Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Pracovné a študijíne ambície

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Matej Ut 25 jún 2013 - 12:06

Rozmýšľal som, že by mojím študijným cieľom malo byť PhDr. z môjho odboru, hoci môj odbor naozaj nevychováva k žiadnym peniaze generujúcim schopnostiam. Skôr by to bolo len pre vlastné potešenie a skúsenosť. Nie som si istý, či som však schopný vôbec spraviť aspoň jeden riadny semester. scared Snáď ma tam príjmu, 4 semestre by som už nejak vydržal...

Ak by ma neprijali, chcem skúsiť jazykové a PC kurzy, z ktorých by som mal nejaké hmatateľné certifikáty. Bol by to zaujímavý argument do životopisu. 

Túto noc sa mi sníval inšpiratívny sen. Nezáleží na kontexte a deji toho sna, ale na tej myšlienke. A síce, že som chcel vykryť voľný čas (kedy som aj tri dni stále doma mimo pracovných smien) tým, že by som niekde bridádoval ako esbéeskár. Spravil by som si tu v TT kurz a hurá aspoň na 70 hodín mesačne brigáda. Tým by som si zlepšil finančnú situáciu, nenudil by som sa a zároveň by ma to možno hádam aj bavilo. Ako bridádnika, ktorý tam nestojí dvanásť hodín pri pípačoch denne, určite. Je to len taká idea a platila by asi iba vtedy, ak by ma neprijali na mgr. 

Chcel by som rozšíriť svoje voľnočasové aktivity aj na nejaké dobrovoľníctvo, charitu alebo také niečo. Len teda si musím tieto veci ešte premyslieť, keďže s tým nemám skúsenosť. Tiež by som chcel skúsiť cez leto využívať služby našich cestovných kancelárií, s ktorými by som chcel precestovať naše slovenské mestá a ich pamiatky. To by ma veľmi bavilo, lebo cestovanie mám v láske a k šťastiu mi stačí naše malé Slovensko. Netreba mi zachádzať do cudzích krajín, keď ešte som ani nevidel poriadne trebárs taký Trenčiansky hrad alebo som neprekročil smerom na východ nikdy hranice Spiša. Túžim spoznať Slovensko a mať z neho fotečky a zážitky. Aj keby som mal ísť sám, čo mi nevadí, veď budem súčasťou nejakého výletného autobusu. it is perfect

Inak sa mi v mojich ambíciách zatiaľ znovu zmenila preferencia a mám v sebe túžbu zvládnuť prácu, aj mgr. Táto preferencia sa môže ľahko zmeniť, no nebol by som tým nadšený. No to je zbytočné predbiehať, keď mi stále neprišla odpoveď na moju prihlášku. very sad3

matej
drunken

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  historik Ut 25 jún 2013 - 15:08

To je krásna myšlienka, Matej, keď chceš precestovať Slovensko. it is perfect Veruže tu je čo obdivovať. Aj hrady, aj zámky, príroda, hory, jaskyne atď. Inak, ja som bol v Jasovskej jaskyni. 




Keď máš chuť cestovať, určite podnikni nejaké výlety. Very Happy




Ja mám z cestovania velikánsky stres, ale ako veľmi by som chcel dostať sa z toho!

PS: Nejako sa mi nedarilo nastaviť správnu farbu písma, tak som dal takúto červenú.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Matej St 12 február 2014 - 19:30

Práve som si prečítal celú túto tému a až som žasol, ako sa mi v priebehu ostatných 2 rokov menili názory, na to či ísť do školy alebo nie.

Momentálne to cítim tak, že si mgr. chcem dokončiť. Minule v mojom meste neotvárali externe, ale len denne, tak som šiel na alternatívny odbor denne, čo som v kombinácii s prácou nezvládol. Teraz mám 5 pracovných dní a cez soboty by som si mohol dokončiť štyri semestre magistra. Nebol by to síce môj pôvodný odbor, ale aspoň by to bolo externe a bolo by to tuná v meste, nemusel by som cestovať.

Brat na mňa dosť zatlačil, aby som si mgr. dokončil. Vlastne by som si k tridsiatke daroval promócie. Som momentálne tak naštelovaný, že to chcem skúsiť. Je to skvelá šanca. Minule to zlyhalo nielen na mojej psychike, ale aj na tom, že som ešte nevedel, čo bude s mojou prácou.

Ešte by som chcel aj kurz angličtiny. Ale ten otvárajú asi až v marci alebo apríli. A ani neviem, či by sa dal kombinovať s mojou pracovnou dobou... takže toto zostáva veľmi otázne.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  tomas Po 17 február 2014 - 15:14

ja som zacal vymyslat pred casom, ze si skusim spravit aspon Bc. v nejakom lahkom odbore, ale uz mam 26, takze by som si studium musel plne hradit sam, tiez neviem, ci by mi to pomohlo sa uplatnit. Tiez by som mal menej casu na poker  Very Happy 

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Matej Ut 7 júl 2015 - 18:38

Zajtra zasadá komisia na fakulte, ktorá rozhodne, či mi otvoria externé štúdium, a či ma naň príjmu. Držte, prosím, palce, aby mi ho otvorili, a aby ma prijali. Ako také je prijatie bez prijímačok, ale problém môže byť najmä mierna nekompatibilita štátnic s magisterským odborom, a jednak to, že či vôbec majú na Mgr. dosť prihlášok, aby externé štúdium otvorili. Minulý rok totiž kvôli nedostatku prihlášok neotvorili.

Otvorenie a prijatie by mi otvorilo cestu k dokončeniu vzdelania popri práci. Ale ak príde na lámanie chleba, a nebudem môcť ísť na externé, tak si vyberiem cestu zamestnania.

Snáď sa komisia rozhodne zajtra múdro. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Tuto St 22 júl 2015 - 21:40

Teraz som akýsi bez ambícii. Rád by som bol keby ma niekde zobrali na VPP na nejaké 4 hodiny. Stále mám oprávnený pocit, že jednoducho teraz viac nezvládnem. Napriek tomu, že táto ambícia nie je veľká, už dlhodobo sa mi v tomto nedarí.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Tuto Ut 25 august 2015 - 22:02

Je celkom ťažké nájsť si niečo na VPP, snažím sa na to však pripravovať trebárs na záhrade. Tam je tempo také svojské, môžem si aj oddýchnuť a niekedy zasa pridať. Do určitej miery sa to podobá na brigádu, len nemusím ten čas robiť stále to isté. Už som kedysi zamakával aj dvanástky nočné medzi so a ne, tak stále môžem dúfať, že tie prípadné 4h primerane zvládnem.

Jedna moja obava ma trápi viac ako ostatné. Je to spánok, trocha sa bojím, že aby to nebolo podobné ako vo V. Záluží, kde som koncom "pobytu" bol štandardne budený o 6-tej a spanie bolo pekných 8 hodín, ale prakticky som na skupinách zaspával. Poslali ma na izbu sa dospať, čo som odmietal a radšej som sa snažil doslova silovo udržať viečka roztvorené a neporušovať režim spaním. To bolo ku koncu, ale našťastie to už doktori neriešili a prepustili ma v štandardnom čase. Vtedy som už nemal okrem tohoto iný problém, tak som bol rád, že to dopadlo ako dopadlo. Hlavne dúfam, že v potenciálnej práci sa ma toto už nebude nejako týkať.  No, I cannot accept

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Rest

Na osmičky a dvanástky si momentálne vôbec netrúfam. Vzhľadom, že kto je na UPSVaRE sa povinne musí chodiť popytovať na zamestnanie, som už vlastne mohol dávno pracovať. V jednej fabrike sa ma personálna tri razy pýtala, že či sa to nedá posunúť, že by ma zobrali na osmičky. Možno ten mesiac by som aj zostal, ale nie som si sebou vôbec istý. Tak hľadám ďalej... Bodaj by...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Tuto Ne 13 september 2015 - 21:54

Momentálne je asi rok, čo som písal o mojej ambícii zamestnať sa na 4h. Podarilo sa. Pracujem v škôlke ako pomocník školníka, vlastne sa jedná o dobrovoľnícku činnosť pod záštitou UPSVaRu, ktorý mi je teraz prakticky ako zamestnávateľ. Celý projekt trvá 6 mesiacov a práve teraz pracujem už 8 dní. Práca sa dá zvládnuť, šéf je príjemný, dokonca sme si aj potykali. Vykonávané práce sa menia a tak je dobrá variabilita činností. To vedie k tomu, že práca nie je rutinná, ale naopak. Zatiaľ to zvládam, najviac ma vyčerpáva postávanie, alebo ničnerobenie v tomto zamestnaní. Na UPSVaR musím každý mesiac aj tak chodiť s lístkami. Práve v piatok vyhlasovali hneď 5 voľných pracovných pozícii v neďalekej fabrike, ale zas len TPP na smeny. Mám dojem, že by som to nevydržal. Začiatok by bol dobrý, ale už mám odskúšané, že by to veľmi pravdepodobne skončilo pod vplyvom nespania a silnej úzkosti buď na PN, alebo rovno v nemocnici. Už teraz sa toho dosť obávam, lebo s pribúdajúcimi rokmi bude šanca na smer normalizácie (práca-rodina-voľný čas) čoraz menšia. ...

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Images?q=tbn:ANd9GcTAs_4e2Sec7Wh0SUr8EjE30DKpF4K0HBHxqvHgT8mwQaIHXAamyA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Matej Št 1 október 2015 - 21:05

Zajtra idem za profesorom, ktorý má rozhodnúť, či sa mi uzná éčko z jednej dôležitej skúšky, takže by som daný predmet nemusel absolvovať v súčasnom roku, a teda by som nemusel chodiť v piatky do školy, ergo by som mohol pokračovať v externom štúdiu, lebo by sa mi to nebilo so zamestnaním. bounce

Držte, prosím, palce, aby to profesor uznal a predložil dekanke svoje odporúčanie uznať danú skúšku.

scared scared2 affraid

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Tuto Št 1 október 2015 - 21:48

Ja držím...  Wink
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Meretseger Št 1 október 2015 - 21:52

Matej, hodne Ta (a i ostatnych, co zvladli vystudovat ci zamestnat sa) obdivujem a samozrejme drzim vsetky styri palce.
Ja citim, ze na VS uz nemam. Vyrazili ma na konci 2. rocnika a megapredavkovanim inzulinom som si posahala minimalne pamat, ani nehovoriac o IQ. Ucit by som sa nezvladla. Pracovat som nepracovala ani brigadnicky, ale vyhovovalo by mi prekladat knihy v nasom vydavatelstve. Problem je u mna vo vydrzi. Samozrejme, keby som mala volu, slo by vsetko. I disagree
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pracovné a študijíne ambície - Stránka 3 Empty Re: Pracovné a študijíne ambície

Odoslať  Tuto Št 1 október 2015 - 22:10

Ahoj Meretseger,
to, čo si napísala ma dosť oslovilo. Mám síce VŠ, ale reálne mi to nie je nič platné. Dlho som bol len doma. V nemocničných zariadeniach mi dávali elektrošoky, ktoré mi spolu s nočným bdením dosť šiahli na psychiku a to hlavne pamäť a mám dojem i na IQ a sústredenie. Dosť som sa nad tým natrápil, ale zasa som sa pohol a dával som si denné úlohy, ktoré nazývam "akožepovinnosti", mierne, ale fakt mierne cítim zmeny. Cvičím si psychické funkcie a zároveň sa všeličo aj dozvedám.Záznamy robím písomne v diári a odškrtávam si a hodnotím, ako som to v daný deň zvládol. "Akožepovinnosti" mi skutočne pomáhajú. Možno Ťa inšpirujem...

Môj príbeh si môžeš prečítať TU.

Maj sa pekne Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore