Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Št 30 november 2023 - 10:33

eGo je semienkom sveta. Obsahuje celý svet. Poviete si "ja som" a eGo sa začne oKamžite prejavovať.

Čo tým chcem povedať? eGo je hlas a slovo, eGo je duchovný bojovník v pekle a v podsvetí. Neustále bojuje. Obhajuje sa, kritizuje, odsudzuje, súdi... Neustále niečo nalepkuje a škatuľkuje.

Čiže ak zareagujem a prejavim sa na cudzie eGo (hlas a slovo), napríklad na urážku, ktorá sa dotkne aj mňa, môjho eGa, budem ten istý blázon, ako cudzie eGo. Budem v duchu bojovať.

Hlas a slovo sa nedá poraziť bojom, reakciou, či prejavením sa. eGo sa dá rozpustiť, vypariť ako voda vo varnom hrnci a to len tichým, prítomným nezaujatým pozorovaním.

Život je dobrá hra, životný tréning na nelipnutie. Ak lipneš na hlasy a slová, na cudzie eGo, máš problém. Ak nie, nemáš problém.

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, dzuli08, Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Št 30 november 2023 - 14:00

@motylek, ďakujem za radu, ale neviem či nadávať hlasom by mi pomohlo. Nadávať niekomu znamená byť nahnevaný a to nie je dobre. V rokoch 2017, 2018, 2019 som bol strašný cholerik, rozčuľoval som sa kvôli hlúpostiam, stále som nadával. A potom keď u mňa na jar 2019 vypukla choroba, tak si pamätám, že vždy keď som bol nahnevaný a nadával som, tak hlasy zosilneli. Ešte si pamätám ako som v roku 2014, keď som bol zdravý, bol u otca, pohádal som sa s ním a odchádzal som od neho nahnevaný. A cestou cez dvor som zo susedného dvora počul detský hlas ktorý volal moje meno. Vtedy som netušil že je to halucinácia, myslel som si že tam je ukryté dieťa. Bol to hnev čo hlasy vyvolal. V súčasnosti mávam hlasy v noci keď sa budím zo spánku a spúšťačom týchto hlasov sú zlé sny. Z liekov mávam hrozné sny, stále sa mi sníva že mi ľudia robia zle a ja som na nich nahnevaný. A toto spúšťa halucinácie. Kvôli týmto veciam si myslím že nadávať hlasom nie je dobrý nápad, lebo nadávať niekomu znamená byť na neho nahnevaný a hnev škodí.  Mne doktorka povedala že najlepšie je hlasy ignorovať.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

rasto, Mous, Saladin, Jaro123444, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Št 30 november 2023 - 16:14

Mám sa relatívne dobre, začal SOM sa učiť robiť apky pre Windows Wink

Prvú apku už mám aj v store Wink

https://www.microsoft.com/store/apps/9N0LL0D81NL8 Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Q3VPFIFBM2-20231130155006

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  ChoseCalimero Št 30 november 2023 - 16:38

Zdravím
som tu nový, pred rokom som mal psychózu, odvtedy sa držím
ChoseCalimero
ChoseCalimero
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 30.11.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.1|F41.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg | Sertralin 50mg

Matej, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Št 30 november 2023 - 16:40

ChoseCalimero napísal:Zdravím
som tu nový, pred rokom som mal psychózu, odvtedy sa držím

Vitaj Wink

JA SOM mal poslednú v roku 2019, odvtedy viacmenej fajn, občas depky, občas mánie Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 3 december 2023 - 10:38

Ahojte, priatelia. giving a hug

Mám sa v podstate dobre, resp. sa to snažím aspoň sám sebe nahovoriť. Shocked Moja súčasná stratégia je viac-menej o tom, ako sa nezosypať. Preto si tak trochu bránim pripúšťať veci a rozvíjať v sebe myšlienky a pocity o tom, ako zaťažujúce je pre mňa to a ono. Mám aj trošku strach, že či v sebe čosi nepopieram, či reku nepotlačujem nejaké emócie, ktoré potom nečakane vyvrú niekde na tele fyziologicky, napr. vredy, srdcové problémy, šedivenie...

(Uf, keď už som spomenul šedivenie, tak vlasy mi pekne sivejú, to je pravda. laughing Tým, že si ich udržujem veľmi krátke, tak hlavne po bokoch hlavy je to už krásne dosiva. laughing To sa sám sebe smejem - je to umožnené asi tým, že šedivenie sa mi v skutočnosti páči, resp. sivé, prípadne biele vlasy u druhých sú mi akosi sympatické, tak ak sa to už týka teraz aj mňa, tak to ľahšie znášam.  Very Happy )

Mám teda nastavený mód na snahu o prežitie. Tým, že veľa ľudí odo mňa závisí - nemyslím nejak bytostne, ale skrátka v práci veľa vecí stojí na mne, od ktorých sa potom odpichne veľa iných ľudí, a tiež už aj v škole na tých tímových projektoch od môjho dodania časti softvéru závisí postup ďalších členov tímu, tak cítim v sebe pocit, že akosi nemôžem zlyhať. Nemôžem si dovoliť neurobiť to a ono. Je to zvláštne tým, že je to hodnotovo a motivačne nadradené akejkoľvek mojej lenivosti alebo únave. Vie ma to dostať do akcie aj za okolností, za ktorých obvykle prokrastinujem. Tak sa v tomto sám sebe čudujem - je pre mňa tento pocit zodpovednosti v takejto podobe viac-menej nová skúsenosť. Ale teda je to výmenou za to, že sa bránim rozmýšľať o všetkom, čo mi moju "akcieschopnosť" podkopáva... všetky pochybnosti, úvahy o nedostatku času, a vlastne akékoľvek úvahy o nesmrteľnosti chrústa, udalostiach vo svete atď.

Takže takto... V škole tým, že jeden predmet mám už hotový z minulého roka, tak mám budúcu sobotu posledné vyučovanie v tomto semestri. Už teda naplno makáme na projektoch a zápočtoch. Hoci na projektoch spoluvyvíjam dve PC hry, jednu webovú apku, jeden eshop... najťažšie sa mi zdá grafika. Som z toho trochu smutný, ale grafika mi príde najbrutálnejšia. S ničím nemám extra problémy, naprogramujem hory-doly, čo neviem, to si dogooglujem (na Stack-Overflow som každý deň  laughing ), aj základy vyššej matematiky som mal na áčko. Ale nikdy som sa za celé štúdium necítil tak hlúpy, ako keď sa učím robiť v Gimpe, Inkscape alebo v Blenderi. Či už raster, vektor alebo 3D grafika, som z toho paf. Embarassed Embarassed Je to asi aj tým, že keď nás to učiteľ učí, tak všetkým letíme, ideme rýchlo a keď človeku unikne jeden-dva kliky na nejaké tlačidlo, tak už mu všetky ďalšie kroky nefungujú. A ja, žiaľ, mám tu pozornosť trochu zníženú, obzvlášť takto v skupine v triede, takže nestíham tak rýchlo vnímať, čo kam kliknúť. A tak som často aj 10-15 krokov za učiteľom, a samozrejme mi to potom nefunguje. A tak len zúfalo pozerám a cítim sa veľmi nahlúplý (a ešte tie hlášky, "musí ti to fungovať, čo na tom nemôžeš chápať..."). To mimochodom hovorím práve o včerajšom vyučovaní. A tak som tam sedel a rozmýšľal, že či sa idem ľutovať, či z predmetu zdrhnem a dám si ho opakovať budúci rok... Napokon som sa rozhodol, že ešte zabojujem a naštudujem si celú dokumentáciu a nejaké poriadne tutoriály ku všetkým tým trom programom. Neviem síce kedy, lebo niet času na nič, ale dal som si to pevne do poradovníka. Držte mi v tom, prosím, palce... grafika je moja najslabšia stránka v informatike. very sad2 Dal som si cieľ sa v nej vyšplhať aspoň na akceptovateľný priemer. Uf

Ale inak celkovo sa asi aj dá. Zostávam pri hodnotení prežívania na dvoječke. Smile

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia, a prajem Vám všetko dobré. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, dzuli08, Juraj, Patty_Pillow, Jaro123444, motylek, dusan_fajnor.personal and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ne 3 december 2023 - 11:10

Ahojte, tak mne sa po konflikte s partnerom vrátili hlasy, ale štvrtok mám kontrolu, tak snáď niečo vymyslíme s Dr. Čo sa týka výsledkov z biopsie krčka maternice, tak sa tam neviem dovolať už dva týždne, alebo ešte neboli, čo mi nepridáva na pohode, keďže pred mesiacom mi robili odber. Prácu sa mi nedarí nájsť, ale hľadám poctivo ďalej. Ale dúfam, že sa polepší čo najskôr a budem v pohode.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 3 december 2023 - 20:47

Zdravím, přátelé,
stále jsme covid pozitivní, alespoň já a syn. Já mám na testu tentokrát velmi výraznou čárku, nepřipouštějící žádné pochyby (viz fotka). A syn navíc má na rtu opar, takže operace se velmi pravděpodobně bude muset posunout. Mám volat do nemocnice v úterý ráno, ale zavolám už zítra ráno, aby věděli co nejdřív, jak je syn na tom.
Já zatím nemám teploty a celkově se cítím jakžtakž dobře na to, že mám covid, takže zítra můžu jít k psychiatričce. Psala jsem jí v mailu, že mám covid, a napsala mi, že i tak můžu klidně přijít.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 2158e311
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 3 december 2023 - 21:08

Motylek nejako sa to na vás sype, tak snad bude čoskoro dobre. Opar mam teraz aj ja, som mala suche pery a vtedy sa mi zvykne objaviť. Priateľ má zas covid ale už je na tom lepšie, mal aj horúčku. To ma mrzí že synovi operáciu zrejme zas prelozia, už sa s tým trapite tak dlho a furt niečo. Tak zavolaj zajtra a uvidíš čo ti povedia.

Inak ja sa mám vcelku ok, nerada chodím do roboty ale musím, čo narobim. Blbé je, že maju pre mna malo roboty, aj zajtra neviem ci budem nieco mat. O týždeň dojde za mnou mama, zostane tu tyzden a potom ideme na Slovensko. Tam dlho nepobudnem, už 25.12. odlietam s priatelom do Egypta. Áno zase ideme do Egypta, na týždeň. Sa moc teším.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Patty_Pillow, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ne 3 december 2023 - 21:30

@motylek budem na vás myslieť, nech má syn čo najskôr za sebou operáciu, nech teraz posledný krát preložia termín
@catherin4 užite si dovolenku, trošku tepla v tomto chladnom počasí nezaškodí Smile
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Matej, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 3 december 2023 - 21:51

@Catherin4  @Patty_Pillow  Děkuji vám oběma.
Catherin, přeji hezkou dovolenou. Ať se povede jako ta předchozí. Smile
Patty, i já na tebe myslím, držím pěsti, ať máš negativní výsledek biopsie. Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 270a
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Po 4 december 2023 - 11:27

@motylek
Tie testové čiary svietia ako na semafore 😳 ja keď som mal takú silnú vírusovú nálož minulý rok (rozsvietili sa čiarky do 5 sekúnd! - tak som bol KO týždeň v horúčkach), mimochodom, tester môže ešte ukazovať aj nasledujúce dni pozitivitu, treba sa hlavne riadiť vlastným úsudkom a chrániť okolie... To, samozrejme, vieš 😉Napadlo mi, keď bol ešte u nás tvrdý lockdown, karanténne opatrenia a izolácie pozitívnych osôb, tak na lekárskej konferencii ohľadom postcovidového syndrómu padla práve problematika, že mali napríklad pacienta, ktorý bol rok (!) po prekonaní kovidu stále pozitívny (akoukoľvek metódou testovania). Bol bez symptómov, ale nemohol nastúpiť do zamestnania... Toto sú už akty X
Želám vám skoré uzdravenie 🙏
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore