Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  popoluska Po 28 jún 2010 - 3:17

Cital niekto z vas knihu: Sekundu pred zblaznenim? Ak ano,aka bola?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  Anonymný Po 28 jún 2010 - 9:36

popoluska, ja som ju pred par dnami docital. Precital som zatial vsetky od Hiraxa. O trosku lepsia sa mi ale zdala ta Kym nas laska nerozdeli, co bola rozdelena na dve casti...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  Ivan Ut 14 september 2010 - 21:24

Poézia vo mne nevyvoláva príjemné pocity, takže preto ju nečítam. A či niečo cítim? Cítim. Vždy niečo cítim. Dnes ráno som sa cítil vzácne príjemne. Večer bežne nepríjemne. 99,9% vnemov mám nepríjemných, to je dôvod, prečo hľadám riešenie zo svojho stavu, pretože život s nepríjemnými pocitmi môže byť motivujúci len k dvom udalostiam. K samovražde alebo k hľadaniu riešenia ako z toho von. Rozhodol som sa pre to druhé.

Dokážem mať rád, ale len v rámci svojich schopností. Necítim lásku, ale dokážem mať rád. Nie je žiadne umenie mať rád, keď to cítite. Umenie je mať rád, keď to necítite.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  woJAczek St 12 január 2011 - 20:49

ja som zhrozený sám zo seba, že som sa ešte s touto autorkou nestretol, ale... na druhej strane, pozná niekto z vás Rafala Wojaczka? Very Happy
Anonymous
woJAczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  woJAczek St 12 január 2011 - 20:51

a áno, dokážem mať rád, mám rád veľa vecí, mimochodom poéziu tiež, mám rad kamošov a rodinu, svoju mačku a kopu iných vecí Wink
Anonymous
woJAczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  Tuto Ne 6 február 2011 - 20:00

Toto mi pripadá téma buď od niekoho, kto "lieta" v akejsi divnej depke, alebo vôbec nemá zdania o čom toto všetko je.

Samozrejme, že nielen viem čo to znamená mať rád, ale nielen takú infantilnosť. Viem čo je to nezištná láska, milovať niečo, niekoho v nefyzickom zmysle. Možno sama zadávateľka je neschopná milovať a jej frigidita v zmysle citov sa prejavuje v zadávaní tém pre jej podobných.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  anonym Ne 6 február 2011 - 21:05

dnes si nejaky nabruseny, tuto. nemas vysoky tlak? lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  Tuto Po 7 február 2011 - 0:20

Ahoj Lapaj,
osobne si myslím, že zadávateľka témy nemala v úmysle korektnú otázku. Naopak v nej vyznieva silné naznačenie, že my tu sme pravdepodobne stroje bez citov akási chátra, snáď aj odpad, ktorý nie je schopný elementárneho pocitu mať rád. Pýtam sa: Čo si dotyčná myslela, keď zadávala názov témy? Čo čakala, že niekto s nás napíše? Sám uznáš, že ten kto má z psychologického hľadiska nejaké potreby, ich napĺňanie prirodzene vzbudzuje cit v zmysle mať rád / nemať rád. Bez tohoto nie je možná základná existencia. Zadávateľka sa domnieva, že nemáme potreby? Nie sme živý? Tu sa mi zároveň vynára aj pochybnosť, či dáma nie je tak v hĺbke virtuálneho sveta, že už nerozoznáva medzi bytím, virtualitou a nebytím. V tomto prípade jej môžem odporučiť medikament Zyprexua, možno v spojení s pobytom na uzatvorenom oddelení krajskej nemocnice pod dohľadom odborníkov.

Inak Ti Ďakujem za starosť o môj tlak. Priznám sa, že netuším, aký momentálne je. Na poslednom meraní u obvodného sa ukázal ako optimálny, ale v tejto veci nikdy nevieš. Doktori ak na teba nič nemajú, tak spravidla vyťahujú práve krvný tlak a akýsi cholesterol a vlastne tým naznačujú, že už bez nich nič neexistuje a sme úplne stratení. Osobne si myslím, že je škoda tých krásnych časov keď sme pri ohni v jaskyni vyberali partnerke vši z masných vlasov a pojedali oškvarené mäso. Doktori nám neotravovali život a aj keď sme sa dožívali sotva tridsiatky, neprežili sme ten zvyšok v čakárňach na poliklinikách a nemocniciach.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  4713N Št 10 február 2011 - 19:59

Myslel som, ze dokazem mat rad (alebo skor lubit), no teraz myslim, ze nie. Neviem co je to laska, ako by to malo vyzerat. Teda viem, ale nic v tom nevidim. Ja citim len silnu zavislost na priatelke, potrebu vediet o vsetkom co spravi, byt spolu vzdy ked sa da. Toto je laska? Mam pocit, ze keby to bolo podla mojich predstav, bolo by vsetko v poriadku. No hocikto iny mi povie, ze laska vyzera inak. Aj ja sam vidim tu "lasku" inak. Ale zda sa mi, ze laska medzi ostatnymi je.. alebo skor nie je. Je to len nieco prazdne. Pomaly si zacinam uvedomovat, ze neviem co vlastne znamena lubit niekoho. Pomaly odo mna odchadzaju vsetky moje "definicie" pocitov, ktore som doteraz mal. Predtym som dokazal lubit, presne som vedel co je to laska, ze je to to, medzi mnou a priatelkou. Citil som to. Mozno chcem len to, co som nikdy nemal. Mozno som nikdy nelubil, len som si to namyslal.
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  frances farmer Št 10 február 2011 - 21:47

no to, čo si napísal je podľa mňa skôr výsledkom nezrelosti, ako toho, že nevieš, čo je láska a ako ti pripadá. určite ju raz pochopíš ak budeš vytrvalý, si mladý človek, aspoň teda usudzujem z toho, čo tu čítam v tvojich príspevkoch a tak máš ešte čas a veľa vecí pred sebou. tvoje príspevky sú dosť deprimujúce, na mňa tak pôsobia a pýtam sa sám seba, prečo sa taký mladý človek takto trápi, keď "až tak" nemusí.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  4713N Št 10 február 2011 - 22:42

Prepac. Neviem co hovorim.
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo? - Stránka 2 Empty Re: Dokažeš mať rad? Čokolvek? Citiš niečo?

Odoslať  frances farmer Pi 11 február 2011 - 13:32

za nič sa neospravedlňuj, trocha to asi vyznelo ako výčitka, ale nemyslím to tak. som presvedčený o tom, že dobre vieš, čo a o čom hovoríš, všetko, čo prežívaš som podobne prežíval aj ja, rovnako ako aj pár ostatných, ktorí sem píšeme. a ja osobne som rád, že som sa vo väčšine vecí z tvojich príspevkov našiel. drž sa.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore