Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 54 z 83 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 68 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 4 december 2023 - 12:41

@Lucas  V tom případě se budu řídit podle příznaků. Zatím máme oba se synem silnou rýmu a zatím nechce potvora ustoupit.
(Dětská lékařka mi říkala, že mám syna pustit do školy až po odeznění příznaků.)

Mimochodem synovu výměnu stentu jsem nechala odložit. Mám se ozvat, až bude syn v pořádku. Vzhledem k tomu, že jsem mu nechala posunout i kontrolu na nefrologii a tam mi nabídli termín 20.12., tak počítám s tím, že do nemocnice možná nastoupí o vánočních svátcích anebo až v lednu (január). Chudák, no. sad and unhappy  Ale po zkušenostech s nemocnicí budu brát jakýkoliv termín, který nám nabídnou.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Po 4 december 2023 - 14:39

Mne sa dnes v posilke podarilo urobiť prvý poriadny zhyb. Myslím že mi pomáha aj ten kreatín ktorý som začal brať. Ten pomáha zvyšovať silu svalov.

Zvýšil som si aj váhy s ktorými cvičím. Drepy som začal robiť s tridsaťkilovou činkou, bench press so štyridsaťkilovou. Nie sú to veľké váhy, ale na to že mám 42 rokov, cvičím len tretí mesiac po asi päťročnej prestávke, a v roku 2019 u mňa došlo v dôsledku zlej životosprávy k rozpadu svalov, je to dobré. Myslím že časom sa vypracujem do takej formy ako v roku 2018.

Cvičenie ma baví, beriem to ako životný štýl. Len si musím dávať pozor aby som sa nezranil, takže nepreháňať to s váhami.

Rozmýšľam že by som túto zimu začal chodiť lyžovať. V blízkosti môjho bydliska sú dve lyžiarske strediská, kedysi som veľa lyžoval a lyžoval som veľmi dobre, venoval som sa aj skialpinizmu, mám na to lyže a naučil som sa lyžovať aj vo voľnom teréne. Bolo by fajn keby sa mi k tomuto športu podarilo vrátiť.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 4 december 2023 - 15:04

Juraj napísal:u mňa došlo v dôsledku zlej životosprávy k rozpadu svalov
Ako si sa stravoval?

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Po 4 december 2023 - 15:08

Jedol som iba sladkosti.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 4 december 2023 - 18:14

Ja som bol dneska v Bude. Mi vyvolavali sto razy, som nedvihal 😀 potom mi pisali, ze mam prist pre papiere a vratit kluce a veci na oblecenie. Tak som tam bol. Este som si dovolenku vycerpal doteraz. Este mi aj povedala, ze ale dalsi raz ma uz nezoberu, sak chvalabohu 😂 Ale ako nepovedala mi to nejak protivne ta personalistka, len to spomenula, lebo ja som tam uz predtym robil, toto som sa vratil, nebola zase mrchava na mna. A veci co mi zostali na oblecenie hodim do smetaka, som sa teraz rozhodol, aby mi nepripominali tu psychicku traumu z tade 😀 pojdem to hodit do smetaka, ja im tam na dve zmeny robit nebudem aj tak, mne vyhovuje trojzmenka. Tak moja era v Bude uz je ukoncena, ale budu mi chybat kolegyne, aj sme sa nasmiali. A pojdem im tam doniest dezerty este, na dve oddelenia, kde som robil. Ale ja som to psychicky nezvladal, ta hnusna atmosfera tam, ta buzeracia. A na dve zmeny robit?! By som z okna skocil po mesiaci. Ak by niekto chcel vediet, ako sa tam robi: R-R-R-O den volno RROO den volno RRO den volno OOOO den volno a takto dokola, jeden vikend v mesiaci volny (len sobota nedela). To R znamena ranna a O obedna. Sak by som tam z okna skocil po mesiaci, takto robit, fuj
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  bellator Po 4 december 2023 - 18:51

Hej. Zjavne máš veľké problémy. No čo povieš na to, keď manželka mala pomer, skončilo to, ale naďalej to nie je uzavreté. A ja mám asi ten Stolkhomsky syndróm. Zostávam s ňou, aj keď ma bolí jej nevera. Nemôžem odísť, lebo sám sa o seba nepostaram. Aj keď mi ona spôsobuje silné utrpenie, zostávam s ňou, zároveň je mi oporou. ŠTOLKHOMSKY SYNDRÓM.
bellator
bellator
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.11.2023
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 4 december 2023 - 19:21

Bellator myslel si na moj prispevok, ten koment? Tak jasne, ja konkretne zenu nemam. Ale neviem, ci odpisovat mam na to, asi si myslel niekoho predtym, co pisal? Lebo, ak moj prispevok si myslel, by som hodil koment na to. Len predtym tam pisali o cviceni. Az si mne myslel, napis, odpisem. Lebo si nenapisal koho myslis...
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 4 december 2023 - 19:46

Ja tych tisic sprav, co dostavam, co mi uz kolegyne vypisuju, co uz vedia, ze nikdy nepridem. Ako, skoda. Ale ja proste na dve zmeny robit nebudem. Sak odpisujem rad-radom, reku pojdeme na kavu/vino 😀 Ale ja som nemal inu moznost. Z okna by som poskakal na dvojzmenke, ten den volna medzi zmenami, fuuuuj. Ako kolegyne boli super, bude mi to luto. Az sa mi plakat chce. Co som Budu dneska ukoncil. Kolegyne este cakali, ze sa vratim. Ako placem teraz, placem tu, ale nemozem sa do Budy vratit, na dve zmeny, fuuuuj. By ma zachranka brala po dvoch tyzdnoch, fuuuuj. Ale na druhej strane sa aj tesim, ze za Budou uz ciaru mozem dat 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Patty_Pillow, Saladin, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ut 5 december 2023 - 16:53

Dnes ( a nie len dnes, ale v poslednom čase ) sa mám super, ide mi život. Chce sa mi tvoriť a aj veľa tvorím. Veď mám cez 150 aktívnych úloh a vyše 70 cieľov, čo SOM si zadefinoval Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, dzuli08, Saladin, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 5 december 2023 - 17:44

EnaXnaY napísal:ide mi život
Life would be much easier if I had the source code.. Very Happy

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

EnaXnaY likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ut 5 december 2023 - 17:45

Saladin napísal:
EnaXnaY napísal:ide mi život
Life would be much easier if I had the source code.. Very Happy

MNE by stačil aj manuál Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

dzuli08, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 7 december 2023 - 15:21

Ahojte, přátelé,
v pondělí se mi podařilo jít k psychiatričce. Psala jsem jí předtím mail, jestli můžu přijít, a neviděla v tom problém.
Vysvětlila jsem jí svou situaci a ona mi navýšila Abilify na 15 mg denně, prozatím na měsíc a pak se uvidí. Jdu k ní tedy na kontrolu po vánočních prázdninách.
Ve středu jsme konečně byli všichni covid negativní.
Budu o tom informovat nemocnici hned, jakmile zaléčím synovi ještě ten opar. (Na výměnu stentu musí jít úplně zdravý.)
A objednala jsem se i znovu na rehabilitaci s těmi zády, jdu tam za týden.
O víkendu máme se synem v plánu jít už mezi lidi, do kina na anime Chlapec a volavka a na Napoleona.
Dnes jsem zlikvidovala poslední stopy covidu - vyprala jsem všechny kapesníky a vyžehlila manželova propocená trička (která jsem samozřejmě předtím vyprala Smile ).
Hezký den všem. welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, dzuli08, Catherin4, Jaro123444, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 83 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 68 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore