Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Bludy?? alebo Realita ???

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Tuto St 8 jún 2011 - 16:47

Nadej napísal:
bojujem a mam nadej ...

Máš, ale poriadne FALOŠNÚ.


Spomeň si na naše fórum a moje slová, keď Ti budú sliny tiecť z úst a budeš sa motať na akútnom oddelení v modrom župane a vyšúchaných papučiach. Tvoje presvedčenia Ťa tam dovedú. Ak nie, tak si jednoducho mala sakra šťastie.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Tuto St 8 jún 2011 - 17:03

woJAczek napísal:navrhujem zmazať tento topic, a dotyčnému "vtipálkovy" dať ban, nech tu nepíše svoje primitívne pseudonázory.

Máš čiastočne pravdu, ako moderátor ju môžem zredukovať aj ja. Ale prečo? Nech každý vidí čo vyprodukuje chorá myseľ bez liečenia a naivne sa domnieva, že celý svet je v "kozmických rukách". Ja myslím, že tu je o všetkom napísané dosť a kto chce môže si urobiť názor.

Sú tu 3 názory skúsených prispievateľov, ktoré sú proti týmto čiastočne bludným názorom pisateľky. Každý si môže spraviť svoj obraz. V prípade , že pisateľka prekročí hranice slušnosti, jej príspevky to tu budú len "tapetovať", prípadne to bude krajne nevhodné, zasiahnem.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  frances farmer St 8 jún 2011 - 21:04

dobre tuto
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty ..

Odoslať  Nadej Št 9 jún 2011 - 23:53

neda sa mi zmazat tato diskusia inak by som to urobila.. pretoze to nema vyznam...zmysel..pisat tu pre dusevne chorych ludi..

uvedomila som si to.. PROSIM O ZMAZANIE TEJTO DISKUSIE ... DAKUJEM
Anonymous
Nadej
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  frances farmer Pi 10 jún 2011 - 12:24

kdekoľvek inde napíšeš tieto sprostosti dostaneš bana. kdekoľvek to povieš, ti prinajmenšom rozbijú hubu. daj si už konečne sakra pohov!
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  venusa Pi 10 jún 2011 - 17:18

plne suhlasim s woJAczkom
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Tuto Pi 10 jún 2011 - 18:40

Nadej napísal:
uvedomila som si to.. PROSIM O ZMAZANIE TEJTO DISKUSIE ... DAKUJEM

Ja osobne túto tému mazať nebudem, neviem ako sa rozhodne Matej alebo Lapaj.

Mne sa vcelku páči, keď na povrch tak jednoducho vpláva tá infantilnosť, naivita a snáď aj zvrátenosť pisateľky. Som tomu celkom rád. Každý si svoj úsudok môže urobiť sám. Viem, že ľudia nie sú len tí múdri. Na svete je veľa aj tých opačných.

Nadej napísal:
"...uvedomila som si to..."
Viem, že Ty si buideš musieť uvedomiť viaceré veci, nielen to, že Tvoj názor je zmes hlúpostí a primitívnych vyjadrení Tvojej zmanipulovanej mysle. Možno ani nie si chorá ako my, len si idoktrinovaná falošnou predstavou o sebe aj svete. Práve to by si si mala uvedomiť. Možno uzdravenie je skutočne v Tvojich silách, len inak ako si myslíš...
Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  filipka Pi 10 jún 2011 - 19:37

Podobne nazory, ako ma Nadej, su zvacsa nazormi ludi, ktori nie su psychicki chori ,ale veria na vselijake nadprirodzene veci a myslia si, ze im rozumeju, alebo ludmi v akutnom stadiu ochorenia. Odsudzovat to nema zmysel, v prvom pripade ten clovek nevie, o com hovori, takze to nikdy nepochopi a v druhom pripade tomu stopercentne veri a nie je korigovatelny. Uz sme tu mali jedneho s vitaminovymi doplnkami (vsetci vieme, ako to dopadlo), teraz prisla Nadej, ktora takisto zdvihla kotvy. Nema vyznam nejako zurivo oponovat, silou kriku ju nikto nepresvedci. Ono pripustit si, ze nase nazory su ovplyvnene chorobou a teda nepravdive, vyzaduje vnutornu silu, lebo to poriadne zasiahne nase ego a nasu sebauctu. Niekto bude tvrdohlavo obhajovat svoju pravdu len preto, aby sam seba nezranil vedomim, ze sa mylil. Zavisi na osobnostnej vyspelosti. Tazko sa vzdava pocitu vynimocnosti a vyvolenia, ktore su castou sucastou akutnej psychozy.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty ...

Odoslať  Nadej Pi 10 jún 2011 - 21:48

moje nazory nie su pre vsetkych psychicky chorych ludi... niektory zial patria na psychiatriu vid Wojaczek... a podobne

no na psychiatrii sa nachadza siroke spektrum ludi..osobnosti.. od tazko psychicky chorych ludi, ktory su uplne mimo..dementov..psychopatov.. az po ludi...ktory zaziju len jeden atak.. alebo su zle diagnostikovany..

takze to co pisem je hlavne pre tych ktory su zle diagnostikovany.. vela ludi prechadza psychospiritualnou krizov..je to jav ktory este nie je tak dobre ukotveny v nasej psychiatrii ale v USA uz je zaradeny medzi nemoci pod diagnozov F a nieco..

toto co pisem je pre tych ludi.. takze Wojaczek Tuto Viki a vam podobny sa ukludnite .. !

je jasne ze ma neviete pochopit..

aby ste vedeli.. momentalne som uplne v pohode a neprechadzam atakom ako by sa vam to mohlo zdat..

viem dobre co sa mi stalo v minulosti.. viem kde sa nachadzam .. a co prezivam..

z dostupnych informacii na nete som prisla na to.. ze mysticke stavy..schizofrenia.. posobenie psychedelickych drog ma vela spolocne..
napr. po chemickej urovni je to zmena dopaminu a serotoninu a taktiez je to praca epifizy.. hipotalamusu ktory je v nasom mozgu..

po tej stranke duchovnej .. a psychickej je to stav rozsireneho vedomia..

my ako bezny ludia sme v bdelom vedomi.. myslime si ze toto je nas pravy stav a nic ine existuje..

no vedomie je obrovske.. ani si neviete predstavit co sa pod tym skryva..preto napr. drogy umoznuju rozsirenie vedomia.. a zazitie inych stavou ako je bezny stav..

a o tom tu celu dobu hovorim..

preto si myslim.. ze ten kto je diagnostikovany ako schizofrenik / nie je schizofrenik ako schizfrenik / sa moze z toho vyliecit..

pretoze je to v nasich silach..

vsetko ostane som uz napisala..

prajem si zmazanie tejto diskusie.. pretoze vidim ako na vas negativne posobi..

TAKZE TO NEMA ZMYSEL.... BAVIT SA S VAMI.... ZBOHOM !
Anonymous
Nadej
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Tuto Pi 10 jún 2011 - 22:36

Nadej,
pozorne čítam Tvoje príspevky, v niektorých veciach máš pravdu. Na druhej strane nás v mnohom rozčuľuje tá spleť priam šokujúcich myšlienok, ktoré z toho Tvojho všetkého robia jednu veľkú demagógiu. Ja viem, že si presvedčená, že zmes Tvojich poloprávd a sugestívnych myšlienok je pravda. Skutočnoeť je taká, že človek, ktorý zažil raz atak choroby, tak sa z toho môže dostať. Ak by si mu cestu ukázala ty zaručene by zase ochorel. Možno si myslíš, že práve vďaka Tvojmu "kozmickému svetonázoru" si že vraj v poriadku. Skôr som presvedčený, že si mala jednoducho šťastie a napriek týmto "blábolom" je to tak ako to je. Radšej sa od tejto demagógie vzdiaľ, lebo jej neblahé účinky sa môžu prejaviť aj na zdravom a možno vďaka Tvojej tendencii patríš k F20.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  Matej So 18 jún 2011 - 10:16

Súhlasím s Tutom. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy?? alebo Realita ??? - Stránka 2 Empty Re: Bludy?? alebo Realita ???

Odoslať  xkrchnav Ne 19 august 2012 - 20:51

Zdravím,
musím povedať, že pri mojej druhej atake (mám diagnostikovanú momentálne F25.0) som zažíval veľmi podobné presvedčenie ako "Nadej". Myslím, že približovať to nie je nutné, možno len zbežne. Bol som presvedčený, že medzi nami na Zemi žijú aj Plejáďania v maskovaní a pomáhajú našej civilizácii v tom, aby sa sama nezničila. Počas hospitalizácie (aspoň na začiatku) som bol veľmi zhovorčiví. Mal som to šťastie, že aj doktori tam so mnou mali celkom trpezlivosť, kým som nezabiehal príliš alebo nebol sám ticho. Veľmi mi pomohla definícia bludu od jedného doktora. Je to niečo, čo nie je možné dokázať, ale na druhej strane nie je to možné ani vyvrátiť (to práve živí psychotickú fantáziu - nevedia mi to vyvrátiť, som boží a ja mám pravdu). Neskôr som si aj uvedomoval ako okoliu ubližujem, a že nedôjdem zhody v tomto, tak som sa rozhodol tento "blud" odkopnúť s tým, že čo je dôležitejšie, pseudofilozofovať nad niečim, čo pre mojich blízkych nemá zmysel, alebo sa venovať rodine, práci a zdravému sociálnemu životu. Timothy Leary a jeho Politika Extáze ma ešte pred tým, než som mal prvú ataku veľmi navnadilo k tomu, aby som psychedelické látky okúsil. Našťastie som sa k tomu nikdy nedostal. Aby som ale aj uspokojil môj "blud" povedal som si, na pseudofilozofovanie a zisťovanie toho "dôležitého" prečo žijeme a podobne bude dosť času po smrti. To bude priamy dôkaz pre mňa samého, či som vtedy mal pravdu alebo nie. Ak nie, tak všetko skončí, ak som mal pravdu, tak si budem môcť spokojne povedať, že s osobou, ktorá mi bola na Zemi pridelená, som prežil plnohodnotný život.

Takže pre teba Nádej (ak si ešte nezanevrela na toto fórum):
Je podľa teba dôležitejšie sa vo svojom vnútri osamotený zaoberať zmyslom života? Alebo komunikovať s okolím a žiť si bežné povinnosti ako je práca a rodina aj keď s braním liekov?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore