Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chcem to ukončiť

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Empty Re: Chcem to ukončiť

Odoslať  EnaXnaY So 23 december 2023 - 21:11

rebelVrana napísal:Zmyslom duchovna je naučiť sa - byť neByť.

Zmyslom života je ŽIŤ a keď človek práve nechce, lebo je v nejakých sr*čkách, tak jednoducho musí dané obdobie pretrpieť Wink

DUCHovne pracovať na SEBE treba v zmysle, vylepšovať svoje JA až k dokonalosti, teda ísť k cieľu, ktorým je využitie svojho JA na 100% potenciálu, ktorý má Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1106
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

tyx81 and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Empty Re: Chcem to ukončiť

Odoslať  animusmeus St 28 február 2024 - 9:27

Ahojte, tak zas a znova ma trapia tieto zle myslienky. Myslel som si ,ze tuto kapitolku zivota mam za sebou, uzatvorenu, ale zda ze to tak neni. Neviem sam comu to mozno pripisovat, niekde som cital ze zmiesana epizoda - manicko/depresivne stavy vo velmi rychlom cyklovani mozu prinasat sui riziko. Je to tak? Zacinam tomu verit ze ano. Tento tyzden je zvlastny, citim sa zvlastne, neviem to opisat, malo spanku, myslienky, potom skleslost, tuzba umriet.... bojim sa ze ma opat zatvoria do liecebne, preto to nikomu nehovorim a uzatvaram sa do seba. Zacinam sa citit ako nasytena para v hrnci pred vykypenim. Neviem co mam robit.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Empty Re: Chcem to ukončiť

Odoslať  Lucas St 28 február 2024 - 10:57

@animusmeus
Ahoj, obdobné depresívne stavy zažívam veľmi často (mám inú dg. - ale podstata veci je obdobná).
Najlepšie je nedusiť emócie v sebe, v 99 % je spúšťač známy a niekedy úplne postačuje sa "len" vyrozprávať. Máš niekoho, komu sa môžeš zveriť so svojimi pocitmi? Či už to je niekto blízky, kamarát alebo odborník na duševné zdravie...
Vždy existuje pomoc, mne stále psychiatrička vraví, že s emóciami treba ísť von, nie je sa začo hanbiť - vykričať sa, vybiť zlosť do vankúša, poplakať si, prejsť sa do lesa, ak môžeš, to už je tvoja vec,  hlavne to v sebe - ako píšeš - nedusiť... Robil som to často a nič mi to nepomohlo.
Nikde nie je napísané, že musíš ísť do nemocnice. Možno stačí len trošku upraviť liečbu - vyskočil mi hlavne deficit spánku, mne sa vtedy rúca svet. Spánok je pre nás alfa i omega! 😉
Čo tak skúsiť hoci len zavolať ohľadom toho lekárke alebo prísť osobne a posťažovať si? Odborník je pre nás na to, aby vypočul a pomohol. A oni veľmi dobre poznajú naše výkyvy a zvážia, čo by mohlo pomôcť.
Držím ti palce ✊
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 199
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Empty Re: Chcem to ukončiť

Odoslať  animusmeus St 28 február 2024 - 13:57

Ahoj @Lucas, dakujem za spravu, mam niekoho v svojom okoli komu mozem "zavesit" na nos svoje tazkosti a postazovat sa. Problem je ale ten, ze to vobec ale vobec nepomaha v mojej situacii - v samostnom prezivani sa nic nemeni, vies. Je to rovnake, ba dokonca miestami mozno to este aj zhorsuje situaciu, nakolko sa potom citim previnilo, ze len opat obtazujem a nedokazem si to vyriesit sam. Uvidime co prinesie dalsi den, mozno sa lepsie vyspim, lebo spanok je naozaj pri nasich Dg. velmi dolezity.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem to ukončiť - Stránka 5 Empty Re: Chcem to ukončiť

Odoslať  Lucas St 28 február 2024 - 15:55

@animusmeus
Tak to je dobré, veľmi dobré, že máš takú bytosť, ktorá ťa vypočuje a neodsúdi. Samozrejme, problém samotný nezmizne lusknutím prstov - ale aspoň sa na chvíľu človeku uľaví. Inak by sme sa tu vlastne vôbec nepotrebovali, ak by to nefungovalo.
Obdobné pocity som mal i ja, keď som sa napríklad sestre vyžaloval, videl som, že ju to tiež trápi - ale to je súcit, je to prirodzené. Neraz som sa opýtal, či ju to neobťažuje. Samozrejme, radšej by počula, že sa mám fajn, a nie lamentácie a čierne myšlienky. Ak ťa trápia potom výčitky, možno je lepšie zdôveriť sa v ťažkých chvíľach empatickému odborníkovi - predsalen vie i pomôcť.
A presne tak, každý deň je iný. Hlavne upraviť spánok je gro.
Vraví sa, že zlé dni sú tu pre to, aby sme si vážili tie lepšie - často si to pripomínam celý deň dookola.
Všetko dobré len 😉
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 199
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore