Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blog

Strana 12 z 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty (anti)Telestezia

Odoslať  Dušan St 28 október 2020 - 18:54

Telesteziou by Som označil vzájomne prežívanie odosielateľa a prijímateľa informácie, pri pocite, že obi dvaja vedia odkiaľ informácia zišla. Telestézia je tak citlivosť na diaľku. A však Telestézia znamená aj prútkarenie, ale ja budem tu hovoriť o tej vzájomnej citlivosti na diaľku.

Blog - Stránka 12 Image11

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/10/antitelestezia.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Prebudenie a vzkriesenie

Odoslať  Dušan So 21 november 2020 - 21:07

Prvý krát Som umrel, prebudil sa a povstal z mŕtvych na vojne.

Druhý krát v rodičovskom byte.

A tretí krát v novom útočisku.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/prebudenie-vzkriesenie.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty (Ne)priestor

Odoslať  Dušan Ne 22 november 2020 - 12:20

Čo je to ničota, prázdnota? Ničota je (ne)konečný proces rozplývania a rozpúšťania prejaveného. Ničota je tak trancendenciou. Prázdnota znamená premena, zmena prejaveného v prázdnom priestore. Prázdnota je tak transformáciou. Prejavéné treba chápať ako prejav mysle, eGa, vedomia a emočného tela. Ale o tom už iná téma.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/nepriestor.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Jemné, krehké energetické telo

Odoslať  Dušan Po 23 november 2020 - 10:21

JET-ko - jemné krehké energetické telo je v každom z nás, len si ho kedy málo uvedomujeme. Je priam (ne)viditeľné a (jemno)Pocitové, či (jemno)hmotné. JET-ko zpozorujeme, ako príjemný pocit v tele, ako psychické uvoľnenie.

JET-ko je najčastejšie dvojakého druhu. Prvé je duševné a druhé duchovné. Sú aj ďalšie, ale najväčší význam má jednotné, Nirvanické jemné, krehké energetické telo. Tu ide už o jednotu všetkých jemnotieľ, o osvietenie.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/jemne-krehke-energeticke-telo.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Myseľ

Odoslať  Dušan Ut 24 november 2020 - 10:27

Myseľ, to je fantastický nástroj, ale odtiaľ podtiaľ. V spoločnosti ľudí je ona tým nástrojom, ktorá dáva do chodu vlastný prejav na verejnosti. Dokáže správne pristupovať k ľudom. Dokáže sa stať oblúbenou osobnosťou. Dokáže si získať ludí na svoju stranu. Dokáže so seba urobiť vodcovskú osobnosť. Dokáže na verejnosti stať pred obecenstvom a odovzdávať im svoje myšlienky, zabávať ich...

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/mysel.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Hlasy a slová

Odoslať  Dušan St 25 november 2020 - 9:32

(Ne)psychické hlasy a slová reprezentujú našu reč, náš prejav na verejnosti, ale aj v súkromí. Reč, prejav je teda logicky (ne)psychický, ochudobnený o odsudzujúce psychické hlasy a slová, myšlienky. Nikdo si (ne)trúfne hodiť druhému nejakú odsudzujúcu psychickú poznámku z očí do oči, v očnom kontakte. Priam je to (ne)možné

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/hlasy-slova.html

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Dale Carnegie - Vstaň a hovor - Ako sa naučiť obratne komunikovať a hovoriť na verejnosti

Odoslať  Dušan Ne 29 november 2020 - 11:46

Kto chce niekoho presvedčiť, mal by vložiť svoju vieru nie len do správnych argumentov, ale i do správnych slov. To ako sa tieto slová hovoria a znejú, má vždycky väčšiu váhu, ako logika argumentov.
Joseph Conrad

Nejde o to, ako si považujete svoju tému, ide o to, čo si o nej myslíte, keď ste skončili svoju prednášku.
Tím Salladay

Pokiaľ nedokážete napísať svoju myšlienku v podobe jednej vety, nemôžete o nej hovoriť hodinu.
Diana Booherova

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/dale-carnegie-vstan-hovor-ako-sa-naucit.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Re: Blog

Odoslať  Iacobus Ne 29 november 2020 - 11:58

Pekné citáty. Páči sa mi najmä ten od Conrada.

Nesúhlasím so slovami M. Twaina: "Humorná príhoda môže byť podaná vo vysokej umeleckej forme, ktorá vychádza z umelcových úst. Pre vyprávanie komediálnych príhod nie je potrebné žiadne umenie. V skutočnosti to zvládne každý."

Prvá veta je v poriadku, ale druhá podľa mňa nie.
Napríklad ja to nezvládam.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan Ne 29 november 2020 - 13:14

Prikladám citáty z môjho blogu:
https://dusanfajnor.blogspot.com/p/citaty.html

No ano, niektoré citáty stoja za to. Dokonca mám aj stránku, z ktorej by Som chcel aj ja len tak pre seba citovať:
https://citaty.vychytane.sk/
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Boh a jeho pravá podstata ja

Odoslať  Dušan Ne 3 január 2021 - 19:20

Poviem vám príbeh o Bohovi:

Keď Boh stvoril všetko, faunu a flóru a tak isto i človeka, civilizáciu, ľudia začali za ním chodiť a stažovať sa. Začali mu klásť podmienky, nariekali. A tak Boh sa o tíchto ľudí začal starať. Vyhovel každému. Ale ľudom to (ne)stačilo a začali za ním chodiť pravidelne.

Pýtali sa ho, prečo (ne)spravil tamto tak, a tamto inak. Boh začal byť unavený. Nenáchadzal v sebe pokoj. A tak sa raz vypravil za múdrcami a spýtal sa ich, či by mu vedeli poradiť, ako dosiahnuť pokoja a zároveň aby vyhovel každému človeku.

Jeden mudrc sa ponúkol a navrhol mu, aby sa schoval v lese. Tam ho ľudia určite (ne)budú hladať. A tak Boh urobil. Ale čuduj sa svetu, aj tam za ním začali chodiť húfy zástupov ľudí, krorí od Boha požadovali ďalšie veci.

Tak sa Boh vybral za mudrcami, ktorí mu navrhli aby sa schoval na najvyššej hore sveta. A tak Boh aj urobil. Ale, ani tam nenašiel pokoj a kľud. Ľudia ho aj tam začali svojimi požiadavkami, modlitbami otravovať naďalej.

Tak mu jeden mudrc poradil, aby sa Boh schoval do tela človeka. Tam ho určite hľadať (ne)budú. A tak Boh urobil a od vtedy má viac menej pokoj, kľud, ticho, mier, jednotu a prázdnotu. Boh odišiel do Nirvány.

Pointou je tu Nirvána "pokoj, kľud, ticho, mier, jednota, prázdnota". každý by mal mať aspoň na pár hodín od všetkého pokoj a kľud. Sú ľudia ktorí sa modlia k Bohu prostredníctvom predstavy Boha ako bytosti na nebi, alebo prostredníctvom Krista na kríži, či nejakého predmetu, či veci, ktorá má v sebe magickú moc, ako napríklad amulety, či totemy...

Ale skutočnosť je taká, že Boh je v našom (pod)vedomí, ktoré je napojené na kozmickú (nad)vedomú myseľ, teda na naše Božské ja. V podvedomí je Boh našim subjektívným duchom ako duchovným služobníkom, spoločníkom, sprievodcom, teda našim prostredníkom.

Keď už sa modlíme k Bohovi, tak práve sa modliť k tomuto nášmu (pod)vedomiu. Len vtedy si nás Boh vypočuje a splní nám všetko to, o čo žiadame.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/boh-jeho-prava-podstata-ja.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Re: Blog

Odoslať  Katuska Ne 3 január 2021 - 19:32

ja som mala o bohu vzdy taku mienku ze ma ochrani a vzdy tu pre mna bude avsak po psychoze sa mi akoby vytratil zo zivota . Stale ho hladam a nemozem ho najst . zostalo tu len nieco strasne zle co mi robi zle a boh ma nechal v stichu . uz dva roky s tym bojujem sama, aspon tak to citim .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 12 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan Ne 3 január 2021 - 20:30

@Katuska

Ak ti to pomôže, uvedom si že Boh je s tebov, je ukrytý v tvojom (pod)vedomí. Snaž sa s ním komunikovať za pomoci obrazov a symbolov. Len tak si sním spojená. Tvoje prania a želania, sny a túžby, plány a ciele, prosby a nápady, či i príkazy a rozkazy, budú naplnené len pozitívnou autosugesciou.

Snaž sa vyhnúť negtaivizmu, pesimizmu, (ne)realite, (ne)skutočnosti. Buď každým okamzikom pozitívne, optimisticky, reálne a skutočne naladená. (Ne)pripusť tvojej mysli, myšlienkam, aby ťa opantávali, riadil a ovládali. Nauč sa (ne)myslieť, (ne)sniť, teda (ne)rozmýšlať, (ne)premýšlať, (ne)uvažovať, (ne)zvažovať, (ne)rozjímať. Len tak buď, po tichu. Pozoruj a načúvaj. (Ne)súď a ani (ne)rob nálepky, či škatuľky. Nechaj myšlienky tebou len tak preletieť ako ten vystrelený šíp z luku, ktorý sa o teba ani len (ne)dotkol, (ne)ošuchol.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore