Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zoznamka pre psychicky chorých

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zoznamka pre psychicky chorých - Stránka 2 Empty Re: Zoznamka pre psychicky chorých

Odoslať  Tuto Ut 18 september 2012 - 22:40

Nazdar Sirius,
akútneho katatonika som stretol túto hospitalizáciu. Oni sa môžu dostať do akéhosi kvázi dlhodobého celotelového kŕču. Nedá sa to rýchlo (týždne) zmeniť. Dokážu na dlhú dobu zostať v neobvyklej pozícii (toto je typické, pôsobí to zvláštne), ktoré by zdravý človek nevydržal ani 5 minút. Niekedy som ho kŕmil lyžičkou a pomáhal v krátkych presunoch. Nekomunikujú, neprítomný pohľad, údajne však vnímajú všetko na okolo a uvedomujú si svoj stav.

Tento druh schizofrénie nepovažujem za centrum môjho záujmu, zatiaľ ani som nemal možnosť sa k relevantným textom dostať.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zoznamka pre psychicky chorých - Stránka 2 Empty Re: Zoznamka pre psychicky chorých

Odoslať  Tuto Ut 9 október 2012 - 22:55

Celkovo perspektívu zoznamovania duševne chorých ľudí vnímam pozitívne a perspektívna, avšak zásadnou vecou je zameranie každého z partnerov na liečbu a smerovanie preč od príznakov ochorení. Opačne, pri viacerých diagnózach (tie čo som vyššie spomínal) je rizikom orientácia každého z partnerov na prehlbovanie ochorení, resp. nepochopenia, že choroba je tak vážna, zľahčovanie, podpora smeru k "chorým cieľom".

Aby som dal nejaký príklad. (dám asi tú najvýraznejšiu - anorexiu)
...Partnerstvo dvoch v poruchách príjmu sa môže odohrávať tak, že spoločne sa snažia stravu upravovať tak, aby bolo všetko v súlade s liečbou, teda prípadne aj silená strava v čase krízy, načo partner napomáha, aby všetko bolo OK. V prípade, že ochorenie začne gradovať, zdravší partner napomôže k včasnému riešeniu napr. hospitalizácii, alebo ambul. p. pričom omnoho ľahšie rozpozná príznaky ako iný príbuzný, z čoho aj vyplývajú omnoho menšie následky.
...Opačným prípadom môže byť, že partneri sa nájdu práve preto, aby spolu "diétovali" a snáď aj klamali okolie o svojom skutočnom stave. Ako dvojica sa omnoho ľahšie izolujú a vzájomná podpora je v smere chudnutia. Následky môžu byť fatálne. ... v hrubom pohľade takto fungujú aj "anorektické stránky", ale v prípade páru je "podpora" výraznejšia.

.........................

Sám (schizoafektívna porucha) mám za sebou (už som aj zabudol) 7 ročný vzťah s podobne chorou osobou. Môžem skonštatovať, že to nielenže funguje, ale aj funguje perfektne a vlastne sme pre nezainteresovaných do ochorenia tvorili veľmi harmonický a perspektívny vzťah. Čitatelia stránky vedia, že som bol aj 2 roky ženatý.

Tak zatiaľ želám aby vaše rozhodnutia smerom k partnerstvu boli čiste len správne.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zoznamka pre psychicky chorých - Stránka 2 Empty Re: Zoznamka pre psychicky chorých

Odoslať  lola23 Št 3 január 2013 - 16:07

No toto cool
lola23
lola23
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 27.11.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zoznamka pre psychicky chorých - Stránka 2 Empty Re: Zoznamka pre psychicky chorých

Odoslať  hypomaniak Ut 11 február 2014 - 13:18

nie je problem zalozit na Pokec.sk sukromnu /otvorenu miestnost pre psychicky chorych.ona sa uz nejaka zaujemkyna/zaujemca najde.
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore