Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 16 z 83 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 49 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 11 september 2023 - 21:58

Ja som PN. Pozajtra idem zaniest papir doktorke, nech ma vypise. Zajtra nezvladam, mne je zle, mam samovrazedne sklony. Mozem to aj na treti den doniest? Od psychiatra obvodnej doktorke? Mne je zle, nejdem nikde zajtra. Nech mi prepadne marodka, aspon budem mat zas dovod sa zabit. Nech. Vsetci tlacia na mna, furt volaco chcu. Ja to uz nezvladam. Bud mi to uzna pozajtra alebo mi neuzna. Nech. Ja chcem spat zajtra cely den. Nejdem nikde zajtra. Uzna mi pozajtra PN? A ked aj neuzna, ja spim zajtra. Pojdem sa zabit, ked neuzna. Ja som na hlavu, mne je zle. Nejdem nikde zajtra
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Ut 12 september 2023 - 11:04

Ahojte.
Chcel by som sa Vás spýtať aké máte skúsenosti s posudzovaním invalidity.?
Bol som si dnes u doktorky pre posudok. Je tam toho viacej ale popísala skôr môj stav negatívne.
Boli tam také veci ako užívanie viacerých liekov a všetko bez efektu, napriek liečbe bez stabilizácie, z hospitalizácie odišiel lebo sa necítil dobre medzi ľuďmi, stav sa chronifikuje, obmedzená schopnosť pracovať atd.
K tomu som priložil ešte aj psychologické vyšetrenie. Myslíte že to má nádej na úspech?
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

regina, Patty_Pillow, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ut 12 september 2023 - 16:27

@Sweetheart
Isto sa s lekárkou dohodnete, odborník ti vie vystaviť prípadne spätne paragraf (celodenné ošetrenie) - pokoj, možností je viac, ale treba to odkomunikovať, čo sa týka zamestnávateľa potom. Potrebuješ v prvom rade oddýchnuť a takisto odbornú pomoc, ak máš takéto zlé myšlienky... Držím palce!

@Jaro123444
Myslím, že lekárka opísala tvoj reálny zdravotný stav. Nik ti ho však nezávidí - ale takýto posudok je silný základ schválenia ID
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 13 september 2023 - 13:19

Zdravím vás, kamarádi,
sobotní kafíčko s neznámou paní padlo, paní neměla čas. Tak jsem se s ní chtěla domluvit na jindy a zatím je to na mrtvém bodě, paní se mi přestala ozývat. Nějak nemám štěstí na kamarádky. Dobrých 50% žen, se kterými se seznámím, jsou nespolehlivé. Nevadí, stále je ta číše z poloviny plná.  Smile
Udělali jsme si tedy o víkendu jiný program. Byla u nás tchýně a slavili jsme synovy narozeniny. Cheers2  Padl na to dort a 2 vína (která jsme vypily já a tchýně). laughing Musím ale dodat, že jsem nevypila víc než 3 deci vína denně. Šlo mi to dost do hlavy. Kdo z vás pije víc, tak nechápu, jak to děláte... ale myslím, že to ani nechci vědět. Wink  
Včera jsem měla nabitý den. Dvakrát jsem šla nakupovat, pak do lékárny, tchýni jsem doprovodila na vlak domů a večer jsem měla angličtinu.
Dnes jsem jela na sociálku vyřídit si potvrzení o pobírání plného ID. Přijela jsem 20 minut před úředními hodinami a už tam stálo asi 50 lidí a dalších 10 přišlo během těch 20 minut čekání na otevření. Už jsem se psychicky připravovala na to, že budu čekat zase 4 hodiny, resp. mi z toho nebylo vůbec dobře. pale
Přátelé, kdo z vás mi držel pěsti, abych nemusela tak dlouho čekat, tomu upřímně děkuju, protože je držel opravdu dobře. Když jsem si totiž chtěla vytisknout lístek s pořadovým číslem, zjistila jsem, že pro vydávání potvrzení o důchodech otevřeli zvláštní přepážku, u které nikdo nečekal, a tak jsem přišla na řadu hned a celá moje návštěva sociálky trvala jen 10 minut. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Sweetheart, Patty_Pillow and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 St 13 september 2023 - 18:14

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa veľmi dobre. Dní ubiehajú u mňa pomerne pohodovo, ale neviem no. Cítim stále, že by som mal to žiť trochu inak, ale v súčasnosti neviem isté vecí zmeniť a tak sa teším z maličkostí, a to že psychicky som na tom už viac ako OK a celkom dobre som sa za tie roky pozbieral. To je také moje malé víťazstvo. Nič však nie je čiernobiele, ale aj menšie problémy sa nájdu, ale tak bojujem a snažím sa. Zápasím totiž s poruchami motivácie, pevnej vôle a koncentrácie. Naučil som sa tak, aby mi nič nechýbalo. Chcem si povedať vždy, že urobím toľko koľko stihnem. Všetko, čo bude naviac tak bude super jednoducho. Napr. v pondelok aj utorok som hral v hale futbal s kamarátmi, čo možno hodnotiť kladne a tiež som pozrel kvalifikáciu vo futbale v TV. Inak je to aj o šachu, čo ma teší, že som sa vrátil ku tomu. Objektívne je to skvelý koníček. Tiež rád pozerám seriály v TV... Od včera mám tiež staronový opravený notebook už doma....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, rasto, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina St 13 september 2023 - 21:43

Zdravim vas,

zajtra si idem k zubárke po tú korunku, dnes mi volala, že je hotová. Keď mi v pondelok obrusovala zub, hneď sa mi ponúkla , že mi spraví ďalšie dve korunky. Termín, že si dohodneme. Cena: 2x350 Eur. Tak to najskôr budúci rok, ak vôbec. Uvidím ako sa mi táto osvedčí.
Dnes som bola dosť produktívna i keď zrána to tak nevyzeralo. Pred obedom manžel zapálil na dvore v ohnisku oheň a upiekli sme si tam pár špekačiek, čo bol náš dnešný dosť sýty obed. Poobede som varila na zajtra, keďže idem tej zubárke a podvečer som poumývala podlahy v troch miestnostiach a na terase. Pred chvíľou som doupratovala kuchyňu.
Trochu sa trápim s mobilom, kazí sa mi a dnes je človek bez mobilu takmer ako stratený. Manžel mi ho provizórne opravil, chvíľu to snáď vydrží, kým si zoženiem nový.
Zajtra poobede príde dcéra s rodinkou, takže tipujem, že do nedele budem mať o program postarané. Vlastne do pondelka, lebo v sobotu príde aj syn a ten odíde v pondelok večer. Budúci týždeň by som si mala dohodnúť kaderníčku, potrebujem už ostrihať.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 14 september 2023 - 19:42

@Honeypot
Zdravím a vítám tě tady.
Jsme tady všichni na jedné lodi a snažíme se jeden druhého podpořit v těžkých obdobích a poradit, s čím dokážeme.
Doufám, že budeš mezi námi spokojený.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, kimi2028, Mous, Catherin4, Jaro123444, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Pi 15 september 2023 - 12:56

Ja som bol dnes po mnohých rokoch v posilovni a dobre som si zacvičil. Zajtra bude strašná svalovica. Bol najvyšší čas začať cvičiť. Veľmi mi ubudlo zo svalov a začalo mi to robiť problémy.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, rasto, dzuli08, kimi2028, Mous, Saladin and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Tento týždeň som sa otrávil a skoro som zomrel - akoby to nestačilo, tak 2 krát..

Odoslať  Saladin Pi 15 september 2023 - 20:30

Tento týždeň som sa otrávil a skoro som zomrel - akoby to nestačilo, tak 2 krát..
...
Takto by znel clickbait. Pretože som sa síce otrávil, ale jedlom a trochu preháňam, že som skoro zomrel (ale takto som sa cíti).
Asi ma prekliala jedna stará bosorka, ktorá mi na krátko vstúpila nepríjemne do života.

Začalo to takto: v nedeľu som mal nočnú, programoval som. V pondelok som bol u mutter, dala mi neotvorenú tatárku (nič jej nebolo). Dospal som absenciu spánku. V utorok som zchuti zjedol pol flaštičky (už ani neviem s čím - úplne mám z toho vygumovanú hlavu). Všetko bolo okay a o 3 poobede to prišlo: nevedel som či to pôjde von a hlavne ktorým otvorom. Tak som sa zababušil a ľahol som - de facto som preležal celé poobedie, večer aj noc - na chrbte, džízs, na boku sa nedalo bez impulzu na WC (neproduktívny čas, chjo). V stredu ráno mi bolo suppa, tak si hovorím, že je na čase vypiť kefír, ktorý mi fermentuje ZOO.

Tu už môj čuch spozornel - nejako to bolo kyselšie ako obvykle. Kefír je ale kyselý sám o sebe, bolo tu znova "tropické" teplo (38 na parapete za oknom).. tak si stav racionalizujem, že asi to sfermentovalo rýchlejšie. You wish.. Mlieko stihlo skysnúť rýchlejšie ako ho stačili moje mikro zvieratká premeniť na kefír. Vypil som asi 3/4 litra. Všetko bolo relatívne okay, znova som programoval a pred polnocou išiel spať.

O hodinu to prišlo. Triaška. Zimnica. Kŕče. Zobudil som sa znova s pocitom, že obsah žalúdku pôjde von - len neviem ktorým smerom. Hlavne tie kŕče boli nepríjemné. Hovorím si v duchu, už je čas, Kreator si po mňa prišiel. Našťastie som mal po ruke ATB, tak som zobol polovicu tablety - to pre istotu, ak by išiel obsah žalúdka naozaj von (škoda liekov, že). Do 2 hodín som zaspal a o 4 som sa zobudil bez triašky, zimnice. Antibiotika pomohli, tak to zrejme nebola otrava (mykotoxíny ap).. ale kvasinky sa v kefíre premnožili a v žalúdok ovládli ako neomarxisti okupujú humanitné vedy a univerzity.

Na druhý deň som experimentálne zamiešal zvyšný kefír - áno ten "pokazený" s múkou a poriadne prevadil na panvici (vzniklo niečo ako halušky - inak chutné jedlo rýchle, btw.). Nešlo mi totiž do hlavy, že fermentujem 6 rokov a nikdy sa (mi) nič podobné nestalo. A zrazu toto. Jedol som "pseudochlieb" počas celého dňa a nič mi nebolo - teda žalúdok mám podráždený, obrátený hore nohami, ale to aj keď vypijem kávu. To potvrdilo moju teóriu, že kvasinkám šiblo a premnožili sa (varením som ich samozrejme zavraždil).

Dnes som dôkladne premyl ZOO odstátou vodou a zalial trochou čestvého mlieka - po pár hodinách výsledný produkt voní ako kefír (čuch ako jediný zmysel nikdy neklame - na to sú štúdie) a chutí to naozaj ako kefír.. Len ja mám žalúdok v prdeli, vnútornú miernu teplotu, zobem ATB a cítim nemožne. Hovorím tomu odmocnina z myslenia - aj tento text musím opravovať, lebo nachádzam samé preklepy a chybky..

____
Za všetko môže tá bosorka, ktorá ma určite prekialia - zajtra zapálim sviečku.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 616
Reputácia Reputácia : 58
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anka11 Pi 15 september 2023 - 23:35

Dobry vecer su tu aj Slovaci? Mozem sa opytat mam plny invalidny dochodok a popritom mozem aj pracovat? ak ano tak kolko maximalne?
Anka11
Anka11
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.06.2023

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 16 september 2023 - 6:20

Pracovať môžeš koľko chceš a vládzeš. Nie je to ničím obmedzené...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Anka11 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 16 september 2023 - 16:39

Honeypot napísal:Aj ja by som sa chcel opýtať na invalidný dôchodok, ešte som ho nepokúšal sa ani vybavovať, mám diagnostikované: 23.1 Akútna polymorfná psychotická porucha s príznakmi schizofrénie.
Samotnú schizofréniu nemám diagnostikovanú, myslíte že by mi schválili invalidný dôchodok ? celý či polovičný ?
Ako to je v takomto prípade ?

Skôr asi žiadny ako nejaký (mne nechceli dať na túto diagnózu), ale treba skúsiť. Za to človek nikdy nič nedá.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 83 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 49 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore