Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aký ste mali rok 2018?

Goto down

Ohodnoťte svoj rok 2018 známkou v zmysle školskej stunice. :-)

Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap10%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap40%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 40% 
[ 4 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap10%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap20%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 20% 
[ 2 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap10%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap10%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2018? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2018? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkom hlasov : 10
Back
 
 
  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  kimi2028 Po 31 december 2018 - 10:13

Ahojte.

Tradične otvárame každosilvestrovskú tému, aký sme mali rok. Skúsme si teda nahlas zosumarizovať, čo sa nám podarilo, čo naopak nie, čo bolo zlé, čo bolo dobré, kde boli pokroky, kde sa zmeny neudiali, kde naopak prišlo k zhoršeniu.

Téma ponúka aj anonymnú anketu.

Priatelia, aký ste mali rok 2018 a po čom túžite, aby Vám nový rok 2019 priniesol?
Aké predsavzatia a ciele si dávate?
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  Meretseger Po 31 december 2018 - 20:41

Rok vynikajúcich cosplayov a celkovo photoshootov (boudoir! Very Happy ), urputného hrania hier, TR predovšetkým a biedneho somatického stavu, čo sa mi vypomstí do budúcnosti - but I do not care. Zosumarizovala som to na blogu, kto vie link, vie, nechce sa mi do toho púšťať ešte raz.
Ohodnotila som na to dvojku, tak nejak tradične, no a ciele? Pribraaať, why am I no surprised Very Happy A tiež dať sa trochu do poriadku, mať sa radšej a o dosť viac čítať Záchod
(Smajlík mi pripadá príhodný Very Happy )
Všetko dobré do nového roku prajem Yes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  kimi2028 Ut 1 január 2019 - 10:04

Ahojte, nehanbite sa a napíšte niečo. Ja som nemal čas písať, ale napravím to:D

Začnem v prvom rade s tými krajšími vecami. V roku 2018 ma potešilo, že nemusel som byť ani raz hospitalizovaný, keďže pozitívne príznaky ma obchádzali, aj keď párkrát v noci sa stali opäť divné vecí ohľadom toho, ale tak. Hoci ťažšie depresívnejšie obdobia boli na jar a na jeseň. Naopak v lete bolo to prekvapivo výborné, ale trápil ma tras celej hornej časti tela. Pozitívne hodnotím aj to, že som sa zúčastnil 5 šachových turnajov, aj keď jeden z nich bol rapid. Celkovo svoje šachové obdobie hodnotím pozitívne. Aj vďaka nemu bolo to v lete skutočne parádne. Kladne hodnotím aj to, že som schudol 10 kg, aj keď pred pár dňami vyzeralo to na to, že tých kíl bude 13. Bohatšie Vianoce sa podpísali na váhe...

Predsavzatia do 2019:
-schudnúť aspoň 5 kg
-zažiť rok bez hospitalizácie a väčších problémov
-zúčastniť sa min. 5 šachových turnajov

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  Matej Ut 1 január 2019 - 10:49

Skutočne krásnu hmotnosť si zhodil, Kimi, v starom roku. Či už predvianočných 13 kg, alebo povianočná úroveň 10 kg, obe čísla sú krásne. Úprimne gratulujem, teším sa. Želám Ti do nového roka, aby Ti vyšli Tvoje predsavzatia, a aby si sa mal čo najlepšie. giving a hug

Meretseger napísal:... A tiež dať sa trochu do poriadku, mať sa radšej a o dosť viac čítať ...

Paráda, to sa mi z príspevku páčilo skutočne najviac. Aj ostatné úspechy roka 2018 sú fajn, ale toto predsavzatie do roka nového je skutočne super! Držím palce, Meret. giving a hug

---

Čo sa týka mňa, ja sa zatiaľ necítim na opísanie svojho roka 2018, nakoľko to bol jeden z najhorších rokov od poslednej hospitalizácie v roku 2010. Dal som mu v kimiho ankete známku 3. Ak by som mal napísať dôvody, zbytočne by som si rozvinul smútky a ľútostivosť. Takže opis starého roka a predsavzatia do toho nového si skúsim ponechať na čas, keď mi bude trochu duševne lepšie a budem veci vidieť optimistickejšie.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aký ste mali rok 2018? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  anjelik Ut 1 január 2019 - 14:56

Ahojte! 
Ja som posledný mesiac taká nesvoja, ,,ukrývam,, sa akosi pred všetkým. Ale Kimi nás tak pekne poprosil, takže sa nedalo odolať nenapísať : )
 
Tento rok bol zvláštny. Povedala by som, že rokom plných zistení, a precitnutí, že ako som vlastne na tom. Doteraz som si neuvedomovala tie veci, že ako takpovediac ,,idem proti sebe,, vo všetkom. Pozitívum je, že už viem, čo všetko by som mala zmeniť, ale negatívum, že just robím opak. Tak dúfam, že v tomto novom roku naberiem duševnú silu, a budem sa snažiť konať voči sebe dobro, nie len chvíľkovými radosťami, po ktorých je ešte horšie, ale naozaj, duševne cennými vecami, ako sú priateľstvá, koníčky, vzdelávanie sa.

Dneska sa mi to zdá ako taký sen, lebo teraz sa kvôli niečomu mám tak, že som nekomunikovala už mesiac s kamarátmi skoro vôbec, všetko ma moc bolelo duševne, a po práci som sa ,,ukrývala,, u známych. 
Za pol hodinku sa chystám na film ku kamoške, ktorá býva asi 2 domy ďalej, ale roky ju stretávam len tak každý 3-4 mesiac na spoločnej stretávke s našimi kamarátkami. 
Zavolala ma ku nim na sviatky, ale ja som posledné 3 dni miliónkrát myslela na to, ako jej napísať cca kedy idem, ako sa prichystám, čo tam budeme robiť a koľko času tam musím byť, a o čom vlastne budem rozprávat : (
Pred chvýľou sa ozvala už opať veľmi milo, tak sa snažííím

Pripájam sa k Matejovi, veľmi ma teší, že ste mali krásny rok, a posunuli sa ďalej. Ste super ľudkovia.
A Matejovi by som chcela ešte napísať, že je super ako pre každého z nás mal dobré rady nech nám bolo hocičo. 
A že určite v ňom nič nechýba, nijaká ,,súčiastka,, : ) Som si tým istá, a určite má zatiaľ len bloknuté veci, ale to sa zmení, nem buď smutný : )
Aj podľa mňa, prosím porozmýšlaj o tom, pomaličky sa stretnúť s ľuďmi čo tu máš rád. Aj napriek našim fóbiám, úprimne asi viacerí túžime byť tvoji kamoši aj v realite. 

Tak ja sa musím už chystať ku kamoške, a zhltnúť svoj neopodstatnený strach. Tak Vám prajem prekrásny dník ešte
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  Hulk DF 365 1 So 5 január 2019 - 18:37


Pokusim sa to zhrnúť do najdôležitejších bodoch.

V januari som inovoval systém na OS MWS 10 profesional a začal hromadiť poznámky z oblasti sebapoznania, sebarozvoja a sebazdokolovania.
Do apríla som bol pravidelným účastníkom šípkovej miestnej ligy.
Minuloročné pôsobenie v šachových ligách bola účasť tak isto takmer pravidelná.
Začal som sa čo raz viac zadlžovať o úvery, ktoré som invesfoval do elektrotechniky, oblečenia, stravy a darčekov.
V aprili som začal experimentovať z liekmi, kde po pol roku v auguste som ich nasadil naspäť. Doporučovalo to fórum a tak isto môj psychózny stav. Čo mi experimentovanie vzalo? Asi len moju momentálnu povahu opretú o negativne správanie a cítenie sa. Zmenu týždenného programu a tvorenie novych aktivít.
Čo dalo? Snáď, rozmýšľam už dlho, neviem, ale určite mi to niečo dalo, nakoľko som doteraz bol o tom presvedčený. Už si spomínam! ,od augusta nemávam kristové noci a stavy. Teda spim ako malé bábo, pravidelne bez toho aby som len bdel a na druhý deň hnil v posteli s myšlienkou ako zaspať!!!
Toto leto som vynehal štvrtý grilový ročník z kamarádama.
Od augusta som prestal chodiť na šípky, prestal trénovať šachy a šípky a mnoho ďalšieho. Trápil som sa zostavením a dodržiavaním programu a aktivít. V decembri
aom kupil balik office 365 personal. Vytvoril som si zoznam všetkých aktivit a programov o ktoré mam záujem, a rozdelil som ich do jednotlivých, časovo na neurčito, období. Začal som čítať knižky a robiť si poznámky. Oslavili sme koniec roku a pripili si na nový.


Naposledy upravil antifajny dňa Pi 11 január 2019 - 23:17, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2018? Empty Re: Aký ste mali rok 2018?

Odoslať  Matej So 5 január 2019 - 22:58

Ahojte. winking

Nuž, starý rok 2018 sa zaradil medzi moje ťažké roky. Už na Silvestra 2017 a na Nový rok som mal depresívne stavy a plačlivosť, čo predznamenalo v duchu "ako na Nový rok, tak po celý rok" dianie vo všetkých ďalších mesiacoch.

ZIMA A JAR 2018: Zima 2018 až do jari sa vyznačovala zopár konfliktami s istou kolegyňou a vzrastom negativity a vulgárnosti na pracovisku, čo ma duševne výrazne potápalo. Okrem toho som sa cítil demotivovaný, čo sa týka svojej pracovnej náplne, prestal som túžiť po nadčasoch a začal som kvôli tomu, že som sa snažil chodiť domov načas, nestíhať svoje povinnosti. Tým som sa začal cítiť ešte viac zahltený a v strese. Paranoidne som si začal nahovárať, že ma kolegyne ohovárajú, že nezvládam svoju robotu a že už nie som taký schopný, ako kedysi... najmä som sa bál názoru šéfky, na ktorej mi citovo záleží. Začal som si čítať knižky o syndróme vyhorenia, nakoľko som sa domnieval, že ma práca už nebaví a nie som k nej dostatočne motivovaný kvôli tomuto syndrómu. Celkovo to boli depresívne nálady a plačlivosť až do jari, do niekedy apríla. V období apríla nastalo určité zlepšenie a s blížiacim sa teplým počasím sa mi stavy začali výrazne zlepšovať. A to aj čo do aktivity, aj čo do nálad. V práci bolo zásadne menej povinností, takže som často mohol odísť načas, čo mi veľmi duševne a fyzicky prospievalo.

V období mája som sa cítil už tak dobre, že som uveril, že môžem znižovať lieky. Neviem, kde som k tomu došiel, veď ešte 2 mesiace dozadu som bol pravidelne v depresiách. Každopádne lekárka súhlasila a postupne sme znižovali, až v júni/júli vysadili antidepresívum a Spitomin.

LETO 2018: V období rozkvetu (jún) som začal brigádovať v automobilke, robil som čistiace práce strojovní vo zvarovni. Bola to brigáda fyzicky náročná, ale zvládal som ju dobre a s odstupom času mi to dodalo veľmi cennú skúsenosť, že som schopný sa etablovať aj v úplne odlišných zamestnaniach, než som zvyknutý doteraz.

Po vysadení AD nastal prudký relaps depresívnej epizódy s nábehom na psychózu. Úplne sa mi rozvrátil stav, v dôsledku čoho som brigádu vzdal a dal z nej výpoveď. Sústredil som sa len na zvládnutie hlavného úväzku. V ňom som prežíval "stavy" a "nálady", svojou závažnosťou podobné opäť obdobiu z januára až marca. Tento raz som už nehádzal všetko na akýsi syndróm vyhorenia, ale jasne som identifikoval depresiu v psychiatrickom zmysle slova a priznal som si nevyhnutnosť liekov pre svoje ochorenie. Bolo to aj obdobie čítania si kníh, ako sa dostať z depresie (konkrétne 3 knihy).

JESEŇ 2018: V septembri sa kolegyňa, na ktorú som sa citovo naviazal, dala dokopy s novým priateľom a začalo sa dosť nahlas hovoriť o ich milostnom živote. Tieto javy a reči mi vyvolali nové vlny depresie, tento raz už aj v podobe podráždenosti, myšlienok na samovraždu, pričom sa u mňa objavil celkom nový fenomén - prvý raz v živote som veľmi žiarlil. Túto emóciu som nikdy predtým v živote necítil a jej podstatná frustrovanosť je naozaj strašná. V októbri až novembri začal enormný tlak v práci, neskutočné množstvá tovaru kvôli akcii jedného nášho, zrovna najväčšieho dodávateľa. Začali mi tak akoby sezónne Vianoce už takto skoro, v októbri. Medzitým antidepresívum potrhalo súvislú depresívnu epizódu späť na ostrovčeky tzv. depresívnych rozlád, medzi ktorými som sa už dokázal cítiť relatívne normálne. Od leta som sa však zmenil na frflajúceho zamestnanca, ktorý frfle na plat, porovnáva sa s inými a sústredí sa na to, "ako toho má veľa na pleciach a ako sa to nedá zvládať." Sprievodným javom bol vzrast asertivity, teda začal som presadzovať a vyjadrovať svoje názory, a to aj za cenu sporu s inými osobami, menovite najmä s regionálnou manažérkou. Tým sa začal medzi nami zhoršovať vzťah, ktorý predtým nebol vôbec zlý, až vyústil k viacerým otvoreným konfliktom a hádkam.

DECEMBER 2018: Začiatkom decembra bola v plnom prúde sezóna, začal som užívať nové AD - Wellbutrin (od 30. novembra). Ten ma aktivizoval, namotivoval a asi sa aj zaslúžil o to, že som si priznal, že mnohé príznaky depresívnych rozlád sú u mňa už len reakciami na stres a stresory. Začal som sa teda sústrediť koncom roka na zvládanie svojich stresorov a vymýšľať taktiky, ako na ne. Sezónu som napokon zvládol a dopadla dobre. Vianoce boli potom pokojné, pekné, avšak v medzisviatkovom období sa mi pravdepodobne v dôsledku nudy a dlhej chvíle obnovili pocity prázdnoty a myšlienky, že nikam nesmerujem. Zvládnutie týchto myšlienok mi je teraz jednou z výziev začiatku roka 2019. December je u mňa zapísaný aj ako mesiac, v ktorom som si začal pestovať malú briadku. Pomerne dosť už narástla, tak si ju kosím elektrickým strojčekom, aby zostala "pekná", nepestujem si ju totiž príliš dlhú, asi 0,5 cm. Smile

MôJ BYTÍK: V rovine svojho bytíku som riešil v roku 2018 prvé nedoplatky energií, kde mi bytová spoločnosť zle vyrátala teplú vodu, tak mi dlhovala značné množstvo peňazí. Ťahalo sa to od júna až do septembra, niekedy koncom septembra som tie peniaze dostal naspäť. Mal som tiež svoju prvú bytovú schôdzu. V bytíku som si zvykol na pevný režim, pravidelné pranie, čistiace práce a vypracúvanie nákupného zoznamu v mobile, aby som si zabezpečoval do bytíku všetko, čo potrebujem k prežitiu. V lete som čelil na balkóne osiemu hniezdu veľkému asi ako väčší pomaranč. Podarilo sa mi ho vtedy počas niekoľkých hodín boja zlikvidovať. Bola to prvá skúška obranyschopnosti mojej domácnosti pred externým agresorom. Smile

SCHIZOFÓRUM a SCHIZO.SK: Nerobil som priveľa úprav. Na stránke som v lete menil šablóny a vizuál, vystriedal som asi 2-3 typy. Pribudli nejaké blogové články (celkovo 6), nejaké podstránky (Krátke postrehy, doplnenie Psychohygieny, aktualizácie Metaprojektu) a daktoré informácie som aktualizoval (vodičské oprávnenie a F20, rozdiel medzi závislosťou a syndrómom z vysadenia, zoznam niektorých stacionárov, aktualizácia zoznamu psychofarmák, info o elektrokonvulziách), plus drobné opravy štylistiky a preklepov. Na schizofóre sa v roku 2018 etablovali modré farby, často sme tu mali ako hlavičku nezábudky. Bola zrušená Galéria, k nej prislúchajúca skupina "Aktívni členovia" bola rozpustená 5. januára 2019, a Portál fóra ustrnul, resp. nejak sa zatiaľ nepohol z miesta. Jeho jediným editom bolo zverejnenie abstraktu z istej vedeckej štúdie, tento abstrakt tam máme dodnes.

VOĽNÝ ČAS: Môj voľný čas som trávil v roku 2018 prevažne pasívne, najmä čítaním kníh a hraním sa na počítači celé hodiny. Kníh som prečítal za ten rok asi 10 až 15, čo nie je priveľké číslo, ale na viac som sa nezmohol. Niektoré som neprečítal úplne celé a niektoré state ma nezaujímali. Išlo vždy o literatúru faktu, prípadne motiváciu, v jednom prípade som sa pustil do dočítania beletristickej knihy "Bod klamu" od Dana Browna, no nepodarilo sa mi to - nie som naďalej navyknutý čítať beletriu. V hre Civilization II. som si zahral vodcu pomerne veľa civilizácií, je to stará počítačová klasika vydaná okolo roku 2000 a dokáže mi aj do môjho súčasného veku navodiť príjemné odreagovanie. Smile V roku 2018 som zaznamenal výrazný pokles "intelektuálnych aktivít", napr. čítania filozofickej literatúry, prispievania na wikipédiu, študovania jazykov alebo akéhokoľvek iného učenia sa a vzdelávania. Po tom, ako som na začiatku leta 2017 promoval na Filozofickej fakulte, sa nasledujúci rok 2018 potvrdil ako rok intelektuálneho úpadku a ústupu všetkej podobnej aktivity. Na tento jav sa nepozerám s nadšením. very sad2 Vzhľadom na riedke využívanie televízora vo voľnom čase som si na jeseň zrušil káblovku.

CVIČENIE A POHYB, STRAVA, CHUDNUTIE: V roku 2018 som schudol celkovo zo 70,1 kg na 66,3 kg, teda hore-dole približne 3,5 kg. Z centimetrov na páse mi na najtučnejšom obvode ubudli priemerne 2 centimetre (pokles z priemerných 90 cm na súčasný priemer okolo 88 cm). V tomto sa dá rok 2018 uznať ako úspešný, nakoľko nedošlo k pribratiu, miery som si udržal, ba zlepšil. V papaní sa zlepšila disciplína zapisovania kilojoulov a v dôsledku toho najmä v druhej polke roka začalo pribúdať čoraz viac takých dní, kde sa limit dodržal. Zhruba od leta som mal stanovený limit na 10 tisíc kJ denne, takže som sa prestal stresovať, že nejem menej, ako som sa stresoval v roku 2017. Uvedomil som si totiž, že nepriberám ani pri 10 tisícoch. V rámci stravy som si navykol jesť pravidelne ovocie, hlavne z dôvodu sledovania si gramáže vlákniny. Denne tak v poslednom období zjem aj 3-4 kúsky veľkého ovocia rôznych druhov (najmä jablko, pomaranč, hruška, zo zeleniny varená cvikla, uhorky... rajčiny). Rok 2018 je už od jari tiež rokom, v ktorom som začal oveľa viac cvičiť, než v minulosti. A to nielen chrbát a strečing, ktoré sa stali už nevyhnutnosťou, ale napr. taký august až november boli mesiace častého cvičenia s činkami, rôzne záťaže. Došlo aj k určitým výsledkom a rysovaniu svaloviny. Boli asi 2 pokusy o zapísanie sa do fitka (najmä z dôvodu príležitosti pre kardio), no po zaplatení mesačného členstva som sa tam vždy ukázal asi len raz.

ZDRAVIE: V roku 2018 som mal asi len raz alebo dvakrát slabšiu nádchu. Raz som si narazil pravú píšťalu v práci a mám tam dodnes boľačky. Na brigáde v lete som mal pracovný úraz - vysokou rýchlosťou ma zasiahol pištoľou na suchý ľad úlomok z istého stroja, a to do ruky do palca. Dodnes mám tú ruku slabú a uchopovacia sila je v nej znížená. Bol to aj rok boja so zarastaním nechtíka na prste, prichádzalo pozvoľné zlepšovanie a prudké zhoršovanie. Z hľadiska chrupu mi bol extrahovaný jeden dosť poškodený zub a inde nasadené nové biele plomby. V rámci všeobecného fyzického zdravia mi výsledky krvi na jar ukázali optimálne hodnoty v pečeňových testoch a v krvnom obraze. Doktorka mi pochválila špeciálne skvelý cholesterol. Tlak sa mi v decembri upravil z nízkeho na normálny, teda niekde na úroveň priemerne 115/70.

RODINA: V rodine som zaznamenal hádku so svojim bratom, s ktorým som väčšinu roka následne nekomunikoval. Koncom roka v medzisviatkovom období som mu konečne zdvihol telefón a viac-menej opäť komunikujeme. Inou záležitosťou bola diagnóza rakoviny hrubého čreva u môjho tatina. Podstúpil na jar operáciu a následnú polročnú chemoterapiu. Počas chemoterapie bol raz hospitalizovaný sanitkou, nakoľko mal hrozné bočné účinky a nedokázal nič jesť, takže fatálne ochabol. Teraz v decembri sa mu v krvi onkomarkery tak radikálne znížili, že nasledujúce 2-3 mesiace je bez chemoterapie a mohol si užiť Vianoce a ich jedlo. V súčasnosti je stabilizovaný, pričom niekedy vo februári/marci pôjde na nové kolo vyšetrení onkomarkerov a ďalšie skeny + kolonoskopia. Držíme mu palce, celá rodina! giving a hug

Toľko zhrnutie môjho roka 2018. Subjektívne bol náročný a psychicky som bol väčšinou "dole". Obraciam sa k novému roku 2019 so živou nádejou, že bude lepší, krajší a úspešnejší! Applause

matej
Ďakujem
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aký ste mali rok 2018? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore