Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

vztahovacnost

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  Sirius Ne 16 október 2011 - 16:53

cau gnoll,
podla mna jej to povedz
cim skor jej to povies tym skor na tom mozete zacat pracovat
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  Tuto Ne 16 október 2011 - 22:49

Ahoj gnoll,
pochybujem, že by si o Tebe psychologička myslela, že si "namyslený kretén". Myslím, že by si mal s ňou úprimne prebrať svoje pocity a bez toho, že by si sa bál jej reakcií. Ona je platená za to, aby aj Tebe pomohla. Nemala by sedieť len ticho na zadku a pozerať sa na Tvoje problémy a nechať Ťa v nich topiť. Samozrejme nutná je aj Tvoja výdatná asistencia. Rozhodne sa jej neboj zveriť a snaž sa hovoriť s ňou najmä o tom, čo Ťa trápi najviac, teda napr. tá vzťahovačnosť.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  gnoll Ne 6 november 2011 - 8:20

Zdravíčko ! albino Tak som tu zas, aby sa to tu v tejto téme trochu rozhýbalo. Včera som bol u psychiatričky, predpísala mi Escitalopram Teva 10 mg + odporúča mi psychoterapiu (kognitívno-behaviorálnu).
Ešte som jej však nepovedal o svojich zvláštnych zážitkoch a náhodách, ktoré zažívam takmer každodenne. Založil som na to tému, "Neuveriteľné náhody a zvláštne zážitky" , ale asi som iba ja taký výnimočný a nikto mi v tomto nerozumie, lebo téma ostala bez príspevku (teda, ak nepočítam "noa čo?" lol ). Kľudne ju môžte zmazať, moderátori fóra, iba zaberá miesto. Tie náhody totiž pomaly zapadajú do seba ako puzzle, ale nemám sa o tom s kým poradiť. Takže sa spýtam psychiatričky a ešte nejakej numerologičky alebo veštice, aby som nedostal iba jednostranné odpovede. Ďakujem za pozornosť, potreboval som sa vykecať, resp. vypísať.
Všetko dobré vám všetkým!
gnoll
welcome or bye


Naposledy upravil gnoll dňa Po 7 november 2011 - 6:16, celkom upravené 1 krát.
gnoll
gnoll
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 01.10.2011
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  frances farmer Ne 6 november 2011 - 15:02

budem mimo súčasnú diskusiu, ale chcem sa opýtať do akej miery súvisí vzťahovačnosť s paranojou, ak vôbec súvisí a ak nie, čo možno považovať ešte za vzťahovačnosť a čo už za paranoju.

frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  Tuto Ne 6 november 2011 - 18:14

F.f. ahoj,
chorobná vzťahovačnosť = paranoja

patologická vzťahovačnosť... prehnaná, nadmerná, neodôvodnená, racionálne nevysvetliteľná, patologicky podmienená, prehnaná, spojená s bludom...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  frances farmer Po 7 november 2011 - 15:59

zasa vybočím, ale práve teraz ma napadli dve otázky...prvá: koľko príznakov z afektívneho a schizofrenického spektra stačí na to, aby človek spáchal samovraždu? a druhá: je možné pri nadmerných, či najvyšších možných dávkach AP a AD pociťovať príznaky afektívneho a schizofrenického spektra v dosť výraznej miere so silným sklonom k suicídiu?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty Re: vztahovacnost

Odoslať  Tuto Ut 8 november 2011 - 20:52

Ahoj f.f.,
podľa prieskumov a patologických zistení sú samovražedné myšlienky pri psychotických ochoreniach pomerne bežné. K tomu čo píšeš mám len toľko, že ak sa Ti to bude zdať prisilná káva, tak sa radšej poberaj za psychiatrom.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vztahovacnost - Stránka 3 Empty paranoja

Odoslať  Ivanko Po 16 január 2012 - 13:31

ľudia, píšem vám v súvislosti so vzťahovačnosťou, verím, že u mnohých z vás takisto ako mňa ani po normálnej dávke liekov alebo u niektorých dokonca aj zvýšenej či už sa jedná o nízko, stredno alebo až vysokopotentné antipsychotiká ste pozorovali, že vaša vzťahovačnosť sa miestami vo vašom živote prejavuje, teda nezmizla ako by sme si to zrejme boli priali.
Myslím si, že je naivné, si myslieť, že všetci ľudia okolo nás s ktorými sme mali tú česť, ale aj nemali sú dobrí, hlavne keď ide o ľudí, ktorí sa považujú za normálnych a vaše správanie im
môže pripadať smiešne alebo dokonca ho môžu aj nenávidieť a aj z týchto dôvodov sa môžu o vás rozšíriť všelijaké chýry.Môžete mať dokonca pocit, že to čo ste kedysi urobili alebo veci ktoré ste povedali verejne sa vyskytujú dokonca v televízii, v niektorých šou v ktorých vystupujú tzv ľudia z nášho ľudu čiže žiadni herci, moderátori atď.myslím si, že takéto pocity nie sú ničím, čo by sa dalo považovať ako za nenormálne, pretože sa dajú vysvetliť, konanie ľudí ktorí sú toho schopní pre ich nízku morálku a pre zábavu je teda už vysvetlené.Teda
človek je vlastne v pozícii slepého a hluchého blbca, ktorý s tým nič neurobí, ale napriek tomu môžeme byť silní a vyrovnať sa s tým tak, že nás to môže prestať deptať, na svete je nás totižto veľa a to čo je prezentované pred celým našim národom nemusí byť len o nás, ale aj o iných ľuďoch a tak by sme v tom nemali byť sami.Ak však niečo v živote naozaj dokážeme vlastným úsilím a silami, prestávame byť tými blbcami, takže treba nájsť tú silu a bojovať.Som s vami.Držte sa.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore