nemocnici a znášať všetko čo sa tam znášať musí, ale toto už nie...
Dodnes nesiem následky. Isté veci si nepamätám, iba z rozprávania druhých, neviem sa sústrediť napr. neviem dočítať ani jednu knihu. IQ sa znížilo o dosť. VŠ sa nekonala a ani nebude. Ale to všetko je nič, najhoršie sú nočné mory o nemocnici, šokoch, remeňoch a sieťovej posteli a dezorientovanej dievčine ktorá hľadá lekárku a tá nikde...
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  anonym Št 8 september 2011 - 18:17

psychojane...nebrala si leponex, ked Ti tie soky davali?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  psychojane Št 8 september 2011 - 20:47

Ale hej, a nie málo.... znamená to podľa Teba niečo?
elephant
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  anonym Št 8 september 2011 - 21:38

zazil som 2 pacientky, ktorym davali soky a brali leponex a obe boli z tych sokov dost zmatene, jednej z nich ich prestali davat...nieco sa mi mari...ale nechcem tarat...ale tusim som kdesi niekedy cital, ze pri uzivani leponexu sa soky neodporucaju very sad2
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  frances farmer Pi 9 september 2011 - 22:20

pevne verím tomu, že túto metódu čoskoro odsúdia a dajú rovná sa medzi šokmi a lobotomiou.
tak veľmi nenávidím hrané násilie, hrubé zásahy do ľudského mozgu sú neopodstatnené. sám som unikol len o vlások. aká je to pomoc? koľko dáva a koľko berie? je tam neskutočný nepomer. môžem sa kedykoľvek dostať do iného vesmíru, ale nemám chuť sa vrátiť späť, odporučia mi ECT, v psychóze s ľuďmi možno manipulovať hocijako, najmä tí "lekári", čo v tom majú prax, podpíšem... nie je to o nič lepšie, ako to bolo predtým, a čo? nepamätám si, že som trpel bludom, paranojou, alebo depresiou? a že mám o milióny buniek menej? nechápem to... takýto zákrok nemôže zaceliť stigmy na ľudskej duši, je to nemožné. v pamäti sa možno tak stratí pár vecí, ale podvedomie zostáva nedotknuté, rovnako ako duša. lobotomia bol spôsob ako človeka pripraviť o dušu úplne - tam sa ukázalo, že isté veci môžu byť medzi sebou prepojené. šoky testovali vo vojne na nevinných obetiach. väčšina thymatronov ma viac ako 40 rokov, sú to nepresné a zaostalé prístroje. šoky v žiadnom prípade nie sú liekom - je to možno zdanlivý, dočasný stav prázdnoty pamäte, ale nič viac. po 2 sériach je zo mňa múmia, poškodenie buniek vo mne potláča akékoľvek konštruktívne myslenie, zaostáva duchovný rast, spomaľujú sa duševné funkcie. za takúto pomoc ďakujem osobne Josefovi Mengelemu. ľudia, ktorí podstúpili kvantá sérii šokov si nepomohli, práve naopak, ublížili nielen svojmu mozgu, a všetko, čo pre nich ostalo bolo násilná pretvárka, ktorej verí ich myseľ.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej So 10 september 2011 - 10:12

Nemôžem si pomôcť, ale v mnohom s príspevkom =W= súhlasím. =W=, dávam Ti zaň reputačný hlas. it is perfect

Mal som voľakedy iný, priaznivý názor na šoky, ale potom, ako som si ich vyskúšal viackrát, tak veľmi dobre chápem myšlienky =W=.

study

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  anonym Po 12 september 2011 - 14:06

pane na nebesiach. co by ste urobili s clovekom v tazkej depresii, ktoremu nezaberaju ziadne lieky Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore