Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

...lieky...

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  frances farmer St 22 august 2012 - 18:32

lítiové batérie vydržia dlho Very Happy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Mischelll St 23 október 2013 - 16:06

Ahojte všetci,

v prvom rade som rada, že je taká stránka/fórum a že som ju našla. Smile A kedže už dlho do tejto témy nikto neprispel tak to spravím ja Very Happy 
Beriem Abilify 7,5 mg raz denne večer. A v prípade, že sa zle cítim tak aj Frontin 0,25 polovicu tabletky, ale tu s doktorkou postupne vysadzujeme. Abilify beriem už 3 rok aj keď s 2 krátkymi prestávkami.


Verím tomu, že sa mi podari dostať z toho a prajem to všetkým na tomto fóre.Smile 
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty ahoj

Odoslať  MajkaDz Ut 29 október 2013 - 21:37

Ahojte,neviete niekto odkiaľ by som mohla zohnať Haloperidol, alebo nejaké lieky na spanie. Nechcem isť cez moju lekárku...
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Tuto St 30 október 2013 - 16:22

Ahoj Majka,
lieky na spanie Ti môže predpísať aj obvodný lekár. Ja mám napríklad Gerodorm od neho nie od psychiatričky. Mimo predpisu sa dajú kúpiť tiež nejaké lieky voľnopredajne, ale tie sú pomerne slabé. Haloperidol je v kompetencii psychiatra. Najviac si pochvalujem Gerodorm, ktorý občas polku tablety užijem keď nemôžem dlhšie zaspať.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Ahoj Tuto

Odoslať  MajkaDz St 30 október 2013 - 18:52

Ahoj Tuto, ja by som praveze nechcela ani lieky od obvodneho...je to taky zacarovany kruh........ :-(
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  kwecko St 30 október 2013 - 19:25

MajkaDz, radšej neobchádzaj úplne všetkých lekárov... Otec to robí 20 rokov a už nemá ani promilovú šancu na vyliečenie Sad každý rok hospitalizovaný v úplne zúfalom, dezolátnom, kritickom stave... Aj teraz je tam. A max za 3 týždne ho máme z Pezinka doma. Ani raz neabsolvoval celé liečenie, lebo nevedia, čo mu dať, aby bol ok, a to čo chce mu nemôžu dať... Nič už nepomôže. Je to čisté utrpenie pre neho aj pre nás.... Musíme mať aký-taký dozor, veľa vecí s tými svojimi prejavmi a tiež nevedomosťou o liekoch nevieme posúdiť reálne Sad

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  MajkaDz St 30 október 2013 - 21:54

Vy ste ma nepochopili, nechcela som to tak priamo napísať.
Som zúfalá.

Chcem užiť lieky na spanie a zaspať na tak dlho, aby som sa už nezobudila. Nemôžem tomu odolať...tomu zlému, tak ma to všetko láka, je to ťažké vám o tom napísať...

Chcem to už teraz dokončiť natrvalo, nie ako minule, keď....

Potrebujem len tie lieky...
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Tuto St 30 október 2013 - 23:17

Hmm...

..................

Ahoj Majka,
je otázne ako si to v minulom príspevku napísala, teraz je však všetko jasné. Podobne ako Ty, aj ja mávam určité obdobia, keď si myslím že konečné riešenie hádanky života je to čo naozaj potrebujem. Myslím, že keby som mal na to ľahko dostupný prostriedok, ktorý je na základe nebolesti už by som tu asi ani nebol, ani nepísal.

Prakticky Ti nemôžem dať žiadnu radu ako sa dostať s kolotoča života. Niekedy mám však pocit, že sem ani nepatrím a celé TO nemá žiaden zmysel.

Myslím, že najpovolanejšou osobou v poradení "Tvojho zaujatia liekmi" je filipka, ktorá vie o medikamentoch asi najviac.

Inak, v Tvojom "snažení" je nebezpečné to, že Ti TO nemusí dopadnúť podľa Tvojich predstáv a zároveň môže dojsť k poškodeniu orgánov...

Palce Ti však držím v zmysle aby si prekonala súčasný stav a Tvoja myseľ sa zamestnala smerom k životu a nie od neho.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  historik St 30 október 2013 - 23:37

Ahoj MajkaDz!

Písala si, že si zúfalá. Spomenula si aj nejaký hlas, takže máš halucinácie. Ešte včera si nám písala, aký skvelý deň si zažila... Zrejme si mala silnú mániu. Myslím, že v týchto dňoch prežívaš rýchle striedanie nálad a ideš zo sladkej mánie do hlbokej, dušu drásajúcej depresie. A navyše sú prítomné aj schizofrénne príznaky. Z Tvojich príspevkov je jasné, že momentálne prežívaš ťažkú krízu, akútne zhoršenie stavu. No opýtam sa Ťa: Všakže niekde v kútiku duše si praješ, aby s Tebou všetko bolo dobre? Však chceš mať pokoj v srdci, chceš sa vyslobodiť z toho neznesiteľného zovretia depresie, ktoré ťa gniavi po tých chvíľach nekonečného šťastia a eufórie? Ja dobre viem, o čom píšem, lebo som pred niekoľkými rokmi také stavy tiež zažil. V priebehu dňa som najprv bol v siedmom nebi, prežíval som blaženosť, no zrazu, priam v momente, akoby na mňa spadlo tisíctonové závažie. To bol neskutočný tlak na duši, to bolo neznesiteľné utrpenie. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Milá Majka, máš teraz takéto pocity, však? Viem, aké ukrutné muky pri tom bývajú, a preto by som Ti chcel pomôcť radou. Určite sa niekde v Tvojom srdci uchováva túžba žiť a tešiť sa zo šťastného života. A preto sa musíš dostať z tohto začarovaného kruhu, ktorý si spomenula. V tom Ti môže pomôcť len psychiater. Opýtam sa Ťa: Berieš pravidelne lieky, užívaš v ostatných dňoch antipsychotikum? Čo berieš, Haloperidol? Nevynechávaš ho? Neviem, či je to injekcia, alebo tabletky. Ale oplatí sa Ti zájsť k doktorke a povedať jej o všetkom, čo teraz prežívaš. Ona Ti určite pomôže. Alebo radšej skús zavolať na číslo tiesňového volania 112. Mne asi pred štyrmi mesiacmi bolo hrozne zle, veď som o tom aj písal sem, na fórum. Bol som zúrivy, až to vyústilo do toho, že som rozdrúzgal na márne kúsky jedno kreslo, ktoré sme mali vonku pri záhrade. Tak som zavolal na číslo 112 a operátorka ma prepojila na službukonajúcu psychiatričku v nemocnici. S ňou som sa porozprával a uľavilo sa mi. Ona mi poradila, čo treba robiť, ja som ju poslúchol, potom som navštívil aj svojho lekára, on mi upravil lieky a môj stav sa začal pomaličky zlepšovať. Milá Majka, návšteva doktorky Ti môže len a len pomôcť. Avšak Ty potrebuješ okamžitú pomoc, preto Ti odporúčam zavolať na číslo 112, čo, samozrejme, môžeš urobiť v hociktorom čase, aj v noci. Oni ťa môžu, rovnako ako to bolo v mojom prípade, prepojiť so psychiatrom a Ty sa s ním porozprávaš. Veď si písala, že zvykneš volať na linky dôvery. A Tvoje trápenie sa určite nejako začne riešiť. Tebe sa dá pomôcť, len sa neboj a nehanbi tú pomoc vyhľadať! Opatruj sa, milá Majka!
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  kwecko Št 31 október 2013 - 6:14

Majka, ty nechceš zomrieť. Keby si chcela, tak to sem nenapíšeš a jednoducho to spravíš. A nezáležalo by na spôsobe. Sa postav a choď k psychiatrovi! Nemysli si, že keď človek umre, tak bude lepšie. Nikto nevie, čo bude potom. Som "kresťanka", je to najrozšírenejšia viera, tak predpokladám, že problém pekla si si premyslela a obišla ho. Ale čo ak predsa je len tá reinkarnácia a narodíš sa ako somálska sirota??? Bude to lepšie? Máme tu nejakú úlohu, sme skúšaní, aby sme boli silní. Nejak si tieto stavy musíme odsr...ť, aby sme nakoniec boli šťastní. To je celé. Raz to proste prejde...

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty ..

Odoslať  MajkaDz Št 31 október 2013 - 12:37

Ďakujem vám ...
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 4 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  historik Št 31 október 2013 - 13:34

Milá Majka, napísal som Ti zopár súkromných správ, tak si ich môžeš pozrieť. Wink Mrzí ma, že som Ti neodpovedal hneď, ale písal som príspevok do témy "Ako sa dnes máš" a nevšimol som si, že si mi písala.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore