Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Mystika a schizo ochorenia

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Tuto Po 31 január 2011 - 5:50

Ahojte,
táto téma, si myslím, že je nielen pre mňa dosť intímna. Písať o tejto problematike je pre mňa niečo také ako zverovať sa o svojom sexuálnom živote. Je to citlivé. Bojím sa výsmechu, skrytých úsmevov. Ale je fakt, že niečo také ako mystika v súvislosti s schizo ochoreniami je reálne prítomná. O týchto otázkach pacient sa snaží vyhýbať aj s doktorom, pretože si myslí, že je to až príliš "mimo". Ja si to však nemyslím. Prežil som si za svoj život dosť nato, že schovávať sa s takýmito "poznaniami" je dobré hlavne vtedy, keď by za ne mohli nasledovať sankcie. Čo tu nehrozí.

V prípade chuti napíšte v čom ste sa stretli v súvislosti s mystikou alebo paranormálnymi javmi v "chorobe".


..................

Ja osobne mám skúsenosti s akoby telepatiou. Nikdy som opačnú stranu komunikácie nevidel, ale bolo to priam neuveriteľne skutočné. Nechcem príliš rozoberať o čom prenos bol, ale súviselo to s tajnými službami (vždy) a mojím komunikačnými kanálmi s jednotlivcami. Na tieto tvrdenia nemám jediný dôkaz, jediné čo mám je moje pomerne silné prežívanie.

Ďalej som sa cítil ako akýsi náboženský vyslanec (10 rokov dozadu), ktorého hlavným poslaním je vzdať hold "bohom prírody" a tak som aj fyzicky vykonal. Po vykonaní "rituálov" som sa aj napriek "ťažkému stavu" výrazne vracal do reality. Hold bol vrcholným ezoterickým zážitkom, aký som kedy zažil. Bolo to extrémne mystické a nezvyklé. Bol to jedinečný zážitok spojený s úžasným zážitkom.

...zatiaľ všetko

Mystika a schizo ochorenia 0

Nenechajte ma v tejto téme samého...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  filipka Po 31 január 2011 - 17:14

Velmi zaujimava a tazka tema. Zatial som nenasla odvahu pisat o sebe v tejto suvislosti. Ale som vdacna mojej psychiatricke, ze tuto temu bez problemov otvara sama a sama ako veriaca bytost pozna mysticke zazitky a veri v ne. Myslim, ze je pomerne vzacne u psychiatra, ak uznava liecivu schopnost exorcizmu a podobne.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  4713N Po 31 január 2011 - 19:50

...ktorého hlavným poslaním je vzdať hold "bohom prírody" a tak som aj fyzicky vykonal. Po vykonaní "rituálov" som sa aj napriek "ťažkému stavu" výrazne vracal do reality. Hold bol vrcholným ezoterickým zážitkom, aký som kedy zažil. Bolo to extrémne mystické a nezvyklé. Bol to jedinečný zážitok spojený s úžasným zážitkom.

Zaujimave je, ze velmi casto sa u niektorych zacali prejavovat znamky schizo, epilepsie, atd., ale samani to brali ako znamky jeho vyvolenosti, predurcenosti. Toho cloveka, ak sa rozhodol posluchnut duchov, zacal uz existujuci saman zasvacovat do samanstva. Pozerali sa na to tak, ze bud sa stane samanom a svoju chorobu vyuzije, alebo tou cestou nepojde a choroba vyuzije jeho. Naucili sa tak tuto chorobu ovladat, teda vyliecit a pouzit ju na vstup niekde, kde ostatni nemozu, nevedia. Za cenu svojho vyliecenia potom liecili ostatnych, chodili po rady a recepty do druheho sveta pre chorych (bezne chorych) ludi zo svojho kmena. Nemyslim si, ze by sa teraz kazdy mal stat samanom, ale myslim, ze v niektorych pripadoch ide clovek sam proti sebe a choroba je toho prejavom. Ze niektori by mali zit viac duchovne, pretoze maju nejaku "vybavu" navyse a bud ju pouziju na nieco vyssie, alebo ju pouziju na to nizsie a nebudu stihat v nizsej rovine chapat vsetky tie vyssie veci ktore sa ku nim dostavaju.
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Tuto St 2 február 2011 - 17:49

4713N napísal:chapat vsetky tie vyssie veci ktore sa ku nim dostavaju.

Hlavné je, že napríklad v tom stave, nemáš ani najmenší dôvod na pochybnosti nad svojím prežívaním a správaním. Všetko je tak veľmi reálne a ozajstné. Ignoruješ aj to, že praktické dôkazy nenexistujú. Vlastne si všetko zosúladíš s vlastným "chorým" fungovaním. Chápať to je ťažko. Nadhľad je veľmi problematické dosiahnuť. Stále si vťahovaný do "chorej reality". Žiaľ, ona ťa môže zároveň úplne vyžmýkať aj po fyzickej aj po psychickej stránke. Ja som aj v najvyššom štádiu zažil však akési "prerušenie". Keď som vykonal mystický čin (obeta bohom), moja aktivita poklesla a akoby z vrcholu klesala do normálu. Dokonca som na jednom miste asi 3 hodiny sedel v meditačnej polohe bez aktivity a rozijímal som. Už som nemal dôvod byť chorý. Žiaľ ukončila to polícia a Veľké Zálužie. Ten mesiac na akútnom si ani nepamätám... dohovie čo do mňa "sypali".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Matej St 2 február 2011 - 19:39

Ahoj indifferent

Musím priznať, že verím, že existuje prenos myšlienok. Ale nie som o tom tak presvedčený v prípade schizofrenického ochorenia, lebo - priznajme si - argument psychiatrickej vedy o tom, ako človek halucinuje myšlienky a má teda intrapsychické halucinácie, je vskutku silný. A to, že mnohokrát pacienti "komunikujú" akurát s tajnými službami, s tajnými agentami, nasvedčuje, že majú všetci títo pacienti okrem objektu telepatického zamerania spoločné aj ešte jedno: paranoidný blud.

Ja som tiež komunikoval s tajnými službami, ale nie telepaticky. Moje delúzie sa vzťahovali skôr k určitým priestorom obývačky, alebo fary alebo podobne, kde som intenzívne cítil, že tam je akýsi prijímač, ktorý ma takpovediac monitoruje a odpočúva, keď tlmočím mamine "grandiózne poznanie", a tak v konečnom dôsledku aby "tajní" povedali svojím šéfom, že som skutočne ten, koho si myslia, že sledujú. A tam už bol priestor pre uvoľnenie fantázie v rámci megalomanického bludu.

Ale to nie je presne k veci mystiky ohľadom schizofrénie. Iba chcel na úvod povedať, že sa nedomnievam, že akurát pacienti trpiaci intrapsychickými halucináciami, sú telepati.

--------------

Môj mystický zážitok v rámci schizo

Tento môj zážitok som už spomínal voľakde, ale je aktuálny v tejto téme, si myslím. Verím asi tak na 85%, že je reálny, a nie schizo. Táto moja 85%-viera súvisí s tým, že som veriaci človek, takže verím aj v Satana.

Prvý raz sa mi to stalo v obývačke na gauči niekedy na jar 2006. Ležal som a podriemkával, bol som sám doma. Ako som začínal spať, teda ešte krátko pred stratou vedomia, som sa dostal do akéhosi stavu, že som aj trochu spal, aj trochu bol hore. Vnímal som všetko vôkol seba, aj seba samého ako ležím na gauči, pričom obzvlášť sa moja pozornosť bez ohľadu na moju vôľu zamerala na oblasť dverí do kuchyne. Och, ľudkovia, toto nikdy nechcite zažiť. Bolo to také strašne desivé, že som sa triasol a následne po prebratí modlil ešte dlhú dobu. Zhliadol som aspoň čosi zo Satana, alebo z nejakého iného padlého anjela.

Určite to nebol sen, lebo som si naplno uvedomoval samého seba a aj to, že som v takomto stave. V tejto situácii mi stŕpli všetky končatiny, celý trup aj hlava. Absolútne som sa nemohol hýbať. Ten satan bol, ľudia moji, neuveriteľne čierny. Bola to desivá a mimoriadne mocná čierna "energia", taká čierna, že v nej nebolo ani kúsok svetla, ani kúsok lásky, ani kúsok dačoho dobrého. Ten anjel bol tak tmavý, tak čierny, tak mimoriadne opozičný, že jeho nenávisť nechávala precitnúť celé moje telo. Pekne odspodu, od nôh až ku hlave. Mohol si so mnou robiť, čo chce. Nazval som to posadnutím, lebo neviem ako inak nazvať fakt, že si akoby celá tá Čiernota ohrozujúca ma neuveriteľne zvrhlým a nenávistným tremorom postupne na mňa takpovediac fyzicky "sadla", čo sa prejavilo ako totálne paralyzovanie môjho tela. Volal som k Bohu, kričal som, reval som, hučal, ale nevyšiel z mojich paralyzovaných úst ani jeden zvuk, ani jediné slovko.

Až náhle, ako som sa z celej sily modlil, a vyháňal tú Čiernotu zo mňa v mene Ježiša, až potom to veľmi náhle ustúpilo. Okamžite som otvoril oči, posadil som sa, postavil a kontroloval som si automaticky seba samého, že či sa môžem kompletne už hýbať. Môj strach bol nepopísateľný.

Toto satanské terorizovanie sa mi zopakovalo v priebehu rokov 2006-2008 asi 16-krát. Sú to moje najdesivejšie zážitky v živote.

Ak bude niekto chcieť, tento jav posadnutia Satanom sa dá psychiatricky vysvetliť. Veľa som v čase, keď som to zažíval pátral, a našiel som dačo, len neviem už ako sa tento jav pomenoval. Ak by niekto teda chcel, tak mu to nájdem a opíšem aj vedecké vysvetlenie tohto fenoménu.

Napriek tomu, že psychiatrické vedecké vysvetlenie tohto javu existuje a že o ňom aj viem a som si naštudoval, aj tak verím, že tento zážitok má mystický pôvod a ide o skutočný teror stelesnenej Nenávisti.

A ako veľmi sa to celé zdalo reálne? Taká otázka je pre nás schizo bezpredmetná.

Takže toľko. Vďaka za priestor pre vyjadrenie.

Čaf.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Mystika a schizo ochorenia Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Tuto St 2 február 2011 - 23:46

Ahoj Matej,
tvoje ponímanie v zmysle tajných služieb je mi dosť blízke.

To s tým Satanom musel byť dobrý horor. Jednoducho, toto by som skutočne nechcel. Ešte si to tak verne popísal, no bŕŕŕ. Myslím si, že to bola naozaj silná káva. Dosť si toho vydržal a vytrpel... To len tak z hlavy nevyprchá. Mám skúsenosť, že podobné "zážitky" sú neskutočne vštiepivé, jednoducho tak ľahko nevymiznú.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  woja?ek Št 3 február 2011 - 17:19

Ak bude niekto chcieť, tento jav posadnutia Satanom sa dá psychiatricky vysvetliť. Veľa som v čase, keď som to zažíval pátral, a našiel som dačo, len neviem už ako sa tento jav pomenoval. Ak by niekto teda chcel, tak mu to nájdem a opíšem aj vedecké vysvetlenie tohto fenoménu.


ahoj matej, tak to by ma zaujímalo :-P
Anonymous
woja?ek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Matej Pi 4 február 2011 - 12:31

wojaček napísal:Ak bude niekto chcieť, tento jav posadnutia Satanom sa dá psychiatricky vysvetliť. Veľa som v čase, keď som to zažíval pátral, a našiel som dačo, len neviem už ako sa tento jav pomenoval. Ak by niekto teda chcel, tak mu to nájdem a opíšem aj vedecké vysvetlenie tohto fenoménu.

ahoj matej, tak to by ma zaujímalo :-P

No, musel som to pohľadať, lebo už som od posledného "posadnutia" a paralyzovania dva roky na to príliš nemyslel. Ale našťastie som vedel, kde to mám hľadať.

Spánková paralýza s hypnagogickými halucináciami very sad3

(info hľadaj najčastejšie pod skratkou "sleep paralysis")

Spánková paralýza býva často spojená s narkolepsiou, kataplexiou, rôznymi podobami katatónie pri psychotických ochoreniach, ale neraz sa vyskytuje aj u ľudí netrpiacich na psychózu. Veľmi častým sprievodným faktom sú hypnagogické halucinácie, teda intenzívne halucinovanie v prechodnej fáze medzizaspávania, kedy mozog ešte nie je celkom v spánku, aby sa ukončilo sebauvedomenie, ale zároveň je dostatočne v spánku, aby už sníval. Inými slovami, človek upadne do hypnagogického stavu, v ktorom tzv. REM fáza (Rapid Eye Movement) začína svoje pôsobenie a človek začína snívať. Avšak vzhľadom na to, že v dôsledku poruchy mozog ešte stále podporuje sebauvedomenie, človek je hore a vníma svoje sny ako reálne fenomény. Psychiatricky sa to hodnotí ako intenzívna hypnagogická halucinácia.

Keďže už prebieha REM fáza, tak mozog "vypína" kontrolu nad svalstvom a uvoľňuje telo. Dochádza k náhlej atónii, ktorá je úplne bežným javom pri snívaní a spánku. Avšak keďže, ako sa opakujem, pacientovi mozog ešte stále podporuje sebauvedomenie, človek svoj stav prežíva ako mohutný panický záchvat z paralýzy. Svoje telo vníma ako paralyzované, pričom sa nedokáže sám od seba "prebudiť" z REM fázy. To je to osobitné prežívanie akéhosi "posadnutia".

A veru, práve tieto stavy sú zodpovedné za mnohé javy tzv. návštev diabla, démonických posadnutí, únosov mimožemšťanmi, vstupovanie duchov do tela a niektoré typy zjavenia duchov, démonov, mimozemšťanov. Mozog totižto halucinuje v drvivej väčšine niečo zlé, čoho sa človek obáva. Panický atak v dôsledku vlastnej telesnej paralýzy, ktorá môže trvať od niekoľkých sekúnd až po niekoľko minút, vytvára priestor pre paranoidné, magicky a mysticky orientované halucinácie. (inými slovami: keby bola tá paralýza pri REM neutrálna alebo príjemná, bolo by menej dôvodov pre prenasledujúce halucinácie - čo tiež súvisí s tým, prečo v riadnom spánku môžeme mávať aj príjemné alebo neutrálne sny).

Štúdie hovoria, že premnohí ľudia, aj psychiatricky zdraví, zažijú aspoň raz v živote spánkovú paralýzu. Ale čo do intenzity, dĺžka trvania, bludného ladenia na základe paranoidnej intepretácie hrôzostrašných halucinácií v REM fáze, to sa obvykle spája hlavne s psychotikmi. Tiež som niekde čítal, že práve pri schizoafektívnej poruche je to nie prekvapujúce, keďže ona zvykne devastovať pozornosť, schopnosť sledovania pohybujúceho sa predmetu a určite nesmiem zabudnúť povedať amenciu - poznám konkrétne troch schizoafekťákov, ktorí mali pri atakách amenciu (niečo podobné delíriu).

Takže toľko mudrovania. Odpoveď je, dúfam, vyčerpávajúca, chi. Držím palce. it is perfect

Ahoj. cat

PS: Spánková paralýza sa dostala aj do umenia, keď si to ľudia vysvetľovali ako navštívenie démona (tak ako to aj ja sám interpretujem). Preto pridávam sem tento pekný obraz, ktorý zobrazuje paralyzovanú ženu, halucinujúcu diabla ako ju posadol, resp. ako si fyzicky na ňu sadol:

Mystika a schizo ochorenia Sleepp10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Mystika a schizo ochorenia Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  woja?ek Pi 4 február 2011 - 14:42

ďakujem, presne to som potreboval vedieť, aby sa mi potvrdil opak toho, čo ty interpretuješ Very Happy
Anonymous
woja?ek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Tuto Ne 6 február 2011 - 19:27

wojaček napísal:aby sa mi potvrdil opak toho

No ja fakt neviem. Ty si mylíš "opak"? To akože považuješ psychické anomálie za hmotné zobrazenie tj. reálny vnem?

Po tomto mám osobne dojem, že si koleduješ o ďalšie návštevy na obľúbenom oddelení. Radšej by si túto tému ani nemal čítať, možno by na tvoje "presvedčenie" nezapôsobila dobre napríklad aj v konatívnej zložke.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  frances farmer Po 7 február 2011 - 13:25

čo si taký útočný Tuto? Very Happy a áno považujem to za reálny vnem, ale narážal som na niečo iné, a teda na to, že nejde o žiadne posadnutie démonom, či diablom, ale ako si napísal o anomáliu, no nie v tom zmysle, že by som ju nebral, ako reálnu. pritom som v tomto smere úplny ateista, možno aj to vyživuje moje presvedčenie. a máš pravdu, momentálne mi bolo povedané, že som súci na oddelenie Very Happy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Mystika a schizo ochorenia Empty Re: Mystika a schizo ochorenia

Odoslať  Tuto Po 7 február 2011 - 15:08

Vieš woJAczek,
moju "útočnosť" myslím zo srdca dobre. Aj ja som si toho prežil v súvislosti s diagnózov habadej. Z veľkého h. som sa vyhrabal. Nevynechal som jediný príznak (pozitívny aj negatívny) F 25.2.To keď "idem" do Teba ostrejšie neznamená, že by som Ťa chcel "potopiť". Naopak mám voči Tebe určitý súcit a nechcem aby si si prežíval muky F25 naplno. Nemám najmenší záujem Ti škodiť. Každý z nás tu máme toho viacej za sebou. Ja som bol hospitalizovaný 5X z toho 4X vo veľmi závažnom stave. Naposledy to bolo už jemné, pred 4-5mi rokmi, ale aj tak som sa nevyhol nepríjemným procedúram. Teraz som už spomínanú dobu v pohode. Mojou skúsenosťou Ti myslím môžem aj pomôcť. Hlavne však záleží na Tebe...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore