definicia lasky - vase postrehy

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

definicia lasky - vase postrehy

Odoslať  Frida za St 10 máj 2017 - 16:03

Stretli ste sa niekdy s osobou, ktora vo vas vyvolala pocity spoluparicnosti? S osobou, ktorej ste tak hlboko doverovali, aj ked ste ju nepoznali? S osobou, ktora vas vnimala cely ten cas, kym ste neprecitli? Stretli ste niekedy cloveka a povedali si, ze DAKUJEM ZA VSETKY DOTERAJSIE RANY, a dakujem, ze ma priviedli k tebe!? Tak s pokorou a uctou? Alebo vsetci staviate tie vase vztahy len na egu, na tom, co sa ma a co diktuje spolocnost!? Kiezby som sa touto temou nemusela zaoberat... to malo, co chcem povedat je, ze je jedno, ako vnimate svoju realitu, ale to, co naozaj citite srdcom, je vzdy realne a naozaj skutocne! To je vsetko, co som dnes chcela napisat. A este, verim mojmu srdcu, nech som akokolvek diagnostikvana. Verim v lasku heart
Frida
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 21.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Lamotrigin, Ludiomil

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: definicia lasky - vase postrehy

Odoslať  Mischelll za So 13 máj 2017 - 8:02

Tak taku spolupatričnoosť som nezazila....mala som k tomu blízko ale nie.....inak teraz napisem len moje postrehy o vztahoch.....tak všeobecne....zda sa mi akoby teraz islo len o peniaze....nie o lásku nie o vztah ako taky....proste neviem....ja som asi moc naivna....ale ja som vzdy hladala partnera na cely zivot....nie len na mesiac....ci rok....proste tak....ano stetla som teraz človeka ktoremu verim....ale nepoznam ho dobre zatial....verim mu ale no nemozes chciet aby som mu hned povedala LUBIM ta ....alebo milujem....zatial sme iba na Lubkam ta.....a tak spoznavame sa.....ano nieco uz o sebe vieme....a nie su to len ze dobre veci....ale vselijake....uz vie aj o mojej chorobe....ale on sam to berie optimisticky....ze tak o 2 mesiace vysadim všetky lieky.....no vysadim ich....ale uvidi sa kedy.... Wink .....no a aby som sa vratila k láske....tak je super....byt zamilovany....skor je to take ze neviem čo ma čaka....ale dufam ze len dobre....inak k tym vztahom....fakt teraz je doba taka o ničom....proste kazdému ide len o peniaze.....a predstiera lásku...alebo tak.....ano verte stretla som sa aj s tym.....ale teraz ako pisem je to iné....pekné a nechcem to zarieknuť....ale som šťasťná.... it is perfect cheers Very Happy

Mischelll
Mischelll
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 479
Reputácia Reputácia : 91
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify a Escitil

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: definicia lasky - vase postrehy

Odoslať  Matej za So 13 máj 2017 - 17:10

Spomínaný pocit spolupatričnosti som nezažil veru ani ja. Určite však prípadný vzťah by som nezakladal na peniazoch alebo na tom, čo chcem ja. V láske vnímam ako poprednú vlastnosť to, že nám akosi silno záleží na druhej osobe, na jej dobre. Láska by sa dala podľa môjho názoru opísať ako záležanie. Ako povedal istý kňaz - žiadostivosť (nielen sexuálna, ale aj materiálna, peňažná) hrabe k sebe, zatiaľ čo láska hrabe od seba. Žiadostivosť berie k sebe a pre seba, láska dáva od seba smerom k inému. Je zo svojej podstaty rozdávačná, má potrebu sa rozdať, zdieľať.

Preto ak by som miloval nejakú ženu ako svoju partnerku, tak by som to, myslím, spoznal najmä tak, že by mi veľmi záležalo priam osobne na jej dobre (vo všetkých možných podobách toho, čo je pre ňu dobré).

Momentálne mám rád mnoho ľudí, aj svoje kolegyne, aj rodičov a tak ďalej. Je to istá forma láska, lebo tiež mi na nich záleží osobne a citovo i racionálne. Zamilovanosť je skôr taká krehká vec, je skôr citovým záležaním a dosť v nej vystupujú trendy nasycovať sa tou osobou, jej prítomnosť, túžiť po nej. Dokonca by som si vedel predstaviť povedať, že zamilovanosť je viacej vecou žiadostivosti, než lásky. Až potom, keď už sú partneri spolu dlhšie a citové motýliky v bruchu a inde odídu, tak vtedy, ak zostane citové i racionálne záležanie i vernosť, tak sa dá hovoriť o láske.

Toľko moje postrehy rozdielov medzi žiadostivosťou a láskou, alebo aj medzi láskou a zamilovanosťou.
V súčasnosti neviem, či som zamilovaný, asi nie, lebo to by sa nedalo možno prehliadnuť. Páči sa mi jedna kamarátka veľmi silno, aj fyzicky, aj citovo, aj všelijak inak. Proste strašne ju sledujem, cítim akési záležanie, ale len na diaľku. Z povahy veci nie je možné sa však o jej pozornosť uchádzať. Bližšie však onú "povahu veci" nejdem špecifikovať. Pre mňa to však znamená aspoň toľko, že som schopný zamilovanosti, alebo nábehu na zamilovanosť. To je pre mňa nová skúsenosť, lebo na to, koľko mám rokov, mi táto skúsenosť chýba.

Všetko dobré. giving a hug

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4096
Reputácia Reputácia : 453
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Escitil (15 mg), Orfiril Long (500 mg - 0 - 500 mg), magnézium

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.