Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 11 jún 2018 - 16:58

ahoj emuska treba si postupne posúvať vstávanie na skoršiu hodinu. Mal som podobné problémy, vyspával som do 14.hodiny, postupne som išiel na 12., 10., 9. hodinu a trvalo mi cca. rok, kým som začal vstávať okolo 7:30, čo považujem už za vcelku prijateľné.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty pre kimi28

Odoslať  emuska511 Po 11 jún 2018 - 18:51

dakujem za radu kimi, skusim to ako navrhujes...
avatar
emuska511
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Po 11 jún 2018 - 20:12

Ahoj Emuška, aj ja súhlasím s Kimiho radou, da som jej tiež zelený bodík za seba. Totiž postupné posúvanie na skoršiu hodinu a privykanie si v dlhšom časovom horizonte, to často vie naozaj pomôcť, myslím si. Držím Ti palce, aby Ti to teda zabralo. Smile Super!

---

Ahojte priatelia. Smile

Dnes sa mám zhruba dobre. V práci to odsýpalo, spočiatku sa mi rozbiehalo ťažšie, mal som dobrú náladu v podobe ukecanosti a radšej som vykecával, než robil. Potom okolo jedenástej som sa už rozbehol a porobil som, čo treba, pričom domov som odchádzal okolo 17:20. Dnes nebol ani supermarket, mal som doma navarené od mamy, čo mi nabalila do dózy včera, keď som sa vracal z brigády (totiž z brigády som išiel najprv navštíviť rodičov, a až potom som šiel domov k sebe spať). Nič extra v tento večer nerobím. Cítim sa unavene. Bezradný Dneska som si v zrkadle vo výťahu všimol, že mi na čele navrela žila, ktorá mi viditeľne pulzovala. Asi som to prehnal s kofeínom (mal som aj tabletky, aj 2 energeťáky, aj kofolu). Skúmavý Bolo to na tom čele trochu neestetické a zdravotne asi tiež nič moc.

Dnes známka 2. Trošku zle pociťujem svoju nemohúcnosť, teda neviem, jak by som to lepšie nazval, možno lepšie slovo je "nekompetentnosť". Dosť mi chýba know-how vo veľa veciach. Čítal som viacero článkov o Elonovi Muskovi, asi ho poznáte všetci, a veľmi som ho kvázi začal obdivovať, najmä tú jeho mieru kompetentnosti, že čo všetko dokáže ovplyvniť a v čom všetko sa vyzná a na čo ma kde dosah, priam na veľké otázky ľudstva ako takého, zatiaľ čo ja sa tu hrám s fazuľkami v porovnaní s ním.  Nemyslím to závistlivo, skôr obdivne, že teda ma to nakopáva, aby som so sebou niečo robil. Hromžím Chcem to niekam dotiahnuť, aj si plánujem, že kam, ale presne neviem, skôr ma neopúšťa túžba byť vedec a byť vedecky činný. To negeneruje ale žiadne peniaze väčšinou, skôr si musím zaslúžiť granty. Tiež rozmýšľam intenzívne nad tou informatikou, už som urobil mnoho krokov, veď napr. elektronická prihláška je už odoslaná, ešte musím doklepnúť bočné záležitosti, ako napr. poplatok, potvrdenie od lekára, úradné overenie kópií vysvedčení a podobne. Priznám sa, som v IT dosť laik, nevyznám sa, to sa iba tvárim niekedy. Tajne dúfam, že by mi to štúdium otvorilo oči a zistil by som, o čom to celé je, a kde v ktorej brandži by som mohol potom to a ono skúsiť uplatniť. Možno hádam aj niečo finančne zaujímavého.  Zírám

Rád by som mal aj nadáciu a prerozdeľoval financie na charitatívne projekty, prípadne vytváral chránené dielne a vrcholom mojej predstavy o úspechu je riadiť spoločnosť sociálnych služieb, teda možno domovy, ústavy alebo nejaký hospic, isteže systém chránených dielní, finančne azda rentabilných, plus voľné darúvanie skrz neziskovku. Som ale aj dosť naivný a vzhľadom na svoju nekompetentnosť sú tieto veci zatiaľ iba snom. Na všetko treba peniaze a know-how. A ani jedno, ani druhé, nerastie na strome, ale sa náročne doluje. Uvidím, čo mi prihodí do veci táto moja brigáda, prilepší sa mi iste, ale akurát tak na vyfinancovanie informatiky. A ďalšia vec je, že treba sa učiť, makať, študovať, a to je popri práci a brigáde zas náročné z hľadiska nálady a psychiky, a keďže nie som duševne vyrovnaný jedinec, tak cítim, že narazím naprieč časom na poriadne polená pod nohami v tejto veci. Nešťastný Chcem ísť na hranice svojich možností, a prípadne zabojovať o to, aby sa moje hranice rozšírili. Snáď ma to nedovedie akurát tak do nemocnice.  Ambulance

Tak, nad takýmito vecami rozmýšľa moja duša v týchto časoch. Ďakujem za ich vypočutie a trpezlivosť s nimi. giving a hug

S úctou a prianím všetkého dobrého,
dúfajúci matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Ranné vstávanie

Odoslať  emuska511 Po 11 jún 2018 - 20:50

Diky,za rady.chlapci. zajtra cestujem domov,tak to isto vstanem najneskôr o 10.00.
avatar
emuska511
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Po 11 jún 2018 - 21:00

ahoj,
Mám sa tak podpsa,nálady mnou kyvu všelijak,v poslednej dobe pociťujem hlasy a bludy,už pár dní som sa dobre nevyspal,už nejakú tú dobu som zavretý v dome,stále bez akéhokoľvek si privirobenia,nechodím nikam inam len na nepravidelne prechádzky,
Finančné som v mínuse ale dá sa to pokryť,s dôchodkom som spokojný tak na 2+,
Cítim sa dosť neuzitocne,nepoužiteľný,,dnes som bol na prechádzke a mal som pocit akokeby som touto cestičkou kráčal,opakovane,diagnóza je neferova,paranoia mi lezie cez krk,televízia má nebaví,nebavy ma nič,

Dik za prečítanie,a prepáčte že neodpovedám! Na vaše príspevky.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Po 11 jún 2018 - 21:02

caute vsetci! it is perfect
dnes bolo teplo robili sme strechu v robote to slo dobre chcem prestat fajcit a je to velmi tazke normalne som bol cely smutny ked som si zapalil tak som sa uvolnil ako aj cely organizmus dufam ze vyhram boj s cigaretami a prestanem na dobro drzte mi palce! Smile jednak to ide strasne do penazi a kazi to zdravie. dnes som bol po dlhych mesiacoch cvicit mal som prsia biceps sila mi aztak neodisla vytlacil som 100kg 2krat. chcem schudnut 20kg ale neviem kardio ma nebavi a z liekov alebo z injekcie mam strasnu chut na sladke.
zajtra idem k psychiatrovi mam nan viac otazok a asi zacnem brat lieky ako mam. aj ked mam vysadeny valdoxan kvoli zlym krvnym testom.
dalsi plan mam prispievat sem kazdy den. tot vse myslim na vas ludkovia vsetko dobre hlavne zdravie Cool
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Ut 12 jún 2018 - 18:34

ahoj,

mam sa fajn a dnes som sa aj dobre vyspal,co este ze prajem skore uzdravenie a pohodlný pokojný zivot
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  emuska511 Ut 12 jún 2018 - 18:43

Aj ja chcem skončiť s cigaretami,zatiaľ sa mi darí znižovať počet,ale zvyšok rodiny tiež fajčí ako nechcem sa vyhovárať ale sťažujú mi to.najhirsie je to po káve a jedle a v strede.
avatar
emuska511
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Ut 12 jún 2018 - 18:49

ahoj @emuska511,

doporucujem ,s fajcenim aby si to nevzdavala,nakolko nikotin je tvrdá a drahá droga a samozrejme aj zabija,je to zavislot
a naco sa trapit takimto nezmyslom,ze chcem prestat fajcit,leze to na mozog,u mna nikotin nedava nic,je to len zlozvyk,bez ktoreho si neviem predstavit zivot,nikotin mi nist nedava len poppri nom premyslam o zivote ked som doma.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Ut 12 jún 2018 - 21:17

caute ! volako malo prispevkov tu je zas co sa deje? dnes som bol u psychiatra a pytal som sa ci vobec vyzdraviem nevidel mi priamo odpovedat len ze podla statistik liecba trva 2 roky tak som sa odpovede nedockal. znizil mi zalastu (olanzapin) na 5mg. povedal som mu ze chcem aj antidepresivum napriklad alventu a on ze preco si za tym stojim tak sme sa dohodli ze 2 tyzdne budem brat tieto lieky: depakine chrono 1-0-1 a zalastu 0-0-0-1 plus lagosa ktory je na pecen . po dlhom neuzivani liekov som sa rozhodol opat knim vratit tak uvidim ci sa nalada dvihne alebo sa nieco zmeni . dakujem za vypocutie a precitanie drzte sa Smile
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ut 12 jún 2018 - 21:34

René, Emuška, držím Vám silno palčiská v boji s cigaretami. sunny

Fajny, gratulujem k dobrému vyspaniu! cheers Želám Ti mnoho dobrých nocí plných kvalitného spánku. Smile

---

Ahojte.

Dnes je to so mnou trochu horšie v nálade, pociťujem únavu, demotiváciu. V práci som mal tlak smútiť, ale čierne myšlienky sa mi podarili nepripustiť si na myseľ. To znamená vlastne, že som nad nimi nerozmýšľal a nerozvíjal negativitu. Skôr som bol akýsi tichý, unavený, nechcelo sa mi nič riešiť. Kupodivu sa spravilo všetko potrebné, aj nový tovar, aj vratkovanie starého. Shocked Doma som umyl riady, opral si prezlečenie na brigádu, firma, ktorá ma najala do tej upratovacej čaty, ma zaúkolovala si oblečenie vziať k sebe domov a súkromne si to oprať, a tak pripraviť na ďalší víkend. Pral som to na štyridsiatke asi 2 hodiny, zišla všetka špina. Teraz sa to suší na balkóne. Na večeru som mal mcdonald... Embarassed Je to des takto jesť, toľko kalórií a toľko peňazí, no hrôza. A to si píšem do životopisu do kolónky "Záujmy a vlastnosti", že zdravý životný štýl. Laughing laughing Potom som gratuloval na sieti kamoške k narodeninám, ďalej som upratoval, nahadzoval výdaje do tabuľky a zaplatil som v bankingu poistku za byt - dnes mi prišla výzva zaplatiť poisťovni za byt, platím raz ročne. Čo sa týka vyúčtovania bytu, mal som tam nedoplatok veľký, lebo mi neprávom priúčtovali aj spotrebu a ohrev teplej vody za prvý polrok 2017, čo som ale ešte byt nevlastnil. Tak som podal reklamáciu. Okrem toho ešte čakám na výzvu zaplatiť daň mestu a na vyúčtovanie elektriky. Bezradný

Potom som si plánoval zajtrajší supermarket, chystám sa na chleba, kaiserky, nátierku, banány, rajčiny a jogurty. Potom som čítal správy na googli, dal si večerný Orfiril, upravil som si životopis pre účely prihlášky do školy - zajtra by som ho v práci vytlačil, plus si prefotím vysvedčenia a vytlačím aj prihlášku, ktorá už je v univerzitnom systéme elektronicky zaslaná. V štvrtok by som mohol ísť notárovi to dať úradne overiť. A v piatok lekárke pre potvrdenie o spôsobilosti k štúdiu, asi vysedieť dieru do stoličky normálne z práce na priepustku. Ale zas v piatok gratulujeme kolegyni k narodeninám, tak možno pôjdem až budúci týždeň. Inak, tieto dni, keď cítim výraznejšie únavu a demotiváciu, tak práveže sa mi vôbec nechce ísť ťahať do nejakej školy. Takže mám sto chutí sa na to vykašľať. Uvidím, ako to celé dopadne, že či to odošlem všetko a či ma prijmú a či vôbec budem, keď príde na lámanie chleba, chcieť ísť nastúpiť a zapísať sa, pričom definitívny záväzok by padol niekedy v polke septembra, kedy by som zaplatil ročné školné - to už by som kvôli odídeným nemálo peniazom asi aj začal robiť niečo preto, aby som tam seriózne vydržal. Zronený

Dnes známka asi 2+, čiastočne 1-, nebyť tej akejsi vyčerpanosti, neurčitého smútku.
Pozdravujem Vás, kamoši a kamošky, a prajem Vám mnoho pokoja a zdravia. Držme sa. community together

matej
Ďakujem
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Ut 12 jún 2018 - 21:48

Matej s tym mcdonaldom a zdravym zivotnym stylom ze si pises do zaujmov si ma pobavil Very Happy samozrejme v dobrom a obcas si treba dopriat aj mekac Very Happy ako citam si velmi aktivny co je malo z nas chorych. urcite mnohi chceme byt aktivni ako ty ale dako to nejde. snad casom urcite mas medikaciu dobre nastavenu a co to mas za diagnozu vlastne ak sa smiem spytat? Smile ja mam nediferencovanu schizofreniu
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore