Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  tyx81 Št 5 január 2023 - 21:14

Díki 😇
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Št 5 január 2023 - 21:22

Ja som najprv isiel klinickemu psychologovi. Vlastne najprv som chcel ist obycajnej psychologicke, ale ta ma nezobrala, poslala ma klinickej. Ja som ani nechcel ist psychiatrovi, len som si volal raz na ulici zachranku, lebo som dostal stavy. Tak som potom isiel psychiatrovi pre lieky 😀 a bol som aj na neurologii a tam mi robila EEG, taku ciapku s drotikmi mi dala na hlavu a povedala mi, ze to mam psychiatricke, ze ja nepatrim k nej. A to mi aj zachranari vtedy povedali, ze to mam z hlavy, lebo som im hovoril, ze som otraveny liekami 😀 a pichli mi len magnezium v zachranke. A v psychologickom posudku som mal napisane, ze osobnost psychicky alterovana, znaky psychozy a znaky zo spektra schizofrenie, to bolo v tom zavere napisane. A bolo to v zalepenej obalke, ja som tu obalku doma otvoril 😀 a v zachranke som dostal panicky atak, lebo som videl, ze mi idu volaco pichnut, som myslel, ze ma chcu zaviest na psychiatriu.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Otazka

Odoslať  Anna16 Pi 6 január 2023 - 2:17

Ahojte💋. Je tu niektora vydata? Ako zvladate vsetko starostivost o muza o byt o seba a doroboty chodit? Lebo ja to niekedy nezvladam. Muz nema ziadnu chorobu a musim sa o neho starat ako o dieta😂 svoje. Odnest dones to sprav...on mi v nicom nepomoze..este ze mi da na vsetko co chcem peniaze....a to este sa o seba musim starat, cvicit a do roboty chodit...ja neviem potom co ked budeme mat dieta?😄😩.musim sa trochu zdoverit lebo mam niekedy nervy... este pocujem hlasy..ale tie mam uz na haku...
Anna16
Anna16
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.04.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 6 január 2023 - 12:16

Anna ja zijem sama, ale obdivujem ta ze to vsetko zvladas s tou chorobou. Ja by som to nezvladla. Mne stav kolise z manie do depresie a ked som v manii, mam chut upratovat a ist na bicykel, som spolocenska a dobre naladena. Ked mam depku tak tu mam bordel jak v tanku a nie som schopna nic. Tak nejak si prezivam sama a som rada ze som. Skus sa o tom s muzom porozpravat, ze je toho na teba vela, ze by ti mohol trocha pomoct. Ak ta ma rad, tak to isto pochopi.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 6 január 2023 - 12:21

Mna dnes zas chyta mania a mam chut tu upratovat, tak to musim vyuzit. Vcera som pisala ze chcem znizit aripiprazol, dnes si zas uvedomujem ze nie som v poriadku a ta manio-depresia tu stale je a to by byt nemalo. Takze asi tie lieky este neni dobre znizovat. Znizim len ten liek na spanie, dnes som zase spala nejak 11 hodin a to ked chcem pracovat sa takto neda.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 6 január 2023 - 12:24

@regina Takže chápu to správně, že někdo se vyléčí úplně a někdo bude muset brát prášky celý život, akorát nevíme, kdo bude kdo, takže nesmíme nikomu brát naději na vyléčení...

Ahoj  @Anna16, já jsem vdaná a mám jednoho syna v pubertě. Jak zvládám péči o muže a dítě a domácnost a práci? Jednoduše nezvládám. Nechodím do práce, žijeme z ID a manželova platu, v domácnosti dělám jen to nejnutnější, na spoustu věcí kašlu, přes prac. týden se starám jen o sebe a o syna (ten už toho moc nevyžaduje), manžel se o sebe postará sám, je dospělý, zdravý a soběstačný... Pokud to není nutné, nevařím, vařím jen někdy o víkendu, často vaříme s manželem spolu.
Když jsem na tom byla líp, zvládala jsem i práci, ale jen na částečný úvazek a odpoledne po práci jsem dělala domácí práce.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 723
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 6 január 2023 - 12:49

Kate a antidepresívum ti nezaberá na tie depresie? potom by to nebolo až také zlé ak by to odstránilo tu depresiu a mánia keby aj ostala.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 6 január 2023 - 13:08

Jaro ale zabera, tie depresie boli daleko horsie. Ja som mala depresie, nazyvam ich psychoticke lebo mi zacali az v psychoze, dovtedy som tento druh depresii nepoznala. To som nebola schopna robit vobec nic, len lezat na posteli. Ani do sprchy som nebola schopna ist a prislo mi zatazko vobec vstat a ist na zachod. Ja som mala pocit, ze mi niekto rozmixoval mozog a nie som schopna mysliet. Ked som si musela nieco uvarit, isla som robit zemiaky pri supani som mala pocit, ze moje ruky su strasne tazke, nezvladnem ich udrzat vo vzduchu a padnu mi na stol. Tak tento typ depresii bol stale menej casty a naposledy som ho mala asi pred 2 mesiacmi. Odvtedy su to take menej zavazne depresie, s ktorymi nejak fungujem. Ja verim tomu, ze to bude stale lepsie. Ale asi to este nejake mesiace potrva. Uvidime co bude.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Pi 6 január 2023 - 13:14

Si teda aspoň na dobrej ceste ,hádam to bude už len lepšie a lepšie. Asi to chce len chvíľu čas. Koľko mg antidepresíva berieš? pri najhoršom ti psychiater zvýši dávku. S hentým spaním ťa inak obdivujem ako dokážeš vôbec ísť do práce
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 6 január 2023 - 13:32

Jaro no ja zatial pracujem len tri hodiny denne a postupne sa to bude zvysovat. Tu v Nemecku je mozne, ze lekar predpise ze mam zacat pracovať postupne, ja mam 2 tyzdne po 3 hodiny, potom 2 tyzdne 4 hodiny, tyzden 5 hodin a tyzden 6 hodin a potom uz normalne 8 hodin. Kym pracujem skratene som oficialne PN a moj zamestnavatel ma neplati, pracujem pre neho zadarmo. Tak prve dva dni ked som musela skorej vstat som spala potom aj poobede. Potom som si znizila liek na spanie Tritico a ten treti den som uz poobede nespala a nebola som unavena. Som rada, ze je to takto postupne, inak by som to tazko zvladala.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  regina Pi 6 január 2023 - 20:42

Anna,

som vydata a mam dve už dospelé deti a dvoch vnukov. Keď som ochorela deti mali 2,5 a 9 rokov. Pol roka po prvej epizode mi velmi pomáhala moja mama a sestra, lebo som to vobec nezvladala. Potom to šlo všelijak, niekedy ťažšie, niekedy lahsie. Manžel ma však vždy chapal a pomáhal mi. Aj teraz ked príde dcera s vnukmi, tak je toho na mna dost. Zvladam to max. týzden starat sa a varit toľkým ludom. Manzel chodi so mnou aj na kontroly a psychiatricka mu vie dobre vysvetlit moje tazkosti. Dokonca minule mi vravela, aby jej zavolala aj dcera jej vysva, ze aj jej vysvetli, ze ma treba menej zaťažovať.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 7 január 2023 - 18:26

Dnes jsem šla s ex-kolegyní z ex-práce do jedné ex-čajovny.... teda došly jsme na místo a zjistily, že čajovna je zavřená a okna přelepená páskami, telefon na čajovnu nedostupný (podle všeho vypnutý)... Tak jsme se aspoň trošku prošly a za měsíc vyzkoušíme jinou čajovnu - jen tam předem zatelefonuju, abych zjistila, jestli funguje.
Ale i když jsem jela do centra "zbytečně", byla jsem ráda aspoň, že jsem se na chvíli dostala ven. it is perfect
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 723
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Katuska, Saladin, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore