Liek Invega

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

Liek Invega - Stránka 5 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej za St 1 november 2017 - 8:25

Mne bol kedysi predpísaný Akineton, keď som v súvislosti s nejakým AP vravel, že mám "tlak k chodeniu" a nepokojné končatiny. Vtedy mi ho lekárka predpísala. Neskôr som ho už mal oficiálne vysadený. Dnes by som ktovie či ho nemal brať znovu, lebo pociťujem pri sedení nepokoj nôh, potrebujem poklepkávať, hýbať končatinami. Súčasná doktorka sa domnieva, že by nemuselo ísť o niečo parkinsonické, skôr by mohlo ísť o prejavy sérotonínového syndrómu, keďže vždy mi vravela, že moje AD Escitil o sile 20 mg je dosť veľa, a teda môžem mať sérotonínu pri tomto AD v mozgovni priveľa, čo sa prejavuje vnútorným napätím, akoby potrebou fyzicky "explodovať" v úvodzovkách. Smile Ale zaviazal som sa jej viackrát, že to vydržím a budem s tým kvázi-žiť, lebo pri pätnástke alebo desinke escitalopramu som cítil zhoršenie depresie. Tú dvadsiatku proste chcem a vážim si ju. Ak to má znamenať pnutie v končatinách, tak som s tým kvázi ochotný existovať výmenou za zlepšenie depresie. Ktovie čo by na to urobil v tejto súvislosti Akineton, že či reku on pomáha na sérotonínové pnutie, alebo či rieši iba záležitosti okolo parkinsonizmu z antipsychotík... je to na zamyslenie, ba možno hodné skúšky... Embarassed

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Liek Invega - Stránka 5 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4362
Reputácia Reputácia : 506
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Liek Invega - Stránka 5 Empty Invega

Odoslať  Kapor za Ut 5 december 2017 - 22:51

Ja som užíval invega od 2009 do 2017 momentálne ju mám užívať ale asi dva týždne neužívam chystam sa na PS asi päť rokov som nevedel že som chorý normálne som pracoval a užíval život potom som skončil na pohotovosti s tým že ma bolelo brucho neskutočne výsledok pečeň v prdeli moja psychiatricka mi povedala že to není z invegi tak ok beriem ďalej a liečim pečeň zmenil som prácu komplet všetko ďalšie dva roky ok pohodové fungovanie samozrejme menšie nedostatky a zrazu zlé videnie tak nič preslo to potom vynechávanie srdca a arytmia tak som zašiel za internistom povedal že to je z invegi samozrejme pečeň v prdeli tak som šiel za psychiatrickov ona na to že to není z invegi prešli asi dva mesiace stále sa to zhoršovalo tak teraz asi dva týždne neberiem invegu a tie problémy zo srdcom prešli ale zas nemôžem spať nervozita a asi to začína tak sa teším na ten atak zajtra idem za doktorkou že chcem ísť na PS sa nastaviť na iní liek tak držte palce
Anonymous
Kapor
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 9 december 2017 - 18:41

Ja mávam dosť problémy v črevách a niekedy aj žalúdku. Teraz po Tvojom príspevku mi napadlo, či by som to nemohol mať čiastočne vlastne z tej svojej Invegy, alebo z ďalších psychofarmák. Pečeňové testy absolvúvam pravidelne aspoň 2krát do roka, pričom doteraz boli vždy veľmi dobré, že až sestrička chválila. Tak neviem. Invegu papám od decembra 2015 každé ráno 6 mg.

Najhoršie je tá slepota, tá nevedomosť, že človek má nejakú komplikáciu a ani za svet nevie z čoho. Môže to byť z toho, z tamtoho, na lavici podozrivých sú všelijaké faktory, okolnosti. A človek nevie, kde je pravda a nad kým vyrieknuť rozsudok o vine. A dr. Google namiesto toho, aby pomohol, vie iba tak rozšíriť lavicu podozrivých a obžalovaných. very sad3

Kapor, držím Ti palce.

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Liek Invega - Stránka 5 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4362
Reputácia Reputácia : 506
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Margaretka za Ne 27 január 2019 - 13:11

Stymto liekom mám pozitívne skúsenosti. Ani som veľa od neho nepribrala cca 5kg. Hoci mám diagnostikovanú paranoidnú schizofréniu, doktorka vraví že postupne budeme Invegu vysadzovat a necháme len ľahšie formy liekov...
Anonymous
Margaretka
Anonymný

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.