Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Skúsenosti s hospitalizáciami

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Anonymný Ut 22 september 2009 - 21:46

boli ste niekedy hospitalizovany na psychiatrickom oddeleni? co vas k tomu doviedlo, hlavne po prvy raz? a aj k prvej navsteve psychiatra...bola dobrovolna, videli ste, ze sa s vami nieco deje, alebo na vas uz tlacilo okolie? Nazory na nemocnice su vitane...ja bol dvakrat v GA a raz vo VZ...viac by som uz asi nesiel Smile


Naposledy upravil Matej dňa Po 3 august 2020 - 22:56, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : úprava nadpisu témy)
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  anonym St 23 september 2009 - 14:43

Moja prva navsteva psychiatra sa uskutocnila minuly rok v januari. Psychiatricku som vyhladal sam a dobrovolne kvoli socialnej uzkosti a depresii. Bola mi stanovena diagnoza zmiesana uzkostna a depresivna porucha. Liecili ma antidepresivami. Vystriedali ich viacero, ale stav sa nadalej zhorsoval.Bola mi zmenena diagnoza na nespecifikovanu prechodnu psychoticku poruchu. Bolo mi tak strasne zle, ze som sa pokusil o samovrazdu predavkovanim liekmi. Po zachraneni a trojdnovom pobyte v nemocnici ma odviezli na psychiatricke oddelenie. Tam som stravil celkovo dva mesiace. Jeden a pol tyzdna na zavretom oddeleni a sest a pol tyzdna na otvorenom. Napriek liecbe antidepresivami a antipsychotikami sa stav nezlepsoval, preto som podstupil elektrosoky. Stav sa nacas ciastocne zlepsil, potom sa to vsak vratilo do starych kolaji. Bolo to vsak lepsie, ako pred hospitalizaciou. V dennom psychiatrickom stacionari mi bol nastaveny Leponex a ten ciastocne zabral. P.S: Mam trochu problem pisat dlhsie texty. Niekedy tazko hladam slova, ale vacsinou sa mi proste nechce Laughing Takze zhruba tolko.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  anonym St 23 september 2009 - 14:48

A teraz napis nieco o sebe, Tomas.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Anonymný St 23 september 2009 - 21:46

ahoj, dakujem za odpoved...ja som prvykrat navstivil psychiatra v 19tich, v decembri 2006, bola to dobrovolna navsteva, ale skor taka predsuicidalna, nechcel som sa liecit, len zanechat akoby odkaz pre znamych...bolo to presne pre to iste, pre socialnu uzkost a depresiu, bola mi stanovena po psychologickom vysetreni diagnoza Schizotypova porucha s depresivnymi rozladami. Tu diagnozu som sa dozvedel az po prvej hospitalizacii, kedy som sa predavkoval liekmi, stravil som 5 dni na ARO, kde som bojoval o zivot...zachranili ma, potom som stravil 21 dni na psychiatrickom oddeleni...neskor pre pretrvavajuce depresivne stavy 35dni v rovnakej nemocnici, v GA. Stale s F21...to by bol rok 2007...v roku 2008 som bol v psychiatrickej nemocnici vo VZ, kde sa mi diagnoza posunula na F20.3. Tam som stravil nejakych cca 80dni...takze spolu mam uz takmer pol roka straveneho na rozlicnych psychiatriach...viac by som uz asi nesiel, aj ked som mal take silne depresivne stavy este donedavna...trosku sa to upravilo pomocou Abilify, a aj skutocnostou, ze mam aspon z coho zit, odkedy som dostal dochodok...stacionar vyzera zaujimavo, neviem,ci tu na okoli (GA, TT, NR) nieco podobne pre psych pacientov existuje...kazdopadne by to mohla byt dobra skusenost...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  filipka Št 24 september 2009 - 19:21

Ja sa spitalu vyhybam ako cert svatenej vode. jedna skusenost stacila alien
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Anonymný Pi 25 september 2009 - 11:03

filipka Wink
mna uz skor desi predstava, ze by som musel byt nasilu zavrety medzi psychotikmi, takze aj ja sa uz snazim vyhybat sa nemocnici Smile
stacilo mi prist raz, ked som bol vo VZ, iba pozriet sa, ako to funguje na uzavretom, sam som bol nastastie na sanatornom medzi relativne normalnymi, aj to som musel primarovi najprv slubit, ze si neublizim pocas pobytu tam, bo ma chcel dat na akutne- uzavrete oddelenie...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Laura St 30 september 2009 - 12:12

Máte oproti mne menej skúseností s hospitalizáciami.Ja som bola nedávno v nemocnici síce až po siedmych rokoch,no do mojich 33 rokov, som tam niekedy bola aj dva krát do roka.Vďaka mojim rodičom.Do istej miery si možem za to aj sama,lebo som na lieky konzumovala alkohol.Nie vždy som mala bludy, keď som bola v nemocnici.Často som mávala mánie bez bludov,no neskor prišli aj bludy.No to bolo len asi zo tri razy v živote.Dávali mi aj šoky,dokonca viackrát,no nezdá sa mi to to najhoršie.Najhošie je,keď vás dajú do sieťovej postele,ako nejaké zviera v ZOO. affraid
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Tuto Št 30 december 2010 - 0:38

K téme mám asi toľko, že som si odkrútil už pár pobytov v nemocnici, naposledy tak light v 2006. V zásade mám dobré spomienky. Podmienila to aj skutočnosť, že depresie si prežujem jednoducho v zázemí doma a do nemocnice, až na 1 výnimku, sa dostanem s mániou presiaknutou bludmi. Vtedy vám je svet gombička, a myslím, že keby ma zatvorili aj do klietky so šimpanzami, hádzali mi banány a všetci by na mňa pozerali, bolo by mi to jedno a v zásade by som sa cítil v pohode a uvoľnený.

Podobne to bolo aj s mojimi hospitalizáciami. Bol som celý šťastný, že mi ešte dajú aj najesť a môžem sa veselo hodiny vyvalovať na lavici a prípadne diskutovať so spolupacientami. Samozrejme, akútne to nie je sranda. Pripútaný na posteli a slušne napichaný rozličnými svinstvami, to nie je pekný zážitok. Obzvlášť prvé hodiny v remeňoch sú nepríjemné. Myseľ je akoby predopovaná povzbudzujúcimi látkami, a ktosi vás zviaže ako zviera a vy nemáte možnosť sa ani poškriabať za uchom, odohnať muchu. Vždy som si odtrpel tých pár hodín, a keď pochopili, že mi trba viac sedatív, už som bol nešťastný a rozbitý. Neskôr mi to všetko zabralo a v pocitoch podobných ako má kapusta, alebo iná zelenina, som sa tmolil po chodbách. Takže z akútneho mám skúsenosť pár hodín a potom spomínaná zelenina.

Bežné oddelenie je celkom fajn, ale na druhej strane šialená nuda. Obzvlášť víkendy sú úplne bez podnetov. Nič sa nedeje. Len s pár pacientami sa dá lepšie komunikovať. Väčšina sa len tmolí na izbe a po chodbách. Keď sa dalo tak som sa rozprával s personálom, ale tí mali svoje povinnosti a na rozhovory s psychotikom času príliš nemali. Našťastie moje hospitalizácie prebiehali v tých počasím prijateľnejších mesiacoch a tak som sa motal aj po vonku, keď som mal povolené. Rád som aj pofajčieval na lavičke a dokonca som aj cvičil. Akosi som bol spokojný, že situácia nie je až taká zlá ako som si predstavoval. Absolvoval som si sériu elektro-konvulzívnej terapie. Nemal som z nej výpadky pamäte, ako je obvyklé. Bolieť to vôbec nebolí a vlastne si len trochu poležíte. Prvý raz je to strach, ale následne to je viac menej obyčajná rutina. Na personál od najvyšších až po upratovačky nemám žiadne výhrady. Snažia sa byť príjemný a niekedy podozrivo milý.

V skratke, k téme všetko...

(Lapaj ty si bol teraz nedávno, tak sa podeľ...)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  anonym Št 30 december 2010 - 8:50

ach, tuto, ty mi davas zabrat lol!

ja len tak v skratke, ok?

na oddelenie som isiel po dohode s doktorkou dobrovolne, preto som bol hned na otvorenom. isiel som tam nie s pozitivnymi, ale vyrazne negativnymi priznakmi. mali sme tam rozne skupiny-arteterapiu, psychogymnastiku, trening pamati a pozornosti...bol som za tieto aktivity vdacny, pretoze ma nic ine nebavilo. stale sa mi nedalo citat, maximalne som trochu lustil krizovky. denne som sa aspon hodinku a pol prechadzal po areali nemocnice, co bolo fajn az na kopec aut ktore tadial chodili so mnou.
moje aktivity boli teda nasledujuce:pocuvanie mp3 a polihovanie-vacsina casu, prechadzky, skupiny a este sme hravali scrabble, co bolo super. na kondicne cvicenie som nechodil, lebo som bol utlmeny a nevladal som.

tot vse. ak sa ma chces na nieco konkretne opytat, smelo dotoho. dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Matej Št 30 december 2010 - 9:39

Moje skúsenosti s hospitalizáciou sú aj neutrálne, aj príjemné, aj mimoriadne nepríjemné, čo ma vcelku priviedlo po skončení poslednej hospitalizácie k záveru á la Filipka ... teda vyhýbať sa špitálu, ako sa len dá. affraid

Bol som v nemocnici dvakrát. Prvý raz som bol hospitalizovaný na oddelení v Bratislave, kde mali veľa rôznych aktivít aj pre pacientov na otvorenom oddelení. Ja som to mal vybavené protekčne cez istého vynikajúceho pána doktora, ktorý už žiaľ nie je medzi nami - minulý rok zomrel na rakovinu. very sad2 Vybavil mi cez svoje konexie, aby sa ku mne správali dobre, a hoci som nepociťoval, že by sa k druhým správali horšie, aspoň sa stalo to, že po základnom hlavnom vyšetrení môjho stavu pred samotnou hospitalizáciou ma dali rovno na otvorené oddelenie. Takže vlastne ja som nikdy na akútnom oddelení nespal, neprebýval, ale keďže na rôzne aktivity (napr. modelovanie, vyšívanie, kreslenie, atď.) sme chodili fyzicky cez akútne oddelenie, cez ich chodbu, tak som videl do ich spoločnej veľkej izby, kde akútni prebývali. Shocked Dokonca som s jedným odtiaľ mal modelovanie a kreslenie a vystrihovanie. Takže som mohol pozorovať. Toľko moje skúsenosti s akútnym oddelením pri prvej hospitalizácii. Embarassed

Prvá hospitalizácia

Ako som spomenul, dali ma ihneď na otvorené oddelenie, lebo som bol dobre orientovaný, spolupracoval som, snažil som sa byť milý a podobne. Písal som si každý deň vtedy denníček a ak v ňom zalistujem, tak by som mal nájsť aj to, čo ma vlastne v tie dni trápilo. Ako vidím, boli to teraz už pre mňa normálne problémy, ktoré sú späté s mojou psychikou už tak dlho, že sa nad nimi ani nepozastavím. Len vtedy to bolo trošku vyhecovanejšie - prudké kolísanie nálad, tri dni hlboká depresia, tri dni veľká eufória a prehnaný optimizmus... vzťahovačnosť, dosť intenzívne vtieravé myšlienky, neschopnosť sa sústrediť, pozeranie "doblba" celé dni, agresivita na internete, psychomotoricky nepokoj, tras, prudké rezonantné nálady, pocity diabolského ovplyvňovania a podobne. Takže z hľadiska dnešných skúseností nič takého, čo by bolo tak strašne vážne. Dôležité však bolo jedno, a síce, že sa to bežnou ambulantnou liečbou nedokázalo potlačiť, a hoci môj doktor bol lekárom, ktorý preferoval ambulantnú psychiatrickú starostlivosť, musel zo situácie ustúpiť a ponúknuť mi hospitalizáciu. Stalo sa tak po 2 rokoch ambulantného riešenia problémov, čo aj výrazne pomohlo, no tento akýsi druh ataku sa nedarilo zablokovať. indifferent

V nemocnici sme mali rôzne aktivity. Chodil som na kreslenie, vystrihovanie, modelovanie, potom sme sa hrali s nejakými šnúrkami, aj sme sa snažili vyšívať, ale mnoho ma z toho nebavilo. Nuž, aspoň som nejak zabíjal čas. drunken Čas mi však išiel vďaka mobilu, ktorý mi dovolili mať na izbe (písaval som veľa SMS), tiež vďaka denníčku a vďaka MP3 a vďaka aktivitám na poschodí, rýchlo. No hlavným faktorom, pre ktorý mi čas išiel rýchlo a zvládol som tých 45 dní bravúrne, boli elektrokonvulzie. cherry Tých som absolvoval 6 spolu s pacientom na izbe a dosť mi pri nej vynechávala pamäť. Vlastne som si veľa nepamätal. scratch Preto som sa ani nenazdal a bolo to rýchlo za mnou. Vtedy akurát začínalo leto, btw. sunny

Na túto prvú hospitalizáciu spomínam dobre, hoci je pravdou, že už si nikdy nechcem nechať dovoliť elektrokonvulzie. I do not agree

Druhá hospitalizácia v příštím příspěvku. Very Happy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Skúsenosti s hospitalizáciami Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Matej Št 30 december 2010 - 10:06

K tej prvej hospitalizácii ešte toľko, že sme mali aj rozcvičku ráno, taktiež boli dobré umyvárne a relatívne čisté záchody. Fajčiareň bola mimo umývarní a záchodov, takže som mal pokoj pri sprchovaní. Tiež sme pozerávali do ôsmej správy a mohli sa hrať rôzne hry. Televízor bol zapatý takmer celý deň, takže to bolo tiež fajn. flower A tie pohodlné kreslá pri telke! Skvelô. Proste prvá hospitalizácia bola dobrá a bol som s touto skúsenosťou spokojný, hoci mi tá liečba a elektrokonvulzie pomohli iba tak na pol roka. Neutral

Druhá hospitalizácia ... chcel som tu vypisovať, aká hrozná bola, ale radšej to neurobím, lebo bol ku mne personál, lekári i primárka dobrí a dlžím im veľa. A koniec koncov za také obmedzené podmienky svojho oddelenia ani nemôžu, keďže je všade málo peňazí; určite by chceli sami viac, keby mali zdroje. Každopádne platí, že už nikdy, nikdy nechcem byť hospitalizovaný. To len ak by som upadol do pomätenosti, ktorú by som si vôbec neuvedomoval, ale to sa mi stalo iba raz v živote a aj to som vôbec, ale vôbec nebol nikomu nebezpečný, ba naopak, moje vlastné okolie o ničom netušilo. Takže tak.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Skúsenosti s hospitalizáciami Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  anonym Št 30 december 2010 - 10:13

"teda vyhýbať sa špitálu, ako sa len dá."

s tymto sa absolutne stotoznujem. povedal som si, ze ak to nebude nutne nevyhnutne, uz sa tam nikdy nevratim Evil or Very Mad
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore