Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Bludy?? alebo Realita ???

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 3 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Tuto Ne 19 august 2012 - 22:26

Ahoj xkrchnav,
k tomuto možno napísať, že je to tak reálne, ale práve v stave, ktorý sa nazýva akútna schizofrénna epizóda. Keď mám písať o tom, čo mi je v tejto veci najbližšie, aj ja som si zažil viacero. Iste rozumiem aj to, že ako pri Nádej, rozoberať "nadšene" takéto zážitky je podstate ďalšie zabáranie sa do problémov, ktoré majú riešiť v nemocnici. Mnohí, čo sú na fóre majú silu denných problémov, súvisiace s chorobou a možno ešte častejšie s liekmi a ich neblahými vedľajšími účinkami.

To, čo si uviedol spadá pod akútny stav. Nemyslím to, že si uvedomuješ, že to tak bolo. Problém pacientov so schizofrénnymi ochoreniami je aj v tom, že stavy ktorými si prešli, zanechávajú minimálne malý otáznik kdesi vzadu ohľadom takýchto veľmi nevšedných zážitkov.

Mnohí spomenuté uchovávajú snáď ako čas veľkého tajomstva, ktoré majú až do konca života. Nehovorím to rozhodne ako niečo, čo som kdesi čítal. Aj ja som niečo také prežil. Kúsok z toho je v mojej mysli. Naša spoločnosť však nemá k obdobnému iný ako negatívny vsťah, snáď až na literatúru, fantasy a scifi.

Ak chceš primerane fungovať v dnešnej dobe, zatlač takéto nevšedné zážitky do hlbočín pamäte a dbaj, aby tam boli ticho a bez pohybu.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 3 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  xkrchnav Po 20 august 2012 - 8:32

Ahoj Tuto,
díky za správu. Bol som zatiaľ 2x hospitalizovaný. Po prvej hospitalizácii som veru nechal veľkú nádej v to, že som objavil niečo nové a jediné pravdivé. Že viem všetko, čo potrebujem vedieť. Lieky som bral len kvôli žene a dcére a stále som vnútri dúfal, že sa to zopakuje. A ono sa to zopakovalo. No tentokrát s 6 mesačným pobytom v ústave a neraz na akútnom oddelení tzv JIPP a veľa krát aj priviazaný k posteli. Odteraz si neprajem to zažiť znova a dúfam, že litium a seroquel ma udržia dlhodobo v remisii. Keby som toto fórum našiel počas mojej mánie, isto by som to tu vypisoval ako Nadej. Tiež som bol prchkavý v názoroch. Niečo úžasne vyjadriť a potom povedať, že to zmažte. Ale som rád, že som objavil toto fórum. Predsa len zdieľať s niekym myšlienky a spomienky, môže byť poučné.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore