Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nové oznámenia

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Matej za Ut 4 august 2020 - 1:15

Ahojte.

REVÍZIA NIEKTORÝCH TÉM

Večer 3. augusta som na pár hodín zneprístupnil fórum, nakoľko som potreboval trochu poupratovať vo viacerých témach. Viaceré vlákna sa zahltili príspevkami, ktoré som na jednej strane vyhodnotil ako mimo zameranie tej-ktorej témy a na druhej strane ich vnímam ako konfrontačné. Takéto príspevky spolu s príspevkami, ktoré na ne nadväzovali (hoci nie všetky boli konfrontačné) som presunul do archívov dolu naspodu fóra. Zatiaľ sú tam archivované, časom budú pravdepodobne zmazané. Pre vylúčenie pochybností uvádzam, že nie všetky príspevky v daných archívoch sú nevyhnutne svojou povahou nevhodné alebo konfrontačné - niekedy sa tam ocitli len preto, lebo svojou povahou nadväzovali na príspevky, ktoré konfrontačné boli, takže som tak zachoval súvislosť v archíve.

Okrem tejto veci som vyčlenil z témy "Ako sa dnes máš? 13" samostatné vlákna, týkajúce sa diskusie s Ally ohľadom skúseností s hospitalizáciami a ohľadom nedobrovoľnej hospitalizácie. Tieto vyčlenené vlákna boli vložené do už existujúcich tém "Skúsenosti s hospitalizáciami" a "Nedobrovoľná hospitalizácia" v sekcii "Hospitalizácie a kúpeľné pobyty". Pre obmedzenie niektorých možností v administrácii som príspevky Ally a Anonymky, ktoré tieto vlákna v téme "Ako sa dnes máš" iniciovali, zachoval v pôvodnej téme, ale vložil som do každého odkaz na vlákna, v ktorých sa na ich otázky reaguje. A v daných vláknach som zase vložil Anonymkine a Allyine citácie. Princíp zachovania vecnosti sa tak na fóre zachová aj do budúcna, ak bude niekto lustrovať príslušné témy.

ZÁKAZ NEGATÍVNO-KONFRONTAČNÝCH A NEVECNÝCH DEBÁT

Ďalej, prosím diskutujúcich, aby sa držali vecnosti vo všetkých témach a vláknach, a nerozvíjali bočné a často konfrontačné dialógy, v ktorých jeden prispievateľ kriticky posudzuje druhého a druhý prvého. Konfrontačné debaty, v ktorých sa pristupuje navzájom medzi sebou a k sebe kriticky (v zmysle negatívnom), nie sú na tomto type fóra žiaduce a budú naďalej odkladané do archívov, odkiaľ sa časom budú mazať. Píšem celkom otvorene, že nesúhlasím s víziou diskusného fóra, v ktorom sa ľudia negatívne a kriticky navzájom k sebe vyjadrujú, konfrontujú sa formou priamych či nepriamych invektív. Nesúhlasím rovnako s víziou, že "podstata diskusie je, že ľudia na seba reagujú" a že "čo budeme iné robiť", budeme sa preto konfrontovať na základe argumentu, že nemôžeme mať rovnaký pohľad na svet, takže je akoby zrážka nevyhnutná. Tento spôsob obhajoby diskusie je relevantný na iných typoch fóra, ktoré sú zamerané na názory diskutujúcich na rôzne témy, ale nie na fóre o mentálnom zdraví, špecificky zamerané na schizofréniu. Toto fórum nepripúšťa nevecné debaty a určite nemienim dávať peniaze do projektu, ktorý bude vytvárať ľuďom priestor, aby "sa ich kamene navzájom obrusovali", keď sa trú o seba. Toto fórum slúži na zverovanie sa a na vzájomnú, citlivú a ohľaduplnú podporu ľudí s podlomeným duševným zdravím. Platí: Pokiaľ nevie diskutujúci povedať na adresu zverujúceho sa nič pozitívne, nič milé, nič povzbudzujúce, nič úctivé, radšej nech mlčí.

ODPORUČENIE NA CHAT

Fórum budem regulovať v zmysle vyššie uvedeného. Kto chce diskutovať "len tak", len pre debatovanie ako určitý model trávenia voľného času bez vecnosti k problematike života so schizofréniou alebo inými schizoochoreniami, nesmie na to využívať vlákna a témy samotného fóra, ale ak chce zotrvať na tejto stránke, tak musí sa presunúť dolu do Chat-u. Ten je aktivovaný, stačí sa tam nalogovať a je možné tam diskutovať "o hocičom", a to celkom živo, resp. s možnosťou okamžitej reakcie spoludiskutujúceho. Je neprípustné vytvárať na fóre príspevky, ktoré sa svojou povahou viac podobajú živej diskusii chatového typu. Takéto zahlcovanie vnímam ako spam, ktorý bude odstránený do archívov a neskôr zmazaný, obzvlášť ak ide o nepríjemnú konfrontáciu až nápadne nesúcu znaky hádky.

DODATOK

Radšej budem investovať do projektu, kde bude aktívnych zo 5 členov a napíše sa sem-tam raz za deň 1 príspevok a tomu maličkému okruhu to bude tu duševne pomáhať, než nebyť na webe 2 dni a vrátiť sa do zaspamovaného fóra s 50 novými príspevkami plnými konfrontácie, napätia, urážok a hádania sa, a vidieť, že tu pacient nemá kde ani napísať, ako sa úprimne má. Ja sám som už nadobudol v poslednej dobe úzkosti, že sa chcem tu niekde vyrozprávať ohľadom svojich vecí, čo riešim, a sa tu aj hanbím alebo bojím niečo písať, lebo sa bojím kritiky a konfrontačných reakcií. Nehovoriac, že keď posledné 3-4 strany vlákna sú zaspamované, aj sa akoby bojím zrazu napísať niečo k veci témy, akoby som v skutočnosti ja bol mimo témy, a nie tie príspevky predtým. Iste, viacerí mi povedali, že som admin, tak kto, ak nie ja s tým môže niečo urobiť. A tak platí, čo som uviedol vo vyšších častiach tohto príspevku.

Ďakujem Vám za prečítanie a ďakujem vopred za akceptáciu uvedeného.
Prajem Vám, pokiaľ možno, pekné dni a najmä hojne zdravia.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nové oznámenia - Stránka 9 Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 693
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Tuto, regina, dzuli08, Dušan, kimi2028, Hvezdicka, tyx81 and like this post

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  relouth za Ut 4 august 2020 - 8:53

Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným...,je vec čo by sa mala riešiť.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 135
Reputácia Reputácia : 39
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F32.2, F60.31, F22.0/F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Spitomin 2*5mg / Tianeptin 3*12,5mg

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  EnaXnaY za Ut 4 august 2020 - 9:10

@relouth napísal:Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným ako kaa,je vec čo by sa mala riešiť.

Fórum kde sa len zverejňujú výkriky do tmy nie je fórum ale nástenka Wink

_________________
šaľeny kuň a Jeho ešte viac splašeny kovboj Wink

viac na www.dzio.sk Wink

Nové oznámenia - Stránka 9 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 114
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Haloperidol, Depakine, Arisppa

Zobrazit informácie o autorovi https://www.dzio.sk

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  kimi2028 za Ut 4 august 2020 - 10:38

@relouth napísal:Konečne to fórum dostalo dušu a bolo kus autentické..ale keď sa niekomu viac páči umelé tuťu muťu prosím . To že to nezniesli slabé povahy a začali hneď nadávať ostatným ako kaa,je vec čo by sa mala riešiť.

Zase čo ja viem? Mňa nebaví riešiť hádky a navyše nemôžem napísať príspevok tam, kde potrebujem. Bojím sa, že sa môj príspevok stratí. Keby to ku niečomu aspoň bolo, ale z toho sa poučiť nedá. V téme ako sa máš? hádať sa nepotrebuje komentár. Schvaľujem konanie admina... Snáď bude to už aj lepšie...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1096
Reputácia Reputácia : 356
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Dušan za Ut 4 august 2020 - 12:24

Napadlo ma, či by sa nedalo ku každému príspevku vložiť tlačidlo (nahlásiť príspevok) a aký zmyel by mál mať? Po nazbieraní určitých bodov by uživatel dostal upozornenie a potom banána. A dakde by sa videla štatistika hriešnikov.

_________________
@Dušan napísal:Dušan Fajnor
Školská 20
91701 Trnava
Slovensko
Tel. č. +421335505034
Mob. č. +421940 898 806

Blog: dusanfajnor.blogspot.com
Facebook: www.facebook.com/dusan.fajnor
Twitter: twitter.com/fajnor_dusan
Mail:
dusan.fajnor@gmail.com
dusan.fajnor@hotmail.com
dusan.fajnor@outlook.com
dusan.fajnor@azet.sk
Forum:
www.schizoforum.net/u216
www.dzio.sk/lipka/user/Du%C5%A1an
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1299
Reputácia Reputácia : 252
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, F51.8 - Iná neorganická porucha spánku (insomnia), Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza, Extrémná obezita
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Zobrazit informácie o autorovi https://dusanfajnor.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Matej za So 15 august 2020 - 11:16

@Matej napísal:Ďalej, prosím diskutujúcich, ... aby nerozvíjali bočné a často konfrontačné dialógy, v ktorých jeden prispievateľ kriticky posudzuje druhého a druhý prvého. Konfrontačné debaty, v ktorých sa pristupuje navzájom medzi sebou a k sebe kriticky (v zmysle negatívnom), nie sú na tomto type fóra žiaduce...

Opäť som trochu prečistil tému "Ako sa dnes máš 13" na základe porušenia hore citovaného zákazu. Ak to pre niekoho vyznieva, že fórum bude nástenkou, nebude mať dušu, alebo si budeme umelo pritakať, tak ak to tak niekto vidí, prosím, aby nenavštevoval túto stránku. Nerobil som síce prieskum na googli, ale určite je na webe hneď viacero fór a diskusných portálov, kde konfrontáciu akceptujú, ba ju berú ako bežný rys diskusie. Tu medzi duševne chorými schizofrenikmi, kde chodia ľudia, ktorí sú často veľmi citliví na názor a kritiku zo strany iných ľudí, to nie je naďalej žiaduce. Fórum chcem naďalej koncipovať ako podpornú skupinu, nie priestor pre kritizovanie, ktoré akurát tak vie zhoršiť duševný stav chorého. Pri ďalšom príspevku s otvorenou kritikou a ostrou konfrontáciou siahnem po 48-hodinovom bane. Znie to ako vyhrážanie, ale v podstate to môže byť prispievajúcim ľahostajné, nakoľko platí, že kto nesúhlasí, tak je slobodný neotvárať tento web.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nové oznámenia - Stránka 9 Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 693
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Dušan likes this post

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nové oznámenia - Stránka 9 Empty Re: Nové oznámenia

Odoslať  Dušan za So 15 august 2020 - 11:51

Banány treba!
Lebo opice sú bez nich hyperaktívné.

_________________
@Dušan napísal:Dušan Fajnor
Školská 20
91701 Trnava
Slovensko
Tel. č. +421335505034
Mob. č. +421940 898 806

Blog: dusanfajnor.blogspot.com
Facebook: www.facebook.com/dusan.fajnor
Twitter: twitter.com/fajnor_dusan
Mail:
dusan.fajnor@gmail.com
dusan.fajnor@hotmail.com
dusan.fajnor@outlook.com
dusan.fajnor@azet.sk
Forum:
www.schizoforum.net/u216
www.dzio.sk/lipka/user/Du%C5%A1an
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1299
Reputácia Reputácia : 252
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, F51.8 - Iná neorganická porucha spánku (insomnia), Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza, Extrémná obezita
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Zobrazit informácie o autorovi https://dusanfajnor.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.