Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hráte na nejaký hudobný nástroj?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Hráte na nejaký hudobný nástroj?

Odoslať  dzuli08 Ut 10 máj 2016 - 19:24

Ahojte, ja som chodila do ZUŠky ale nemám ju úplne dokončenú, no noty ovládam. Chodila som na akordeón, ale v basovom kľúči mám už miš maš....ešte aj teraz si zvyknem niekedy zahrať, je to príjemná forma odreagovania sa. Chcela by som sa naučiť aj lepšie na gitare hrať,začala som už pomerne dávno ako samouk ale len základné akordy. barové mi nejak nešli. musím si už konečne kúpiť strunu ktorá mi praskla, odvtedy som nehrala na gitare.
Ujo vie hrať na gitare a zvykli sme to na oslavách spojiť s hrou na akordón ....k tomu spev (niekedy u niektorých aj s vyšším promile) Je to fajn keď sa dá takto niekde spojiť zopár ľudí čo na niečom hrajú.
Zvyknete si aj vy spievať sem tam ? Ja väčšinou keď som sama, ale bolo obdobie keď som si aj v sprche spievala Very Happy
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Re: Hráte na nejaký hudobný nástroj?

Odoslať  Matej So 14 máj 2016 - 19:01

Obdivujem, keď niekto vie hrať na hudobnom nástroji. it is perfect Pochádzam z nehudobnej a hudobne hluchej rodiny. Neviem na ničom hrať, mal som pokusy naučiť sa trochu na klávesoch, máme doma gitaru, ktorú daroval brat otcovi na Vianoce... takže aj tú by som sa mohol učiť. Z hudobných nástrojov sú mi naďalej najsympatickejšie klávesy (neviem, aké jestvujú druhy, ale aj elektronické, aj klavírne, aj organové, aj všelijaké môžem, proste klávesy). Laughing Takže ak by som mal v živote náhodou niekedy chuť sa to ísť učiť, tak vybral by som si nejaký druh klávesov. Ale nemám dobrý sluch, spievať neviem vlastne vôbec. Aj teraz sme spievali šéfke "veľa šťastia, zdravia", a ja som to nevytiahol a celkovo to bolo z mojej strany falošne znejúce. laughing Ak som niekedy v kostole, tiež neinvokujem, teda nevyťahujem invokácie, takže buď preferujem omše bez organu, alebo som proste celú omšu ticho... spievanie replík mi teda sluchovo a hlasivkovo nevonia. affraid

Takže čo povedať? Mám nádej niekedy na tie klávesy? Alebo proste som z nehudobnej rodiny, tak asi zostanem normálnym pasívnym poslúchačom dobrej hudby od tých, ktorí ju vedia robiť. Smile Tak je to asi najlepšie. it is perfect

hudobne nahluchý matej
cyclops
music

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Ahoj Matej.

Odoslať  Lucka Po 16 máj 2016 - 8:59

Zdravim Ta, aj vsetkych, po dlhom case.  welcome or bye
K tym klavesom chcem povedat, aby som moju mamku trochu pochvalila, ze ako je uz doma na dochodku, kupila si mensie elektronicke klavesy niekde v Kauflande a uci sa ako samouk z nejakej brozurky, ktora k nim patri, s ktorou ani nemusi ovladat do detailov noty  - a velmi ju to bavi a vyplna jej to volny cas vecer, robi jej to proste trochu radost. Takze odporucam kludne s niecim takym znovu zacat, podla toho, co vidim na nej, mohlo by Ta to zacat bavit.  Pretty good  
Nejaky extra sluch tam inak mat netreba, lebo klavesy su uz naladene a daco uz urcite pocujes, ved by si nemohol vobec harmonicku hudbu ocenit, keby si nic nepocul. Ona aj sluch ma, ale to, ze Ty sam nemas pocit, ze vies spievat, nevadi. Spievat je uz trochu tazsie. Ale pekne tony iste ocenit vies a urcite sa ich aj sam naucis nejake na klavesoch vyludit.

Sama nehram na ziadny nastroj, zial. Len zopar akordov na gitaru ma naucil brat a zabrnkat nejake jednoduchsie melodie.
Ale spievala som roky v zboroch na ZUSke, na ZS, plus ako mladsia aj v kostole a velmi ma to bavilo, sluch mam z toho celkom vycibreny, aj ked, mozno aj od prirody celkom slusne pocujem, ked ma to fakt tak velmi bavilo.  Dokopy mozno aj 18 rokov som sa zboru ale pravidelne venovala a to aj so seriozne skolenymi spevakmi mnohymi, kt fakt spievaju super cisto - a popri nich sa spieva naozaj lahsie.
Hudbu viem, v skratke, velmi ocenit, dokonca aj lahsi jazz mam celkom rada.
Keby som mala casu viac, tiez sa na nieco mozno sama zacnem ucit, tiez asi klavesy, pripadne by som sa minimalne vratila k zborom, ja som ten zborovy spev fakt milovala, aj ked vela ludi povie, ze by ich to teda vobec nebavilo.  laughing
Mozno si inak na tom so sluchom aj odost lepsie, ako si Ty myslis. Je to trochu aj otazka cviku, ale aj sebavedomia/ odvahy - vediet dobre spievat. Tiez - spev sebavedomie aj dodava. Viem napr. ze ludom, co sa pri rozpravani zajakavaju velmi spev pomaha, lebo pri speve sa zajakavat neda, alebo aj da, ale bolo by to dost namahave a uz by to v podstate nebol velmi spev. Pre tychto ludi s poruchou reci sa proste robi terapia spevom kvoli sebavedomiu, mam znameho, co ma tento problem a venoval sa tomu, aj mu to sebavedomie dodalo.
Zabrnkat si proste na klavesoch len tak pre radost? Na to extra absolutny sluch seriozne vobec netreba. alien Klavesy su inak aj lahsie, napr ovela lahsie ako gitara a hlavne ako husle, tie su vraj najtazsim nastrojom, tvrdia ludia, co sa vyznaju. Na husle udajne fakt treba dobry sluch, lebo tam ton fakt tvoris sam, nemas ani drazky, ako ma gitara, ktore by Ti mohli byt zachytnym bodom, plus fakt je to vsetko aj cvikom odnevidim donevidim. Ale klavesy, tam len stlacis, co je vopred naladene, takze o to je to lahsie. Vraj. No dava to zmysel aj mne, nastrojovemu laikovi, ze je to asi fakt tak. Pretty good
Ahojte vsetci! community together
Mile znovu citat vase riadky, co som za vyse tyzden zmeskala.
Dzuli, fandim ti inak v hre na akordeon, hraci na nastroje - robite aj na mna dojem, nie len na Mateja. Aj Tvoja hudobna teoria, Dzuli, je urcite slusnejsia, ako moja, kt. velmi pokrivkava, dost som aj zabudla, pripadne ani nikdy nedostudovala. Napriek tomu, ako-tak z listu vacsinou co-to nahabkam a hlavne teda popri inych v zbore, hahaha, to mam menej tazkosti, kedze usi mam. Aj kvoli notam by mi inak bodlo vratit sa k zboru, intonovala by som sama plynulejsie.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Re: Hráte na nejaký hudobný nástroj?

Odoslať  Tuto Ut 21 jún 2016 - 22:38

Ohľadom hudby a jej tvorby mám absolútny hudobný hluch. Vlastne som na ZŠ chodil na zobcovú flautu, ale sakra mi to nešlo. V porovnaní s ostatnými som bol veľmi pozadu. Keď som s tým už "sekol" najväčšie urobil potešenie svojmu učiteľovi, ktorý si skutočne vydýchol. Skúšal som aj gitaru, ale záhadou mi bolo ako ju vôbec naladiť.

No čo, virtuóz so mňa nikdy nebude.

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Z
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Tuto

Odoslať  Bosorka Ne 17 november 2019 - 1:29

Nikdy neříkej nikdy.🐞
Anonymous
Bosorka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Re: Hráte na nejaký hudobný nástroj?

Odoslať  Bosorka Ne 24 november 2019 - 0:48

Zkus tibetské mísy
Anonymous
Bosorka
Anonymný


Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Hráte na nejaký hudobný nástroj? Empty Hudba

Odoslať  Bosorka Ut 26 november 2019 - 15:13

Skvělý,moc mi to zvedlo náladu.🐞🙌🙋🙆😂
Anonymous
Bosorka
Anonymný


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore