Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nové oznámenia

Strana 9 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Matej Ut 4 august 2020 - 1:15

Ahojte.

REVÍZIA NIEKTORÝCH TÉM

Večer 3. augusta som na pár hodín zneprístupnil fórum, nakoľko som potreboval trochu poupratovať vo viacerých témach. Viaceré vlákna sa zahltili príspevkami, ktoré som na jednej strane vyhodnotil ako mimo zameranie tej-ktorej témy a na druhej strane ich vnímam ako konfrontačné. Takéto príspevky spolu s príspevkami, ktoré na ne nadväzovali (hoci nie všetky boli konfrontačné) som presunul do archívov dolu naspodu fóra. Zatiaľ sú tam archivované, časom budú pravdepodobne zmazané. Pre vylúčenie pochybností uvádzam, že nie všetky príspevky v daných archívoch sú nevyhnutne svojou povahou nevhodné alebo konfrontačné - niekedy sa tam ocitli len preto, lebo svojou povahou nadväzovali na príspevky, ktoré konfrontačné boli, takže som tak zachoval súvislosť v archíve.

Okrem tejto veci som vyčlenil z témy "Ako sa dnes máš? 13" samostatné vlákna, týkajúce sa diskusie s Ally ohľadom skúseností s hospitalizáciami a ohľadom nedobrovoľnej hospitalizácie. Tieto vyčlenené vlákna boli vložené do už existujúcich tém "Skúsenosti s hospitalizáciami" a "Nedobrovoľná hospitalizácia" v sekcii "Hospitalizácie a kúpeľné pobyty". Pre obmedzenie niektorých možností v administrácii som príspevky Ally a Anonymky, ktoré tieto vlákna v téme "Ako sa dnes máš" iniciovali, zachoval v pôvodnej téme, ale vložil som do každého odkaz na vlákna, v ktorých sa na ich otázky reaguje. A v daných vláknach som zase vložil Anonymkine a Allyine citácie. Princíp zachovania vecnosti sa tak na fóre zachová aj do budúcna, ak bude niekto lustrovať príslušné témy.

ZÁKAZ NEGATÍVNO-KONFRONTAČNÝCH A NEVECNÝCH DEBÁT

Ďalej, prosím diskutujúcich, aby sa držali vecnosti vo všetkých témach a vláknach, a nerozvíjali bočné a často konfrontačné dialógy, v ktorých jeden prispievateľ kriticky posudzuje druhého a druhý prvého. Konfrontačné debaty, v ktorých sa pristupuje navzájom medzi sebou a k sebe kriticky (v zmysle negatívnom), nie sú na tomto type fóra žiaduce a budú naďalej odkladané do archívov, odkiaľ sa časom budú mazať. Píšem celkom otvorene, že nesúhlasím s víziou diskusného fóra, v ktorom sa ľudia negatívne a kriticky navzájom k sebe vyjadrujú, konfrontujú sa formou priamych či nepriamych invektív. Nesúhlasím rovnako s víziou, že "podstata diskusie je, že ľudia na seba reagujú" a že "čo budeme iné robiť", budeme sa preto konfrontovať na základe argumentu, že nemôžeme mať rovnaký pohľad na svet, takže je akoby zrážka nevyhnutná. Tento spôsob obhajoby diskusie je relevantný na iných typoch fóra, ktoré sú zamerané na názory diskutujúcich na rôzne témy, ale nie na fóre o mentálnom zdraví, špecificky zamerané na schizofréniu. Toto fórum nepripúšťa nevecné debaty a určite nemienim dávať peniaze do projektu, ktorý bude vytvárať ľuďom priestor, aby "sa ich kamene navzájom obrusovali", keď sa trú o seba. Toto fórum slúži na zverovanie sa a na vzájomnú, citlivú a ohľaduplnú podporu ľudí s podlomeným duševným zdravím. Platí: Pokiaľ nevie diskutujúci povedať na adresu zverujúceho sa nič pozitívne, nič milé, nič povzbudzujúce, nič úctivé, radšej nech mlčí.

ODPORUČENIE NA CHAT

Fórum budem regulovať v zmysle vyššie uvedeného. Kto chce diskutovať "len tak", len pre debatovanie ako určitý model trávenia voľného času bez vecnosti k problematike života so schizofréniou alebo inými schizoochoreniami, nesmie na to využívať vlákna a témy samotného fóra, ale ak chce zotrvať na tejto stránke, tak musí sa presunúť dolu do Chat-u. Ten je aktivovaný, stačí sa tam nalogovať a je možné tam diskutovať "o hocičom", a to celkom živo, resp. s možnosťou okamžitej reakcie spoludiskutujúceho. Je neprípustné vytvárať na fóre príspevky, ktoré sa svojou povahou viac podobajú živej diskusii chatového typu. Takéto zahlcovanie vnímam ako spam, ktorý bude odstránený do archívov a neskôr zmazaný, obzvlášť ak ide o nepríjemnú konfrontáciu až nápadne nesúcu znaky hádky.

DODATOK

Radšej budem investovať do projektu, kde bude aktívnych zo 5 členov a napíše sa sem-tam raz za deň 1 príspevok a tomu maličkému okruhu to bude tu duševne pomáhať, než nebyť na webe 2 dni a vrátiť sa do zaspamovaného fóra s 50 novými príspevkami plnými konfrontácie, napätia, urážok a hádania sa, a vidieť, že tu pacient nemá kde ani napísať, ako sa úprimne má. Ja sám som už nadobudol v poslednej dobe úzkosti, že sa chcem tu niekde vyrozprávať ohľadom svojich vecí, čo riešim, a sa tu aj hanbím alebo bojím niečo písať, lebo sa bojím kritiky a konfrontačných reakcií. Nehovoriac, že keď posledné 3-4 strany vlákna sú zaspamované, aj sa akoby bojím zrazu napísať niečo k veci témy, akoby som v skutočnosti ja bol mimo témy, a nie tie príspevky predtým. Iste, viacerí mi povedali, že som admin, tak kto, ak nie ja s tým môže niečo urobiť. A tak platí, čo som uviedol vo vyšších častiach tohto príspevku.

Ďakujem Vám za prečítanie a ďakujem vopred za akceptáciu uvedeného.
Prajem Vám, pokiaľ možno, pekné dni a najmä hojne zdravia.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nové oznámenia - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5034
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, regina, dzuli08, Dušan, kimi2028, Hvezdicka, tyx81 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  relouth Ut 4 august 2020 - 8:53

Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným...,je vec čo by sa mala riešiť.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  EnaXnaY Ut 4 august 2020 - 9:10

relouth napísal:Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným ako kaa,je vec čo by sa mala riešiť.

Fórum kde sa len zverejňujú výkriky do tmy nie je fórum ale nástenka Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Nové oznámenia - Stránka 9 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  kimi2028 Ut 4 august 2020 - 10:38

relouth napísal:Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným ako kaa,je vec čo by sa mala riešiť.

Zase čo ja viem? Mňa nebaví riešiť hádky a navyše nemôžem napísať príspevok tam, kde potrebujem. Bojím sa, že sa môj príspevok stratí. Keby to ku niečomu aspoň bolo, ale z toho sa poučiť nedá. V téme ako sa máš? hádať sa nepotrebuje komentár. Schvaľujem konanie admina... Snáď bude to už aj lepšie...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2179
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Dušan Ut 4 august 2020 - 12:24

Napadlo ma, či by sa nedalo ku každému príspevku vložiť tlačidlo (nahlásiť príspevok) a aký zmyel by mál mať? Po nazbieraní určitých bodov by uživatel dostal upozornenie a potom banána. A dakde by sa videla štatistika hriešnikov.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Matej So 15 august 2020 - 11:16

Matej napísal:Ďalej, prosím diskutujúcich, ... aby nerozvíjali bočné a často konfrontačné dialógy, v ktorých jeden prispievateľ kriticky posudzuje druhého a druhý prvého. Konfrontačné debaty, v ktorých sa pristupuje navzájom medzi sebou a k sebe kriticky (v zmysle negatívnom), nie sú na tomto type fóra žiaduce...

Opäť som trochu prečistil tému "Ako sa dnes máš 13" na základe porušenia hore citovaného zákazu. Ak to pre niekoho vyznieva, že fórum bude nástenkou, nebude mať dušu, alebo si budeme umelo pritakať, tak ak to tak niekto vidí, prosím, aby nenavštevoval túto stránku. Nerobil som síce prieskum na googli, ale určite je na webe hneď viacero fór a diskusných portálov, kde konfrontáciu akceptujú, ba ju berú ako bežný rys diskusie. Tu medzi duševne chorými schizofrenikmi, kde chodia ľudia, ktorí sú často veľmi citliví na názor a kritiku zo strany iných ľudí, to nie je naďalej žiaduce. Fórum chcem naďalej koncipovať ako podpornú skupinu, nie priestor pre kritizovanie, ktoré akurát tak vie zhoršiť duševný stav chorého. Pri ďalšom príspevku s otvorenou kritikou a ostrou konfrontáciou siahnem po 48-hodinovom bane. Znie to ako vyhrážanie, ale v podstate to môže byť prispievajúcim ľahostajné, nakoľko platí, že kto nesúhlasí, tak je slobodný neotvárať tento web.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nové oznámenia - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5034
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Dušan So 15 august 2020 - 11:51

Banány treba!
Lebo opice sú bez nich hyperaktívné.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  tyx81 Ut 19 október 2021 - 16:17

ked sa odhlasim ukazuje ma ako prihlaseneho uz som zmenil heslo a stale, ale je som odhlaseny
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 274
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  tyx81 Ut 19 október 2021 - 16:36

Popisem situaciu- prihlasil som sa ,bool som prihlaseny-odhlasenie, ja odhlaseny dole ukazovalo ze som prihlaseny- obnovil som stranku- ukazovalo ze som prihlaseny, dal som ze som zabubol heslo- bol reset prihlasil som sa cez email, a zmenil heslo, a napisal som na nove ozn. administratora potom som sa odhlasil a odhlasil sa aj asi ten druhy- nahodov som zistil ze sa da prihlasit naraz z dvoch zariadeni- teraz to uz funguje
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 274
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  tyx81 St 20 október 2021 - 6:20

Omluva- asi viem v čom bol problém- moja blbosť
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 274
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Matej So 9 apríl 2022 - 10:18

Ahojte. Šepkanie

Ktosi poslal cez Kontaktný formulár v pätičke fóra správu so žiadosťou o zrušenie svojej registrácie. Samozrejme, nemôžem tomu nevyhovieť, iba poprosím ešte pre overenie napísať túto požiadavku mne do súkromnej správy, alebo na mail matej.skalik (zavináč) gmail (bodka) com (ale to potom z toho mailu, na ktorom je dotyčný tuná registrovaný). Chápem, že asi sa to doteraz tak nedalo, lebo som mal príjem súkromných správ vypnutý, tak som si ho nateraz zase zapol. Smile Takže žiadateľ sa mi "dovolá" už aj cez súkromnú správu priamo na fóre. Smile

Ďakujem vopred za toto dodatočné overenie žiadateľa. Uf

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nové oznámenia - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5034
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore