Diagnoza "tajnostkar"

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Diagnoza "tajnostkar" - Stránka 3 Empty Re: Diagnoza "tajnostkar"

Odoslať  filipka za St 20 február 2019 - 20:07

Rob so sebou niečo Very Happy
A ešte malá rada zadarmo-odbornou hatmatilkou sa prezentuj radšej len na skúškach a medzi kolegami, tu na to príliš nie je priestor, skôr vzniká dojem, že sa trochu nemiestne producíruješ. Aspoň u mňa ten dojem vznikol.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1046
Reputácia Reputácia : 118
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax(quetiapín), Arisppa(aripiprazol), Alventa(venlafaxín)

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za St 20 február 2019 - 21:27

Tak to bol vtip. Samozrejme, že vykám z úcty. Prečo inak by som to robil, ak by tomu tak nebolo?
Psychologička si myslí, že sú u mňa prítomné nejaké črty narcistickej poruchy osobnosti, ale to je nezmysel. Moje vyjadrenia tak môžu niekedy pôsobiť, ale ja som len trochu svojský.
Myslím si, že by si sa nemala tak rýchlo púšťať do súdov ľudí, ktorých zatiaľ dobre nepoznáš.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 127
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Veroni za St 20 február 2019 - 21:50

Heretik je top Wink

Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 21
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Št 21 február 2019 - 8:17

@Iacobus napísal:Úplne ste sa zdiskretidovali svojimi príspevkami
Dear Lord To the wall ! Najväčšou tragédiou je, že to myslíte vážne a ukončil som diskusiu s vami, lebo mám silné podozrenie, že "potreba víťazstva" je váš hlavný motív v komunikácii (všimnite si, ako ste sa postupne prepracoval od pojmu "patológia" k tomu, že mi ponúkate kontakt na vášho psychiatra - to je "úhybný manéver", odklonenie (= najbežnejšia obranná a manipulatívna stratégia, ktorú si možno neuvedomujete). Vaše imperatívy typu "ďalej očakávam, že" pôsobia skôr trápne ako vzbudzujú rešpekt. Žiadate cit. z kníh, ale vo svojej "odlišnosti" nemáte mentálnu kapacitu na rozlíšenie, že tu ľudia píšu príspevky v rozsahu bežného internetového fóra, nie dizertačné práce.

Ale je mi jasné, že čokoľvek napíšem, vaše krehké, zraniteľné alebo možno grandiózne ego (kto vie, na internete som zažil asi všetko vrátane ľudí, z ktorých by mal aj Dr. Hare radosť Very Happy) odmietne, takže všetci ostatní sa mýlia, len vy ste lietadlo Very Happy. Evidentne obaja vnímame dialóg odlišne - v mojom prípade rozhodne nie ako typ zákopovej vojny (potreba presvedčiť druhého o svojej pravde), ale vzájomné obohatenie, prostriedok zmeny...

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za Št 21 február 2019 - 11:15

Ukončili ste tému. Teraz ju znova otvarate, chcete mať z nejakeho dovodu posledné slovo. Neviem si to vysvetliť. Hlavne ak Vy hovorite o mojom egu. Skuste sa pozriet na to svoje. Možno prídete na zaujímavé zistenia. Ja, na rozdiel od Vás, nebudem podsúvať moje dojmy z Vašich príspevkov, lebo si myslím, že takáto písomná komunikácia nedokáže vypovedať všetko, co vyjadrite pri osobnej. Pisomna nedokáže totiž zachytiť emócie.

Nepotrebujem tu dosiahnuť víťazstvo, ale ak mám nejaký názor, ktorý je potvrdený odborným textom, tak viem, ze pravdu mám. Ak by som ju nemal a vy to podložite a vyargumentujete, uznam, ze som sa mýlil. Lenže Vy to nedokážete.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 127
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Št 21 február 2019 - 11:30

Ach tá projekcia... Už som vám to raz napísal, ale rád to zopakujem: tým, že dokážete, že mám "patologické ego" ja, nevyvrátite to, že máte patologické ego vy (zlodej kričí "chyťte zlodeja"). To nie je argument, ale forma obrany/útoku. Takže zbytočne uvádzate knihy, ktoré vám dávajú pocit istoty v názoroch, pokiaľ máte základný problém ich správne interpretovať a vnímať jednotlivé súvislosti. A ako hovorí klasik, "ak si si niečim istý, tak si len špatne informovaný".

Odpísal som len preto, že mi váš ultra-nezmysel o tom, že som sa tu zdiskreditoval, vypálil sietnicu. To, že nepotrebujem mať posledné slovo ja, bude zrejmé z toho, že mi na toto, predpokladám, odpíšete (urobil ste tak vždy a nie len v komunikácii so mnou, ale aj v rozhovore s filipkou) a tým to celé skončí. Celkovo bola chyba, že som sa na začiatku nechal vtiahnuť do vášho vnútorného sveta...

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  anjelik za Št 21 február 2019 - 13:51

Už mám diskusneforum déja vu jumping
anjelik
anjelik
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 186
Reputácia Reputácia : 53
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Návrat hore Goto down

Odoslať  filipka za Št 21 február 2019 - 15:40

Iacobus, to, prečo vykáš, nechám na tvoje uváženie, ale o úcte k druhej strane v diskusii ma nepresvedčíš. Čo sa týka "súdenia" tvojej osoby, nesúdim, len píšem, aký dojem vo mne vyvolávaš. Možno niekto iný ťa vidí inak, ale nie som o tom príliš presvedčená. Teda aspoň podľa toho, čo si zatiaľ predviedol na tomto fóre.
Myslím si, že bude lepšie, ak budem tvoje príspevky preskakovať rovnako, ako som preskakovala fajneho.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1046
Reputácia Reputácia : 118
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax(quetiapín), Arisppa(aripiprazol), Alventa(venlafaxín)

Návrat hore Goto down

Odoslať  Felix2000 za Št 30 máj 2019 - 12:38

Spat k teme Very Happy

Dnes som sa v praci dozvedel od vyssieho nariadeneho ze moj kolega "tajnostkar" dal vypoved very sad3 very sad3 very sad3

Takze sa to zase potvrdilo aky je to tajnostkar. Nikdo o tom nevedel, dokonca ani jeho sef.
Este vcera sa tvaril ako nic a dnes po 10 rokoch capol na stol papiere ze konci.
Tomu sa hovori dokonale "utajovanie". Nikdo ani nevie preco ani kde ide proste 10 rocne posobisko s nicoho nic ukoncil.

Sranda jej ze pisal kolegyni len jej sa priznal ze ide prec pred 2 dnami ale kde to nepovedal..
Este ju vystrihal aby to nepovedala terajsiemu Team leadrovi ze kde isiel a preco dal vypoved. Asi sa boji ze by nahodou ho nestretol napr o pol roku a ho vytahal za usi alebo tak nejako.
Proste uzavrieme to -je to dobry herec, ako Shakespeare. Mossad - izraelska tajna sluzba by mala s neho radost.

Je to "utajovac " ako stvoreny.

Co vy na to kamosi , poznate aj vy vo vasom okoli "tajnostkara" nejakeho?

Felix2000
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 36
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Apaurin ( podla potreby), neurol, Zoloft

Návrat hore Goto down

Odoslať  anjelik za Št 30 máj 2019 - 13:07

Felix, vieš...ľudia sa boja. Preto vo väčšine prípadov nepovedia nikomu v práci o tom, že to ukončia, a už vôbec nie, že kam idú.
Ani u nás nikto neprezradil nikomu kam ide, a to sme už 28 ročná firma, a ľudia čo sú tu, tu pracujú spolu už 20-15 rokov. Proste keď sa to kopí, že máš toho dosť, a keď sa zrazu naskytne rýchla príležitosť robiť niečo lepšie, musíš doterajšie rýchlo ukončiť.
Aj ja tu už budem desiaty rok, a na ten budúci chcem každopádne odísť. Len sa ešte pred tým dávam psychicky viacej dokopy, lebo nemusím spomínať že som troska...
Keď odídem, tak čo najrýchlejšie a aby nevedeli, kam.
U nás máme ,,blízke,, vzťahy s kolektívom, ale môže sa stať dennodenne, že ti niekto z čistej neprajnosti bodne do chrbta...
Práca väčšinou nie je miesto, kde si ľudia dôverujú v takej miere, že by prezrádzali ľuďom kam idú robiť, atď.
Si myslím, že tvoj kolega týmto neurobil nič zlé. Chránil sa. To je všetko. Každý si pred odchodom zváži, čo a komu prezradí
anjelik
anjelik
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 186
Reputácia Reputácia : 53
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin