Predsudky - prekliatie duševných chorôb

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Predsudky - prekliatie duševných chorôb

Odoslať  Tuto za Ne 26 september 2010 - 15:41

Stretli ste sa s predsudkami o psychiatrických diagnózach, prípadne takto chorých pacientoch?

Ja áno. Práve preto sa nezverujem o mojich problémoch mimo mojej blízkej rodiny. Raz som to urobil... bola to veľká chyba. Predsudky sú silnejšie ako realita. Veď si zoberte s ako radosťou v médiach uvádzajú pri zločine, že bol dotyčný psychicky chorý. Najradšej by prehlásili o všetkých zločincoch, že majú takéto problémy.

Čo sa týka tejto témy, je dobre, že je možnosť sa tu vyjadriť na Nete anonymne. Ja to na 99,9% ani zmeniť nechcem. Sme jednoducho priatelia cez Sieť.

Vďaka predsudkom sa v určitej miere hambím za svoje ochorenie. Hambím sa čakať v čakárni psychiatrie. Cítim sa menejcenný oproti psychicky nechorým. Je veľmi smutné, že je takáto prax. Veď akoby to vyzeralo keby sa onkologický pacient hambil za svoje ochorenie, aká by to bola strašná hamba mať chrípku, virózu, cukrovku... Pacienti, ktorých ochorenie súvisí s psychiatriou, majú o starosť navyše... sú nútení tajiť svoje problémy kôli predsudkom.

Ja viem, že doba pokročila, ale určité papachy minulosti zostávajú. Je to smutné.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4420
Reputácia Reputácia : 441
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Predsudky - prekliatie duševných chorôb

Odoslať  Ivan za Ne 26 september 2010 - 21:26

Vďaka predsudkom sa v určitej miere hambím za svoje ochorenie. Hambím sa čakať v čakárni psychiatrie. Cítim sa menejcenný oproti psychicky nechorým. Je veľmi smutné, že je takáto prax. Veď akoby to vyzeralo keby sa onkologický pacient hambil za svoje ochorenie, aká by to bola strašná hamba mať chrípku, virózu, cukrovku... Pacienti, ktorých ochorenie súvisí s psychiatriou, majú o starosť navyše... sú nútení tajiť svoje problémy kôli predsudkom.

Ja viem, že doba pokročila, ale určité papachy minulosti zostávajú. Je to smutné.

Ja som sa s týmto už našťastie vysporiadal na toľko, že nemám žiadne komplexy, a to napriek tomu, že spoločenská atmosféra stále nie je optimálna. Osobne si myslím, že riešenie má v rukách odborná verejnosť, ktorá by správnou špecifikáciou pojmov mohla vytvoriť atmosféru, v ktorej by ľudia vnímali duševné choroby ako fyzické poruchy a nie duševné. Ja osobne svoju chorobu nevnímam ako duševnú, ale ako fyzickú, obťažujúcu dušu.
Informoval som o tom aj spoločenstvo, ktoré má vo svojom názve práve túto tému, ale nemali záujem na to ani reagovať.
http://www.stopstigmapsychiatrie.cz/index.php
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi http://psychiatria.nazory.eu/

Návrat hore Goto down

Odoslať  woJAczek za St 12 január 2011 - 20:54

predsudky si často užívam, pretože sa cítim byť iní ako tí, čo ich presadzujú v tom, že som na tom oveľa lepšie ako oni Wink
Anonymous
woJAczek
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Pi 14 január 2011 - 21:31

woJAczek napísal:cítim byť iní ... oveľa lepšie ako oni

Máme tu aj jednu tému TU, v ktorej by si mohol o sebe niečo napísať. Keď sú tieto záležitosti rozdrobené po celom fóre, ťažko vyhľadávať, s kým vlastne diskutuješ. Smozrejme toto je len na tebe, čo chceš o sebe prezradiť a či vôbec. Napríklad zakladateľ témy - Ivan, poskytol o sebe kvantá informácii, zato niektorí volia cestu zásadovitejšej anonymity. Záleží na tebe s akými kartami budeš hrať. Osobne som o sebe vypovedal pomerne dosť a myslím, že každý, kto má záujem o môj virtuálny obraz (vychádzajúci z reality), má dosť informácii si ho urobiť nielen podľa fiktívnych predstáv.

Predsudky sú na nič a nerád som zaškatuľkovaný v niečom, čo je postavené na mýtoch a polopravdách. Tí čo ich vytvárajú jednoznačne nemajú vedomosti mna takej úrovni, aby mohli relevantne určovať moju hodnotu.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4420
Reputácia Reputácia : 441
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

lekári

Odoslať  kwecko za Po 6 máj 2013 - 19:58

Stretli ste sa niekedy s predsudkami u iných lekárov? Cítim sa fyzicky trošku všelijak, tak som pobehala po lekároch, ktorých mi odporučil všeobecný lekár. Všetci si posúvajú jednu a tú ístú formulku: "Záver: Schizoafektívna psychóza t.č. bez liečby..." V auguste som 5 rokoch liečby, po ročnom znižovaní dávok a pod dohľadom psychiatra totiž vysadila lieky... Teraz som vážne na pochybách. Psycho-kašeľ, psycho-opuch či psycho-bolesti kĺbov sa mi zdajú trošku pritiahnuté za vlasy, ale zase nechcem sa vrátiť do stavu v akom som bola pred 5 rokmi... Stretli ste sa s niečím podobným?
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Návrat hore