Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 81 z 83 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Pi 6 január 2017 - 3:52

Je trištvrte na štyri a trochu buntoším, nedarí sa mi zaspať. Myslím si, že je to kvôli bolesti hlavy. Netradične ma bolí ľavá strana hlavy, namiesto pravej, ktorá ma bolieva zvyčajne. Bolesť sa stupňuje bodavo, keď zakašlem.

Ak zabudnem na prechladnutie, je to tu taká nočná idylka. Na tablete mám zapnutú aplikáciu "Horizon Go", vďaka ktorej sledujem viacero televíznych kanálov. Pred chvíľkou som dopozeral napríklad seriál "Kobra 11". Teraz sledujem Komisára Rexa na Prime. Teším sa už na ráno, najmä na raňajky, lebo už mi vyhládlo a mám chuť dačo zobnúť. To však bude až za 4 hodiny, takže medzičasom dúfam v nejaké spanie. Sleep

Prajem Vám dobrú noc a krásne ráno v sviatočný deň.
Spím
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej So 7 január 2017 - 0:29

Bude pol jednej, dneska ponocujem úmyselne. Dal som si večer nejaké dve šálky kávy a okrem toho, že sa akože učím, tak si rozoberám dopodrobna vlastný život. Vonkajší pozorovateľ by povedal, že tu chodím hore-dole po izbe a rozprávam si sám pre seba. Analyzujem sa. laughing Už ale dokončujem poslednú kapitolu učiva, takže do 1:00 predpokladám pokus o zaspatie. Cítim sa už aj unavený, takže už sa aj na posteľ teším. Super!

Dá sa povedať, že som 90% učiva stihol dnes prebrať. Je tu šanca, že prejdem, ale aj riziko, že nie. Budem dúfať v Božiu pomoc, ako koniec koncov vždy, lebo na seba sa spoľahnúť, to je des.

Prajem Vám dobrú noc, držme sa. Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 8 január 2017 - 1:48

Trošičku mám pocit, že by bolo pomerne vhodné to "už" všetko povypínať a nasmerovať sa na spánok. Cigareta-napite sa-umyť zuby-zaspať. Aké jednoduché. Tak idem na to...
Huge smiley

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 9 január 2017 - 3:14

Nedobrovoľne bdiem a nie som z toho nadšený. Pomaly sa blíži ráno a ja tu civím do tmy. Štve ma to. Ani neviem čím to je.Aspoň zdriemnuť...

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Tumblr_nfpqisLGYA1spnc0yo1_500

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Enusik Po 9 január 2017 - 9:53

Ahoj Tuto,

vsimla som si, ze mas casty problem s nocnou nespavostou. Ja som to mavala bud v depresivnom obdobi alebo v manickom, kedy som spala tak 3h denne. Dost neprijemne stadium, najma ked mas depky pretoze v manickom stave tu nespavost vyuzijes na nejaku v tom momente dolezitu cinnost. Je trochu zvlastne, ze lieky ti na insomniu nezaberaju a napriek tomu ju mas. Trosku som si nastudovala tvoju diagnozu a ked sa mam tak zamysliet, tak nevidim medzi tvojou a mojou diagnozou ziadny rozdiel okrem nazvu. Zacinam viac sprtat do psychologie aby som pochopila viac veci, ktore ma zaujimaju.
By the way dobre ranko prajem Laughing
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Po 9 január 2017 - 21:06

Viaceré veci, ktoré ochorenia z okruhu schizofrénie (teda aj Tutova F25) zahŕňajú, nie sú zahrnuté pod bipolárnou poruchou. Najmä:
- kognitívne dlhodobé defekty
- asociačné skoky, zárazy, bubliny a iné poruchy asociácie myšlienok
- vysielanie myšlienok, pocity telepatie (intrapsychické halucinácie)
- psychóza prítomná aj mimo náladovej poruchy (teda aj keď je nálada relatívne v poriadku, človek môže prežívať halucinácie a bludy)
- schizoidné myslenie (rozpad vzťahov, sociálne stiahnutie sa, dlhodobé narušenie sociálneho fungovania vo vzťahu k iným ľuďom)
- komplexná a často trvalá porucha osobnosti (najmä schizoidným smerom, ale aj iným, napr. paranoidný typ psychopatie, žiarlivecký, hraničný)


Bipolárna porucha je obvykle bez poruchy osobnosti, bez kognitívneho defektu, bez asociačných porúch, sociálna úzkosť sa dá ľahšie zvrátiť psychoterapiou. Naopak, bipolárna porucha aj porucha schizoafektívna majú spoločné až príliš často:
- halucinácie, bludy, posun vo vnímaní reality (hoci bipolárni ľudia majú tendenciu zažívať psychotický stav predovšetkým v čase náladového relapsu, teda v čase silnej depresie, alebo mánie)
- afektívne epizódy (depresia, mánia, hypománia a ich zmiešaniny, ako je dysforická mánia a agitovaná depresia)
- úzkosti, fóbie
- stavy zmätenosti

Ambulance Sestrička 2 Sestrička 1
matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  CHINAMAN Ut 10 január 2017 - 2:51

Vyse hodiny sa snazim zaspat ale nejde to. Zobudil som sa pre chlad v izbe a sople a mensi smad. Teraz som prave vypil asi liter oranginy. Myslim ze to je kvoli kave - vcera som vypil viac ako liter. Inac mam vo zvyku pit 0.75l den co je termoska. Ted mam plne brucho. Idem dako zaspat. Cus
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Enusik Ut 10 január 2017 - 10:15

Dakujem Matej za vysvetlenie, konecne do toho trochu vidim Wink it is perfect
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 11 január 2017 - 4:43

Nejako som sa o štvrtej zobudil a som čerstvý, čo je síce pekné, ale mám dve varianty dopadu takéhoto nespania:
a) smer hypománia
b) únava a pospávanie počas dna

Každopádne plánujem ísť do obchodu po čerstvé pečivo, mlieko a možno nejakú kolu. Následne by som si odkrokoval tradičnú prechádzku. Dnes mám hlavný plán doktorku a návštevu tety a uja u nás. Tak len dúfam, že budem OK.

S pozdravom a dobré ráno! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 18 január 2017 - 1:53

Hmm.... tak po čase znova, že napíšem, z čoho som vlastne nie som príliš nadšený. Pred chvíľou som si pustil Youtube. Za pár minút to tu povypínam a rád by som spal. Jednoduché. Či ani nie?

Dobré vstávanie praje Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Ff0555fcc7e18ff743a6366d0f6c271d-300x250

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 21 január 2017 - 1:40

Prebiehajúci čas práve nepovažujem ešte za niečo tragické a to hlavne preto, že si za to môžem len sám, a to porušením spánkovej hygieny neskorým vstávaním. Na zaspanie by som mal byť bdelý tých 16hodín, a ani v tejto hodine to ešte nespĺňam...

Dobrú noc prajem Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Images?q=tbn:ANd9GcR69gafpTBJaJ7hfV2RJCfURwEK9s-Gv_xNRGc8Zm-m5AbAON2o
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 81 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Meretseger So 21 január 2017 - 3:26

Ciao,
pred cca hodinou som sa zobudila na hypoglykemiu, pozrala, co sa dalo a odvtedy neviem zaspat. Tak tu tukam do tabletu a som nastvana na banku, bo mi z nemeckeho Amazonu, kde som vcera objednavala, dosiel mail, ze platbu nie je mozne zrealizovat. Ono je pekne, ze v predvianocnom obdobi ju zablokovali, aby ju asi niekto nezneuzil, ale Vianoce boli uz davno a u niektorych obchodnikov to stale blbne. Ah Evil or Very Mad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 83 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore