Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Reštart - reset

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Reštart - reset - Stránka 2 Empty Re: Reštart - reset

Odoslať  kimi2028 Ut 25 jún 2019 - 19:18

"Ja potrebujem konať, činiť. Žiť prítomný okamih!"

Toto je dobra myšlienka, preto musíš byť aktívny. Myseľ by nemala šancu na zle myšlienky. Páči sa mi, že možno od septembra budeš už makať. Ja by som ti to veľmi doprial. Ja na to, aby som žil prítomný okamih musím sa venovať svojim hobby. Väčší význam majú logicky dlhšie aktivity. Mne sa páči to, že keď som aktívny tak sa snažím tie činnosti užiť si ich v prítomnosti. Je to skvelé.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Reštart - reset - Stránka 2 Empty Reštart - reset 2

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ut 25 jún 2019 - 19:35

Poprosil by som Admina aby posledných 11 príspevkov v tejto téme presunul do vlákna Reštart - reset.

Dakujem vopred

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Reštart - reset - Stránka 2 Empty Re: Reštart - reset

Odoslať  Matej Ut 25 jún 2019 - 22:55

Hulk napísal:Poprosil by som Admina aby posledných 11 príspevkov v tejto téme presunul do vlákna Reštart - reset.

Dakujem vopred

Hotovo. Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Reštart - reset - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Reštart - reset - Stránka 2 Empty Re: Reštart - reset

Odoslať  Hulk DF 365 2 St 26 jún 2019 - 14:39

Ahoj @Matej

Dik za úpravu temy.
Chcem sa tat spýtať, či by si mi dal tvoj tip na knižky "zaobchazajucimi sa myšlienkami, narábanie sa mysľou"

V nejednom prispevku si sa o nich zmienil, ako tá napĺňajú a obohacujú, že sú vhodné si ich prečítať niekoľkokrát

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Reštart - reset - Stránka 2 Empty Re: Reštart - reset

Odoslať  Matej Št 27 jún 2019 - 19:20

Hulk napísal:Ahoj @Matej

Dik za úpravu temy.
Chcem sa tat spýtať, či by si mi dal tvoj tip na knižky "zaobchazajucimi sa myšlienkami, narábanie sa mysľou"

V nejednom prispevku si sa o nich zmienil, ako tá napĺňajú a obohacujú, že sú vhodné si ich prečítať niekoľkokrát

V tejto veci vnímam ako top-autora amerického psychoterapeuta dr. Richarda Carlsona a celý rad jeho knižiek. V každej z nich je téma takmer tá istá, ale vždy vyrozprávaná a priblížená zo vždy nových uhlov pohľadu alebo zo vždy nového kontextu. Podstata jeho psychoterapeutického prístupu k myšlienkam je však vždy tá istá.

Pre mňa v tejto súvislosti tvoria zlatú paletu jeho tvorby nasledovné tituly:

  1. Prestaňte premýšľať, začnite žiť. Jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť negativity a byť šťastný (Richard Carlson, 9788081092985)
  2. Spomaľte na rýchlosť života. Ako si zmenou myslenia upokojiť a zjednodušiť život. (Richard Carlson, Joseph Bailey, 9788081093166)
  3. Môžete byť šťastní, nech sa deje čokoľvek. Päť princípov, ako si zachovať životný nadhľad. (Richard Carlson, 9788081092336)
  4. Netrápte sa pre maličkosti ... lebo všetko sú maličkosti. Jednoduché rady, ako sa nenechať ovládnuť nepodstatnými vecami. (Richard Carlson, 9788081092299)


V uvedenom poradí od top veľkej trojky po zemiakové 4. miesto. Very Happy Kurzívou som uviedol oficiálny podnázov. Smile

winking

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Reštart - reset - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore