Radosť z pohybu

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Radosť z pohybu - Stránka 3 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Matej za So 4 jún 2016 - 12:24

Dneska som zatiaľ odcvičil 30 minút pomalým tempom asi 8 km/h na rotopede. Spálil som úbohých 500-600 kJ. Napriek tomu zostávam optimista, lebo keď po čase môžem tempo zvyšovať... predpokladám, že minimálne 3 týždne budem len voľne pedálovať pomaličky, tak ako dnes. Miera spotenia - minimálna. Miera záťaže svalstva - priemerná.

Ešte chcem v duchu Tutových dávnych rád dať viacej brušákov, aspoň 30. Na ostatné sa moc ešte necítim... resp. lepí sa na mňa pot, a to je dosť nemilé pre mňa. Embarassed

Oveľa radšej než rotoped by som chodil na svižné dlhé prechádzky... napr. aj na 2-3 hodiny. Ale žiaľ nie je na to čas. Pri rotopede som doma a počúvam hudbu, možno si zvyknem zapnúť aj telku niekedy... trochu mi však tlačí na riť. Very Happy

Motiváciou na toto rotopedovanie a brušákovanie mi momentálne nie je chudnutie, ale len tak - túžba mať nejaký pohyb, niečo na spôsob športu, alebo čo sa športu podobá. Kilojoulovo je to bieda, takže extra výsledky v týchto fázach privykania nemôžem očakávať. Ale rád by som zažil niekedy "dobrý pocit z pohybu", alebo ako sa volá táto téma, radosť z pohybu. To je možno mojím cieľom - zažiť to. Uvidím, kedy tá radosť príde, možno to bude trvať aj mesiace. Yes

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Radosť z pohybu - Stránka 3 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4479
Reputácia Reputácia : 556
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ne 5 jún 2016 - 12:42

Zistil som, že na mojom rotopede sa rýchlosť 8 km/h považuje za pomalú, 10 sa považuje za priemernú a nad 12 za rýchlu jazdu. Čiže je to úplne iné, než na skutočnom bicykli, kde rýchlosť 12 km/h patrí skôr medzi tie pomalšie, priemernejšie. Dnes som dal opäť druhú tridsaťminútovku na rotopede, dosiahol som priemernú rýchlosť 9 km/h, čiže už sa blížim k "strednej resp. priemernej rýchlosti". Miera spotenia bola už vyššia, občas som implementoval do cvičenia náznaky tabaty, teda striedania rýchleho tempa (12-14km/h) a pomalého (7-8km/h). To mi potenie len navyšovalo, pričom som ho ešte nezačal hodnotiť ako významnejšie negatívum, skúšam ho brať ako niečo, čo k tomu patrí. Ale pri takýchto "tréningoch" asi bude zvýšená hygiena nutná, a ešte k tomu idú horká a leto... Sun 1

Včera som brušáky ešte nedal. Dnes sa pokúsim, mám predsavzatie spraviť 30. Práve som obedoval, tak ešte vyčkám, kým trochu vytrávi, a potom skúsim.

Výsledky po 2 "tréningoch": žiadne, možno to, že som bol schopný pádlovať o 1 km/h rýchlejšie...
Bolesť zadku nízka, svalovica žiadna.

Základnou túžbou nasledujúcich pracovných dní je vytrvať pri svojej tridsaťminútovke aj počas nich. Kombinovať zamestnanie a tréning... bude to výzva každopádne, lebo asi sa mi nebude chcieť. Ale idem sa o to pokúšať nejak...

Sun 2

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg)

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ne 5 jún 2016 - 14:26

No, dnešný tréning uzatváram. Dal som dnes 30 minút voľnej jazdy na rotopede približne takmer priemernou rýchlosťou, ďalej 30 brušákov a 5 minút intervalového tréningu HIIT behaním "na mieste".

V ďalšie dni chcem umenšiť voľnú jazdu a viac začleniť do tréningu HIIT. Ideálne 15 minút HIIT na rotopede a 15 minút HIIT behu na mieste. Plus železných 30 brušákov.

Prvé výsledky: viac mám vôľu si kontrolovať stravu, lebo si nechcem pokaziť "spálené"; tiež to prispieva k vyčisteniu hlavy, a teda mám menší sklon špekulovať o nesmrteľnosti chrústov... lol!

Asi sa dostanem k tréningu zajtra až po 20:00 hodine. Embarassed Snáď sa premôžem... Question

Držme sa, priatelia! jumping

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Po 6 jún 2016 - 20:56

Dneska tréning pozostával z HIIT na rotopede (9 minút) a z HIIT šprintov "na mieste" (15 minút). A ešte 30 brušákov.

Miera spotenia: o dosť vyššia než včera. Spálené kilojouly: okolo tisícky. Sprcha: nutná. Laughing

Vízia je taká, že by som mal dosiahnuť okolo 20-25 minút HIIT na rotopede, 50 brušákov a činkovanie ramenného svalstva + kliky a drepy. Ale to je vízia, ktorá sa môže splniť až za veľa týždňov. Dneska som pri 9tich minutách na rotopede v podobe HIIT umieral, proste je to dosť náročné. Predstaviť si 20 minút je des a hrôza. affraid Ale budem sa snažiť k tomu postupne dopracovávať, nech by to trvalo baraj aj rok. Smile

Prijaté kj: 11800.
Výdaje: 9100 (bazálny+sedavá činnosť) + 1000 (tréning) = 10100
Výsledok: pribratie 1700 kJ scared2

Ale HIIT podľa netu má efekt aj 24 hodín po cvičení v podobe navýšenia bazálnych výdajov metabolizmu, takže celkovo to "pribratie" nemusí byť reálne. Wink

Výsledky po 3 tréningoch: žiadne.  Embarassed

Pokračujem v "snahe". jocolor

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 1 október 2016 - 12:39

Moja radosť z pohybu je síce veľká, preferujem naďalej hýbanie sa, než zotrvávanie v sede či v leže (a keď sedím, tak aspoň intenzívne poklepkávam s nohou). Avšak čo sa týka svalovej záťaže v podobe chodenia do schodov alebo chodenia "kráčať/behať" do fitka, tak mám pocit, že mi to psychicky skôr ubližuje, ako pomáha. Snažím sa to vždycky neprehnať, ale aj tak tradičná únava z "cvičenia" je u mňa sprevádzaná depresívnymi pocitmi. Respektíve aspoň posledné 2 týždne tomu tak bolo. very sad3

Mám pocit, že celkovo veľa kardia, alebo veľa svalovej zaťaže ma psychicky ubíja. Skôr teda idem momentálne cestou nešportovania. Nechcem k nešportovaniu nikoho nabádať, je to len moje vlastné porozumenie mojej aktuálnej situácie. Inak, samozrejme, naďalej uznávam, že vo všeobecnosti je cvičenie a šport prospešný.

Investovať chcem čas teraz viac do vlastnej ohybnosti, lebo keď mávam rukami a robím kruhový pohyb ramenami, tak mi v lopatkách a kľúčnej kosti všelijako praská a bolí to. Je to celé akési nezvyknuté. Chcem robiť strečing, naťahovanie sa a budovať si ohybnosť rúk, tela, trupu, chrbta. Trebárs aby som nepotreboval žiadne masáže, a aby mi nehrozilo seknutie v chrbtici či v krížoch. Možno občas zainvestujem čas maximálne tak do formovania svalstva na ramenách. Avšak kardio, stúpanie do schodov, behanie/rýchlokráčanie - tomu sa teraz idem vyhnúť, lebo sa mi to nevhodne zasociovalo s nepríjemnými psychickými stavmi. Embarassed

Možno to bude len dočasné riešenie a postupne sa zas ku kardiu vrátim. Embarassed
Cvik 1 Cvik 4

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.