Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Pobyt v nemocnici

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pobyt v nemocnici - Stránka 2 Empty Moje pobyty v nemocnici

Odoslať  psychojane St 7 september - 22:01

Ja som bola dokopy zatiaľ 5 krát, na tom istom mieste - PNPP Pezinok. Prvýkrát ako 18-ročná s akútnou psychotickou poruchou schizofrénneho typu. Boli to skoro 3 mesiace hororu. Vyskúšali na mne všetko: elektrošoky, sieťovú posteľ, remene,...
Dodnes mám nočné mory. Mesiac na uzavretom oddelení, potom na otvorenom a späť na uzavreté... What a Face
Nadopovali ma veľkými dávkami Haloperidolu Leponex, Rivotril, Protazin,... už ani neviem čo všetko som brala. Viem že niekedy aj 12 naraz. To bolo leto 2000.
Hrozne som pribrala. Za rok vyše 20 kg. Mala som z toho takú depresiu, že som šla dobrovoľne naspäť už po roku, vraj tam patrím, nemám čo hľadať medzi normálnymi ľuďmi. Plánovala som tam ostať naveky, skoncovať so všetkým a tak... proste myšlienky na smrť.
Chvála Bohu, dostala som sa do dobrých rúk - k jednej zlatej pani doktorke, ktorá mi zachránila život. Po troch mesiacoch na rôznych oddeleniach ma dala do laty, takže som potom vydržala vyše 2 rokov.
V roku 2004 už som sa mala tak dobre, že som to musela pokaziť. Vlastne začalo to skôr. Znížili mi dávky a začala som chudnúť. To sa mi zapáčilo, až z toho vznikol slušný nábeh na anorexiu. Vysušená koža, vypadávanie vlasov, červené kĺby, trčiace rebrá a tak...
V máji 2004 dobrovoľne do PK. Vyliečenie trvalo dlhšie. Zistilo sa že to patrí k manickej epizódke, lebo som mala aj také príznaky ako napr. hyperaktivita, nespavosť a bezhlavé míňanie peňazí. S jednou väčšou prestávkou som tam bola takmer pol roka. P
Potom som vydržala až do novembra 2009. To bol stresový rok, prišla depresívna fáza a pokusy o sebevraždu, predávkovanie. Takmer dva mesiace v PK. V januári ma pustili domov. Momentálne mám dobrú ambulantnú psychiatričku, raz do mesiaca k nej chodím na terapie. Celkom dobre mi nastavila lieky, len to priberanie mi vadí, a únava. Mám prácu, ktorá ma baví. sunny albino
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pobyt v nemocnici - Stránka 2 Empty Re: Pobyt v nemocnici

Odoslať  Tuto St 7 september - 23:20

Ahoj psychojane,
zdá sa, že to u Teba bolo dosť divoké. Hlavne tá prvá hospitalizácia. Je úžasný ten záver príspevku, keďže si na ambulantnej liečbe a aj pracuješ.

Vitaj medzi nami a cíť sa tu dobre.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pobyt v nemocnici - Stránka 2 Empty Re: Pobyt v nemocnici

Odoslať  psychojane Št 8 september - 11:16

Ďakujem Tuto. Vlastne tá práca je tak trochu ako chránené dielne. Veľa mi tam tolerujú, sme len dve v kancelárii a začíname až o 9.00hod. Veľa tam nezarobím,ale mamina ešte pracuje a pomáhame si. Keď potrebujem, doloží...
Prajem pekný deň!

jumping
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pobyt v nemocnici - Stránka 2 Empty Re: Pobyt v nemocnici

Odoslať  xkrchnav Ut 21 august - 14:18

Zdravím,
ja mám s pobytmi dosť zlé skúsenosti. Bol som zatiaľ 2x, v 2007 na 2 mesiace (oddelenie Bohunickej nemocnice Brno) - mal som hrôzu z toho, že mi každú chvíľu brali krv a dávali injekcie (viem, blbosť, ale mal som proste príšerný strach z tých ihiel). Našťastie som tam nezažil priväzovanie k posteli. To som zažil až teraz - 2011 od novembra do apríla 2012 som bol v psychiatrickej liečebni Černovice Brno. Tam som bol niekoľko krát (tuším 3x) hodený na uzatvorené oddelenie tzv. JIPP. Nebolo výnimkou priväzovanie k posteli. Keď som im tvrdil, že mi treba na záchod, mysleli si, že vymýšľam. Až som im dokázal opak Sad. No potom to riešili plienkou. Fakt veľmi príjemné. A to som si pôvodne o Černoviciach robil ilúzie, že bude lepšia a miernejšia ako Bohunická. Teraz ak by sa znova náhodou malo niečo stať tak by som šiel hneď do Bohuníc. Našťastie v Brne je celkom z čoho vyberať. Ale najradšej by som už všetko vyriešil ambulantne, ak teda bude treba niečo riešiť.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore