Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Liek Invega

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej Ne 4 september 2016 - 19:56

Uplynulo 5 dní, čo beriem Invegu 12 mg (resp. 6+6 ráno). Zronený

Registrujem jasné nežiaduce účinky.

- zahmlené videnie, potreba korekcie na úrovni dioptrií -1
- únava
- apatia, nič ma nebaví, pri každej činnosti vydržím maximálne 10 minút, a potom ma to prestane baviť, nič ma nevie poriadne naplniť, zaujímať, nadchnúť, osobitne potešiť a získať si moje nadšenie pre vec
- z nábehu na anhedóniu sa mi zvýšila úzkostnosť, nervozita, poklepkávanie, tlak ležať na posteli, intenzívny pocit nudy a prázdnony
- preukázateľné zníženie libida a potencie (to vlastne vnímam kladne vo svojom špecifickom prípade)
- zhoršené sústredenie, potreba byť rozptýlený a nekoncentrovať pozornosť na jeden bod (trebárs televízor, alebo knihu)
- zvýšená chuť do jedla, až pažravosť

Postupný rozmach negatívnych príznakov mi nastúpil plazivo v priebehu soboty a nedele. Je tu cítiť aj zvýšená potreba spať, trebárs som spal až do 9:30 aj včera, aj dnes, a to som včera zaspal pred 23:00.

Boj proti objaveným mínusom by som chcel realizovať prostredníctvom návratu k energeťákom (taurín mi obvykle spôsoboval dobrú náladu a jasnosť mysle). Verím, že potlačením únavy sa mi nastolí aj možnosť zlepšeného pociťovania nadšenia z činnosti, nakoľko sa mi činnosť bude zdať ľahšia, ľahšie vykonateľná, menej zaťažujúca.

Zajtra idem do práce, tak uvidím, či sa mi mínusy neprejavia aj na zníženom nadšení z roboty, resp. že ma náhle zamestnanie nebude napĺňať, alebo baviť. To by bolo vážne zhoršenie môjho zdravotného stavu, resp. tak by som to potom hodnotil a musel by som Invegu znížiť späť na predpísaných 6 mg.

Po rokoch som si teda pripomenul na vlastnej koži, čo znamenajú negatívne príznaky z antipsychotika (ako voľakedy za čias risperidónu). Najhoršia je tá frustrácia, že človek sa nudí, lenže nemôže ísť nudu nejakou aktivitou zahnať, lebo žiadna aktivita ho nebaví, ba ho znervózňuje a je mu príšerne nudná.

Držme sa! community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Liek Invega - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej Po 5 september 2016 - 21:07

Šiesty deň s Invegou 12 mg (6+6 ráno):


  • zahmlené videnie bolo zlepšené, cez deň mi nespôsobovalo ujmu alebo zníženie kvality práce s počítačom
  • práca ma naďalej bavila, mal som síce akési emočné vyčerpania, akési fázy, kedy sa mi nechcelo rozprávať a naopak chcelo sa mi len ticho a bezmyšlienkovito pracovať bez interakcie s druhými ľuďmi... celkovo však dobrý pocit z činnosti naďalej mám, takže zdá sa, že mínusy sú zlepšené. K veci prispeli aj dnešné 4 energeťáky (malé light, 2 ráno, 2 večer). Z hľadiska zdravotného faktora však skúsim zajtra večer si dať kávu, alebo dve kávy, aby som zredukoval príjem kofeínu na báze energeťákov. Predsa len kávu hodnotia odborníci ako sčasti zdravú, močopudnú, antioxidačnú. A energeťák síce obsahuje navyše aj taurín a guaranu, ale aj kopec éčok, stabilizátorov, sladidiel, farbív a ďalších umelín.
  • nastalo zlepšenie v oblasti môjho recipovania životnej perspektívy - trebárs menej dumám nad negatívnymi chrústami a mám menej úzkosti z budúcnosti a z nedostatku istôt a opôr, pozvoľna mi zase napadlo sa pokúsiť o prijatie na informatiku, a to bez toho, že by som zdĺhavo rozvažoval v hlave všetky otrasné nevýhody takéhoto veľaročného záväzku a ťažkého úsilia. Skôr mám pocit, že to beriem akoby flegmaticky, štýlom "bude to, čo bude", alebo "bude tak, ako bude". Takže ak by som zrazu stál pred viacročným dochádzaním medzimesto po sobotách a musel sa veľa učiť a veľa na sebe makať, tak by som to bral momentálne spôsobom "čo už", alebo "veď nejde o život". A nepreberal by som v hlave dve hodiny, ako veľmi sa mi vlastne nechce a ako ma čo nebaví alebo nezaujíma.  Laughing
  • libido - neviem, myslím, že je slabšie, menej agresívne a menej nástojčivé alebo vnucujúce sa. To hodnotím kladne.  Embarassed
  • schopnosť sústrediť sa zlepšená oproti víkendu
  • pažravosť bola dnes pod kontrolou, nejedol som "kancelárske maškrty" žiadne, hoci ich bolo neúrekom, celkovo som sa vmestil do 7900 kJ, čo hodnotím ako ok.  Cvik 1 Ale musel som piť zarobený sladidlový sirup - jeho 3 litre mi korigovali hlad a kompenzovali rôzne splašené chute.  10 bodov


Takže zatiaľ Invege-12 mg dávam palec hore. Ale strašne sa mi nechce ísť doktorke dať si prestaviť tú medikáciu. Lenže týmto štýlom mi čo chvíľa dôjdu predčasne šestkové tabletky. Takže tak či tak budem musieť ísť a priznať sa so svojim zásahom do užívania. Šepkanie  Čierne na bielom

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Liek Invega - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej Ut 6 september 2016 - 23:26

Siedmy deň s Invegou 12 mg (6+6 ráno):


  • mínusové príznaky pod kontrolou, zhoršená je však akási náladovosť, strieda sa mi fáza nekomunikatívnosti s fázou, kedy mi je veľmi dobre, a to často aj 4krát za deň
  • zahmlené videnie zhoršené, je teraz aj tmavšie počasie, zamračenejšie, a celkovo sa mi tým pádom ešte markantnejšie zle videlo do diaľky
  • flegmatickosť je zvýraznená, ale trápi ma, že sa kolegyňa so mnou nerozpráva a vyhýba sa mi, je mi to nepríjemné a je to ešte horšie, než predtým, keď som bol z nej depresívny v utorok a predým piatok...
  • pažravosť sa vyskytla až navečer, zjedol som po 20tej nejaké mastné salámy, kokosový koláč a navyše zemiaky s tatarskou  I disagree nebyť toho by som mal dnešný kalorický rozpočet optimálny  Bezradný


Stále sa neviem rozhodnúť, či mám ísť k tej doktorke si to dať predpísať alebo nie. Najhoršie je, že ma čas tlačí, lebo v piatok sa nemôžem uvoľniť z práce a v pondelok už zase budem mať strašne málo šestkových tabletiek. Bude to des, keď prídem s tým, že potrebujem predpísať Invegu o mesiac skôr, pričom ju aj tak akože v danom momente chcem užívať v šestkovej sile. Ako vysvetliť teda, kam sa podeli? Asi poviem na rovinu pravdu, že mi bolo horšie, tak som si pridal dávku. Snáď ma nezastrelí, neviem ešte, ako táto dr. reaguje na pacientov, ktorí si sami zasahujú do medikácie. Až tak dobre ju nepoznám... Uf

Experiment však pokračuje - zdá sa mi, že týždeň je ešte stále málo a nemám k dispozícii jasný záver, či mi tá dvanástka pomáha alebo nie. Neviem sa na takom jasnom závere ešte dohodnúť. Neviem

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Liek Invega - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej Št 8 september 2016 - 21:47

Experiment som prerušil a vyhodnocujem ho ako neúspešný. I disagree

Vrátil som sa včera ráno k šestkovej sile, tak ako mám predpísané. Na libidózne nutkania to u mňa nemalo potrebný efekt, naďalej boli silné. Poriadok v mysli mi dvanástka neurobila, flegmatického ma určite nespravila, nakoľko som celý týždeň cítil výrazný psychologický stres, obnovenie úplne zjavného cyklovania nálad (emočné vyčerpanie vs. nadnesenosť - jeden cyklus asi 4krát denne).

Psychologický stres som evidentne znášal zle. Obvykle si hodím do seba kofeín a stres ma prejde, ale teraz som cítil, že nevládzem a že aj práca mi ide zle a necítim z nej to kladné naplnenie, aké som cítieval. Vyskytovala sa neraz túžba ísť domov, niekam preč, zvažovala sa výpoveď, produkovali sa mi v mysli agresívne scenáre, ako sa s kým hádam a ako si vymýšľam konkrétne repliky našej hádky). Na ulici som bol viacej "zvedavý", teda cítil som precitlivelosť k podnetom, všetko som si akoby všímal, všeličo ma rozrušovalo, pútalo pozornosť, cítil som chaos v zmyslovom recipovaní, zahltenie zmyslovými podnetmi. Takéto zhoršenie zdravotného stavu som nemal dlhodobo a spája sa mi naposledy s obdobím, keď som brával niečo iné, než tradičnú trojicu Invega-Xeplion-Risperdal Consta. Čiže obdobia dávne, nejaký rok 2012/11. Takže som to zatrhol, a navolil som si novú terapiu  ===> Invegu som vrátil späť na 6 mg, kofeín som dočasne navýšil pitím kávy pred odchodom do práce (k sumárnej medikácii 1 káva ráno, 2 energeťáky malé light cez deň, 1 káva večer).  winking

Dnes som výnimočne vypil až 3 kávy ráno, ale zas na druhej strane teraz večer, resp. od nejakej 13tej hodiny som už kofeín neužil v žiadnej podobe (ak nerátam zopár deci kofoly, ktorú popíjam teraz popri surfovaní na počítači). Embarassed

Celkovo teda Invega-12 by nemala na mňa kladný efekt. Skôr cítim všestranné zhoršenie stavu. Invega 6 je lepšia, až nadobúdam názor, že najlepšie sú antipsychotiká v malej dávke, trebárs aj dve AP, ale obe v nižšej dávke. Ale to je len domnienka, ktorá nie je založená na žiadnych vedomostiach. Invega-6 je u mňa asi optimálna, ba napadá mi skúsiť, čo by sa stalo brať 3mg. Ale to neviem-neviem, čítal som, že štandardná dlhoročná udržiavaca dávka pre schizopacienta užívajúceho paliperidón je 6 mg. 3mg je už asi na iné diagnózy. Workman Nerozumiem sa do toho, ale tak ako som bol zvedavý, čo mi dá týždeň s Invegou-12, tak som zvedavý, čo by mi dal týždeň Invegy-3. Dojatie 2 K experimentu už však môžem pristúpiť len s vedomím lekárky, nakoľko šestka sa nedá deliť, takže by som potreboval samostatný predpis na trojky.

Sestrička 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Liek Invega - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Serdolect-->invega

Odoslať  Smk Ne 27 november 2016 - 0:11

Po osmi letech užívání serdolectu 12mg přecházím na invegu 3mg.Jsem na to zvedavej,doufam,ze bude méně vedlejších účinků a hlavně změna proběhne bez problému.Doktorka říkala,ze si i můžu zvýšit invegu 3+3mg kdyby mi to nedělalo dobře. Zatím jsem si napulil serdolect a dobiram ho. Co si o tom myslíte o téhle změně?
Anonymous
Smk
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  filipka Ne 27 november 2016 - 9:39

Podľa mňa je Invega lepšia ako Serdolect, len sa mi nezdá tá nízka dávka, 12mg Serdolectu zodpovedá skôr tá Invega 6mg. Nemal si problémy so srdcom na Serdolecte? Ja áno, preto som ho nemohla brať.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Serdolect-->invega

Odoslať  Smk Ne 27 november 2016 - 13:00

Ahoj,serdolect mě po dlouhodobém užívání dostal ze všeho špatného.vyrazne problémy ze srdcem jsem neměl.je pravda,ze někdy píchání u srdce.nevim jestli to přisuzovat Ser.,ale je to možné.v přívalové inf. je doporučována kontrola Qt intervalu,tuto kontrolu jsem si vždy musel vyzadat.je hrozny,ze většina psychiatru umí jen napsat lék a moc o tom nevi.je super,ze dnes už člověk hodně zjistí na internetu.cetl jsem,ze 3mg invegu je zaváděcí množství.tak uvidím,jak to budu zvládat.kdyztak si to navysim na 6mg.kdyz si vzpomenu na můj první lék risperdal.ten bych nikomu nedoporučil.(deprese,strach že všeho,nechut,sklon k sebedestrukci,unava)tak serdolect,to bylo,jak předeslat z trabanta na mercedes.ted jsem velice zvědavý na tu invegu.doufam že v intimním životě bude vše v pohodě.jinak díky všem přispěvatelům na tomto fóru.ziskal jsem zde dost užitečných informaci.cau R
Anonymous
Smk
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  filipka Ne 27 november 2016 - 14:43

Keď som pár mesiacov užívala Serdolect, tak ma psychiatrička sama pravidelne posielala na EKG. Potom som dostala arytmiu, na kardiológii mi dali EKG Holter na 24 hodín a po vyhodnotení letel Serdolect do koša. Mne napríklad príliš nepomáhal, trpela som silnou nespavosťou, tak som bola rada, že som ho musela prestať brať :-)
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty SERDOLECT--Invega

Odoslať  Smk Po 30 január 2017 - 15:11

Ahoj, tak ted je uz 2 mesice co pouzivam lek INVEGA. Presel jsem po dohode s Psychiatricko z SERDOLECT 12mg na INVEGA 4mg. Lek INVEGA je lepsi, aspon to tak zatim vnimam. Dobral jsem SER. a zacal s novym lekem INV. Asi paty den uzivani INV. jsem myslel, ze to nedam. Hrozny myslenky, az jsem si rikal, ze budu muset hned druhy den vyhledat pomoc. Druhy den uz v pohode a od te doby vse v cajku. Po zmene farmatik se mi zlepsil zrak a prestal jsem mit buseni srdce. Prozatimni zkusenost: docetl jsem se, ze si lek INV. moc nerozumi s alkoholem. Je to pravda. Jsem rad, ze aspon pivo si muzu dat a s mirou to jde. Po tydnu uzivani se mi opet zacalo tvorit s..r.a(domysli si slovo)Very Happy , coz na SERDOLECTU nebylo. To byl take hlavni duvod zmeny. Lek INVEGA doporucuji z vlastni zkusenosti a doufam, ze hledacum vhodneho leku k normalnimu ziti par vet pomuze. Dlouhodobe uzivani opet ukaze. Čau R.....Enjoy your life in Love a P.E.A.C.E Exclamation
Anonymous
Smk
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Suprafenestra Ne 29 október 2017 - 13:49

Invegu som brala dva týždne na psychiatrii + pár dní po odchode a mám s ňou nemilú skúsenosť, postihol ma jej vedľajší parkinsonizmus + rozmazané videnie a nespavosť. Tak fyzicky (a samozrejme neskôr aj psychicky) zle som sa už dlho necítila.
Suprafenestra
Suprafenestra
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.8, F34.0, F61
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax, Oxazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Tuto Po 30 október 2017 - 0:26

Popýtaj sa MUDr. na Akineton, ten liek ma spasil a to som bol už ako "lokeš", mám ho aj depotne.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 4 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Suprafenestra Ut 31 október 2017 - 14:17

Áno, predpísala mi ho hneď ako som sa dozvedela, čo mi je a ja sa jej o tom zmienila. Akineton je spása!
Suprafenestra
Suprafenestra
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.8, F34.0, F61
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax, Oxazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore