Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

naposledy som si kupil/cital...

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  xkrchnav Št 23 máj 2013 - 7:43

Kwecko - krása Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  kwecko Št 23 máj 2013 - 17:32

No to teda je! Smile
a vedeli ste, že v štátnom znaku vlastne máme Triglav? Posvätnú horu Slovanov, v ktorej býval boh s rovnakým menom? Mal tri hlavy Smile Smile Smile
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  Matej So 13 júl 2013 - 21:30

Rozhodol som sa využiť svoju pozíciu v kníhkupectve a pravidelne si požičiavať knihy domov. Moje kolegyne tak činia systematicky celé mesiace. Teraz v piatok som si požičal "Ovládněte svúj mozek" od Libora Činku o superrýchlom učení sa a čítaní, ako aj o základoch autohypnózy a neurolingvistického programovania. Druhá kniha je "Jak si vybudovat fantastickou paměť" od Christiane Stengerovej. Sú to báječné knižky. Dnes celé pooobedie som to študoval a prečítal som bezmála 140 strán. Keď som si to teraz večer spočítal, tak som sám svojím výkonom prekvapený.

Myslím, že hlavný dôvod, prečo veľa nečítam, je, ako uvádza pán Činka, práve strach zo straty porozumenia. Jednoducho ma to nebaví sa stále vracať k predošlým vetám a riadkom (regresia), lebo nerozumiem alebo si nepamätám text. Teraz som si celý deň pomocou tých tamojších metód (ktoré mi už boli tak či tak z minulosti trochu známe) osviežil koncentráciu a postupne zrýchlil rýchlosť čítania na dvojnásobok, vrátane posilnenia porozumenia. Ešte stále robím chyby, napríklad mihám po troch bodoch v texte očami príliš rýchlo, takže strácam porozumenie, alebo sa prichytím pri tom, ako mihám očami viackrát v riadku, než len tri razy. Občas robím aj regresie, no už výrazne menej, než v dnešné poludnie. Rozhodol som sa takto trénovať a čítať čo najviac textov a vycibriť si porozumenie, koncentráciu a rýchlosť čítania na dva body v riadku, a teda azda i trojnásobok pôvodnej mojej biednej rýchlosti.

Najlepšie je, že spojím užitočné s ďalším užitočným. Čítať čítam literatúru faktu, kde si skúšam metódy učenia sa, a rýchlosť čítania môžem trénovať na beletrii, ktorú som posledné roky výrazne zanedbával. A teraz, keď robím v kníhkupectve, tak je vyslovene žiaduce, aby som čítal beletriu, lebo sme sa aj s vedúcou zhodli, že kvalitný kníhpredajca jednoducho musí čítať aj ju (lebo tá je v Panta Rhei aj tak spomedzi knižnej literatúry najpredávanejšia, až neskôr sú detské knihy a literatúra faktu).

Teraz tak trochu posilujem vieru, že naozaj má zmysel trénovať. Činka ma dosť dobre presvedčil, že hej. A navyše to nie je až tak nudné, lebo keď trénujem trojbodové čítanie, tak vyvíjam silný tlak na sústredenie, ktoré akosi automaticky prichádza, a preto dochádza aj menej k regresiám, aj menej k strate porozumenia - naopak sa posilňuje zapamätanie.

Z beletrie idem zajtra skúsiť Anjelov a démonov od Browna. Už som z tohto diela prečítal asi 40 strán, ale to bolo pred viacerými rokmi - teraz musím začať od začiatku, lebo už som stratil kontext. A postupne chcem potom skúsiť novinky, ktoré sú teraz na knižnom trhu, aby som mohol aj trénovať, a zároveň svoje skúsenosti mohol využiť aj v predaji tým, že sa budem lepšie vyznať, lebo zákazník vie oceniť, keď mu radí niekto, kto tú knihu aj čítal.

Jeden z mojich nových cieľov ku zbierke cieľov je teda stať sa knihomoľom. Very Happy 

matej
Reading

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  historik Ne 14 júl 2013 - 22:16

Matej, máš moje povzbudenie v snahe stať sa knihomoľom! it is perfect Ak Ti to čítanie pôjde ľahšie, určite si túto činnosť obľúbiš. Veď dobrá beletria v čitateľovi dokáže vyvolať silný a pritom príjemný estetický zážitok. Možno sa do toho paralelne s Tebou pustím aj ja. Wink Totižto ja veľmi potrebujem čítať krásnu literatúru, pretože to pomáha pri literárnej tvorbe. Kto chce písať, musí byť sčítaný. Toto tvrdia odborníci. Preto by som tiež chcel byť knihomoľom. Keby sme sa intenzívnejšie pustili do čítania a keby sme natrafili na zopár kníh, ktoré by nás nadchli, možno by nás to začalo baviť. Ja som si pred pár rokmi z internetu stiahol Andersenové rozprávky. Je ich tam dosť veľa, niektoré vôbec nepoznám. Tak teraz, inšpirujúc sa Tvojím cieľom, Matej, som si povedal, že sa pustím do ich čítania. Budem tu, na fóre, referovať, ako mi to ide. jumping flower Reading
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 358
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  historik Po 15 júl 2013 - 22:17

Práve som dočítal Andersenovú rozprávku Malá morská panna. jumping Už som ju voľakedy čítal, ale teraz som si ju užil ešte raz. Chcem sa totiž zdokonaľovať v písaní rozprávok a i ja by som sa rád stal vychýreným rozprávkarom. Takže sa potrebujem vzdelávať v tejto oblasti. Je veľa nádherných rozprávok a ja, hoci už som dospelý, ich mám nesmierne rád. study 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 358
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  historik Ut 16 júl 2013 - 23:19

Dnes som opätovne prečítal 3 rozprávky - Pavla Dobšinského ("Zakliata hora" a "Prorok Rak) a bratov Grimmovcov (Chlapček Palček). king jocolor queen 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 358
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  kwecko Po 22 júl 2013 - 17:37

Kúpila som si teraz knižky o čítaní myšlienok! Very Happy áaano, ja viem, haluz... Ale beriem to ako terapiu. Príliš som vbehla do seba, okolie prestávalo existovať, už boli len moje bludné konštrukcie situácií, ktoré sa nikdy nestanú. A predieralo sa to von... Je to kniha o tom, ako podľa reči tela zistiť, čo sa v odohráva v človeku. Či je neistý, či klame, myslí na zvuk, obraz alebo nejaký pocit, či chce mať prevahu... Tiež je to o voľbe slov - ako sa vyvliecť s nejakých nepríjemných situácií, ako zistiť profesiu človeka podľa toho, ako vyzerá a aké ma znaky na tele.
Chcem sa preniesť z môjho bludného vnútra von - pozorovaním ľudí. A je to sranda, niekedy to úplne prekvapí. Veci, ktoré si normálne nevšímate vedia toho prezradiť fakt veľa! Je to ako byť Sherlockom Holmesom, Dr. Houseom alebo Patrikom Janeom, možno aj všetko dokopy Smile
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  xkrchnav Pi 26 júl 2013 - 20:52

Tak to ma teda zaujalo. Hneď som si teda kúpil prvú, ktorú som našiel.

http://knihy.abz.cz/prodej/vim-co-si-myslis-tajemstvi-cteni-myslenek

žiaľ komentár, čo je tam napísaný ma sklamal. Prečítal som si ho až po objednaní a zaplatení knihy. Tak si hovorím, že som asi vyhodil 208 kč, ale tak čo sa dá robiť. Akú si si kúpila ty? Díky!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  kwecko Ne 28 júl 2013 - 10:01

objednala som sú presne tú, + Nemyslite na modrého slona. Ale čítala som tieto recenzie:

http://www.martinus.sk/?uItem=93294

Je to veľmi pútavé, a jednoducho písané. Čo je pre nás ako stvorené. A ak sa tomu budem chcieť venovať viac, pokúpim aj iných autorov. Píše sa tam jednoducho o tom, ako to funguje.
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  Matej Ne 25 august 2013 - 21:00

Obávam sa, že si musím priznať, že ma beletria nebaví. Silou mocou som ju chcel rýchločítaním čítať, ale tak ako nevyhľadávam televíziu a imaginárny svet filmovej tvorby, tak zrejme nie som náchylný ani vhĺbať sa do sveta beletristických kníh. Som z toho trochu sklamaný, lebo takáto vlastnosť nie je pri mojej profesii vhodná. Ale za to o to viac ma baví odborná literatúra - čítal som kopu filozofie a teológie cez tento víkend, tiež všeobecné rozhľady z náuky o spoločnosti, a tiež knihu Trhák, ktorá je o súčasných neurovýskumoch a ich komerčne spracovaných interpretáciách. Proste milujem faktografickú literatúru a beletria ma tak trochu dosť nudí. Snáď ma za to nevyhodia ... very sad2 No, I cannot accept pig 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  historik Št 12 september 2013 - 0:05

Minulý štvrtok som si cez internet objednal rozprávkovú knihu Hovoriaci vtáčik. king queen Sú tam slovenské ľudové rozprávky v podaní Ondreja Sliackeho. Tento autor je profesor literatúry na FFUK, a tiež šéfredaktor detského časopisu Slniečko. Zameriava sa na literatúru pre deti a považuje sa za najlepšieho súčasného slovenského rozprávkara. On upravil ľudové rozprávky a vydal ich v štyroch knihách. Ja som si už kúpil všetky štyri. Som nimi priam nadšený. it is perfect  Predvčerom mi ten Hovoriaci vtáčik prišiel poštou. Dokopy za knihu a za poštovné som zaplatil iba 3,80 Eur. Fakt sa jej teším. Teraz ju čítam a veľmi si to užívam. jumping study
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 358
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

naposledy som si kupil/cital... - Stránka 2 Empty Re: naposledy som si kupil/cital...

Odoslať  kwecko Pi 11 október 2013 - 20:43

Čítam tú knižku, čo som si minule objednala. "Nemyslite na modrého slona". Myslela som, že bude o čomsi inom, ale už teraz viem, že mi veľmo bude smutno, keď ju dočítam Sad
Väčšinu z toho, čo tam čítam som si uvedomovala a snažila sa podľa toho ísť, ale bolo to nejaké deravé, niečo tomu chýbalo. Veľmi sa mi páči, dáva všetky moje myšlienky dokopy a dáva im konečne nejaký tvar.
Je to o tom, že človek nevyužíva svoju slobodnú vôľu. Myslí si, že niečo chce, ale on to vlastne chce, lebo to chcú iní, alebo nechce konflikty, alebo si chce niečo uľahčiť alebo neverí, že by mohol mať niečo viac. No a "teória veľkého tresku" je, že veci, čo sa dejú nie sú ani dobré, ani zlé. Sú také, aké sú. A keď sa na to človek vie pozerať takto, bude šťastný. Toto je veľmi zjednodušená verzia, rozoberá sa tam omnoho viac vecí.
Čím dlhšie ju čítam, tým cítim menšiu zlosť na tento svet. Vkráda sa mi do duše pokoj saint 
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore