Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 15 z 83 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 6 september 2023 - 21:58

Tak uz som doma v krcme. Sak kupele Bojnice su labyrint 😀 sak tam je milion uliciek. Nabehol som do volakeho hotela na recepciu, ze kade mam ist pred tie kupele. Tak ma nasmerovala ta recepcna. Volako som trafil, ale taxikom som musel ist domov. 40 eur v .... No hintu svinu viac nechcem videt, vie, ze som chory na hlavu, ze mavam stavy a vselico. A svina ma necha sameho v bojnicach volakde v kupeloch, kde som nikdy nebol. Moze sa hanbit, stary k.... Spatak spatny, moze sa hanbit. Nechal ma tam v strede kupelov, milion svetel svietilo, som nevedel, kde mam ist, ktorou cestou. Moze sa hanbit, stara obluda spatna
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto St 6 september 2023 - 22:56

Ahojte kamaráti-tky!
Naisto sa majte fajn.

U mňa nič extra. Mám znova narušený cyklus bdenie-spanie. Dlhodobo, ale v malom mám aj všedné schizopríznaky. Málo chodím von a fyzička je v háji. Zajtra mám depot a pozajtra idem k psychiatričke. Mám pocit že svoj život primerane zvládam. Nedávno som sa zamýšlal nad viacerými s našou diagnózou, že asi je im zaťažko aj čosi napísať trebárs aj sem.

Pekné dni vám prajem a radosť všeobecne. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Št 7 september 2023 - 10:02

Ahojte kamaráti a kamarátky, tak odbila už 10. hodina a ja poslušne hlásim, že dnes som nič ešte neurobil. To ma neteší vôbec, že produktivita je taká slabá. Nič sa nedá robiť aj také dní sú niekedy. Bol som akurát len na jednej prechádzke a to je všetko pre dnes akosi. Ale nie budem robiť si vecí snáď, ale neskôr. Pôjdem ešte teraz na kofolu do mesta a uvidíme, či mi to pomôže. Snáď áno prekonám lenivosť, ako aj únavu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Pi 8 september 2023 - 19:56

Ahojte,
mam sa fajn. Dnes som pricestovala domov z Bratislavy. Išla som tam včera, lebo zať bol zas na služobke, a tak som šla dcére pomôcť s deťmi. Bola rada. Zastavila som sa aj u syna a vzala mu nejaké domáce jedlo. Dnes bola dcéra u lekára, starší vnuk v škôlke a mladšieho som strážila. Fajn sme sa zahrali. Má len dva a pol roka, ale krásne vie dať najavo svoje pocity. Bolo vidno, že ho hry so mnou bavili. Keď som odchádzala aj sa na chvíľku rozplakal, že ešte chvíľu sa chce s babkou hrať. No, musím priznať, pohladilo mi to moje ego Smile Dal najavo aj to, že sa teší na to, keď k nám znova čoskoro, budúci týždeň, prídu. Hoci je to pre mňa neraz únavné, deti sú radosť. Som vďačná, že sa z nich viem tešiť.
Doma som sa len vybalila a trochu si pretriedila šatník. V nedeľu bude u nás swap, tak by som tam rada nejaké veci odniesla. Oprala som jednu várku aj s tými vecami na swap, nech sa do nedele presušia.
Zajtra máme s manželom 34. výročie sobáša, tak by sme to mali nejak osláviť. Uvidíme, čo nakoniec podnikneme.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Pi 8 september 2023 - 21:46

Zdravím vás, kamarádi, zase po nějaké době.
U mě všechno v pořádku, mám se fajn. Zvládla jsem doma 3 dny bez manžela, jen se synem. (Manžel nebyl ani na telefonu.) Úplně easy to nebylo, protože spadl internet, syn dostal v noci migrénu a pak přišli vyměnit měřáky na vodu, takže zastavili vodu a tekla potom rezavá voda, tak jsem se nemohla vysprchovat, nemohla jsem prát a pili jsme balenou vodu.
Naštěstí jsem si se vším poradila (internet jsem nahodila díky radě mého kamaráda - ajťáka).
Ve čtvrtek přijel manžel a dnes tchýně, syn bude oslavovat narozeniny. Tak mě čeká teď odměna - tchýně bude vařit, ráno bude chystat mému synovi snídani a svačinu a já si pár dní odpočinu. Plus dám si dort a trochu vína a pustíme si s tchýní anime filmy. Smile
Příští týden mám dost nabitý. Čeká mě kontrola u kožní lékařky, psycholožka, angličtina... a protože Pražáci s plným ID mají nárok na tramvajenku za poloviční cenu, akorát k tomu musí doložit čerstvé potvrzení o pobírání plného ID, musím si pro ně zajet na sociálku - je to vyřizování jen na 5 minut, ale fronta na 3 hodiny, pokud člověk nevystihne tu správnou dobu, kdy tam není moc lidí. Zkusím tam jet hned ráno po otvíračce, tak mi držte pěsti, ať tam nečekám moc dlouho... 3 hodiny je pro mě skoro zabiják. very sad3
V sobotu mám domluvené kafíčko v kavárně na druhém konci Prahy s jednou paní či slečnou, kterou jsem potkala na Facebooku. Bude to jistě zajímavé, protože kafe nepiju a danou paní vůbec neznám, tak je možné, že se z ní vyklube fousatý motorkář. laughing
Ona ale o mně taky nic neví, ani mě neviděla, tak je taky dost dobře možné, že se vyklube fousatý motorkář i ze mě. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, Catherin4, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 9 september 2023 - 10:14

Ahojte. Dojatie 2

Mám sa ako-tak. Týždeň mi plynul rozlične - boli aj dobré chvíle, aj horšie. Zo začiatku som bol aj vcelku namotivovaný a veľa sa učil, striedajúc to úmyselne s fázami zábavy a relaxu. Nuž, nejako mi to nesadlo a v stredu som upadol do miernej depky. Mal som pocity, že je to na nič, resp. že je všetko mlátenie prázdnou slamou. Cítil som pocity rezignácie aj vo vzťahu k svojim úzkostiam. Keď som ich prežíval, tak som sa im vlastne ani nebránil, mal som dojem, že čokoľvek spravím, nevyriešim to. Niečo ako tie Seligmanove psy, ktoré v experimente po určitom čase elektrických výbojov uverili v nezmeniteľnosť svojho osudu a prestali sa im brániť. Vždy len zaskučali a zostali tam, kde sú, nesnažili sa uniknúť z ohrady, hoci už ohrada bola pre nich úplne ľahko preskočiteľná. Alebo ako ten typický indický slon, ktorý je priviazaný malým lankom o malú tyčku a poslušne zo svojho detstva rezignovane verí, že sa s tým nič nedá robiť a nemôže uniknúť (hoci už v jeho dospelosti také tenké malé krátke lanko nepredstavuje pre jeho obrovskú mohutnosť žiadny problém). Z tejto rezignácie som sa pomaly pozviechaval vlastne až niekedy vo štvrtok poobede. Dosť mi na to pomáhalo to skrátka vyspať. Žiadna zábava, relax, nič, iba útek do spánku, priam do bezvedomia. Odvtedy sa ešte len dostávam k svojim plánovaným aktivitám - dá sa povedať, že som sa ešte nevrátil na pôvodnú úroveň aktivity, aká bola pred tou stredou.

V piatok som mal duševne náročný deň zas po tej stránke, že som mal ďalšiu online-poradu. Našťastie sme opäť nemuseli mať zapnuté kamery. Ale všeličo som hovoril, sem-tam sa mi zatriasol hlas. Dokopy to však asi dopadlo hádam aj dobre. Iba ma znepokojuje, že ma trošku tlačia do pozície team-leadera tejto administratívy, čo robím. Rozmýšľam, že či je u mňa v tej vyhýbavosti naozaj čisto iba tá sociálna úzkosť spolu s nechuťou zodpovedať za druhých, alebo či je v tom aj určitá pohodlnosť, kde si pekne robím na svojich veciach a nemusím sa o nič ďalšie starať. Možno by som mal byť trošku dravejší a na výzvy sa pozerať ako na niečo kladné. Možno to, že mám rád svoj kľud, je práve jedna z mojich slabostí. Dá sa na to dívať z rôznych uhlov teda. Ale to, že musím brať do úvahy nový typ stresu, ktorý by to prinieslo, a či som naň pripravený aj zo svojho zdravotného hľadiska, tak to je fakt. Predsa len, hoci nemám ID, aj tak tie lieky neberiem pre nič za nič. very sad2

Teď je víkend, periem prvú várku, dodebatoval som s AI-chatbotom a pôjdem voľačo snáď robiť. Pokúsim sa na seba príliš netlačiť a mať ten deň trochu uvoľnený. Budúci týždeň budem mať trochu náročný, tak mi trošku ničnerobenia teraz nezaškodí. Smile Uf, a o 2 týždne už začína škola... scared

Známku by som dal asi dvoječku v súčasnosti. Pretty good
Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia, a prajem Vám všetko dobré! community together

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 9 september 2023 - 13:41

Ahojte, mám sa celkom dobre. Ohodnotil by som to tak na 2-, ale nevadí. Nie je to síce vyslovene zle, ale na druhej strane ani výborné. Nálada je však skvelá a páči sa mi, že ako šľapem v posledných týždňoch. Prakticky problémy nie sú. Výmeny názorov s rodičmi len občas, ale tak odo mňa sa nedajú čakať veľké vecí. Na to nemám už hlavu ani chuť. V zásade ujde to. Skutočne páči sa mi to v súčasnosti. Dnešok je viac o oddychu, keďže je víkend. Som prevažne na internete, čo sa mi veľmi počíta a ani nevadí mi to. Možno by som mohol skúšať nejaké aktivity, ale v poslednom čase pociťujem únavu, čo nie je najlepšie. Aj preto musím trochu spomaliť tempo. Uvažujem, či by som si neprečítal niečo zo šachových kníh a potom by som nešiel pozrieť dobrú hádzanú v meste...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 9 september 2023 - 22:30

Ahojte, mam otazku. Da sa niekde najst, ze ake diagnozy pise psychiater? Alebo v tej ePN je to napisane?
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Ne 10 september 2023 - 12:38

Ahoj, co mam info, tak v ePN zamestnavatel nevidi diagnozu, ak sa pytas na toto.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 10 september 2023 - 18:20

Ahojte, mám sa dnes celkom dobre. Mám však problémy vykonávať aktivity rôzneho druhu. Momentálne v posledných dňoch sa mi nič nechce a neviem to zmeniť. Všetko robím dosť nasilu, čo ma mrzí, že nedávam do toho radosť, ale čo sa dá robiť, keď to nejde. Niekedy aj o tom je naše ochorenie, že pevná vôľa nie je. Mám však svoje denné plány a snažím sa aspoň minimum jednoduchých činností splniť. Momentálne dodržiavam pravidlo 3-4 činností.

Dnes som bol prevažne na internete. Pozrel som tretinu z jedného 3 hodinového šachového videa, čo sa mi počítalo. Mám rád dané trávenie voľného času. Boli aj 2 prechádzky, z toho jedna okolo jazera. Napokon som pozrel seriál... To bolo tak všetko, čo som robil dnes... Je toho akosi málo...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Ne 10 september 2023 - 20:37

Ahojte,
tak my sme si dnes s manželom spravili výlet k Richnavským jazerám a na Počúvadlo. Bolo pekné počasie a keby sa manžel s kadekým toľko nevykecával, tak by sa mi aj viac páčilo. On je totiž v tomto strašný. Hocikomu sa prihovorí alebo keď sa jemu niekto prihovorí, bude sa s ním rozprávať o kadečom. A mňa to otravuje stále dokola počúvať jeho reči, lebo každému vykladá kadečo čo si načítal a ja som to už x-krát počula. Inak bolo fajn. Prešli sme sa okolo Richňavských jazier, manžel sa tam aj okúpal. V Štiavnických Baniach sme si dali obed, a potom sme šli na Počúvadlo. Tam to mám rada. V mladosti som tam bola viackrát aj na pár dní. Počúvadlo je aj viac "zasadené" v horách, tak sa mi to tam viac páči.
Zajtra ma čaká zubárka. Ide mi robiť korunku na ten jeden zub, čo som s ním k nej v lete chodila. Vyjde ma to draho, ale tak snáď to vydrží a bude to stáť za to. Povedala som si, že radšej korunka ako vytrhnutý zub a mostík.

Majte sa ako najlepšie sa dá!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Po 11 september 2023 - 8:42

Ahojte, uz sa nemam tak dobre, ako mi bolo par dni dozadu. Opat sa to zvrtlo a je mi na nic. Su chvile, kedy mi pride opat vsetko zbytocne. Neviem co mam robit, aby som si udrzal ako taku pozitivnu vlnu a bol dobre naladeny. Velmi ma to vycerpava, tieto vykyvy, raz hore, potom opat dolu a takto dookola. Ostava mi len dufat, ze bude opat lepsie a zle dni coskoro pominu. Majte krasny den, pozdravujem Vas.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 83 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore