Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Pi 4 november 2022 - 9:12

Ahojte,
nebudem sem už prispievať každé ráno,sa mi nechce. Už necítim takú potrebu. Vlastne robím to isté každý deň,načo to opakovať. Čítam,píšem,počítam 😄. A pes. Samozrejme keď budem mať potrebu,napíšem čosi,aj pri zmenách a chcem aj pokračovat v krátkych príbehoch a rubrike "čo čítam teraz". Celkom ma to napľňa a mám radosť,že to má Vašu odozvu.
Držte sa,pekný deň
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 862
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Pi 4 november 2022 - 14:00

Dnes leje ako z krhly, škoda. Nikto nie je vonku. Ešte že som poupratoval, keď svietilo Slnko - mám rád, keď otvorím všetky okná, vetrám a popri tom upratujem.. Cez víkend ma čaká konfigurácia Linuxu - ale nejako sa mi nechce. Dosť dlho mi totiž trvá, kým sa na nejakú činnosť naladím a vybudujem si nejakú motiváciu. Potom tomu viem venovať aj 10 hodín denne, len tie začiatky sú holt náročné.. Serialy ma už prestali baviť - už mi to neprináša žiaden benefit. Dopozeral som jednu sériu z 1883 popri krájaní cvikle, ale jej tématické pokračovanie Yellowstone.. hmm, čo ja viem.. pozerám to už nasilu. Dám si teda nejakú pauzičku..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Sweetheart, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Pi 4 november 2022 - 16:18

Tak mám novinky. Vytlačili mi v počte 10 kusov zbierku básní. O taký mesiac ich chcem na posúdenie poslať vydavateľovi. Keby mal niekto záujem,pošlite mi správu...
Bol som posedieť s mojou učiteľkou slovenčiny zo ZŠ. Super!aj kniha sa jej páči.občas takto posedkávame na káve a debatíme.

Dodatok-niektoré z básní som dal aj sem na fórum.

Pekný večer


Naposledy upravil Mous dňa Pi 4 november 2022 - 22:47, celkom upravené 2 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 862
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Juraj, Sweetheart, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Pi 4 november 2022 - 16:45

Páči sa mi tvoja proaktivita.. it is perfect

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Tuto So 5 november 2022 - 2:18

Ahojte! Vonku nič moc. Venujem sa obvyklým drobnostiam. Vždy ma rozosmutní, keď mi niekto hovorí o práci, lebo momentálne sa na hocičo také nemôžem a následne riskujem nemocnicu, a to ako sa tam na príme hovori ""Budete tulen na týždeň na pozorovaní...Dobré vstávanie prajem. Tuto"

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin So 5 november 2022 - 9:25

Pozerám, že Tuto nemôže spať ako ja.. Všetko mám posunuté kvôli časovému posunu. Potrvá nejaký týždeň, kým sa mi zladí cirkadiálny rytmus. Aj vy to takto máte??

Okolo 6 večer začínam byť unavený, tak si ľahnem - že len na chvíľku - samozrejme zaspím a zubudím sa o pol noci úplne fresh.

Včera sa mi podarilo nájsť pani, ktorá využije moje nepotrebné útierky. Dostal som ich ako darček a ani raz som ich nepoužil. Pani mi písala, že sa na ne veľmi teší, čo ma samozrejme teší. Tak mám znova na cigi Very Happy..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, kimi2028, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  dzuli08 So 5 november 2022 - 10:38

Ahojte, mám sa v podstate dobre, len to počasie mi nedodáva energiu ani motiváciu niečo robiť. Som na víkend u našich, mala by som dačo pomôcť v domácnosti, ale musím sa premôcť aby sa mi chcelo niečo. Poobede resp. večer pôjdem asi do mesta, jednak som mala v pláne ísť na koncert a včera sa mi navyše ozvala jedna dávna známa (kamoška?) že je poblíž tak či sa nestretneme. Ako nemám nič proti, len to počasie na prd. Ale možno to bude lepšie kúsok večer. Tak idem sa pustiť do nejakej činnosti ....najskôr asi vysávanie. Prajem vám peknú sobotu. Wink

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 So 5 november 2022 - 12:56

Mal som to podobne- ohodnotené F 20,8 iná schizofrénia, ale najprv len psychoza. Vyhladat pomoc, ja som to sam nezvladol a bolo to horsie a intenzivnejsie- pre Jaro 123444
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart So 5 november 2022 - 16:42

Ja som sem zabudol heslo 😀 musel som si zase zmenit 😀 Ja som vonku, inak tie ataky paniky mi zmizli celkom. Asi kvoli olanzapinu. A som vonku a prechadzam sa 😀
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Matej Ne 6 november 2022 - 9:02

Katuska napísal:Neviete mi poradiť či zamestnávateľ vidí alebo sa nejako dozvie že na čo vám bol pridelený invalidný dôchodok ? Či je tam niekde napísané že pre psychické problémy alebo iné problémy ? Alebo pokiaľ mu nepoviem že pre psychické problémy ho mám tak to nebude vedieť ? Ako viem že vie že mám invalidný ale že či aj vie že na aku diagnózu ?

Ahoj @Katuska. Smile

Tradične podľa Zákonníka práce a tzv. antidiskriminačného zákona zamestnávateľ nemá oficiálne právo vedieť o dôvode priznania invalidity, alebo rovno diagnózy. V praxi viem, že sa to porušuje v tom zmysle, že sa na pohovoroch na to pýtajú, ale mnohí to dokážu zakecať a vyhovoriť sa na niečo fyzické, namiesto duševného, pričom sa snažia byť aj pri tom fyzickom akosi neurčití. Priamo na nejakom papieri či dokumente diagnóza a dôvod priznania invalidity uvedené nie sú. Je možné, resp. aj potrebné si od Sociálnej poisťovne vyžiadať "Oznámenie o priznaní invalidity", kde sa uvádza dátum priznania, dá sa uviesť aj výška dôchodku (ale vieš si aj povedať, aby ju tam neuvádzali). Toto "Oznámenie" zamestnávateľovi plnohodnotne stačí pre jeho personálnu agendu, čiže pre prispôsobenie jeho komunikácie so Sociálnou poisťovňou a pre prispôsobenie výpočtu Tvojich odvodov zo mzdy. Samotné oznámenie invalidity zamestnávateľovi, ako si aj naznačila Ty, je pre účely odvodov zamestnávateľovi na Slovensku potrebné... resp. chodí to tak, že väčšina sa pri vypisovaní prijímacích papierov do zamestnania na to rovno pýta, a ak sa nejaký zamestnávateľ na to nepýta a zatají sa mu to, tak sa to dozvie pri komunikácii so Sociálnou poisťovňou. Väčšina si však šetrí čas a rovno sa na to pýta pri vypisovaní nástupných papierov.

Čiže v skratke:
  • od Sociálnej poisťovne získať "Oznámenie o priznaní invalidity", ktoré neobsahuje dôvod priznania, ani diagnózu
  • samotnú diagnózu a dôvod tak môžeš v prípade ústneho dopytovania zatajiť, nepovedať, alebo to prekrútiť na niečo neurčité telesné

Držím moc palce. Smile
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

tyx81, Katuska, Juraj, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 6 november 2022 - 9:03

Dokonca aj lekári nevidia psychiatrické posudky a dg., aby nestigmatizovali pacienta..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

tyx81 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 6 november 2022 - 11:47

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre, čo ma teší. Mám radosť aj z krásneho počasia. V piatok som bol na hokeji. Prišiel ku nám Slovan z Bratislavy a tak ako prišiel tak aj odišiel s plačom domov. Naši chlapi nedali mu žiadnu šancu. Inak snažím sa veľa písať teraz na rôzne šachové témy, ale vôbec mi nejde to písanie. Tá kreativita je žalostná a neteší ma to ani. Budem sa snažiť písať knihu pre radosť aj napriek tomu, aj keď pôjde to ako v lete na sánkach. Som rád, že som sa prinútil ku ničomu, aj keď po troch dňoch som na nule, lebo nedalo sa to čítať... Začínam každý deň písať, či ma neosvetí a nebude lepší deň. Dnes idem opäť na hokej. Majte sa pekne a ozvite sa, čo najskôr.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore